זרע


בהמשך העמוד 118 שאלות גולשים בנושא: זרע

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

118 שאלות גולשים בנושא » זרע


28/08/2016

דלקת ערמונית

שלום רב בן 26 . סובל מדלקת ערמונית המלווה בתכיפות רבה להשתין כול 10 דקות -חצי שעה . ללא כאבים באף איזור ולא באגן . בוצעה בדיקה ארודינטמית . אולטרסאונד טרנס רקטלי וציסטוסקופיה -אשר יצאו תקינות . תרביות זרע יצאו שליליות אך 5-10 תאים בתרבית . כול פעם . הרופא האורולוג שטיפל בי המליץ לי כעת על טיפול בחוסמי אלפא מסוג טמוסולין 0.4 . אם לא יעזור לקחת רסיטל 20 מג.
א. האם חוסמי אלפא יכולים לעזור לי בבעיית התכיפות הזאת . שכן ראיתי כי הם מיועדים להגדלה שפירה של הערמונית . האם האם אפקטיבים גם לדלקת
ב.האם רסיטל יכול לעזור בבעיה הזאת אך ממה שהבנתי זאת תרופה נגד דיכאון עם תופעות לוואי קשות .
אינני יודע מה לעשות והתכחפות הזאת ממש מפריעה לי באיכות החיים ..

נתן שלום,

אינני יודע על סמך מה אובחנת כסובל מדלקת ערמונית. בנתונים שציינת אין ממצאים התומכים באבחנה זאת, אך ייתכן שישנם נתונים נוספים התומכים באבחנה זו.

התסמינים שלך מתאימים לאבחנה של שלפוחית רגיזה (overactive bladder). מציע שתפגש עם אורולוג לשיחה על הטיפולים האפשריים לתלונותיך.

בהצלחה
צוות האתר
28/08/2016

דלקת הערמונית, שפיכה מוקדמת

שלום ד”ר,

לפני חודשים התחלתי להרגיש גירוי בקצה הפין עם כאב אשך שמאל קל.
עשיתי סיטי פטן ואגן עם חומר, אולטרא סאונד, בדיקות דם וזרע.
הכל תקין, רק בזרע מצאו 2*10^6 ליקוציטים שמעיד על דלקת קלה.
התופעה גורמת לי לשפיכה מוקדמת ומתן שתן רברב.

לקחתי אנטיביוטיקה שבועיים (ציפרו ודוקסלין) ללא הטבה (רק כאב האשך נעלם).
האם פרמיקסון יכול לעזור? מה אני עושה עם השפיכה המוקדמת, זה מאוד מטריד ואני ואישתי סובלים?
האם כדאי לנסות ssri?
תודה

שלום רב,

דלקת כרונית של הערמונית היא אכן אבחנה סבירה אך ישנן אבחנות נוספות אפשריות, כך שמומלץ המשך בירור וטיפול עם אורולוג. במקרים בהם האבחנה היא אכן דלקת כרונית של הערמונית יש לעיתים צורך בטיפול אנטיביוטי ארוך יותר משבועיים (לרוב מנסים קורס של 6 שבועות).

לגבי שפיכה מוקדמת, יש היום טיפול תרופתי טוב ויעיל. SSRI הן אופציה אחת אך ישנן תרופות אחרות עם פחות תופעות לוואי. מומלץ שתבדק ע"י אורולוג על מנת להתאים לך את הטיפול המתאים לך ביותר.
צוות האתר
27/08/2016

תרופה דואודארט

אני בן 60. נוטל דואודארט מזה כשנה עקב ערמונית מוגדלת כ- 50 סמק שגורמת למתן שתן איטי.
לפניכן לקחתי טומסוליסין מספר שנים שלא עזרה כל כך. לאחר שנה עם דואודארט הערמונית קטנה ל- 29 סמק. חל שיפור קטן במתן השתן. עדיין אני ממשיך לקחת את התרופה שגורמת לקשיים בזיקפה ולכמות זרע זעירה אם בכלל. האם אני יכול לאור הקיטון בערמונית להפסיק עם הדואודארט ולחזור לטומסוליסין ? PSA ושאר הבדיקות תקינות.
תודה.

גרי שלום,

במידה ותפסיק את הטיפול ב DUODART ותשוב לטיפול בטמסולוסין, הערמונית תשוב ותגדל תוך מספר שבועות והאפקט של הדואודרט ייעלם.

במידה והתסמינים לא הוקלו בצורה משמעותית ואתה סובל מתופעות לוואי המפריעות לך ניתן לשקול טיפול ניתוחי לערמונית לאחריו לא תהיה זקוק לטיפול תרופתי (לא דואודרט ואף לא אומניק).
צוות האתר
20/08/2016

דם בזקע

שלום ד”ר, מזה חודשיים מופיע דם בזרע בכמויות משתנות. האורולוג נמנע מבדיקה רקטלית ושלח אותי רק לבדיקות דם, אין מתן שתן בעיתים קרובות ואין צריבה. אני בן 52. אשמח לדעת כיצד נכון להתקדם והאם לא נכון לבצע עאמור בדיקות נוספות. תודה

איתן שלום,

דם בזרע, כתלונה בודדת ללא תסמינים או סימנים נוספים, זו לרוב בעיה שפירה. עם זאת, במידה והבעיה נמשכת לאורך זמן ישנן מספר בדיקות שניתן לעשות. אני חושב שבדיקה רקטאלית זה חלק מהבדיקה שאמור לעבור גבר בן 52 המגיע לאורולוג עם תלונה של דם בזרע.
צוות האתר
14/08/2016

דלקת כרונית בערמונית

ד״ר שלום,
לפני כחודשיים החלו צריבות בעת מתן שתן וזרע וצריבות בפין בעת זיקפה.
בנוסף היתה תחושת אי נוחות וכאב באזור האשכים ותחושת עייפות ומצב רוח ירוד.
טופלתי ע״י רופאת המשפחה בדוקסילין ובזינט (סה״כ 10 ימים) תוך שיפור משמעותי.
לאחר מכן פניתי לאורולוג אשר אבחן כי מדובר בדלקת כרונית בערמונית (לפני 5 שנים היתה לי דלקת אבל חריפה יותר אשר כללה אצירת שתן ונמשכה מס׳ חודשים – אז טופלתי ברוקסו)
הוא שלח אותי לבדיקת כלמידיה אשר יצאה שלילית ואמר שבבדיקה הרקטלית אין סימנים לדלקת או להגדלה של הערמונית.
מאז שביקרתי, חלה הטבה נוספת אין כמעט צריבה במתן שתן וזרע אולם יש תחושה שהדלקת לא נעלמה והיא שבה לסירוגין עם תחושת צריבה בעת זקפה בפין.
האם יש כיצד לטפל או שפשוט להמתין שיעבור? האם ניתנת במקרים מסוימים מנה נוספת של אנטיביוטיקה?
קראתי שתסמיני הדלקת הכרונית נמשכים מס׳ חודשים האם זה נכון?
תודה רבה

דן שלום,

דלקת כרונית של הערמונית, כשמה כן היא. דלקת כרונית. משמע, מצב שלרוב קשה לריפוי מלא או אינו בר ריפוי מלא. עם זאת, ניתן להגיע להפוגות ארוכות בעזרת טיפול אנטיביוטי ותרופות לטיפולים נוספים.

לאור האופי הכרוני של המחלה ממליץ להמשיך מעקב קבוע אצל אורולוג גם בזמן הפוגות.
צוות האתר
31/07/2016

מתן שתן בדכיפות, כל 20 דקות.

kשלום פרופסור.
אני בן 47, נוטל שלושה סוגי כדורים להורדת לחץ דם, לוסרדקס, לוסרדקס+ ואמלו.
כמו כן, אני גם נוטל כדור וולבטרין 300, מכל כדור, אחד ביום.
השאלה שלי היא, לפעמים, יש לי לחץ להשתין, ללא יכולת להתאפק, (הרבה פעמים הייתי במצב מביך, עם מכנסיים רטובים) זה קורה לי אחת לחודש בערך, למשך יומיים שלושה, מה שגורם לתופעה להפסיק, זה להוציא זרע ע”י אוננות או יחסי מין.
האם יש טיפול לבעיה?
למה הוצאת זרע, עוצרת את הבעיה?
תודה רבה.

יוסי שלום,

דחיפות במתן שתן עד כדי אירועי אי נקיטת שתן (בריחת שתן) יכולה לנבוע מסיבות שונות. בכדי להבין את הסיבה אצלך מומלץ שתפגש עם אורולוג לשיחה ולבדיקה. לאחר שיחה מפורטת על התסמינים, כולל הגורמים להקלה בתסמינים, ובדיקה יוכל האורולוג להמליץ על בדיקות נוספות שיעזרו לבסס אבחנה ועל טיפול.
צוות האתר
05/06/2016

תרופות המונעות פעילות הערמונית.

שינו לי תרופה אחרי דלקת בדרכי השתן.
האם התרופה יכולה לגרום להפסיק את שפיכת הזרע.

עודד שלום,

חלק מהתרופות המשמשות לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית אכן יכולות לגרום להעלמות השפיכה. תופעה זו היא לרוב הפיכה, כך שהפסקת הטיפול התרופתי יחזיר את השפיכה.
צוות האתר
31/03/2016

כאב בפליטת זרע

לפני שבועיים הרגשתי לאחר אוננות צריבה קלה בפין. ראיתי בבוקר למחרת שיש צריבה באיזור כיפת הפין בחחק האחורי באיזור העורלה. לאחר כמה ימים מעט נרגע. צעט צריבה בשתן בעיקר בסיום מתן השתן. בתחיל השתן לעיתים יוצא זרם כפול שמתאחד לאחר כמה שניות. שתן צהוב מאחר ואני גם לצערי לא שותה מספיק מיים. בבדיקה שעשיתי לפני חודשיים נמצא אוראופלזמה פרבום חיובי ללא תסמינים או צריבות. שלשום בבדיקה עדיין הוא הופיע כחיובי אך עתה מלווה בצריבה גם כן בסיום השתן ( ממש בקושי) ומורגשת צריבה יותר מעיקה בפליטת שקע אחרי אוננות. בדיקת pcr גם בוצעה. אין דלקת בדרכי השתן. איך אני אמור לדעת האם מדובר בדלקת השופכה, דלקת הערמונית, דלקת עטרת הפין, דלקת יותרת האשך וכו וכו וכל יתר הלקות הרלבנטיות לתסמינים הללו? מקריאה בנושא והפורומים מרגיש כאילו יותר עוסקים באלימנציה של מה אין במקום לאבחן מה יש.

