דם סמוי בשתן


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: דם סמוי בשתן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » דם סמוי בשתן


03/05/2016

דם סמוי בשתן

בעלי כיום בן 51 מרגיש טוב באופן כללי מזה 11 שנים בבדיקות שתן לכללית חוזרות מתגלה דם סמוי בשתן בדיקות אולטרא סאונד שביצע ובדיקת שתן מיוחדת יצא תקין לאחרונה פנה לאורולוג ששלח אותו לציסטוסקופיה האם הבדיקה לא מיותרת? שכן אין סימנים נוספים מלבד דם סמוי בשתן לכללית

שלום רב ותודה על השאלה,

שתן דמי (בין אם נראה בעין ובעין אם במעבדה בלבד) יכול לנבוע מסיבות רבות, מרביתן לא מסוכנות. עם זאת, הסימן השכיח ביותר המוביל לאבחנה של סרטן שלפוחית הינו שתן דמי. לאור זאת, ישנה המלצה חד משמעית לבצע ציסטוסקופיה ובדיקת CT עם חומר ניגודי לכל מי שסובל משתן דמי.

בדיקת האולטראסאונד אמנם בדיקה שקל ומהיר להשיגה אך איננה שוללת גידולים של הכליות ולכן איננה מספיקה ויש צורך בהשלמת CT עם חומר ניגודי (CT אורוגרפיה). בדיקת ה CT אמנם רואה היטב את הכליות והשופכנים (הצינורות המובילים את השתן מהכליות לשלפוחית) אך מוגבלת מאוד בהערכת השלפוחית, ולכן חובה לעבור ציסטוסקופיה שמטרתה אבחנה או שלילה של סרטן שלפוחית. בדיקה זו יכולה גם לזהות מקור דמם מהערמונית אשר בגיל 51 יכולה להיות מוגדלת ומהווה את אחד ממקורות הדמם האפשריים.

במידה ותהיו מעוניינים בכך אשמח לתת ייעוץ מפורט יותר וללוות אתכם בבירור זה במסגרת מרפאתנו.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: דם סמוי בשתן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

שלום אני בן 19 סרטן הפרוסטטה ציסטוסקופיה פרוסטטיס סרטן בערמונית ביופסיה של הערמונית רמות PSA גבוהות כריתת ערמונית שפירה דואודארט Free PSA הטיפול stereo tactic טיפולי קרינה לסרטן ערמונית מתן שתן מרובה צריבה בעת מתן שתן מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ רגישות באשכים בדיקת PSA תכיפות במתן שתן דואורט דסמופרסין קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. ברכיתרפיה טיפול באבודרט פרוסטטיטיס אי נעימות בקצה הפין דרכי השתן שפיכה מוקדמת תופעות לוואי בנטילת דואודרט אבודארט בלוטת הערמונית בנפח פירמגון ואנטיביוטיקה בעיות בזקפה דלקת כרונית בערמונית כאב באגן התרופה דואודרט ערמונית מעט מוגדלת בלוטת הערמונית ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי psa ביופסיה לערמונית טיפול סרטן הערמונית אוראופךזמה טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית דאודורט לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור מה הטיפול הנכון אני לחוץ לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין טפטוף שתן האם יש לאבא שלי סרטן?