שלפוחית רגיזה


בהמשך העמוד 12 שאלות גולשים בנושא: שלפוחית רגיזה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

12 שאלות גולשים בנושא » שלפוחית רגיזה


16/04/2016

כדורי סיאליס לטיפול יומי בהפרעות שתן

הומלץ לי להשתמש בכדורים של דקל ננסי לטיפול בערמונית ושלפוחית רגיזה. או לקחת כדור סיאליס 5 MG כטיפול יומי שוטף להקלה בזמן מתן השתן ולתקופות ארוכות יותר
הייתי רוצה לדעת מה יעזור לי יותר מהר ואם בכלל יפתור לי את הבעיה
אני מטופל גם בוזודיפ להורדת לחץ הדם.
תודה

ארנון שלום,

לכל טיפול יתרונות וחסרונות הכוללים את מידת היעילות, מספר המנות שצריך לקחת ביום ותופעות לוואי אפשריות. ממליץ שתפגש עם האורולוג המטפל לצורך ייעוץ מפורט על היבטים אלו של הטיפולים השונים ויחדיו תחליטו איזה טיפול מתאים לך. אשמח לעשות זאת אני במסגרת מרפאתנו.

חג אביב שמח
צוות האתר
18/03/2016

שלפוחית רגיזה

בן 53
רציתי לדעת על טיפול יעיל לשלפוחית רגיזה
שגורם לי לתת שתן לעיתים קרובות
והצורך הוא מיידי אחרת מתחיל לי כאב בבטן התחתונה.
תודה

יואב שלום,

ישנן אפשרויות טיפול שונות לשלפוחית רגיזה, אך ראשית יש לבדוק מדוע אתה סובל משלפוחית רגיזה. בעוד נשים רבות סובלות משלפוחית רגיזה ללא גורם ברור, מרבית הגברים שסובלים משלפוחית רגיזה סובלים מבעיה רפואית אחרת (כדוגמת ערמונית מוגדלת) הגורמת לשלפוחית רגיזה. במקרים אלו ישנה חשיבות לטפל גם בבעיה הרפואית הבסיסית ולא לטפל רק בשלפוחית הרגיזה.

אני ממליץ שתבדק ע״י אורולוג בכדי לנסות ולאבחן את בעייתך וכדי לקבל טיפול.
צוות האתר
15/03/2016

דסמופרסין

תוך כמה זמן מתחילה התרופה דסמופרסין להשפיע על השתנה לילית? האם היא אמורה להשפיע מיד או שיש לה השפעה מצטברת?
האם היא יעילה גם כשיש שלפוחית רגיזה ?
וגם רציתי לדעת אם צריך לשנות משהו בנושא הרגלי השתייה בזמן לקיחת התרופה ..כלומר לשתות יותר או לשתות פחות או לא לשנות?
תודה רבה

צחי שלום,

ראשית, תשובה זו אינה מחליפה ייעוץ וקבלת הסבר באופן אישי ע"י הרופא המטפל אשר החליט על התחלת הטיפול בדסמופרסין. מכיוון שאינני מכיר אותך ואינני מכיר את בעייתך, תשובתי זו איננה המלצה לטיפול אלא רק מענה לשאלותיך.

דסמופרסין לרוב מתחיל להשפיע מהר. טיפול זנ הוא טיפול להשתנת יתר לילית בלבד ולא טיפול לשלפוחית רגיזה. בזמן נטילת הטיפול יש איסור לשתות, משמע מנטילת הטיפול בשעות הערב ועד להתעוררות בבוקר יש הנחייה ברורה להמנע משתייה. שתייה בזמן נטילת דסמופרסין יכולה לגרום להפרעה קשה (עד כדי סכנת חיים) באיזון המלחים בגוף.
צוות האתר
26/03/2015

משתין בתכיפות ודחיפות כבר 4 חודשים בנוסף מיחושים בפין ובמפשעה

שלום. אני בן 29. לפני מס’ חודשים שמתי לב שאני הולך להשתין באופן תכוף, אבל עם תחושת התרוקנות. לאחר מס’ שבועות באחד הלילות “התהפך” המצב וקמתי להשתין כ-20 פעם באופן כמעט בלתי נשלט.
מאז, מסביבות נובמבר 14′ ועד היום, אני חש כל היום צורך להשתין, משתין המון פעמים ביום אך הזרם הוא חלש ברוב הזמן ואין ממש תחושת התרוקנות. בנוסף אני קם מוקדם בבוקר עם צורך להשתין ויש גירוי כללי בקצה הפין ש”מאותת” לי על צורך להשתין (כלומר הצורך אינו נטבע מלחץ בשלפוחית). ביקרתי בנובמבר, בסמוך לתחילת ההחמרה, אצל אורולוג, בנוסף ביצעתי בדיקת אולטרסאונד ופעמיים בדיקות שתן. האורולוג ביצע לי גם בדיקה רקטאלית. האורולוג אמר שאין ממצאים והכל תקין ושהוא לא ייתן טיפול כרגע כי הוא רוצה לראות אם זה חולף. כעבור כמה זמן ביקרתי אצל אורולוג אחר שלא בדק אותי פיזית אך בדק את תצלום האולטרסאונד והבדיקות ואמר שזה נשמע לו כמו שלפוחית רגיזה ושזה נובע ממתח נפשי. בנוסף ביקרתי אצל כירורג כדי לשלול בקע והוא שלל זאת. בנוסף אמר שגודל הערמונית שלי הוא 14 גרם.