ויטלי שלום,

אוראפלזמה הוא חיידק המועבר במין וגורם לדלקת של השופכה היכולה להתבטא בצריבה במתן שתן, צריבה בזמן פליטת זרע ואפשרות להפרשה מוגלתית מהשופכה שלא בזמן השתנה או פליטת זרע. מומלץ להבדק ע"י רופא ולקבל טיפול מתאים. כמו כן, מומלץ להמנע מקיום יחסי מין (או לפחות קיום יחסי מין מוגנים בלבד) עד סיום הטיפול ובדיקה חוזרת המוודאת העלמות החיידק. מומלץ להודיע לבנות זוג שייתכן ונחשפו או שמהן נדבקת בכדי שייבדקו ויקבלו טיפול.
צוות האתר
21/03/2016

דלקת כרונית בערמונית

שלום רב. השאלה שלי היא היכן אני יכול למצוא מי שיסכים לטפל בי באופן ניסיוני (פחות או יותר)?
אני בן 32 וסובל מהבעיה למעלה מ3 שנים ללא הפוגה כשרק עוצמת הסבל משתנה. לרוב מדובר בתחושת שריפה שמקשה מלהתרכז בכל דבר אחר ובכך פוגעת בתפקוד השוטף קשות, ולעתים הכאב מתפרץ באופן שאפשר לתאר כקריעה מבפנים של מערכת העצבים של פלג הגוף התחתון עד איבוד מודעות לסביבה (פרט לכאב, ההכרה הופכת מעורפלת, השמיעה עמומה).
לאור הסבל הרב וההרס המוחלט של חיי ולאחר ביקור אצל המון אורולוגים, ניסיונות עצמיים, כל בדיקה וטיפול שהציעו הסכימו לאפשר לי, הגעתי למסקנה שעלי לחפש מחוץ לקופסה אחר טיפול.

הממצאים הקיימים מועטים והם כדוריות לבנות בדגימות הזרע. אדמימות נפיחות קלה בקצה צינור השפכה (קצה הפין) שמעידה על דלקת. במידה ואפסיק ליטול פרמיקסון באופן קבוע, תהיה היווצרות אשר תגרום לקושי בהטלת שתן.
אינני יודע מה יכול לעזור. הכיוון הוא לנסות טיפול אנטיביוטי ישירות לערמונית (אולי בזריקה, אולי דרך צינור השפכה), זריקות הרדמה לאזור עצב הפונדנדל האזור הפרניאלי , אולי ניתוח לשם התבוננות בערמונית ומערכת השפכה בניסיון לקבל תבונות ברורות יותר על מהות הבעיה…

תודה שקראתם הכל! ונקווה לטוב…

אבי  שלום,

דלקת כרונית של הערמונית היא אכן לפעמים קשה לטיפול. ניתן להתייעץ עם מרפאת כאב בשאלה של טיפול בכאב כרוני.הכולל בין השאר את האפשרויות שפירטת.

בהצלחה!!!
צוות האתר
07/03/2016

הפרשות זרע ללא זיקפה

מספר ימים, פליטת זרע ללא זיקפה לאחר גירוי מיני מסוים (שיחה עם אישה), אך שוב ללא זיקפה. מלווה בכאבים בעת ההפרשה. כולל גם כאבים בפין עצמו. לא כולל הפרשה דמית או כאב במתן שתן.

שלום ותודה על שאלתך,

במידה ואתה סובל מהפרעה בהשגת זקפה ממליץ שתפגש עם אורולוג לשיחה על אפשרויות הטיפול הקיימות. יש כיום אפשרויות טיפול רבות וטובות לשיפור יכולת התפקוד המיני. בזמן פגישה זו תוכל לשוחח עם האורולוג על בעייתהכאב בזמן פליטת זרע.
צוות האתר
04/03/2016

דלקת בערמונית ואיכות הזרע

לפני שבוע עשיתי בדיקת זרע ומצאו תאים מתים כולם מתים לקחו תרבית והיא יצאה שלילית בכז אמר לי מנהל המעבדה שהוא ממליץ על מסאג פרוסטטי שאלתי זה ,מה זה ,הבנתי שזה טיפול לא קל ואיך יתכן שיש לי דלקת ואין לי שום כאבים שום תסמין כפי שקראתי ממרחבי האינטרנט .אם יתכן דלקת בלי כאבים ואם הרפואה תומכת בטיפול הנל תודה רבה

בן שלום,

לא כתבת מדוע שלחת בדיקת זרע מלכתחילה ולכן קשה מאוד להבין מה בעייתך הרפואית ואיזה טיפול מתאים. ממליץ לחזור לאורולוג עם התשובה לצורך בדיקה והמלצה על בדיקות נוספות, במידת הצורך, וטיפול במידה וקיים מספיק מידע לצורך אבחנה.
צוות האתר
27/02/2016

זיהום בדרכי השתן ..כלמידיה

שלום רב.
אני בן 23. לפני 4 חודש הייתי באמסטרדם וקיימתי יחסי מין עם הגנה, אבל בהתחלה היה מגע ידים עם האיברים ללא הגנה.
אחרי איזה 20 יום התחיל מדי פעם לשרוף בעת מתן שתן ..לפעמים יש תכיפות במתן שתן וכמה פעמים פלט נוזל לבן דמוי זרע, או שזה זרע לא בטוח, לא נתתי לזה חשיבות ולא פניתי לרופא כי זה נעלם. מסיבה כלשהי אחרת הייתי במיון ועשו לי בדיקות דם ושתן אבל הכל היה תקין “לא ציינתי שהיה לי את התסמינים האלה” תוצאות הבדיקות הגיעו לידי הרופא משפחה. לפני שבועיים התסמינים חזרו, פניתי לאותו רופא משפחה, הסברתי לו הכל ומיד ללא כל בדיקה הוא אמר לי שזה זיהום ויכול להיות שזה כלמידיה או משהו אחר אז בגלל שהוא לא בטוח מה זה הוא נתן לי 2 סוגים של אנטיביוטיקה הראשון אופלודקס והשני דוקסילין ואמר שזה יטפל בזיהום מכל סוג, טופלתי בזה לפי ההוראות שלו במשך 10 ימים פעמיים ביום אחרי ארוחות בוקר וערב, עד חמישי האחרון. במשך הטיפול היה לי פליטה קטנה “טיפונת” של נוזל לבן פעם או פעמיים. אבל היום, יומיים אחרי סיום הטיפול הייתה לי פליטה של כמות טובה וזה מדאיג אותי שזה ממשיך, זה לא אמור להפסיק כבר עם הטיפול ? האם זה אומר שהטיפול לא הצליח או שזה “שאריות”. יכול להיות שיש סיבה אחרת לפליטה ? ואם צריך לפנות לעוד בדיקות או לחכות ?
אודה לכל עזרה

שלום,

התסמינים שאתה מתאר מתאימים לדלקת של השופכה על רקע של מחלה המועברת במין. שני החיידקים השכיחים הגורמים למחלה זו הם גונוקוקים (גונוראה) וכלמידיה אך ישנם מספר חיידקים נוספים. ניתן לאבן את החיידק אשר גרם למחלה בבדיקת שתן פשוטה.

הטיפול בדלקת של השופכה על רקע מחלה מועברת במין הוא שילוב של זריקת אנטיביוטיקה חד פעמית (רוצפין) וטיפול בדוקסילין לשבוע או מנה חד פעמית של גרם אחד של אזיתרומיצין (4 כדורי אזניל 250 מ״ג כל אחד הנלקחים כולם ביחד באופן חד פעמי).

השילוב של דוקסילין ואופלודקס למעשה מכסה כלמידיה אך אינו נותן כיסוי טוב לגונוקוק אשר שכיחותו כגורם דומה לזו של כלמידיה.

כמובן שתשובה זו הינה תשובה כללית לשאלתך ואינה בהכרח מתאימה לך (לא ציינת האם אתה סובל מאלרגיות לתרופות שונות ואין בידי את כל הנתונים הרפואיים להחליט האם זהו הטיפול המתאים לך). ממליץ שתמשיך טיפול בהנחיית הרופא המכיר אותך.

במידה והתסמינים ממשיכים ממליץ לשלוח בדיקות חוזרות לבירור הגורם המזהם ובמידה ועדיין חיוביות לקבל טיפול מתאים לחיידק המזוהה בבדיקות אלו.
צוות האתר
22/02/2016

טיפול הערמונית מוגדלת

יש לי את התסמינים של ערמונית מוגדלת.
בציסטוסקופיה מצאו אונות נושקות.טופלתי בקסטרל,אומניק אוקס ועכשיו בסיאליס 5 מ”ג, אין הרבה שיפור וגם התפקוד המיני נפגע…אני בן 58…אני עדיין עושה פיפי פעם בסדר ופעם קשה,במיוחד בבוקר…
מתי המצב מחייב ניתוח?
בנוסף,יש לי אח שגר באיטליה,הוא סבל גם כן ממצב דומה,האורולוג שם נתן לו תרופה לחצי שנה שנקראת CILODYX זה מונע יציאת זרע אבל הוא מרגיש טוב ומתפקד מינית…אפשר לקבל אותה גם בארץ?
תודה וברכה על שאתם מאפשרים קשר כזה…

שמעון שלום,

ראשית, תרופת ה SILODYX (או בשנה הגנרי SILODOSIN) קיימת בישראל. שמה המסחרי בישראל הוא UROREC. תרופה זו איננה נמצאת בסל הבריאות, משמע היא רשומה בישראל וניתן להשיגה אך העלות המלאה היא על המטופל וקופת החולים איננה נותנת הנחה.

ישנן אפשרויות נוספות לטיפול אשר יכולות להתאים אך לצורך הערכה איזה טיפול הוא הטיפול הנכון בשבילך יש צורך בנתונים נוספים כגון גודל הערמונית, רמת ה PSA ועוד.

אשמח לבדוק אותך במרפאתנו להתייעצות לגבי התאמת הטיפול התרופתי לערמונית.
צוות האתר
08/02/2016

זרע

היי דוקטור , אני בן 16 לפעמים שאני רוצה לעשות צרכים גדולים , אז כשאני דוחף יוצא לי מהפין טיפות זרע , לפני שהפיפי יוצא.
האם זאת בעיה?

