צריבה בשתן


בהמשך העמוד 11 שאלות גולשים בנושא: צריבה בשתן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

11 שאלות גולשים בנושא » צריבה בשתן


02/09/2016

כאבים פנימיים באיזור האגן

שלום ד”ר.
אני בן 24 ופעיל מינית (מציין את זה כי אני מבין מהמאמר שזה יכול להיות פקטור)
לפני חודש באופן פתאומי וחד סבלתי מעצירות קיצונית עם כאבים חזקים מהאיזור, דבר שלא סבלתי ממנו אף פעם וריר לבן התחיל להופיע בצואה.
העצירות הוקלה אבל הכאבים באיזור האגן בהחלט המשיכו והם מתחזקים בעיקר לפני ואחרי התרוקנות.
הכאבים הם פנימיים ולהרגשתי מגיעים מאיזור הערמונית. לכאבים אלו התווספו לאחרונה צריבה בשתן ותכיפות במתן שתן.
האם זוהי יכולה להיות דלקת ערמונית או תסמונת כאב האגן הכרוני?
למי עליי לפנות ואיזה בדיקה עליי לבצע כדי לברר את הדבר ומהו הטיפול הנדרש?

נתנאל שלום,

מכיוון שהתסמינים הראשונים היו עצירות לאחר לבן בצואה אני ממליץ שתפנה לגסטרואנטרולוג (מומחה במערכת העיכול). במקביל לבדיקת מומחה בגסטרואנטרולוגיה ממליץ שתבדק גם ע"י אורולוג עקב התלונות הקשורות להשתנה.

 
צוות האתר
01/08/2016

צריבה בשתן וכאבים במפשעה ימנית

בעלי מזה כחודש וחצי סובל מכאבים במפשעה ימנית שמקרינים לגב תחתון ולרגל ימין ולצריבה בשתן ולתחושה ששורף לו כל הזמן. בדיקת אולטרסאונד וסי טי תקינה. שתן תקין (אין דם). טופל פעם אחת באנטיביוטיקה. היינו אצל שני רופאים שמומחים לאורולוגיה ושניהם אמרו שהכל בסדר ולתת לזמן לעשות את שלו ושלחו אותו לעשות בדיקת שתן ציטולוגי ליתר בטחון. האם יכול להיות שהוא סובל מדלקת בערמונית? מדובר על בחור צעיר בן 30 שממש לא מתפקד וסובל כל היום.

שני שלום,

ייתכן ובעלך אכן סובל מדלקת בערמונית, או בשמה העדכני תסמונת הכאב האגני הכרוני, אך ישנן סיבות אחרות אפשריות לתסמיניו. בכדי להבין טוב יותר את מקור כאביו יש צורך בבדיקה ומעבר על כל הבדיקות שעבר. לאחר בדיקה כזאת ניתן יהיה לקבוע האם יש צורך בבדיקות נוספות, מה האבחנה ומה הטיפול המומלץ.
צוות האתר
31/03/2016

כאב בפליטת זרע

לפני שבועיים הרגשתי לאחר אוננות צריבה קלה בפין. ראיתי בבוקר למחרת שיש צריבה באיזור כיפת הפין בחחק האחורי באיזור העורלה. לאחר כמה ימים מעט נרגע. צעט צריבה בשתן בעיקר בסיום מתן השתן. בתחיל השתן לעיתים יוצא זרם כפול שמתאחד לאחר כמה שניות. שתן צהוב מאחר ואני גם לצערי לא שותה מספיק מיים. בבדיקה שעשיתי לפני חודשיים נמצא אוראופלזמה פרבום חיובי ללא תסמינים או צריבות. שלשום בבדיקה עדיין הוא הופיע כחיובי אך עתה מלווה בצריבה גם כן בסיום השתן ( ממש בקושי) ומורגשת צריבה יותר מעיקה בפליטת שקע אחרי אוננות. בדיקת pcr גם בוצעה. אין דלקת בדרכי השתן. איך אני אמור לדעת האם מדובר בדלקת השופכה, דלקת הערמונית, דלקת עטרת הפין, דלקת יותרת האשך וכו וכו וכל יתר הלקות הרלבנטיות לתסמינים הללו? מקריאה בנושא והפורומים מרגיש כאילו יותר עוסקים באלימנציה של מה אין במקום לאבחן מה יש.

