סרטן הערמונית תורשתי ?


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: סרטן הערמונית תורשתי ?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » סרטן הערמונית תורשתי ?


03/09/2013

סרטן הערמונית תורשתי

אני סובל מסרטן הערמונית בשלב מאוד מפושט. רציתי לדעת אם זה תורשתי ויכול להיות שגם ילדיי חלילה יחלו במחלה הארורה ששמה סרטן הערמונית? האם ניתן למנוע את הופעת הסרטן טרם התפתחותו?

פרופ' חיים מצקין

ישנה משפחתיות ברורה בסרטן הערמונית-תומכת בכך שיש פקטור גנטי מסוים שאיננו יודעים עדיין מהו.

בכל מקרה אם חלית יחסית צעיר מתחת לגיל 65 בערך לילדיך ולאחיך חו"ח יש סיכוי פי 2-3 לחלות בסרטן הערמונית. אין קשר לסרטנים אחרים בגוף.

לצערנו אין כל דרך ברורה ומוכחת למנוע את המחלה. לחיות חיים בריאים הוא כנראה אמירה נכונה לגבי כל המחלות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
18/03/2013

סרטן הערמונית תורשתי ?

שלום,
אני בן 32, בריא בדרך כלל. אבי חלה לאחרונה בסרטן הערמונית. רציתי לשאול האם זה תורשתי? ואם כן, מה הסיכוי שלי לחלות גם בסרטן הערמונית?

פרופ' חיים מצקין

יש אלמנט מסוים של משפחתיות-תורשתיות. אין לנו מידע על גן ברור שניתן לבדוק (בדומה לסרטן השד), אבל מקובל שאם יש קרוב משפחה אחד או יותר מדרגה ראשונה או שניה חולה בסרטן הערמונית, להציע בדיקת דם ובדיקת ערמונית פיזית מעל גיל 40 , אחת לשנה בערך.

יש לך עוד כמה שנים....


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: סרטן הערמונית תורשתי ?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

ערמונית/שלפוחית השתן טיפול מונע שתן בלילה קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת כאבים בערמונית פרוסטטה כדור דואודרט בדיקת הערמונית ברכיתרפיה טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית זרע מתן שתן אצירת שתן! חימום הערמונית דלקת בדרכי השטן האם כדאי לעשות ניתוח PSA גבוה לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור דואדרט U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי טיפול בסרטן הערמונית דלקת בדרכי השתן האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? כאב באגן אוראופךזמה הגדלת הערמונית אשכים מה הטיפול הנכון תרבית אבודארט פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה ביופסיה של הערמונית אופירה גודל הערמונית דלקת כרונית בערמונית בן 21 אורודינמיקה מורכבת שימוש בתרופות דלקת הערמונית כרונית אבודרט ביופסייה אבנים בשלפוחית הטיפול stereo tactic האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? כלמידיה לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין צריבה בשתן ערמונית מוגדלת ושארית שתן גב ושתן סרטן הערמונית תורשתי ? אשך