נתי שלום,

לרוב נוזל שיוצא במצבים אלו אינו זרע אך לשם הבנה טובה יותר יש צורך בפגישה ובדיקה. ממליץ שתפגש ותבדק ע"י אורולוג.
צוות האתר
31/01/2016

ערמונית מוגדלת על אונותיה

שלום ד”ר,
אני בן 34 בריא לחלוטין, מזה כבר שנתיים שאני מתלונן על שריפה בקצה האיבר וטפטוף רב אחרי כל השתנה ושריפה בעת מתן הוצאת נוזל זרע.
אני מטופל מזה כבר שנתיים ע”י רופא אורולוג של המרפאה.
ביצעתי מס’ בדיקות שהוא נתן לי ואובחנתי ”בדלקת הערמונית”
לאחר טיפול תרופתי אנטיביוטי שלא עזר בכלל נשלחתי לרופא אורולוג בבית חולים לייעוץ + ביצוע בדיקת ציטוסקופיה.
מתשובתו של הרופא בבדיקה היא אומרת:
שופכה.תקינה לכל אורכה. ערמונית מוגדלת על 3 אונותיה עם אונה מרכזית בולטת לתוך כיס השתן.כיס שתן עם רירית שקטנה ברובה.באיזור הטריגון במרכז ניראת התרוממנות של הדופן בצורה לא סימטרית מכוסה ברירה הניראת תקינה. פיות שופכים תקינות.
נשלח שתן לתאים.
אני ממתין לתשובת הבדיקת שתן.
אם תוכל בבקשה להסביר לי במילים יותר פשוטות מה בדיוק אומר הכתוב בתשובתו של הרופא?
ומהן המשך הטיפול/הבדיקות? שעליי לעשות.
הודה לך מקרב לב.

יצחק שלום,

בבדיקה מתוארת ערמונית מוגדלת. אנחנו נוהגים לחלק את הערמונית לשלוש אונות (ימנית, שמאלית ומרכזית) ובמקרה שלך שלושת האונות מתוארות כמוגדלות. באיזור החלק האחורי של השלפוחית, במרכז איזור כניסת השופכנים (צינורות השתן המובילים שתן מהכליות לשלפוחית), נראה איזור מורם ולא סימטרי אך הציפוי של השלפוחית באיזור זה נראה תקין. יש לשאול את הרופא שכתב את הדוח הזה למה התכוון בתיאור זה. האם ראה משהו חשוד או שלמעשה הוא מתאר מצב שהוא מעריך כתקין.
צוות האתר
19/01/2016

חזרה צריבה בשתן/פין לאחר שכבר חלפה

שלום רב,
היה לי בחודש יולי חיידק איקולי- טופלתי באנטיביוטיקה – לאחר הטיפול החיידק עבר ומייד הופיעה צריבה בשתן , כאבי גב תחתון ותופעות שונות כמו כאבים בפירינאום.
בדיקות אולטרסאונד + שאריות שתן + תרביות שתן וזרע יצאו כולם תקינות.
לאחר זמן מסויים חודש חודשיים שלא עברה הצריבה קיבלתי מה אורולוג פרמיקסון לשלושה חודשים , לאחר זמן קצר עברה הצריבה – לא ברור לי אם זה בגלל הפרמיקסון ובמשך כמעט חודשיים הכל היה טוב ואז לאחרונה לפני כ 3 שבועות חזרה לי שוב הצריבה למרות שעדיין אני לוקח פרמיקסון – האורולוג נתן לי גם חמישה ימים סדורל אבל זה לא עזר – מה אתה ממליץ לעשות? המצב מייאש – תודה

טל שלום,

התסמינים שאתה מתאר יכולים לנבוע ממספר מצבים רפואיים, בינהם מחלת אבנים, תסמונת הכאב האגני הכרוני (דלקת כרונית של הערמונית בעבר), הגדלת ערמונית שפירה ועוד.  ממליץ בדיקה חוזרת ע"י אורולוג ושקילת בדיקות מעבדה ודימות נוספות לברר את מקור התסמינים.
צוות האתר
14/01/2016

יש לי פרוסטטה מוגדלת וכנראה דלקת בערמונית …

פרוסטטה מוגדלת וכאב בזמן שפיכה,השתנה מרובה (שותה המון כ 3 ליטר ביום ) לאחרונה מתעורר קבוע ב 04:00 לפנות בוקר למתן שתן,שתן לבן ברוב בזמן, יש קושי קל בהטלת שתן, קושי בלהתאפק,בדיקות שתן כללית נמצאו תקינות ללא מחלות מין או חיידקים , טופלתי בעבר מספר אורולוגים ללא תשובות וטיפול ראוי לבעיה, בעברי 10 שנים זרע חלש לא פורה (יש לי שני ילדים) אני אדם בריא ושומר על אורח חיי איכותי…
פעילות גופנית 4 פעמים בשבוע,שותה הרבה חליטות צמחים ,תזונה נכונה ומתאימה לבעיות פרוסטטה, אשמח להגיע לטיפול

איציק שלום ותודה על שאלתך,

התסמינים שאתה מתאר יכולים לנבוע ממספר מצבים כולל הגדלת ערמונית שפירה, דלקת של הערמונית ועוד. בכדי להגיע לאבחנה מדוייקת יש צורך בשיחה מפורטת יותר, בדיקה גופנית ומעבר על תוצאות המעבדה שבוצעו. ייתכן ויש צורך בביצוע בדיקות נוספות לפי הגעה לאבחנה, אך זאת ניתן לדעת רק לאחר ביצוע הפעולות שביצעתי.

ממליץ שתבדק שוב ע"י אורולוג. נשמח לעשות זאת במרפאתנו.
צוות האתר
05/01/2016

בעיה מינית

אני ספורטאי בן 30 בן לשני ילדים . בחיים לא היה לי בעיה בחשק המיני או בעית זקפה . לפני כ 5 חודשים השתמשתי בכדורים להגדלת איבר המין אשר קניתי דרך האינטרנט היום אני רואה שינוי בצבע העור של איבר המין ורואה קווים לרוחב איבר המין ויש לי בעיה בחשק המיני ובעיות זקפה שאני לא יכול לקיים יחסי מין . אפילו אם יש זקפה , תוך דקה נעלמת אם אני לא אהיה מרוכז 100% . וגם אני לא מרגיש שהגוף שלי חם מאוד בזמן קיום יחסי מין . עשיתי בדיקות דם להורמונים . והתוצאות בסדר גמור . וגם הטוססטרון בסדר גמור .בדיקות שתן גם בסדר גמור. כבר עבר 4 חודשים ואני בקושי מקיים יחסי מין אפילו בעזרת הוויאגרה והסיאלס (שהציע לי האורולוג) אני מקיים יחסי מין אבל ללא חשק או הנאה ואפילו הזרע יוצא לי בצורה מוזרה כמו משהו קשיח ודביק . מה אני יכול לעשות ולמי לפנות ואם צריך ניתוח אני מוכן לזה רק שאחזור איך שהייתי .
תודה מראש

שלום ותודה על השאלה,

אין תרופה מוכחת מדעית אשר מגדילה את הפין ולכן התכשירים הנמכרים דרך האינטרנט במטרה זו הם תכשירים אשר אינם עומדים בסטנדרטים של ייצור תרופות (בדיקת יעילות, בדיקת איכות החומר וכו'). לאור זאת ומכיוון שלא ציינת איזה כדור נטלת אינני יודע מה הרכב הכדור ומה תופעות הלוואי האפשריות.

באשר לשינוי הצבע של הפין והירי'דה בחשק המיני, אני מציע שתבדק ע"י אורולוג בהקדם. כמו כן, ממליץ על הפסקת נטילת הטיפול במידה ועדיין לא עשית זאת.
צוות האתר
28/12/2015

זרע

אבל האם זה מצב תקין , כלומר האם זה רגיל שאם בן אדם לא מאונן ,אז יהיה לו טיפות של זרע אחרי פיפי?

פרופ' חיים מצקין

כן


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/12/2015

זרע

לפעמים אחרי שאני עושה פיפי יוצא טיפות שדומה לטיפות זרע.
האם זה משהו שצריך לטפל בו , והאם זה יכול להביא לי קשיים להביא ילדים לעולם?

פרופ' חיים מצקין

לא


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
21/12/2015

ערמונית

תודה על תשובתך הקודמת,
אולם לאחרונה בעת מתן זרע יצא עכור צהבהב בכמות קטנה עם מעט נוזל שקוף, והרגשת שריפה בעת היציאה. אודה לך עצתך. בכבוד ובברכה . נסים

פרופ' חיים מצקין

לא בטוח שיש לכך משמעות.

אם יחזור יש מקום לביצוע תרבית זרע  ותרבית שתן ולפנות עם התוצאה לאורולוג


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
21/12/2015

סימפטומים של ערמונית מוגדלת?

שלום אני בן 26 פעיל מינית,האורולוג שלי חושב שזה פרוסטטיטס אבל לי לא נראה בגלל כמה סימפטומים שלא רלוונטיים להגדלה של הערמונית אם הממצעים הבאים הגיונים או שמדובר על מחלת זיהומית ?
1.במצב שפיר או ממאיר של בלוטת הערמונית התכנו כאבי פרקי אגן או יריכיים?
2.האם בגדילה שפירית או ממאירה של בלוטת הערמונית יתכן גדילה של קשריות הלימפה במפשעה או בשאר מקומות בגוף ?
3.האם ביגלל גדילה של הערמונית מכל סוג שהו יש מצב של ירידה דרסטית בכמות הזרע הנשפכת ?
4. סימפטומים נוספים שיש לי כרגע הם רגישות באשכים כאבי בטן תחתונה גירוד רקטלי מדי שבוע יש לציין שכבר עברתי את כל בדיקות הstd הקימות ולא נמצא כלום היה לי תקופה עם זיהום בשתן שעבר עקב נטילת אנטיביוטיקה חודש של דוקסלין,עוד 20 יום של לווקווין כל זה כי הזיהום והצריבה בשתן חזרו כל הזמן ,עכשיו יש צריבה רק לאחר שפיכה ולפעמיים לאחר מתן שתן בבוקר .

אני מאוד יכבד תשובה מפורט לארבעת השאלות שלי זה יתרום הרבה למצב של אי הוודאות שנמצא אצלי כרגע ואולי יאפשר לי לבוא להבדק אצלך כי נראה שהרבה אורולוגיה זורקים אנטיביוטיקות על המטופלים שלהם ובזה נגמר הטיפול…..

פרופ' חיים מצקין

דלקת כרונית בערמונית היא אפשרות סבירה אצלך.

אין לה שום קשר להגדלת הבלוטה. בגיל צעיר כשלך הבלוטה לא מוגדלת ודווקא בגיל זה יש יותר מצבים של דלקת כרונית.