ויטלי שלום,

אוראפלזמה הוא חיידק המועבר במין וגורם לדלקת של השופכה היכולה להתבטא בצריבה במתן שתן, צריבה בזמן פליטת זרע ואפשרות להפרשה מוגלתית מהשופכה שלא בזמן השתנה או פליטת זרע. מומלץ להבדק ע"י רופא ולקבל טיפול מתאים. כמו כן, מומלץ להמנע מקיום יחסי מין (או לפחות קיום יחסי מין מוגנים בלבד) עד סיום הטיפול ובדיקה חוזרת המוודאת העלמות החיידק. מומלץ להודיע לבנות זוג שייתכן ונחשפו או שמהן נדבקת בכדי שייבדקו ויקבלו טיפול.
צוות האתר
18/03/2016

צריבה ותחושת שתן בשפיכה

שלום. לפני 3 חודשים היתה לי צריבה בשתן ולאחר מכן גם בשפיכה.
עברתי בדיקות שתן ,תרבית ואולטרסאונד . הבדיקות יצאו תקינות ובאולטרסאונד הכל נראה תקין כולל הערמונית. השלפוחית התרוקנה לחלוטין במתן שתן.
הייתי גם בבדיקה אצל אורולוג.
אחרי שבוע הכל עבר וחזר להיות תקין.
לפני שבוע וחצי הכל חזר ומאז אני לא חש שיפור.
אני כבר מתוסכל ולא יודע לאיזה רופא לפנות.
אשמח לתשובה.

תודה!

מארק שלום,

לא ציינת האם באירוע הקודם נשלחה תרבית שתן, האם נמצא חיידק בשתן והאם טופלת עם אנטיביוטיקה.

ממליץ לך לשוב לאורולוג לבדיקה חוזרת. אשמח לבדוק אותך ולטפל בך במסגרת מרפאתנו.
צוות האתר
19/01/2016

חזרה צריבה בשתן/פין לאחר שכבר חלפה

שלום רב,
היה לי בחודש יולי חיידק איקולי- טופלתי באנטיביוטיקה – לאחר הטיפול החיידק עבר ומייד הופיעה צריבה בשתן , כאבי גב תחתון ותופעות שונות כמו כאבים בפירינאום.
בדיקות אולטרסאונד + שאריות שתן + תרביות שתן וזרע יצאו כולם תקינות.
לאחר זמן מסויים חודש חודשיים שלא עברה הצריבה קיבלתי מה אורולוג פרמיקסון לשלושה חודשים , לאחר זמן קצר עברה הצריבה – לא ברור לי אם זה בגלל הפרמיקסון ובמשך כמעט חודשיים הכל היה טוב ואז לאחרונה לפני כ 3 שבועות חזרה לי שוב הצריבה למרות שעדיין אני לוקח פרמיקסון – האורולוג נתן לי גם חמישה ימים סדורל אבל זה לא עזר – מה אתה ממליץ לעשות? המצב מייאש – תודה

טל שלום,

התסמינים שאתה מתאר יכולים לנבוע ממספר מצבים רפואיים, בינהם מחלת אבנים, תסמונת הכאב האגני הכרוני (דלקת כרונית של הערמונית בעבר), הגדלת ערמונית שפירה ועוד.  ממליץ בדיקה חוזרת ע"י אורולוג ושקילת בדיקות מעבדה ודימות נוספות לברר את מקור התסמינים.
צוות האתר
21/12/2015

סימפטומים של ערמונית מוגדלת?

שלום אני בן 26 פעיל מינית,האורולוג שלי חושב שזה פרוסטטיטס אבל לי לא נראה בגלל כמה סימפטומים שלא רלוונטיים להגדלה של הערמונית אם הממצעים הבאים הגיונים או שמדובר על מחלת זיהומית ?
1.במצב שפיר או ממאיר של בלוטת הערמונית התכנו כאבי פרקי אגן או יריכיים?
2.האם בגדילה שפירית או ממאירה של בלוטת הערמונית יתכן גדילה של קשריות הלימפה במפשעה או בשאר מקומות בגוף ?
3.האם ביגלל גדילה של הערמונית מכל סוג שהו יש מצב של ירידה דרסטית בכמות הזרע הנשפכת ?
4. סימפטומים נוספים שיש לי כרגע הם רגישות באשכים כאבי בטן תחתונה גירוד רקטלי מדי שבוע יש לציין שכבר עברתי את כל בדיקות הstd הקימות ולא נמצא כלום היה לי תקופה עם זיהום בשתן שעבר עקב נטילת אנטיביוטיקה חודש של דוקסלין,עוד 20 יום של לווקווין כל זה כי הזיהום והצריבה בשתן חזרו כל הזמן ,עכשיו יש צריבה רק לאחר שפיכה ולפעמיים לאחר מתן שתן בבוקר .