עם הזמן החלו לי כאבים קלים/מיחושים באיזור המפשעה, פין ומאחורי האשכים ולעיתים הירכיים. הכאבים חולפים ובאים וכך גם מצב הצורך שלי להשתין ויש ימים יותר רגועים, אבל רוב הזמן אני צריך באופן דחוף ותכוף להשתין, לעיתים באופן לא נשלט וללא תחושת התרוקנות או הירגעות. אחד הרופאים נתן לי כדורים בשם ספסמו-ליט להקלה על השלפוחית ונטלתי אותם מס’ פעמים אך ללא הקלה.

אני בתקופת לימודים ויושב כמה חודשים בבית וסובל מהעניין נורא. הסבר הרופאים לא נשמע לי מספק לצערי מה גם שאני חושש שיש לי בעיה חמורה בהרבה שהרופאים משום מה לא עלו עליה. צר לי שאני חולק על דעתם המלומדת בדעת הדיוט אבל קשה לי להסתפק בהסבר של שלפוחית רגיזה ומתח נפשי כשיש לי כאבים באיבר המין וצורך להשתין שלא נובע מלחץ בשלפוחית והכדורים שאמורים להקל על התופעה כלל לא סייעו.

אשמח לקבל דעתך האם אלו נשמעים סימפטומים של שלפוחית רגיזה, דלקת בערמונית או מה זה כן יכול להיות, ויותר מאשמח לקבל זריקת הרגעה לכך שזה לא נשמע כמו גידול באחד מאברי המין או השתן.

בשולי הדברים אעיר כי נהגתי ליטול פרופסיה (לנשירת שיער) במשך שנתיים וחצי אך הפסקתי וחלפו יותר משנתיים מאז.

המון המון תודה

פרופ' חיים מצקין

לא הייתי קושר את הפרופסיה לנושא.

לא נשמע כלל כמו גידול במערכת השתן והמין.

שלפוחית רגיזה אולי , דלקת בשופכה אולי,  בקע בטוח שלא.

 


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
23/12/2014

יש קשר בין ערמונית מוגדלת ועצירות?

שלום רב, האם ערמונית מוגדלת גורמת גם לעצירות, האם ערמונית מוגדלת לוחצת גם על המעי הגס או על התעלה הרקטלית ומונעת כך מעבר חלק של צואה?
אני בן 47 ויש לי שנים רבות, מאז גיל העשרה, תסמינים של שלפוחית רגיזה, תכיפות גבוהה של מתן שתן ביום ובלילה. מגיל 36 אני סובל גם מעצירות, מאמצים וקשיים גדולים במתן צואה. קראתי את השאלות והתשובות כאן ולא מצאתי קשר בין עצירות לערמונית מוגדלת, עדיין קיים אצלי חשש שאכן יש קשר בגלל סמיכות האיברים.

פרופ' חיים מצקין

בדרך כלל ערמונת מוגדלת איננה גורמת לעצירות. ערמונית צאיכה להיות גדולה באופן חריג כדי לגרום לעצירות.

אצל אנשים קשישים עצירות קשה עלולה לגרום להפרעות השתנה. זהו מצב הפוך מהמתואר על ידך.

לסיכום לא נראה קשר בבירור

בברכה

חיים מצקין MD


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
02/09/2014

דואורט

יש לי אבחנה פרוסטטיס לאחר מגע מיני יש דחיפות מתגברת בשתן כאבים אי נוחות בנוסף מעי רגיז ושלפוחית רגיזה אודה לכם באם התרופה שנדון יכולה לעזור לי תודה

02/09/2014

דואורט

יש לי אבחנה פרוסטטיס לאחר מגע מיני יש דחיפות מתגברת בשתן כאבים אי נוחות בנוסף מעי רגיז ושלפוחית רגיזה אודה לכם באם התרופה שנדון יכולה לעזור לי תודה

פרופ' חיים מצקין

אין תרופות פלא בנושא, אבל תרופה שיכולה לעזור לשתי התלונות גם של השתן וגם של המעי הרגיז שייכת לקבוצת תרופות הנקראות אנטיכולינרגיות.

