סרטן הערמונית תורשתי ?


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: סרטן הערמונית תורשתי ?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » סרטן הערמונית תורשתי ?


03/09/2013

סרטן הערמונית תורשתי

אני סובל מסרטן הערמונית בשלב מאוד מפושט. רציתי לדעת אם זה תורשתי ויכול להיות שגם ילדיי חלילה יחלו במחלה הארורה ששמה סרטן הערמונית? האם ניתן למנוע את הופעת הסרטן טרם התפתחותו?

פרופ' חיים מצקין

ישנה משפחתיות ברורה בסרטן הערמונית-תומכת בכך שיש פקטור גנטי מסוים שאיננו יודעים עדיין מהו.

בכל מקרה אם חלית יחסית צעיר מתחת לגיל 65 בערך לילדיך ולאחיך חו"ח יש סיכוי פי 2-3 לחלות בסרטן הערמונית. אין קשר לסרטנים אחרים בגוף.

לצערנו אין כל דרך ברורה ומוכחת למנוע את המחלה. לחיות חיים בריאים הוא כנראה אמירה נכונה לגבי כל המחלות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
18/03/2013

סרטן הערמונית תורשתי ?

שלום,
אני בן 32, בריא בדרך כלל. אבי חלה לאחרונה בסרטן הערמונית. רציתי לשאול האם זה תורשתי? ואם כן, מה הסיכוי שלי לחלות גם בסרטן הערמונית?

פרופ' חיים מצקין

יש אלמנט מסוים של משפחתיות-תורשתיות. אין לנו מידע על גן ברור שניתן לבדוק (בדומה לסרטן השד), אבל מקובל שאם יש קרוב משפחה אחד או יותר מדרגה ראשונה או שניה חולה בסרטן הערמונית, להציע בדיקת דם ובדיקת ערמונית פיזית מעל גיל 40 , אחת לשנה בערך.

יש לך עוד כמה שנים....


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: סרטן הערמונית תורשתי ?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

טמסולוסין כאב באגן סרטן בלוטת הערמונית בעיה במתן שתן ערכי PSA ומה משמעותם טיפול בלייזר כדור cialis 5 מ"ג סרטן הפרוסטטה Free PSA לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין אשך מחלת מין לחוץ הטיפול stereo tactic סרטן הערמונית תורשתי ? U.UREAL/PARVUM-PCR טיפולי קרינה לסרטן ערמונית גמילה מקטטר תרופת דואודרט ברכי תרפיה בערמונית כאבים בערמונית בצקת קריש טיפול בדאודרט גב ושתן טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית דלקת בשלפוחית השתן קושי בהשתנה מיץ רימונים תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית כריתת ערמונית שפירה תכיפות בשתן פירמגון ואנטיביוטיקה תסמונת כאב האגן הכרוני אבנים בכליות מתן שתן מרובה צריבה בעת מתן שתן איזה טיפול וש לסרטן הערמונית ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? האם יש לאבא שלי סרטן? הולדת צאצאים פרוסטטה מוגדלת דואדרט הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין ביטוח בריאות לקיחת דואודרט ותופעות לוואי דלקת כרונית של הערמונית השפעות כדור דאודורט פגיעה בערמונית התרופה דואודרט