המשך בירור המסתם התחתון


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: המשך בירור המסתם התחתון

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » המשך בירור המסתם התחתון


21/08/2016

המשך בירור המסתם התחתון

ראשית תודה על תשובתך המפורטת לשאלתי, שהייתה “מה המשמעות של אי ספיקת המסתם התחתון של שלפוחית השתן?”
שאלת אותי באיזה הקשר הנושא התעורר. ובכן, לפני 5 שנים שלחתני הרופאה הגסטרואנטרולוגית לביצוע CT, ובין שלל המימצאים היה גם המימצא אודות המסתם התחתון. המינוח נראה לי מוזר. מסתמים קיימים בלב. בשלפוחית השתן קיימים סוגרים, או ספינקסטרים; אז מה פתאום מסתמים בשלפוחית השתן?!
בכול אופן, ממרומי 80 שנות חיי, יש לי הרושם שמדובר במום מולד, כי מאז שאני זוכר את עצמי תהליך ההשתנה חייב פרטיות והמתנה בת כמה דקות עד שהצלחתי להשתין. אז אם חייתי עם מום מולד זה 80 שנה, הוא ימשיך ללוות אותי בשארית חיי. ושוב תודה על יחסך האנושי. אשמח לשמוע את תגובתך לכול מה שפירטתי.

שמעון שלום שוב,

לעיתים אנו משתמשים במילה העברית "מסתם" לתרגם את המילה הלועזית "ספינקטר". אני מניח שזה פותר את חוסר ההתאמה בין הפענוח לבין מה שאתה תיארת.

לגבי תלונות ההשתנה שלך, במידה ואכן התלונות יציבות עשרות שנים אז כנראה שאין צורך בבדיקה והערכה, אך במידה ואתה חש בהחמרה בקושי בהתחלת זרם השתן מומלץ שתבדק ע"י אורולוג. ייתכן וניתן לעזור לך להתרוקן יותר בקלות בצורה פשוטה.

בהצלחה
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: המשך בירור המסתם התחתון

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה דלקת כרונית של הערמונית פרמקסון 160 מ"ג אוראופלזמה פרבום חיובי מתן שתן מרובה סרטן הערמונית בדיקת PSA תרבית תרופות תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית טיפולי קרינה לסרטן ערמונית מיץ רימונים אולטראסאונד הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין תרופה אבודרט בעיות בזקפה אבודרט פגיעה בערמונית מחלת מין דם בזרע טיפול באבודרט ערכי PSA ומה משמעותם האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? סיאלס 5 מג חימום הערמונית מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ גב ושתן סרטן הפרוסטטה אבודארט הרגשה משונה אחרי דלקת בשתן תופעות לוואי בנטילת דואודרט כאב באשך ימין מה הטיפול הנכון פציעת הערמונית דלקת בשלפוחית השתן המשך שאלה למחלת מין לחוץ דסמופרסין ברכי תרפיה בערמונית האם יש לאבא שלי סרטן? גמילה מקטטר קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. תרופת דואודרט צריבה בעת הטלת זרע סרטן בערמונית דלקת בדרכי השטן הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp דלקת הערמונית זרע אחרי שתן איבר מין ציסטוסקופיה