טיפול אנטיביוטי הוא אופציה סבירה לטיפול ראשוני, עוזרת לחלק מהאנשים.

ישנם טיפולים תרופתיים ואחרים נוספים.

אם תחילט להיבדק אצלי בברכה.

טלפון מזכירתי בקליניקה שלי 03-6050699

בברכה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
18/12/2015

רגישות בעת מתן דתן ורגישות עם צריבה במתן זרע

לאחר מין לא מוגן וצריבה ,טופלתי במספר סוגי אנטיביוטיקה אצל,רופא משפחה ,אורולוג וזיהומולוג ללא בצוע בדיקת 2-4 כוסות ,תרבית ורגישות כנדרש לצורך טיפול נכון. כיום קיימת רגישות נמוכה יותר מבעבר בפין ובפי הטבעת אולם קבועה עם אדמומיות ב”שיפתי” הפין וכן תכיפות מתן שתן ,חוסו יכולת המתנה ליטול שתן ומספר פעמים מתן שתן בלילה, איך אפשא לעזור לי לפתור יסודית את הבעייה ? בתודה ובברכה נסים.

פרופ' חיים מצקין

לא בהכרח צריך מבחחן 2-4 כוסות.

הנחת הבסיס היא שהאורולוג והזיהומולוג עשו מה שצריך וטיפלו כפי שצריך.

תסימינים סימפטומים אורכים לעיתים זמן רב יותר מאשר הזיהום עצמו ולכן נמשכים גם אחרי הספקת האנטייבוטיקה.

מציע להמתין 4-6 שבוועות לפני ביצצוע תרביות חדשות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
13/12/2015

זרע

יש לי שאלה אני לוקח כדור קסטרל וכדור אבודרט. מאז שהתחלתי לקחת כדור אבודרט אין לי זרע במגע המיני. השאלה שלי אם זה בסדר. והאם מותר להשתמש באבודרט לאורך זמן. והאם הזרע יחזור כשאפסיק לקחת כדור אבודרט.

פרופ' חיים מצקין

זו תופעת לוואי של שילוב של שתי התרופות. זה בסדר, אלא אם כן אתה מתכנן הריון וילדים....

בשימוש ממושך של אבודרט , חזרת נוזל הזרע תיקח זמן רב וצפויה להיות פחותה.

אין בכך לגרוע מההנאה בקיום יחסי מין.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/11/2015

דימום בנוזל הזרע ובשתן

שלום,
אני בן 61, מזה יומיים יש לי דימום בכל מתן השתן, הדימום נמצא גם בכל נוזל הזרע,
הערמונית אצלי קצת מוגדלת, PSA 1.7. אין לי כאבים.
האם הימצאות דם שמעורב בכל נוזל הזרע לא נותנת לנו כיוון ומקום הדימום הוא מהערמונית ולא מהכליות ולא משלפוחית השתן?
איזו בדיקה יכולה להראות אם יש דימום מהערמונית?
אני לוקח כדור אספירין מזה כשנה, האם יכול להיות קשר לאספירין ולדימום?
תודה מראש על התשובה

פרופ' חיים מצקין

יתכן קשא לנטילת אספירין אך עדיין הדבר מחייב בדיקה.

דם בשתן משמעותי יותר מאשר דם בזרע.

אורולוג מומחה ינחה אותך באשר לבדיקות הנחוצות אחרי בדיקתך.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
23/11/2015

תפקוד לקוי של שריר שלפוחית השתן

מה הטיפול המקובל לבעייה של” ליקוי תפקודי משמעותי של שריר שלפוחית השתן”
שגורם להפרעות שונות במתן שתן כגון מתן שתן בלילה מספר פעמים ( התוצאה של בדיקה אורודינמית מורכבת)
אני בן 52 בריא בדרך כלל .פרוסטטה 33 סמ.
לקחתי טומסולוסין 0.4 כשבועיים ללא הטבה ועם תופעת לוואי מעיקה של מיעוט זרע
תודה

פרופ' חיים מצקין

משנה מאד מהו סוג הליקוי בתפקוד כיס השתן לעיתים ניתן לסייע בתרופות ולפעמים ניתוח ערמונית הוא הפתרון וכו'.

לכן קשמ ליעץ מבלי לראות את התרשימים . פנה חזרה לאורולוג הקופה או מומחה אחר להתיעצות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
20/11/2015

תרופה טמסולוסין

קבלתי את התרופה בישלי בעהיה אים פליטת זרע זה נורמלי?

25/10/2015

איני יכול לפלוט שכבת זרע למרות קיום יחסים מלאים וזיקפה קשיחה.

ב”ה

בן 66 לפני כשנה עברתי ניתוח מעקפים ולאחר מכן לא קיימנו יחסים במשך כ9 חודשים הניוסנות להגיע לשפיכה לא צלחו

אודה לכם אם תוכלו לייעץ לי 1

פרופ' חיים מצקין

לא האתר המתאים

חפש אתר מתאים יותר


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/10/2015

דלקת בפרוסטטה ?

שלום. אני בן 50 ולפני שלושה חודשים התחילו לי תסמינים הכוללים צריבה בשתן ,כאב במפשעה ובפרינאום ,כאב באשכים ,דקירות בקצה הפין ותחושת לחץ בישבן , בחודש האחרון הכאבים מתרכזים בעיקר בקצה הפין ובפרינאום.
במשך שלושה חודשים ביצעתי את בדיקות המעבדה הבאות : פעמיים תרבית שתן שלילי , אולטרסאונד אשכים תקין ,פרוטוקול אבנים ללא ממצאים ,בדיקות STD נמצא אורופלסמה – נלקח אנטיביוטיקה מסוג דיאוקסילן למשך שבועיים ,בבדיקה חוזרת לא נמצא החיידק ,זרימת שתן תקינה ,תרבית זרע נמצאו 5-10 ליקוציטים.
יש לציין שלא סבלתי בעבר מנושא זה .
אני סובל ואובד עצות .
האם לפי הממצאים והבדיקות ניתן לאבחן שמדובר על דלקת בפרוסטטה ? האם מומלץ לבצע בדיקות נוספות ? האם ישנו טיפול ?
אשמח לעצתך תודה

פרופ' חיים מצקין

הרושם המתקבל הוא של דלקת בערמונית.

אין לטעמי צורך בשלב זה בבדיקות נוספות

הצעות טיפוליות רק אחרי בדיקה כמובן.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
16/10/2015

צריבה בעת הטלת זרע

האם יש קשר בין צריבה בהטלת זרע לטיפול ?כימוטרפי ?
אם לא, מה מומלץ לעשות?

16/10/2015

צריבה בעת הטלת זרע

האם יש קשר בין צריבה בהטלת זרע לטיפול ?כימוטרפי ?
אם לא, מה מומלץ לעשות?

פרופ' חיים מצקין

לא מכיר קשר כזה.

לצריבה צריך להיתחס לבדוק גופני ואולי מספר בדיקות שתן וזרע.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
14/10/2015

כאב באגן

מזה 5 חודשים אני סובל מכאבים באזור האגן , בפין באשכים , בגב תחתון , הכאב חולף ובא ועובר מהפין לאשכים לגב ואפילו כמו זרמי חשמל ברגליים , פניתי לאורולוגים מומחים וקיבלתי הרבה אנטיביוטיקה , האבחנה הינה דלקת כרונית בערמונית , אני בן 36 , עדיין לא משוכנע מהאבחנה אבל הכאב נמשך ונמשך , בדיקות מעבדה לדם ושתן תמיד היו שליליות , אך תרבית הזרע הייתה חיובית לחיידק קלבסיאלה פינאמוניה ,אך המומחים קבעו שאין קשר לכאבים לחיידק המוזר במקום כזה מוזר בזרע !!! אני לא יודע מה נכון ומה הבעיה בדיוק ומה אני אמור לעשות , המומחה האחרון נתן לי אומניק אבל זה גם לא עוזר , מעוניין באבחנה וטיפול ! אגב , אני משתין רגיל אך לפעמים יש דחיפות ותכיפות למתן שתן ,ומתפקד מינית טוב , אין לי הפרשות מהפין , אך לאחר שהתחלתי לקחת אומניק הפסיק לצאת לי זרע ביחסי מין בכלל !!

פרופ' חיים מצקין

דלקת כרונית כפשוטה ! כרונית כלומר התלונות והתסמינים עלולים להימשך זמן רב. נשמע כאילו הינך מטופל היטב.

ישנן עוד אופציות טיפוליות נוספות.

התיעצות ננוספת בטח שרצויה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
07/10/2015

זרע עם דם

מה הסיבה שיכול להופיע דם בזרע
האם זה יכול להדביק במשהו את הבת זוג?

פרופ' חיים מצקין

דם בזרע איננה סימן רע או לדלקת

מעבר לבעייה אסטתית לחלק מהזוגות אין בכך כל סכנה . אין צורך בקונדום וניתן לקיים יחסי מין כרגיל.

ריבוי פילטות יביא להעלמות מהירה של הדם


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
05/10/2015

חוסר תחושה בפין

היי אני בן 16 ומזה כבר חודש אין לי כל כך תחושה בפין (בעיקר בכיפה) ועכשיו אני אפילו כבר לא מרגיש שיוצא ממני זרע בלילה ״קרי לילה״.(אני לא מוציא זרע לבטלה)
האם זה מסוכן?
והאם זה יכול לגרום נזק בישביל העתיד (כדי לעשות ילדים)?

פרופ' חיים מצקין

לא שייך לאתר זה

פנה לאתר מתאים.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
03/10/2015

כאבי פין ואשכים

מזה 5 חודשים אני סובל מכאבים שמתחלפים פעם בפין ופעם באשכים , אין לי הפרשות , אין לי דם בשתן , משתין רגיל , לפעמים יש תכיפות ודחיפות לשתן , ביקרתי אצל אורולוג נחום זילבר שבדק רקטאלית והניח שיש לי דלקת בערמונית ושהי קצת גדולה , אורולוגים אחרים שבדקו אותי לא אמרו את זה , עשיתי סי טי , אולטראסאונד , הכל תקין , תרבית שתן שלילית , בדיקת דם תקינה , עשיתי כמה פעמים תרביות זרע , וכולם היו חיוביות לסוגים שונים של חיידקים שהאחרון מביניהם היה קלפסילה ! , הרופא טען שאין כזה דבר זה בטח טעות כי קלפסילה לא אמורה להופיע בזרע , אני בן 36 מתפקד מינית טוב , לאחרונה יש לי כאבי רגליים במיוחד בכפות למעלה כמה זרמים של חשמל שקשורים לכאבי פין , אני פשוט מרגיש את הקשר הזה ,
קיבלתי כל סוגי האנטיביוטיקה , עשיתי אמבטיות חמות , הכאב לא עוזב אותי , נכון שיש שעות שהכאב חולף אך חוזר ומציק , אני במצב של ייאוש מלא , משום מה אני לא משוכנע בהבחנה שמדובר על הערמונית אך אין לי איך לאמת ולהוכיח , מה יכולה להיות הבעיה שלי ? ואיך אוכל לקבל אבחון מדויק לבעיה ?

