UTI חוזרים ונשנים


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: UTI חוזרים ונשנים

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » UTI חוזרים ונשנים


14/01/2016

UTI חוזרים ונשנים

שלום רב ורוב תודות על תשובתך.
הבנתי מתשובתך כי הגורם לזיהומים הוא שארית השתן בערמונית ואולם כפי שציינתי במעקב ה US שאני עושה זה כ5 שנים רצופות, לאחר שהזיהום חולף אין כלל שארית שתן ו/או שהיא תקינה לחלוטין לא יותר מ 5עד 10 סמ״ק.
האם שארית השתן שאתה מציין נוצרת אך ורק בתקופת הזיהום?
האם יש סיכון בכך שאוותר על טיפול כלשהו כפי שעשיתי עד היום , מהו? עד כמה הוא חמור ומה הם סיכוייו והסתברותו לקרות.
בתודה ובברכת סוף שבוע נעים

הסיכונים העיקריים הם זיהומים חוזרים  עם אפשרות להופעת זיהום חמור יותר מאלו שסבלת מהם עד היום, לעיתים עד כדי סכנת חיים, אפשרות להגעה לאצירת שתן וצורך בקטטר והגעה לניתוח ערמונית. טיפול משולב בהגדלת ערמונית הוכח כמוריד את שכיחות הופעת כל הסיבוכים הללו.

אשמח לבדוק אותך במרפאתנו ולשוחח באריכות על יתרונות וחסרונות הטיפול התרופתי.
צוות האתר
12/01/2016

UTI חוזרים ונשנים

שלום רב,
אני בן 70, מאובחן עם ערמונית מוגדלת שפירה. מ 2011 ועד היום עברתי 5 אירועים (כאחד בכל שנה) של UTI והאחרון שבהם אירע לפני כשבועיים במרחק של שנה ו- 3 חודשים מהקודם. כל האירועים זהים באפיים: הם מתחילים בצמרמורת וחום גבוה, בתכיפות ולעתים צריבה במתן שתן. בבדיקת השתן מצויים סימני דלקת ובתרבית חיידק E-COLI. הם מסתיימים לאחר טיפול אנטיביוטי בסיפרודקס 500 מ”ג 1X2 ל 10 ימים. החום יורד כיומיים שלושה לאחר תחילת האירוע. בתקופות הארוכות שבין אירוע אחד לשני איני סובל מהפרעות למעט קימה אחת בלילה למתן שתן. בדיקות US של בטן תחתונה, תפקודי כליות, שתן ו PSA, בוצעו מדי שנה בתקופות השקטות שבין האירועים, ונמצאו תמיד תקינות לחלוטין. בבדיקות המעקב האחרונות מדצמבר 2014: US- כליות תקינות, שלפוחית שתן ללא שארית, ערמונית כ 90 גר’.
בדיקת שתן ותפקודי כליות תקינים. בדיקת PSA ( שלושה חודשים לאחר זיהום )= 2.
לאור הנ”ל הוצע לי לשקול שימוש לכל החיים בכדור דואדורט שנטילתו כרוכה בתופעות לוואי משמעותיות ובפגיעה בפעילות המינית. מאידך אין כל ביטחון שהקטנת הערמונית שתיגרם על ידי נטילתו תפסיק או תשפיע על דלקות השתן. מאחר וכאמור ברוב רובם של ימות השנה איני סובל מהפרעות, העדפתי עד היום ואני ממשיך להעדיף את “חוויית” דלקת השתן והטיפול האנטיביוטי כאחת לשנה למספר ימים, מאשר את ההשתעבדות לכדור הנ”ל על כל תופעות הלוואי המרתיעות שבנטילתו.
אודה על דעתך לגבי החלטתי הנ”ל וכן על התייחסותך לאפשרות של טיפול בכדור אחר ללא תופעות הלוואי של הדואדורט .

שלום רב  ותודה על השאלה,

הסיבה השכיחה לזיהומים חוזרים בדרכי השתן בגברים בני 70 היא הגדלת ערמונית הגורמת לפגיעה בהתרוקנות שלפוחית השתן. הטיפול היעיל ביותר הוא טיפול משולב (כדור DUODART). אמנם פגיעה בתפקוד המיני היא תופעת לוואי של טיפול זה אך מופיעה בפחות מ 10% מהנוטלים טיפול זה. גם אצל אלו הסובלים מפגיעה, מדובר בתופעת לוואי שאר לרוב היא הפיכה, משמע הפסקת הטיפול תגרום לחזרת התפקוד לרגיל.

ישנה אפשרות לטפל בחוסם אלפא בלבד (OMNIC ו XATRAL הם שני התכשירים הנפוצים בישראל). תופעות הלוואי של תכשירים אלו אינן כוללות הפרעה בתפקוד המיני ויעילותן פחותה בהשוואה לטיפול משולב. ממליץ שתוועץ באורולוג לגבי טיפול תחליפי ותופעות הלוואי האפשריות.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: UTI חוזרים ונשנים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בריחת שתן אופירה בדיקת PSA לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור פירמגון ואנטיביוטיקה ביטוח בריאות שפיכה מוקדמת בעיות זיקפה טיפול בסרטן הערמונית הולדת צאצאים הגדלה של הערמונית טמסוליסין תופעות לוואי קריש דם בודד בשתן. דסמופרסין תסמונת כאב האגן הכרוני תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית דואורט ביופסיה של הערמונית מה הטיפול הנכון האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת פרוסטטה ביופסיה סרטן ערמונית כאב באשך סיאליס דלקת באשך דם בשתן ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה ניתוח ערמונית אבודרט תכיפות בשתן כאב בפין קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. בנושא הערמונית תכיפות במתן שתן אורודינמיקה מורכבת תרופה אבודרט ערמונית מעט מוגדלת הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט מעבר מתרופת DUODART ל קסטראל סרטן הערמונית תורשתי ? שארית שתן של 850 סמ"ק שתן מרובה כאב באגן אי נעימות בקצה הפין הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp זיבה psa מחלת מין לחוץ