אני מאוד יכבד תשובה מפורט לארבעת השאלות שלי זה יתרום הרבה למצב של אי הוודאות שנמצא אצלי כרגע ואולי יאפשר לי לבוא להבדק אצלך כי נראה שהרבה אורולוגיה זורקים אנטיביוטיקות על המטופלים שלהם ובזה נגמר הטיפול…..

פרופ' חיים מצקין

דלקת כרונית בערמונית היא אפשרות סבירה אצלך.

אין לה שום קשר להגדלת הבלוטה. בגיל צעיר כשלך הבלוטה לא מוגדלת ודווקא בגיל זה יש יותר מצבים של דלקת כרונית.

טיפול אנטיביוטי הוא אופציה סבירה לטיפול ראשוני, עוזרת לחלק מהאנשים.

ישנם טיפולים תרופתיים ואחרים נוספים.

אם תחילט להיבדק אצלי בברכה.

טלפון מזכירתי בקליניקה שלי 03-6050699

בברכה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/10/2015

דלקת בפרוסטטה ?

שלום. אני בן 50 ולפני שלושה חודשים התחילו לי תסמינים הכוללים צריבה בשתן ,כאב במפשעה ובפרינאום ,כאב באשכים ,דקירות בקצה הפין ותחושת לחץ בישבן , בחודש האחרון הכאבים מתרכזים בעיקר בקצה הפין ובפרינאום.
במשך שלושה חודשים ביצעתי את בדיקות המעבדה הבאות : פעמיים תרבית שתן שלילי , אולטרסאונד אשכים תקין ,פרוטוקול אבנים ללא ממצאים ,בדיקות STD נמצא אורופלסמה – נלקח אנטיביוטיקה מסוג דיאוקסילן למשך שבועיים ,בבדיקה חוזרת לא נמצא החיידק ,זרימת שתן תקינה ,תרבית זרע נמצאו 5-10 ליקוציטים.
יש לציין שלא סבלתי בעבר מנושא זה .
אני סובל ואובד עצות .
האם לפי הממצאים והבדיקות ניתן לאבחן שמדובר על דלקת בפרוסטטה ? האם מומלץ לבצע בדיקות נוספות ? האם ישנו טיפול ?
אשמח לעצתך תודה

פרופ' חיים מצקין

הרושם המתקבל הוא של דלקת בערמונית.

אין לטעמי צורך בשלב זה בבדיקות נוספות

הצעות טיפוליות רק אחרי בדיקה כמובן.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/07/2015

כאבים בעת שפיכה ולעתים צריבה במתן השתן

פרופ.
שלום
בגלל כאבים בעת שפיכה בסיום יחסי מין ובשל צריבה בשתן לעתים רוחוקות במשך כ 3 חודשים,בצעתי שתי תרביות שתן -ללא צמיחה( אחרונה לפני שבוע).
הרופא המטפל החליט לתת לי קורס טיפולי בצפרוקסין 500 מג פעמיים למשך 10 ימים.
מציין שיש לי ערמונית מוגדלת 75 CC ללא בעיה בהטלת השתן.
למרות 3 ימים טיפול באנטיביוטיקה ,עדיין לא מרגיש שיפור בסימטומים.
מתי אני אמור להרגיש הטבה? והאם יש צורך בטיפול נוסף?
תודה

פרופ' חיים מצקין

אנטיביוטיקה איננה תרופה נגד כאבים

לעיתים פרק הזמן עד לשיפור הוא ארוך יחסית.

אפשר במקביל לקחת תרופה כמו אדויל או בדומה כנגד כאב הצריבה והשפיכה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/08/2014

צריבה בשתן

שלום דוקטור לפני חודשיים היה לי צריבה בשתן קיבלתי זריקה רוצפין ואזניל והצריבה עברה בדיקות למחלות מין תקינות קיימתי אם זוגתי חזר לי הצריבה היא עשתה בדיקות pcr שיצאו תקינות הייתי בקופת חולים בבדיקת שתן בחדר אחיות אמרו לי שיש דלקת שאני לא מקיים איתה יחסים הכל תקין בדיקות שתן תקינות איך שאני מקיים איתה אחרי שבוע יש לי צריבה האם יש עוד בדיקות שנשים צריכות לעבור תודה ויום טוב

פרופ' חיים מצקין

אם אשיתך עברה בדיקות כולל אצל הגניקולוג המטפל, אינני סבור שיש עוד בדיקות. לעיתים גם גורמים שונים שאינם יוצרים מחלה או צריבה אצל האישה ונחשבים ללא "אלימים" גורמים לצריבה אצל הגבר. אם נבדקה ולא נמצא גורם ספציפי אינני סבור שיש מה לבדוק בנוסף.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
26/07/2014