פרופ' חיים מצקין

אני מניח שהאבחנה של כאב כרוני על רקע דלקת (לא בהכרח חיידיקת או זיהומית) בערמונית הוא נכון.

נכונים גם הטיפולים השונים שקיבלת

אם עדיין אינך שקט בחר אורולוג נוסף מומחה לחוות דעת נוספת


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
פרופ' חיים מצקין

ללא שאלה מתאימה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
פרופ' חיים מצקין

אין כאן שאלה

וממילא מתאים לאתר


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/09/2015

אדיר גבאי

רק רציתי להגיד ששמתי אחרי 4 ימים בערך את התחתונים בכביסה והפסים הלבנים עדיין נשארו , אז האם לדעתך זה היה זרע?
אשמח לתשובה בקרוב , תודה רבה.

פרופ' חיים מצקין

האתר הינו לבעיות הגדלת הערמונית וסטן הערמונית. מצא לך אתר מתאים יותר לשאלותיך.

 


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
26/09/2015

לוקח כדורים בגלל אבן בשופכה והמצב..

אחרי בערך שבועים שאני לוקח כ4סוגי כדורים
בשביל אבן שקיימת בשופכה

פתאום לא יוצא לי זרע בסיום מוזררררר מאודד
בין היתר לוקח משהו להגדלת ההורמונית

אשמח להסבר מה מו מי ולכמה זמן זה היה ללא זרע
מלחיץ אותיייי הדבר
להפסיק לקחת את.הכדורים ?
להמשיך ?
האם הזרע באת השתן יצא ?יכאב?
אין סכנה כל שהיא?
אשמח לפרטים מלאים תודהההה

פרופ' חיים מצקין

אני מניח שהתרופה שנועדה להקלת פליטת האבן הינה קסטראל או אומניק ושתיהן יכולות כתופעת לוואי למנוע זמנית פליטת זרע החוצה.

לאחר הפסקת התרופה זה יעלם. לא יהיה כאב בזמםם הפליטה הראשונה , זה לא פקק שיפתח אלא חזרה למנגנון הרגיל והטבעי


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
23/09/2015

קרי לילה

שלום,
אני קמתי משינה ערב ישנתי בערך 6-7 שעות , וקמתי וראיתי על התחתונים שלי כמה פסים לבנים , אבל הלילה לא הרגשתי כאילו שיוצא ממני ״קרי לילה״ בד״כ אני מרגיש וגם כשקמתי הפין שלי לא היה דביק או משהו לא היו לי שום סימן של ״קרי לילה״ אבל התחתונים שלי היום עם קצת פסים לבנים יבשים.
האם זה קרי לילה(זרע)?אשמח לתשובה.

פרופ' חיים מצקין

כנראה שכן


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
20/09/2015

DHT והשלכותיו על הגוף

שלום רב, אני בן 28 וחצי ומזה כ-4 חודשים סובל מתופעות שונות בגוף אשר אובחנו בצורה שונה בכל פעם אצל רופאים שונים (אורולוג מומחה , רופא עור, ולאחרונה אנדוקרינולוג) בתחילה אורולוג שקבע כי מדובר בוריקוצלה אך טעה לבסוף באבחנתו. לצורך חוות דעת נוספת ביקרתי אורולוג מומחה בתחום אשר שלל וריקוצלה וקבע כי מדובר בהגדלה שפירה של הערמונית ונתן טיפול בפרמיקסון למשך שלושה חודשים. לאחר תקופת הטיפול הרגשתי שאין כל שינוי במצבי וכן עברתי בדיקות דם נרחבות 3 פעמים במספר חודשים. בדיקות דם תקינות בסהכ .בדיקת PCR לSTD שלילית פעמיים. בדיקות שתן ותרבית שתן + תרבית זרע תקין. רק בבדיקת זרע נמצא נפח נמוך מאוד. בנוסף עברתי בדיקת US טרנסרקטאלי המדגים ערמונית בגודל תקין עם ציסטה מרכזית בקוטר 20 מ״מ והרחבה קלה של שלפוחית הזרע מימין עד 16 מ״מ בו הוצע לפנות למרפאת רצפת אגן לצורך החלטה האם יש מקום לניקוז הציסטה בגישה הטרנסרקטאלית. אשתדל למקד את העניין: הסימפטומים העיקריים מהם אני סובל ברמה היומית הינם, התחיל בחודש הראשון מכאבים באזור האשך השמאלי ובמפשעה, כאבים וצריבה בעת פליטה של זרע (נפח נמוך ביותר 0.3 סמ״ק) יציאת שתן סבירה אך בתחילת מתן השתן ישנה עצירה, פצעי אקנה בהתפרצות לעתים תכופות, נשירת שיער חריפה עם תופעת גרד בקרקפת ובגוף ופצעי אקנה שהופיעו גם בקרקפת דבר שהחל זמן קצר לאחר התפתחות המצב. ואף התפתחות שעורה חוזרת בעיניים. לאור כל התיאור הנ״ל מדובר ככל הנראה בבעיה של חוסר איזון הורמונלי וזאת לאחר התייעצות עם אלרגולוג מומחה (אשר אגב שלל נסיבות אלרגיה כלשהן) פניתי לאנדוקרינולוג בהמלצתו. וכך לאחר בדיקת דם בה נמצא ערך טסטוסטרון גבוה מהממוצע 30.9 nmol/L גם בבדיקה חוזרת של חודש לאחר מכן תוצאה זהה. כרגע מקבל רק טיפול בפינסטרייד 1 מ״ג לצורך טיפול בנשירה, אך לא בהגדלה שפירה בערמונית.
1. ברצוני לדעת האם כל הסימפטומים האלו אכן יכולים להצביע על בעיה הורמונלית מכיוון שמסתמן שיש קשר בין כל התופעות הנ״ל לחוסר איזון הורמונלי (DHT)
2. מכיון שלא נפוץ בגילי לחוות הגדלה שפירה, מה יכולה להיות הסיבה לתופעה הזו? אני משער שאולי בעקבות שימוש חוזר מעל הצורך במשחה בה השתמשתי ומרחתי על כל הגוף כולל באזור הגנטלי לטיפול בסקאביאס (המשחה מכילה את החומר פרמתרין שהינו חומר הדברה קוטל חרקים)
דבר מעניין הוא שהתופעה בערמונית ובשפיכה התפרצו מיד זמן קצר לאחר סיום הטיפול במשחה זו. האם יש קשר?
3. האם ידוע מה הטיפול הנכון כדי ליצור סדר במצב שלי?

המצב הזה מאוד מייאש ומתסכל עבורי ואני לא מתפקד כבר חודשים בעקבות זאת. מתנצל על הפירוט הרב וזאת רק על מנת לסייע בהבנת הנושא הרחב והתהליך המורכב שעברתי. מודה מראש על התשובה
בברכה ,

פרופ' חיים מצקין

לא נשמע לי שהבעייה העיקרית היא אורולוגית או הורמונולית הנוגעת לאורולוגית.

לא הייתי עושה שום דבר בהיבט האורולוגי, לא מנקז ציסטה ואף לא ממשיך בבירור  בכיוון זה

בהצלחה בבירור האנדוקריני-כללי.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
12/09/2015

דם בזרע

אני בן 76,לפני כ8 שנים התחיל להופיע דם בזרע.האורולוג שלי עשה את כל הבדיקות המוזכרות
פה, כדי לדעת אם הערמונית תקינה,ולא נמצה דבר לא תקין.
שני אורולוגים שונים הכתיבו לי לקחת טבלטות אנטיביוטיקה (לא זוכר את שמן).וכל פעם שלקחתי הטבלטות הדם הפסיק לתקופה קצרה ולאחר מכן חזר. הדבר הזה מאוד לא נעים,זה גם מלכלך את התחתונים שלי.
מה הפתרון?

פרופ' חיים מצקין

להערכתי אין לטיפול האנטיביוטי שום ערך.

מציע לא לעשות מאומה. אתה כבר יודע ששום דבר משמעותי לא התפתח בשמונה השנים האחרונות. כמו שזה בא ככה זה יחלוף ללא התערבות כלשהיא.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
12/09/2015

דם בזרע

אני בן 76,לפני כ8 שנים התחיל להופיע דם בזרע.האורולוג שלי עשה את כל הבדיקות המוזכרות
פה, כדי לדעת אם הערמונית תקינה,ולא נמצה דבר לא תקין.
שני אורולוגים שונים הכתיבו לי לקחת טבלטות אנטיביוטיקה (לא זוכר את שמן).וכל פעם שלקחתי הטבלטות הדם הפסיק לתקופה קצרה ולאחר מכן חזר. הדבר הזה מאוד לא נעים,זה גם מלכלך את התחתונים שלי.
מה הפתרון?

10/09/2015

זרע בדם

שלום, אני בן 15 ולאחרונה הופיע לי זרע בדם בכמות גדולה, התופעה ממש מלחיצה ואין לי ממש אופציה לפנות לרופא או לאחד ההורים עקב בושה, ממה שקראתי בהמון אתרים זו תופעה שאמורה לעבור עם הזמן ולרוב אין לה סיבה, אני ממש חושש, יש סיבה לדאוג? אני מעדיף לחכות קצת ולראות אם זה יעבור לבד, אם לא אפנה כבר להורים למרות אי הנעימות.. יש קשר מסוים?

פרופ' חיים מצקין

לא הבנתי את השאלה האם יש קשר מסוים. קשר למה ?

על פי רוב דם בזרע היא תופעה חולפת.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
08/09/2015

ביצים

ממש מתנצל על ההפרעות פרופסור שאלה אחרונה :לפעמים אחרי שאני מתקלח במים שהם קצת קרים אבל לא כל כך (בינוני כזה) אז אחרי שסיימתי הרגשתי שקר לי בביצים אבל אחרי רבע שעה בערך לא היה לי קר כבר.
מה זה אומר ?
והאם זה עלול לפגוע באיכות הזרע?
תודה.

