טיפול סרטן הערמונית


בהמשך העמוד 3 שאלות גולשים בנושא: טיפול סרטן הערמונית

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

3 שאלות גולשים בנושא » טיפול סרטן הערמונית


18/08/2013

שיטות טיפול סרטן הערמונית

השבוע אובחנתי כחולה במחלת סרטן הערמונית. בעוד כמה ימים יש לי פגישה עם אונקולוג מומחה בתחום ורציתי לדעת מהן אופציות הטיפול עבור סרטן הערמונית לא מפושט אצל בן 55 בריא בדרך כלל?

פרופ' חיים מצקין

בכפוף לגודל הערמונית ומידת הפרעות השתנה אם יש האופציות שונות:

הכי קלה יחסית היא מעקב צמוד בלבד-כאן כמובן אין ריפוי צפוי.

אופציות לריפוי מלא כוללות ניתוח כריתה רדיקלי בגישות שונות וקרינה חיצונית בגישות-חיצונית ופנימית (ברכיתרפיה). לאיש פעיל ובריא על פניו אין הגיון בבחירת קרינה חיצונית הניתנת במשך כחודשיים ואם כך הבחירה תהייה בין ניתוח כריתה רדיקלי לבין ברכיתרפיה קרינהה פנימית חד פעמית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/07/2013

טיפול סרטן הערמונית

גילו אצלי סרטן הערמונית ויש לי רמת PSA 4.5. הרופא אמר לי שבינתיים כל שעלי לעשות הוא להגיע לביקורת כל שלושה חודשים, בה יקחו לי בדיקות דם ויעשו לי בדיקה רקטלית על מנת לשלול ערמונית מוגדלת. אם התוצאות יצאו בגדר הנורמה, אני אצטרך לבוא לביקורת רק כל חצי שנה. עכשיו, אני שואל, האם זה הגיוני לשבת כך בחיבוק ידיים מבלי לטפל בבעיית סרטן הערמונית שלי?

פרופ' חיים מצקין

הרופא הציע לך גישה של מעקב צמוד. אין פירושו של דבר לשבת בחיבוק ידיים אלא לבצע בדיקת דם לPSA אחת לכמה חודשים וביופסיות מעקב של הערמונית אחת לכמה חודשים-שנים מעטות. כל זמן שהמחלה בקנה מידה קטן אפשר לנקוט בגישה זו. כמובן שאם אינך מסוגל להכיל את הרעיון של מעקב במחלת סרטן ומעדיף טיפול להבראה מהמחלה הדבר אפשרי וגישות כמו ניתוח רדיקלי או קרינה פנימית-ברכיתרפיה הן אופציות אפשריות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/07/2013

זרע דליל לאחר טיפול סרטן הערמונית

עברתי טיפול ברכיתרפיה ועכשיו לטיפול בבעיית סרטן הערמונית וכעת הזרע שלי מאוד דליל. האם זאת תופעת לוואי מוכרת של הטיפול? אם כן, כיצד אפשר לתקן זאת? זה מפריע לי מאוד

פרופ' חיים מצקין

טיפול בברכירתפיה הוא סוג של קרינה. קרינה לערמונית ולבלוטות הזרע הסמוכות תגרום למיעוט הפרשות נוזל הזרע וגם לשינוי המרקם. התופעות הן תוצאה ברורה של הטיפול וצפויות לחלוטין.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: טיפול סרטן הערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

סרטן הערמונית בלוטת הערמונית סרטן ערמונית גודל הערמונית סרטן בערמונית ביופסיה של הערמונית דלקת הערמונית טיפול באבודרט טיפול בסרטן הערמונית הגדלה של הערמונית הגדלת הערמונית טיפול מונע דלקת כרונית של הערמונית בלוטת הערמונית בנפח חימום הערמונית טיפול בפרוסטטה טיפול סרטן הערמונית סרטן הערמונית חוזר הטיפול stereo tactic בנושא הערמונית מה הטיפול הנכון הגדלה שפירה של הערמונית? בדיקת הערמונית הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. גודל בלוטת הערמונית טיפול בדאודרט דלקת הערמונית כרונית האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? פציעת הערמונית סרטן הפרוסטטה סרטן בלוטת הערמונית טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית סרטן הערמונית תורשתי ? טיפול בלייזר בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית האם יש לאבא שלי סרטן? איזה טיפול וש לסרטן הערמונית טיפולי קרינה לסרטן ערמונית

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דואדרט PARVUM-PCR סרטן הערמונית חוזר ביופסיה לערמונית גודל הערמונית בדיקת PSA תכיפות בשתן זרע אחרי פיפי בריחת שתן האם יש לאבא שלי סרטן? בעיות זיקפה תסמונת כאב האגן הכרוני הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט כאב בפין איזה טיפול וש לסרטן הערמונית קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת טיפול בסרטן הערמונית טיפול בדאודרט פרוסטטיס סרטן הערמונית תורשתי ? ערמונית מוגדלת טיפול מונע ציסטוסקופיה שלפוחית רגיזה כלמידיה מתן שתן מרובה סרטן הערמונית אבנים בכליות ביופסיה ערמונית סיאליס תרופות בעיה במתן שתן ureaplasma ureal pcr - detected הופעת דם בעת מתן זרע ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה ניתוח חוזר ביופסיה טפטוף לאחר מתן שתן טיפות שתן לאחר מתן שתן שארית שתן של 850 סמ"ק לקיחת דואודרט ותופעות לוואי האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? כאב באשך הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה כאב באגן הגדלת פרוסטטה הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין תופעות לוואי בנטילת דואודרט דרכי השתן