דלקת בערמונית

פרופסור מצקין שלום רב יש לי דלקת כרונית בערמונית היו לי את כל התסמינים הצלחתי על ידי רפואה טבעית להתפטר מהצריבה בשתן וכל שאר הסימפטומים אני עושה הליכות קבוע נרבה מקלחות חמות שזה מרגיע הדבר היחיד של הצלחתי להתפטר זה מהכאבים באשכים שהם די מטרידים ברצוני לשאול אותך מה אתה אומר על החימום ממוקד חלק מהאורולוגים בעד זה וחלק נגד קראתי בפורומים שזה הצליח לרפא מלא אנשים ולחלק זה לא כל כך עזר אלא רק הקל עליהם הייתי במרפאת דיין שאיתו עובד דוקטור תבדי הטיפול שלהם זה חום ממוקד לערמונית עירויי של ויטמינים נוזלים ואוזון הוא אמר לי שבגלל שהתסמינים שלי לא קשים והדלקת לא הרבה זמן רק חצי שנה הסיכויים שלי להחלמה 70 אחוז אני ממש מתלבט האם הטיפול מסוכן כי זה החדרת קטטר לשם ואני צעיר מצטער על כל המגילה הזאת אם אתה תגיד לי שכדאי לי אני יעשה את זה פשוט הדעה שלך מאוד חשובה לי תודה רבה פרופסור שהיה המשך יום טוב

26/07/2014

דלקת בערמונית

פרופסור מצקין שלום רב יש לי דלקת כרונית בערמונית היו לי את כל התסמינים הצלחתי על ידי רפואה טבעית להתפטר מהצריבה בשתן וכל שאר הסימפטומים אני עושה הליכות קבוע נרבה מקלחות חמות שזה מרגיע הדבר היחיד של הצלחתי להתפטר זה מהכאבים באשכים שהם די מטרידים ברצוני לשאול אותך מה אתה אומר על החימום ממוקד חלק מהאורולוגים בעד זה וחלק נגד קראתי בפורומים שזה הצליח לרפא מלא אנשים ולחלק זה לא כל כך עזר אלא רק הקל עליהם הייתי במרפאת דיין שאיתו עובד דוקטור תבדי הטיפול שלהם זה חום ממוקד לערמונית עירויי של ויטמינים נוזלים ואוזון הוא אמר לי שבגלל שהתסמינים שלי לא קשים והדלקת לא הרבה זמן רק חצי שנה הסיכויים שלי להחלמה 70 אחוז אני ממש מתלבט האם הטיפול מסוכן כי זה החדרת קטטר לשם ואני צעיר מצטער על כל המגילה הזאת אם אתה תגיד לי שכדאי לי אני יעשה את זה פשוט הדעה שלך מאוד חשובה לי תודה רבה פרופסור שהיה המשך יום טוב

פרופ' חיים מצקין

אין לי ניסיון ולא מכיר את השיטה הכוללת המתוארת על ידך.

הכנסת קטטר אולי מפחידה אותך אבל איננה קשה במיוחד ואני משוכנע שתבוצע בזהירות המכסימלית.

 


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: צריבה בשתן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דלקת הערמונית כרונית ערמונית מוגדלת בנושא הערמונית הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין צריבה בעת מתן שתן אבודארט סרטן בערמונית האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? ביופסיה לערמונית קריש שפיכה מוקדמת בעיות זיקפה סרטן ערמונית המשך שאלה למחלת מין לחוץ בעיה במתן שתן מתן שתן קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת טפטוף לאחר מתן שתן האם יש לאבא שלי סרטן? הופעת דם בעת מתן זרע מתן שתן מרובה הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט דלקת כרונית בערמונית בן 21 רגישות באשכים מחלת מין בצקת PARVUM-PCR שתן מרובה הולדת צאצאים אני לחוץ דלקת בדרכי השטן מחלת מין לחוץ טיפות שתן לאחר מתן שתן פרוסטטה נפח ערמונית טיפול מונע טמסוליסין תופעות לוואי אוראופלזמה פרבום חיובי בלוטת הערמונית אולטראסאונד דלקת כרונית של הערמונית ציסטוסקופיה הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp גודל בלוטת הערמונית דלקת הערמונית ויטלי אשך לקיחת דואודרט ותופעות לוואי בריחת שתן חימום הערמונית