06/09/2015

זרע אחרי פיפי

שכחתי להגיד שלפעמים פעם בשבוע בערך יוצא לי קרי לילה , האם הנתון הזה משנה את תשובתך לשאלות שלי?
תודה מראש

31/08/2015

ערמונית

האם יש קשר בין ערמונית מוגדלת לבין חוסר תחושה של פליטת זרע בעת קיום יחסים?תודה

פרופ' חיים מצקין

כן ובעיקר אם מקבלים תרופות מסוימות להקלת תסמיני השתנה כגון טמסולין, דואודרט, קסאטראל ועוד.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
31/08/2015

ערמונית

האם יש קשר בין ערמונית מוגדלת לבין חוסר תחושה של פליטת זרע בעת קיום יחסים?תודה

30/08/2015

צריבה בעת שפיכת זרע

לבן זוגי החלה בחודשים האחרונים צריבה באיבר מינו בעת קיום יחסי המין ולעיתים בעת השפיכה. הוא עשה אולטרסאונד בפברואר והכל יצא תקין. בחודש האחרון שלוש בדיקות שתן יצאו על דם בשתן בערכים יורדים – הראשונה 360, אחכ 200 אחכ 100. מה יכולה להיות הבעיה? אילו בדיקות נוספות כדאי לנו לבצע? נבדקנו שנינו לחלות מין והכל שלילי ותקין. הוא אף עשה תרבית זרע שיצאה ללא צמיחה.
תודה,

פרופ' חיים מצקין

אני מניח שבכל אופן מדובר בתהליך דלקתי-זיהומי.

לא מציע בדיקות בשעת הנוכחית. אם בעוד מספר שבועות התלונות יתמידו פנו לאורולוג להערכה אם יש מקום לבירור וטיפול


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
29/08/2015

זרע אחרי שתן

שכחתי להגיד שבערך פעם בשבוע שבועיים בערך יש לי קרי לילה , אז רציתי לשאול האם הנתון הזה משנה את תשובתך לשאלתי?

26/08/2015

זרע אחרי פיפי

סליחה פרופסור ,אבל אני צריך לציין שלפעמים פעם בשבועיים ככה יוצא לי קרי לילה , האם זה משנה את מה שאמרת ״שזה לא יכול לפגוע לי באיכות הזרע״?
תודה מראש ומתנצל על ההפרעה.

26/08/2015

זרע אחרי שתן

למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים הרגעה?

25/08/2015

זרע אחרי פיפי

כדאי ללכת לראות רופא?

פרופ' חיים מצקין

לא בהכרח אלא אם כן אתה צריך הרגעה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
23/08/2015

זרע אחרי פיפי

זה עלול לגרום נזק לזרע?
תודה מראש.

פרופ' חיים מצקין

לא


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/08/2015

זרע אחרי פיפי

תודה רבה פרופסור זה דויד פישמן , אני ירצה לדעת האם זה מסוכן ? ונראה לי שאני יכול ולהיתאפק שהדבר הזה לא יצא לי אחרי הפיפי אז מה לעשות?
תודה מראש

פרופ' חיים מצקין

לא מסוכן.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
21/08/2015

כאבים בפירניאום

שלום רב,
היתה לי דלקת בשתן – התגלה חיידק אי קולי – טופלתי באנטיביוטיקה ציפרודקס למשך 10 ימים – לאחריה לא נתגלה יותר חיידק בבדיקת שתן ובדיקת זרע, ערמונית תקינה גם בבדיקה וגם באולטרה סאונד ללא שאריות שתן כליות תקינות . ברצוני לציין שהצריבה לאחר שתן עברה לכמה ימים וחזרה באופן חלש אפילו בזמן האנטיביוטיקה כולל כאבי גב תחתון וכאבי גפיים. כעת לאחר שבועיים מסוף האנטיביוטיקה שהתסמינים עברו כמעט לחלוטין , חזרה לי צריבה קלה בסוף השתן, כאבים בפירניאום , וכאבי שרירים ברגלים, הרגשה של כאילו צורך לתת שתן במהלך יחסי מין – האם יתכן שיש לי דלקת בערמונית ? האם אלה ספיחים של הדלקת בשתן?

תודה

פרופ' חיים מצקין

שתי האפשרויות נכונות ובשלב מוקדם כזה קצת קשה להבדיל בין השניים.

המתנה עשויה לסייע. אם מדובר בשארייות הזיהום-התלונות יעלמו. דלקת כרונית בערמונית כמשמעותה-כרונית וממושכת יותר


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
20/08/2015

טיפות זרע אחרי שתן

אני בן 15 ולפעמים אחרי שאני עושה פיפי יוצא לי טיפות זרע , אבל אני לא מוציא זרע לבטלה , אבל נראה לי שגם כשהייתי בערך בן 13-14 זה גם היה קורא אבל אז חשבתי שזה שתן.
אשמח לעזרה תודה.
ולדעת האם זה מסוכן ומה זה יכול לעשות.

פרופ' חיים מצקין

לא בטוח שזה זרע אלא הפרשות שונות של בלוטות המין המשניות שאינן כולל זרע אלא נוזלים שמתערבבים עם זרע בעת שפיכה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
13/08/2015

טמסולוסין

בן 31
עברתי לאחרונה מקסטרל לטמסולוסין בהמלצת אורולוג, אך תחת טמסולוסין אין לי בכלל שפיכת זרע באורגזמה, וגם האורגזמה עצמה לא מגיע לשיא שאני רגיל אליה. רציתי לוודא שכאשר יורדים מהתרופה אז התסמינים הללו חולפים (אין לי ילדים עדיין…)
תודה רבה

פרופ' חיים מצקין

התסמינים חולפים תוך שמן קצר. התרופה עובדת לטווח קצר של ימים בלבד.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
29/07/2015

דלקת כרונית בערמונית לא חיידקית

שלום ד”ר מצקין,

אני סובל מדלקת כרונית בערמונית כבר קרוב לשנה וחצי וניסיתי הכל וכלום לא עזר לקחתי המון סוגים שונים של אנטיביוטיקה ולא היה לי שום שיפור שהחזיק זמן כלשהו. היום אני עדיין סובל מהדלקת עשיתי צילומים והכל יצא תקין, עשיתי בדיקות שתן וזרע והכל תקין אני מרבה להשתין וקם לפחות אחת לילה הדבר היחיד שעזר לי זה לעשות טיפול דרך מסאז” של הערמונית שד”ר גרינבר מבצעה הוא היחיד שעושה זאת אני לא החלמתי אבל היה שיפור משמעותי רציתי לדעת האם הטיפול שלו יכול באמת להחלים אותי או לזרז החלמה? אני דיי שבור מכל התהליך הזה לפעמים בא לי להרים ידיים שמעתי שהמחלה הזו יכולה להיות לכל החיים או לפחות לשנים רבות האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי לזרז החלמה? תודה מראש

פרופ' חיים מצקין

לא מכיר ולא עושה מסגים לערמונית. מציע שתשאל את הרופא המטפל מה הסיכויים להחלים.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
23/07/2015

דלקת בערמונית

שלום רב
בן 53 …לאחר מתן שתן כאב בקצה הפין ….לעיתים תחושה שכאילו רוצה להשתין ….אין בעייה במתן שתן שותה הרבה ….שתן בהיר ….לפני כחודש ארוע של שילשולים מלווה בחום …..לאחר יומיים שלושה של כאב בקצה הפין חלפ הכאב …..יש לציין שלפני כל התופעות ב10 ימים ברוע של שפיכת זרע היה סוג של כאב קל …..נבדקתי אצל אורולוג שבדק את הפין ואמר שאין סימן של דלקת או מחלת מין …בדיקה רקאטלית הערמונית גדולה ורגישה ….וכשנגע בה הרגשתי צורך להשתין …נתן אנטיביוטיקה ל-30 יום ציפרודקס ונרות אביטרן ל-10 ימים ….אמר שזו דלקת ערמונית ….לא עשיתי בדיקת שתן כי לקחתי אנטיביוטיקה יזום לפני הבדיקה אוגמנטין ….קראתי באתרים ואין לי תסמינים רגילים של דלקת ערמונית כאב באגן או בעייה בהטלת שתן ….יש היה הכאב בקצה הפין שהציק יומיים שלושה …והיה בבדיקה ערמונית מוגדלת ורגישה ….האם אובחנתי נכון ??….

פרופ' חיים מצקין

הרושם כי אמנם כן. לפחות דלקת בדרכי השתן וכנראה גם בערמונית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
04/07/2015

הופעת דם בעת מתן זרע

בן60 לאחרונה ועקב עלית psa בצעתי ביופסיה אשר נמצאה תקינה עם אבחנה של דלקת כרונית בחודש האחרון ארעו 2 מקרים במם הופיעו סימני דם בעת מתן זרע מה עלי לעשות בתודה

04/07/2015

הופעת דם בעת מתן זרע

בן60 לאחרונה ועקב עלית psa בצעתי ביופסיה אשר נמצאה תקינה עם אבחנה של דלקת כרונית בחודש האחרון ארעו 2 מקרים במם הופיעו סימני דם בעת מתן זרע מה עלי לעשות בתודה

פרופ' חיים מצקין

דם בזרע אחרי ביופסיה הוא ארוע שכיח ולא צריך להטריד יתר על המידה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
14/06/2015

דילדול בזרע אני בן 65

עברתי ברכיטרפיה . יוד 125 . לוקח קסטרל 5% כל ערב. אין תופעות לואי.
שמתי לב כי הזרע שיוצא הוא צמיגי וכן יש ירידה לאורך זמן של הכמות היוצאת.
האם יש כאן שפיכה אחורית?
או האם עקב הקרינה 2.5 חודשים אחרי הטיפול הערמונית מפסיקה לתפקד כיוצרת את נוזל הערמונית.?
האם בסופו של דבר עקב רגנרציה של תאי הערמונית וירידת הקרינה תשוב הערמונית ליצר את נוזל הערמונית הנכסף ?
התיפקוד המיני הינו לא משהוא האם אחרי ירידת הקרינה הוא ישתפר?.
ה פי אס אי היה 7.5 ביום הטיפול. כעבור חודש הוא ירד ל6- וכעבור עוד חודש הוא ירד ל 4.3

פרופ' חיים מצקין

שלום רב

נוזל הזרע ילך ויפחת במקביל לקרינה הנפלטת. כמו שהערמונית מגיבה לטיפול הקרינתי בירידת PSA כך גם ירדה בכמותץ הנוזל המופרש ממנה.

