מיץ רימונים


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: מיץ רימונים

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » מיץ רימונים


05/11/2013

מיץ רימונים

שמאתי הרבה על טיפול מונע /בשלבים מוקדמים נגד סרטן ערמונית על ידי מיץ רימונים . מצד שני ידוע שהוא עוזר נגד תופעות לווי של קרינה. האם אפשר לשתות מיץ אחרי ברכותרפיה? האם הוא לא יוריד יעילות של הטיפול?

פרופ' חיים מצקין

אין מידע מדויק ובדוק לגבי ימיץ רימונים וקרינה פנימית

אינני סבור שזה מפריע בכלל ואתה מוזמן לשתות ללא חשש


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
10/04/2013

סרטן הערמונית

יש לי היסטוריה משפחתית חזקה של סרטן הערמונית (אבי ואחי הגדול). עכשיו אני מעל גיל 65 ובדיקות PSA שלי נשארו ברמות נורמליות. אני עושה בדיקה רקטלית על ידי אורולוג מדי שנה. שמעתי לאחרונה כי מיץ רימונים עשוי להיות בעל ערך בטיפול בסרטן ערמונית אצל גברים שהסרטן שלהם הוא עדיין מתקדם למרות קרינה ו / או טיפול הורמונלי. מה שהייתי רוצה לדעת הוא זו:

(1) האם יש ראיות לכך שזה עשוי לעזור במניעה או בעיכוב תחילת המחלה? ו –
(2) האם יש ראיה לכך שזה יכול להפריע לאבחון מוקדם על ידי הטייה של בדיקת PSA?

פרופ' חיים מצקין

יש ברפואה גם אוופנות חולפות בשלב זה ככה יש להתייחס לנושא מיץ הרימונים. העדות -ההוכחה המדעית איננה מספקת כדי לקבוע שיש בכך ערך ממשי.

מצד שני אין כל הוכחה לנזק או שזה מפריע למעקב בעזרת בדיקת הערמונית ובדיקת הדם לPSA.

לרוויה !


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: מיץ רימונים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

שלום אני בן 19 U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי סרטן בערמונית טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית השפעות כדור דאודורט בלוטת הערמונית בנפח צריבה בעת הטלת זרע איזה טיפול וש לסרטן הערמונית ניתוח ערמונית דם בזרע ערמונית מוגדלת התרופה דואודרט בעיות בזקפה פרוסטטיטיס הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט כאב גב תחתון הרדמות האגן והרגלים כאב ותחושת בעירה ביופסיה ערמונית בריחת שתן Free PSA טפטוף שתן דלקת כרונית בערמונית מעבר מתרופת DUODART ל קסטראל דרכי השתן דלקת כרונית של הערמונית קריש תסמונת כאב האגן הכרוני שארית שתן של 850 סמ"ק כאב באשך ימין בדיקת PSA דלקת בדרכי השתן אבנים בשלפוחית קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת תרופה אבודרט רוסטטה אוראופלזמה פרבום חיובי דלקת בדרכי השטן דלקת בפרוסטטה ? קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. שפיכה מוקדמת טיפות שתן לאחר מתן שתן פירמגון אקסג'בה ואנטיביוטיקה הגדלת הערמונית בעיות זיקפה הגדלת ערמונית האם כדאי לעשות ניתוח רמות PSA גבוהות טיפול סרטן הערמונית אולטראסאונד דלקת הערמונית גב ושתן