פנה לאורולוג מטפל וזה יתאים לך תרופה מהמשפחה בההנ"ל קרוב לודאי.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
02/09/2013

ערמונית מוגדלת

אני סובל משלפוחית רגיזה. לאחרונה שמעתי באמצעי התקשורת ששלפוחית רגיזה יכולה לסמן על ערמונית מוגדלת. האם זה נכון? כיצד ניתן לטפל בבעיה שלי?

26/08/2013

שלפוחית רגיזה ערמונית מוגדלת

אני סובל כל הזמן מלחץ בשלפוחית והשתנה תכופה. אני חושב שזה נקרא שלפוחית רגיזה. האם זה אומר שיש לי ערמונית מוגדלת? מה אפשר לעשות בעניין?

פרופ' חיים מצקין

שלפוחית רגיזה אין פירושה ערמונית מוגדלת. נכון שבחלק לא קטן מגברים עם תלונות כשל שלפוחית רגיזה כלומר הליכה תכופה ודחופה לשירותים  על רקע ערמונית מוגדלת. הדבר הנכון לעשות הוא לגשת לאורולוג מומחה להיבדק. הטיפול עשוי להיות שונה במקרים מסוימים ולכן יש צורך בבדיקה לפני יעוץ מה לעשות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
15/08/2013

פרוסטטה מוגדלת

שלום, לאחרונה אני סובל ממצב של השתנה תכופה, אני משער שקוראים לזה שלפוחית רגיזה. בנוסף, האשכים שלי התנפחו מאוד, כמעט פי שניים מגודלם הרגיל וזה מאוד מדאיג אותי. האם יכול להיות שאני סובל ממצב של פרוסטטה מוגדלת?

פרופ' חיים מצקין

השתנה תכופה זה לא תמיד שלפוחית רגיזה. השתנה תכופה יכולה להיות על רקע של קשיי התרוקנות למשל, דלקת בשלפוחית ועוד. שלפוחית רגיזה מאפשרת לפעמים טיפול תרופתי שאיננו מתאים לסיבות אחרות של תכיפות השתנה ולכן צריך להיבדק ולהתיעץ עם אורולוג מומחה לפני החלטה כזו.

גודל אשכים אין לא ולא כלום עם הגדלת ערמונית


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
29/06/2013

שלפוחית רגיזה

אני בן 30 ובזמן האחרון אני מרגיש שאני צריך ללכת להשתין ממש כל 10 דקות. הלכתי לרופא המשפחה שלי והוא טען שזה שלפוחית רגיזה. אני חולק על דעתו וחושב שזה משהו שקשור לערמונית. האם יש קשר בין השניים? האם הרופא טעה באבחנתו?

11/04/2013

דלקת בערמונית – שלפוחית רגיזה

יש לי דלקת בערמונית. הרופא אמר שיש באזור הרבה נוזלים ושזה הגורם להשתנות התכופות שלי ועכשיו אני עכשיו אנטיביוטיקה כדי לטפל בזה. השאלה שלי היא תוך כמה זמן מלקיחת האנטיביוטיקה, דלקת בערמונית אמורה להתרפות וכתוצאה מזה יפסיקו תופעות של שלפוחית רגיזה? אני כבר 3 ימים לוקח את התרופה ולא מרגיש שום שינוי. האם יש גם דרכים אחרות לטפל בזה?

פרופ' חיים מצקין

דלקת בערמונית מצריכה בדרך כלל טיפול ממושך של שלושה שבועות לפחות.

תופעות כגון דחיפות ותכיפות השתנה כמו גם צריבה בהשתנה עלולות להימשך זמן ארוך אף יותר גם לאחר הפסקת האנטיביוטיקה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: שלפוחית רגיזה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

זיבה דואודארט הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. התרופה דואודרט טמסוליסין תופעות לוואי בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין זרע ביופסייה קריש דלקת כרונית בערמונית מתן שתן דחוף שארית שתן של 850 סמ"ק תרופה אבודרט השפעות כדור דאודורט פרוסטטה פירמגון אקסג'בה ואנטיביוטיקה שארית שתן ערכי PSA ומה משמעותם כאב גב תחתון הרדמות האגן והרגלים כאב ותחושת בעירה סרטן ערמונית ציסטוסקופיה ureaplasma ureal pcr - detected טיפול בפרוסטטה ביופסיה של הערמונית שתן מרובה צריבה בעת הטלת זרע דלקת ערמונית קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. דואדרט ביופסיה לערמונית קרי לילה פרוסטטיס ערמונית מעט מוגדלת מחלת מין לחוץ תכיפות במתן שתן דאודורט PSA גבוה קריש דם בודד בשתן. מתן שתן מרובה ניתוח ערמונית אבודארט לקיחת דואודרט ותופעות לוואי פגיעה בערמונית הולדת צאצאים טיפול בלייזר מתן שתן בלילה בעיות בזקפה ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי טיפול באבודרט