אינני מציע לבצע PSA מידי חודש אלא פעם בשלושה חודשים


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/05/2015

האם יש לאבא שלי סרטן?

אבא שלי ביצע אולטרסאונד טראנס רקטלי (TRUS).
סיבת ההפניה:PSA מוגבר. PSA:30
בדיקה רקטלית: נפח:30 סמ”ק נוקשות: כן סימטרית: כן גבולות ערמונית: שמורים ערמונית מובילית: כן
גוש נוקשה באונה שמאל
בדיקה TRUS:
נפח: 33 סמ”ק אורך 3.6 ס”מ גובה: 4.8 ס”מ רוחב: 5.2 ס”מ
גבול חיצוני: שמור
PZ – אזור היפואקוגני פריפרי משמאל, שאר המרקם הומוגני.
TZ – מרקם הטרוגני דו צדדי.
גבול בין PZ ל-TZ- שמור.
בלוטות זרע: נורמלי.
שלפוחית שתן: שארית שתן קטנה.
ביופסיות: נלקחו 12
סיבוכים: לא היו בזמן הבדיקה.
ניתן דף הסבר למטופל להמשיך אנטיביטיקה שהחל טרם הבדיקה.
הערות: המטופל קיבל 80 מ”ג גנטמיצין תוך שרירי בתום הבדיקה.
האם זה מסוכן?
האם זה סרטן?
מה עושים?
צריך עזרה דחוף!!!

פרופ' חיים מצקין

לא הבנתי למעשה את שאלתך

אם עשו לו ביופסיה -תקבלו תשובה אם זה סרטן או לא.

הסתברותית זה כנראה כן אבל תמתינו לתשובה של הביופסיה כמובן.

אחרי כן תוכלו לקבל מאורוללוג מומחה חוו"ד על המסוכנות והטיפול הרצוי


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/05/2015

האם יש לאבא שלי סרטן?

אבא שלי ביצע אולטרסאונד טראנס רקטלי (TRUS).
סיבת ההפניה:PSA מוגבר. PSA:30
בדיקה רקטלית: נפח:30 סמ”ק נוקשות: כן סימטרית: כן גבולות ערמונית: שמורים ערמונית מובילית: כן
גוש נוקשה באונה שמאל
בדיקה TRUS:
נפח: 33 סמ”ק אורך 3.6 ס”מ גובה: 4.8 ס”מ רוחב: 5.2 ס”מ
גבול חיצוני: שמור
PZ – אזור היפואקוגני פריפרי משמאל, שאר המרקם הומוגני.
TZ – מרקם הטרוגני דו צדדי.
גבול בין PZ ל-TZ- שמור.
בלוטות זרע: נורמלי.
שלפוחית שתן: שארית שתן קטנה.
ביופסיות: נלקחו 12
סיבוכים: לא היו בזמן הבדיקה.
ניתן דף הסבר למטופל להמשיך אנטיביטיקה שהחל טרם הבדיקה.
הערות: המטופל קיבל 80 מ”ג גנטמיצין תוך שרירי בתום הבדיקה.
האם זה מסוכן?
האם זה סרטן?
מה עושים?
צריך עזרה דחוף!!!

11/05/2015

מבנה הערמונית וההשפעה של TURP עליו.

בתור מעומד לניתוח TURP מסיבת ערמונית שפירה מוגדלת, הייתי רוצה אם תוכל לעזור לי להבין את השינוי המבני כתוצאה מהניתוח. מההסברים הבנתי שהשופכה מתחברת לצינור הזרע בתוך הערמונית , כך שמתאפשרת הדו פונקציונאליות של השופכה להוביל את השתן/נוזל הזרע.
ניתוח ה – TURP מרוקן מבפנים את הערמונית מבלי לפגוע בקופסית, לא ברור לי מה קורה בתהליך זה לחיבור של צינור השופכה לצינור הזרע. האם הקשר בין השופכה לצינור הזרע נקטע, ולכן השפיכה האחורית לכיוון שלפוחית השתן הוא דבר בילתי נמנע ?

פרופ' חיים מצקין

השפיכה לאחור נגרמת עקב הפתח הרחב שנותר בין כיס השתן לבין החלל בערמונית לאחר הניתוח. נוזל יזלוג להיכן שקל לו יותר ולכן לאחור.

אין סיבה שזה יפגע בקיום יחסי המין אם כח ה"גמירה" תהיה יבשה.

קורה ל75% מהניתוחים ולכן אתם מוזהרים, אבל בחלק קרן בגלל מבנה וניתוח זה נותר כפי שהיה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/04/2015

תופעות לואי של דואודרט מול טמסולין

אני בן 60. הגעתי למצב של אצירת שתן אקוטית, עברתי ניקוז ע”י קטטר, אחרי שבוע שנטלתי טמסולין חזרתי ליכולת הטלת שתן ספונטנית. אחרי שלושה חודשים של נטילת טמסולין, הרופא החליט להחליף לדואודרט. אני אחרי כחודש טיפול בדואודרט. להרגשתי, חל שינוי לאחר התחלת הטיפול בדואודרט: כאשר אני צריך לתת שתן, התחושה היא של דחיפות בצורך, שלא היתה כשנטלתי טמסולין.
שאלותיי: מה הסיבה להחלפה לדואודרט? מה הסיבה להרגשת הדחיפות בצורך לתת שתן? האם לא כדאי לחזור לטמסולין?
לגבי שפיכת נוזל זרע (פסקה בעקבות התרופות) האם יש הבדל בין שתי התרופות?

פרופ' חיים מצקין

את מרבית השאלות אתה צריך לשאול את רופאך. למשל למה הוחלפה התרופה.

אני יכול לומר שבתרופת הדואודרט יש בדיוק את אותה כמות של טמסוליין + תרופה נוספת.

אין הסבר כלל לדחיפות המתגברת. להערכתי לא קשורה כלל לתרופות שהוחלפו-שונו אלא למצב הערמונית והשלפוחית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/04/2015

תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית

ערב מבורך פרופסור מצקין…..
אקצר את שאלתי אליך איש יקר….
בעיותיי היו מינוריות ביחס לתוצאה המתסכלת של ההחלטה וההמלצה של רופאיי לניתוח כריתה ראדיקלית של הערמונית….
סבלתי אומנם מספר פעמים מדלקות כרוניות של הערמונית ובעקבות זאת הוחלט לבימוע ביופסיה מאחר ורמת ה..p.s.a הגיע ל…5.7 ……
תוצאות הביופסיה הראו על רמת סרטן גליסון 6…
אך לאחר ניתוח הכריתה התברר שהפתלוגיה של האיברים שנכרתו ..הערמונית…שלפוחעות הזרע…ומערכת העיצבית נפגעה קשות היו נקיים לחלוטין מתאים סרטניים..
רופא המנתח נדהם ובירר זאת מול ביה”ח שבו נערכה הביופסיה הראשונה….
מסקנות הרופא היו חד משמעיות שלפני הניתוח לא היו תאים סרטניים בערמונית …
ושאלתי אליך איש יקר איך מציאות שכסו יכולה לקרות מבחינה רפואית…?
והיכן הכשל …ובאיזה נקודה בדיוק ההחלטות לא היו נכונות?
מיותר לציין את תיסכולי וסיבלי בשל תוצאות הניתוח והפגיעה בחיי המין שלי ובזוגיות….
אשמח להתייחסות ותשובה…
תודה לך פרופסור חיים מצקין

27/04/2015

תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית

ערב מבורך פרופסור מצקין…..
אקצר את שאלתי אליך איש יקר….
בעיותיי היו מינוריות ביחס לתוצאה המתסכלת של ההחלטה וההמלצה של רופאיי לניתוח כריתה ראדיקלית של הערמונית….
סבלתי אומנם מספר פעמים מדלקות כרוניות של הערמונית ובעקבות זאת הוחלט לבימוע ביופסיה מאחר ורמת ה..p.s.a הגיע ל…5.7 ……
תוצאות הביופסיה הראו על רמת סרטן גליסון 6…
אך לאחר ניתוח הכריתה התברר שהפתלוגיה של האיברים שנכרתו ..הערמונית…שלפוחעות הזרע…ומערכת העיצבית נפגעה קשות היו נקיים לחלוטין מתאים סרטניים..
רופא המנתח נדהם ובירר זאת מול ביה”ח שבו נערכה הביופסיה הראשונה….
מסקנות הרופא היו חד משמעיות שלפני הניתוח לא היו תאים סרטניים בערמונית …
ושאלתי אליך איש יקר איך מציאות שכסו יכולה לקרות מבחינה רפואית…?
והיכן הכשל …ובאיזה נקודה בדיוק ההחלטות לא היו נכונות?
מיותר לציין את תיסכולי וסיבלי בשל תוצאות הניתוח והפגיעה בחיי המין שלי ובזוגיות….
אשמח להתייחסות ותשובה…
תודה לך פרופסור חיים מצקין

פרופ' חיים מצקין

אם אמנם ההחלטה הסופית היא שלא היה סרטן בביופסיה העכשל הוא של הפתולוגיה. האורולוג פעל על פי התשובה הכתובה של הפתולוג ולכן לגבי הכשל אם היה התשובה לכך היא של המכון הפתולוגי. נדיר ביותר להערכתי.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/04/2015

צהריים מבורכים לך פרופסור מצקין….איבחון שגוי של סרט

אובחנתי כלוקה בסרטן הערמונית “לכאורה” ברמת גליסון 6 והמלצת הרופאים הייתה לכריתה ראדיקלית של הערמונית….
“הבעיות” שלכאורה סבלתי מהם היו מינוריות ובכל אופן נותחתי והוצאו ממני הערמונית …שלפוחיות הזרע ..ומערכת העצבית נפגעה כך שכדורים לזיקפה לא מועילים לי כלל….
שבועיים לאחר הניתוח זומנתי לבית החולים ונודע לי חד משמעית שתוצאות הפתלוגיה היו נקיות לחלוטין מתאים סרטניים…ולפי מה שאמר המנתח בוודאות גמורה לא היה לי סרטן הערמונית לפני הניתוח….
מצב מתסכל נורא לאיש צעיר כמוני ומבחינה נפשית אני חש נורא מההשלכות של תוצאות הניתוח….
והשאלה שלי פרופסור חיים מצקין ..האם מצב כזה יכול לקרות ואם כן איפה הכשל במקרה זה…?

27/04/2015

צהריים מבורכים לך פרופסור מצקין….איבחון שגוי של סרט

אובחנתי כלוקה בסרטן הערמונית “לכאורה” ברמת גליסון 6 והמלצת הרופאים הייתה לכריתה ראדיקלית של הערמונית….
“הבעיות” שלכאורה סבלתי מהם היו מינוריות ובכל אופן נותחתי והוצאו ממני הערמונית …שלפוחיות הזרע ..ומערכת העצבית נפגעה כך שכדורים לזיקפה לא מועילים לי כלל….
שבועיים לאחר הניתוח זומנתי לבית החולים ונודע לי חד משמעית שתוצאות הפתלוגיה היו נקיות לחלוטין מתאים סרטניים…ולפי מה שאמר המנתח בוודאות גמורה לא היה לי סרטן הערמונית לפני הניתוח….
מצב מתסכל נורא לאיש צעיר כמוני ומבחינה נפשית אני חש נורא מההשלכות של תוצאות הניתוח….
והשאלה שלי פרופסור חיים מצקין ..האם מצב כזה יכול לקרות ואם כן איפה הכשל במקרה זה…?

פרופ' חיים מצקין

אינני יכול לבוא במקום המנתח ובטח מבלי לראות את תוצאות הביופסיה ושל הניתוח עצמו אבל מצבים בהם בביופסיה כן היה גידול קטן בנפח (שאולי לא הצדיק ניתוח אבל זו כן הייתה אופציה שהייתה צריכה להעלות בפניך) ובניתוח למרות חיפוש דקדקני לא נמצא גידול-מוכרים אם כי נדירים. מסקנת כל האנשים העוסקים בכך היא כי מדובר היה בגידול זעיר ביותר שיצא כולו ב12-16 הביופסיות שבוצעו לך ולכן לא נותר גידול בעת הניתוח.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
31/03/2015

PSA גדל פי שניים בשנה

האם יש קשר בין כמות מופחתת של נוזל הזרע עקב גידול הערמונית

אני בן 68 הערמונית גדלה םי שניים במשך שנה ואני הלך לביופסיה
לאחרונה הבחנתי שכמות הנוזל בעת קיום יחסי מין קטנה באופן מיוחד
האם יש קשר בין הגידל בערמונית לבין התופעה

פרופ' חיים מצקין

אינני מכיר קשר כזה.

באם הינך מקבל טיפול תרופתי בגין הגדלת הערמונית יתכן וזוהי הסיבה להקטנת כמות נוזל הזרע


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
08/03/2015

האם לקיחת duodart כבר 3 חודשים קשורה להיעלמות זרע בסקס

בן 68, רק לפני 3 חודשים עברתי ל-דואדרט לשם הקטנת הערמונית שהיא כעת פי שלושה מהנורמה. לפני זה כ- 20 שנה דאגתי לקחת כדורי קסטרל לטיפול בסימפטום בלבד.
האם הדואדרט עושה שפיכה אחורית ? בשבועיים האחרונים יש אורגזמה אין זרע.

פרופ' חיים מצקין

בדואודרט יש מרכיב אחר העלול לגרום לשפיכה אחורית. כך גם הקסטראל שנטלת במשך שנים.

העדר שפיכה איננו צריך להפריע לקיום יחסי מין. הוא עשוי לשנות תחושה בזמן סיום האקט המיני.

לעומת קסטראל לדואודרט יש יכולת להקטין את הערמונית ולעצור המשך גדילתה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
10/02/2015

כאבים בערמונית

שלום, מזה חודשים וחצי אני סובל מכאבים באזור הערמונית, הרגישות מתבטאת כשאני מתחיל לתת שתן, האזור שבעצם שעוצר או מתחיל את הזרימה משלפוחית השתן. קיימים כאבים לאחר שפיכה ולקראת סוף מתן הפיפי, ביצעתי את מרבית הבדיקות, תרבית שתן זרע מחלות מין ואולטרסאונד לאזור ונמצא כי הערמונית בגודל בסדר, והכליות במרקם טוב ובגודל סטאנדרטי, לקחתי סיפרודקס שאני לא בטוח שעזר, הדבר היחידי שאולי מקל זה אביטרן, אבל זה רק לזמנים קצובים ויחסית קצרים.

בבדיקת הערמונית, נמצאה בגודל סביר אך רגישה.

פרופ' חיים מצקין

שלום

לא רשמת את גילך.

תלונות כאלו אופייניות לעיתים לתהליכים דלקתיים כרוניים וממושכים בערמונית. האנטיבוטיקה שקיבלת מקובלת וניתנת לזמנים ממושכים.

אביטרן או ADVIL תרופות מצוינות לסוג זה של תלונות.

בהצלחה בטיפול ובעיקר סבלנות


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/01/2015

לאחר ניתוח פרוסטטה מוגדלת

שלום לכם,
לפני כחודש וחצי עברתי ניתוח turp -לכריתת ערמונית יחד עם ריסוק אבן , ונוצרו לי 2 בעיות חדשות
א. בסיום השתנה יש לי כאבים חדים והרגשה כאילו שקיימת שארית שתן בשלפוחית השתן.
ב. יש לי שפיכה אחורית, ואין לי יציאת זרע. מדוע זה קורה? ואיך אני מוודא שצינורית הזרע לא נסתמה כתוצאה מהניתוח והזרע למעשה חוזר לאשכים.
תודה רבה
מוטי

פרופ' חיים מצקין

שלום

ראשית תחושה כזו תתיכן אחרי ניתוח למשל אם יש דלקת בשתן. הדרך לברר זאת היא מבוססת על אולטראסאונד של דרכי השתן לראות אם יש שארית שתן או אין ורק התחושה קיימת

שפיכה אחורית-היא מושג רפואי. מכאן שאתה כבר יודע על אפשרות זו או מהאינטרנט או ממידע שהרופא המנתח סיפק לך.  לא מכיר מצב של סצימת צינוריות הזרע לאחר הניתוח ולכן הסבירות שזה מה שיש היא אפסית למול סיכוי גבוה שמדובר בשפיכה אחורית או במיעוט נוזל זרע אחרי  הניתוח שעברת.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/12/2014

הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט

אני לוקח כדורים במשך 6 חדשים.לאחרונה אין לי בכלל שיפכת זרע בעת קיום יחסי מין.האם זה יכול הולך להיות המצב הלאה?.האם אני עלול להפגע בתחושת “הגמירה” בקיום יחסי מין?

פרופ' חיים מצקין

שלום

לא רשמת איזו תרופה אבל אם מדובר באבודרט-דואודרט-טמסולין או אלפוקל בהחלט יתכן. כל אחת מהן יכולה לגרום למיעוט או העדר שפיכת זרע ותחושה של "גמירה יבשה". רוב הגברים ממשיכים לקיים יחסי מין ומתרגלים למצב זה של גמירה אבל בלי התחושה של נוזל שיוצא. וכן כל זמן שתיקח התרופה זו תופעת לוואי שתימשך.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/12/2014

הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט

אני לוקח כדורים במשך 6 חדשים.לאחרונה אין לי בכלל שיפכת זרע בעת קיום יחסי מין.האם זה יכול הולך להיות המצב הלאה?.האם אני עלול להפגע בתחושת “הגמירה” בקיום יחסי מין?

27/12/2014

אצירת שתן

שלום רב !
ב-8/14 היתה אצירת שתן עם שארית 2700 cc והוכנס קטטר לחודש.
לאחר חודש היה ניסיון גמילה שנכשל וגם לא הרגשתי צורך להשתין, הוכנס שוב קטטר וקיבלתי תרופה מיוכולין 3×2 ביום למשך חודשיים + אבודרט וקרסטרל שכבר לוקח מספר חודשים.
לפני חודש עברתי בדיקת ארודינמיקה לוודא שיש התכווצות של כיס השתן ואכן יש.
היום , לאחר כמעט 5 חודשים היה שוב ניסיון גמילה עם כל הכדורים שציינתי והתוצאה :
בבוקר הוציאו את הקטטר והתחלתי לשתות מים כליטר אחד עד הצוהורים לפני בדיקת אולטרה סאונד לשארית שתן.
ובינתיים נתתי שתן שהזרימה היתה חלשה וחזרתי לבדיקת שארית השתן שהיתה 145 סמ”ק ולאחר התרוקנות נשאר 123 סמ”ק .
הרופאה אמרה שאפשר ללכת הביתה בלי קטטר עד למחרת בבוקר ולראות איך תהיה הזרימה ואז שוב לעשות אולטרה סאונד ולהתנהג רגיל.
בבית היתה לי פליטת זרע ( לאחר יותר מ – 4 חודשים ) שהיה מיימי וצבעו שונה.
בערב כבר לא יכולתי שוב להשתין שבא אם כאבים בקצה הפין.
חזרתי מיד למרפאה דחופה להכנסת הקטטר.
ועכשיו לשאלתי : האם יכול להיות גם שפליטת הזרע לאחר 5 חודשים בערך גרמה לאצירת שתן מכיוון שבצוהוריים היתה זרימה חלשה ? האם לא הייתי צריך להמתין ולראות מה קורה עם הזרימה לפחות עד הבוקר?
האם גרמתי לנזק כל-שהו?
מצטער מאוד על אורך השאלה !
מבקש מאוד מאוד את תגובתך , התייחסותך והצעתך לטיפול ואיזה בדיוק !
מאחל לך שבת שלום ומבורכת !

פרופ' חיים מצקין

פליטת הזרע לא גרמה לסתימה. אנימניח שהערמונית המוגדלת היא זו שמביאה לעצירת השתן.

מהספיור נשמע כאילו אתה תהיה זקוק לעצת אורולוג מומחה בקשר לניתוח מתאים כדי לאפשר השתנה סבירה. תרופתית מיצית

בהצלחה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
02/12/2014

אייל

דר אני אייל הסטודנט בחול
אני יכול לשלוח לך תמונה של הזרע שתראה רק שלח לי איימל כי אני לא יכול לשלוח לאיימל שאתה מתכתב ממנו
בזרע רוטים כדורים יבשים כמו ג׳ל ועם האנטיביוטקה נפחתת כמות הכדורים ואחרי הן חוזרות

פרופ' חיים מצקין

hmatzkin@tlvmc.gov.il


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
02/12/2014

אייל

דר אני אייל הסטודנט בחול
אני יכול לשלוח לך תמונה של הזרע שתראה רק שלח לי איימל כי אני לא יכול לשלוח לאיימל שאתה מתכתב ממנו
בזרע רוטים כדורים יבשים כמו ג׳ל ועם האנטיביוטקה נפחתת כמות הכדורים ואחרי הן חוזרות

עמוד 1 מתוך 212


שאלות נוספות בנושא: זרע

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים