דם בשתן


בהמשך העמוד 19 שאלות גולשים בנושא: דם בשתן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

19 שאלות גולשים בנושא » דם בשתן


21/01/2017

דם בשתן

שלום רב
ראשית ברצוני להודות לך על תשובותיך לשאלותי הקודמות. אני לאחר ברכיתרפיה בערמונית שבוצעה לפני כחודשיים.בגלל עצירת שתן לאחר התהליך הוחדר לי קטטר, תחילה לשבוע ושוב לא היה שתן ואז החדרה לשבוע נוסף וגם אז לא היה שתן חופשי. הוחדר שוב קטטר ךתקופה של 6 שבועות[יסתיים באמצע פברואר]. לפני כשבוע חל שינוי בכמות השתן,בכמויות גדולות. היום בבוקר שמתי לב כי השתן הנמצא בשקית הוא אדום[דם] ואחרי זה היתה כמות גדולה של שתן בהיר. האם זה אומר כי אני בשל להוצאת הקטטר? בדיקת תפקודי הכליות מראה כי תפקודי הכליות תקינים לחלוטין.
תודה מראש על תשובתך
דני

דני שלום,

דימום בשתן מצריך בירור הכולל מספר בדיקות אך ראשית יש צורך בשליחת בדיקת שתן לתרבית בכדי לוודא שאינך סובל מזיהום. מטופלים הנושאים קטטר לתקופה ממושכת נמצאים בסיכון מוגבר לזיהום בדרכי השתן.
צוות האתר
15/12/2016

דם בשתן

אם מקיימים יחסי מין לא מוגנים עם בן זוג אשר מסתבר בדיעבד יצא לו דם בשתן, מה הטיפול שעל הבת זוג לקחת על מנת למנוע ידבקות של מחלה כלשהי אצלה? על איזו מחלה זה מעיד אצל גבר שסובל מדם בשתן?

לולה שלום,

דם בשתן מצריך בירור ולכן מומלץ שבן זוגך יפנה בהקדם לאורולוג לבדיקה. מרבית הסיבות הגורמות לשתן דמי אינן מדבקות כך שאת אינך צריכה טיפול אלא אם יימצא שבן זוגך סובל ממצב מדבק.
צוות האתר
15/09/2016

הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית.

בן 83 . כ6 חודשים האחרונים, היו כאבים בלילה במתן שתן. ויורד כ 3 פעמים בליל למתן שתן. רופאת המשפחה נתנה טמסולין 0.4. ביצעתי הולטרה סאונד . קבעו שהערמונית גדולה ותואמת את גילי. חיכיתי עם לקיחת התרופה לאורולוג, שנתן גם טמסולין והפנה אותי לבדיקות ציטוסקופיה וביופסיה. יש השפעה מידית של התרופה. לאחר 3 ימים אין כאבים ולא יורד בלילה. האם מומלץ, לבצע את הציטוסקופיה והביופסיה? תודה.

ד”ר איתי שטרנברג
יהושע שלום,

מכיוון שהנתונים ששלחת חלקיים מאוד אני מסייג את תשובתי בכך שהיא מבוססת על הנתונים ששלחת

לא כתבת מדוע נשלחת לביצוע בדיקת ציסטוסקופיה ולכן קשה לי לענות האם יש צורך. הסיבה השכיחה לציסטוסקופיה היא בירור דם בשתן. במידה וסבלת משתן דמי אז בהחלט יש מקום לשקול את הבדיקה.

לגבי ביופסיה, לרוב לא מקובל לבצע ביופסיה של הערמונית בגיל 83. צריכה להיות סיבה טובה להמליץ על ביופסיה של הערמונית בגילך. מכיוון שאינן בידי את כל הנתונים קשה לי לקבוע האם אתה זקוק לביופסיה או לא.

שאלתי מה הנזק שעלול להגרם מביצוע הבדיקות?

אין לי דם בשתן. האורולוג מבקש לדעת מה הסיבה לכאב במתן השתן, אולי חשש מסרטן.
עכשיו לאחר שלוקח טמסולוסין אין לי הפרעות ואין כאבים במתן שתן. מה לברר עם האורולוג לפני ביצוע הבדיקות?
תודה יהושוע

יהושוע שלום,

במידה ואין לך דם בשתן ואתה מרגיש טוב עם טיפול תרופתי אינני בטוח שיש מקום לציסטוסקופיה אבל מכיוון שאין לי את כל הנתונים ייתכן ויש סיבה אחרת בגינה הופנית לבדיקה.

כפי שכתבתי בתשובתי הקודמת, ביופסיית ערמונית בגיל 83 זו המלצה מאוד חריגה, אך גם במקרה זה ייתכן ולאורולוג שלך היתה סיבה טובה להמלצה זו. חשוב לדעת שבגיל 83 לרוב לא מאבחנים סרטן ערמונית אלא אם יש חשד למחלה מפושטת וזאת מכיוון שאין ערמונית מקומי בגיל 83 נדיר שמצריך טיפול.

בהצלחה
צוות האתר
23/05/2016

אחרי ניתוח עם קרישי דם הקטטר + דלקת

בת 30 בריאה בדרכ
לאחר ניתוח יש לי קטטר לשבוע כי יש תפרים חיצונים ממש קרוב לפתח
לא נעשתה פלישה לשופכה מעבר להכנסת הקטטר
השתן שקוף אך יש בו קרישי דם גדולים וכואב כשהוא זורם
מקום הקטטר כואב ומסביב לצינור בפתח יש דימום לא מסיבי אבל כל הזמן צורב הפתח
עשו לי לפני הניתוח בדיקות דם וקיבלתי תשובה שה- u.urealparvum-pcr חיובי
מה זה אומר האם התנהלות הקטטר תקינה ??? האם החיידק הזה מסוכן כשיש קטטר ?
הניתוח היה הסרת ציסטה חיצונית ליד פתח האורטרה, ללא פלישה לשלפוחית
וקרישי הדם בשתן נראים טריים יש תחושה כאילו הקטטר פוצע אותי :(
הבדיקות דם נעשו בכללי לפני הניתוח כולל סקירת מחלות מין ללא כאב כזה או אחר
לאחר דלקת אגנית

לונה שלום,

סביר מאוד שיהיו כאבים הקשורים לקטטר לאחר ניתוח של השופכה. ממליץ ליטול משככי כאבים להקלה עד להוצאת הקטטר. באשר לדימום, אשר את מתארת אותו כדימום טרי, ממליץ פנייה מיידית למנתח לצורך בדיקתו והחלטתו האם יש צורך בטיפול או שמדובר במצב תקין אחרי ניתוח. באותה הזדמנות תוכלי להתייעץ עם המנתח האם הוא מעוניין לטפל בחיידק שצמח בתרבית.

בהצלחה
צוות האתר
23/02/2016

דם בשתן וpsa

בן 55
לפני כ-5 חודשים הופיע לי דימום בתחילת ההשתנה שנעלם לאחר יומייםנ ומאז תקופה ארוכה היה בסדר
לפני שבוע ארוע נוסף ,דומה דם ממש בהתחלת ההשתנה ולכחר מכן צבע שתן רגיל בשבוע האחרון התןפעה לא חזרה
הרופאה הפנתה לבדיקת psa שיצאה 7.1 וכרגע אני ממתין לאולטרה סאונד ולאורולוג
היום בערב שוב חזרה התופעה של דם טרי כמו מפצע ממש בתחילת ההשתנה ולאחר מכן השתן בצבע רגיל
האם יש קשר בין התופעה והתוצאה של ה psa?

שרגאי שלום,

אני ממליץ שתבדק ע״י אורולוג בהקדם לצורך קביעת מספר בדיקות אשר יש צורך לבצע כאשר מופיע דימום בשתן. בדיקות אלו כוללות ציסטוסקופיה (בדיקה בה סוקרים את השופכה והשלפוחית עם סיב אופטי דק וגמיש), CT אורוגרפיה (בדיקת CT עם הזרקת חומר ניגודי לבירור האם מקור הדימום מהכליות) ובדיקת ציטולוגיה בשתן (בדיקה בה נוטלים דגימת שתן ומחפשים תאים לא תקינים בשתן בעזרת מיקרוסקופ).

מומלץ לשלוח תרבית שתן לפני תחילת הבירור, ובעיקר לפני ביצוע הציסטוסקופיה, לשלילת זיהום.

השילוב של בדיקות אלו אמור לתת את התשובה למקור הדימום.

אשמח לבדוק אותך במרפאתנו ולעזור לך בביצוע בירור זה.
צוות האתר
23/11/2015

כאבי באגן,זיהומים חוזרים בשתן וממצא של דם בשתן

אני עם הצרה הזאת כבר יותר מחודשיים בן 26 פעיל מינית כבר רשמתי הודעה בפורום הזה וסיפרתי על זה ששרף לי מאוד במתן שתן והרמונית מוגדלת מעט נתנו לי זריקת לשריר הישבן ו 4 כדורים נגד גנורייה וכלמדיה מחשש למחלת מין בבדיקת שתן נמצא דם בשתן וזיהום כולשהו עשו אולטרסאונד של הכליות שהיה תקין יש לציין שכל זה היה בחדר מיון באמריקה פה אני נמצא אחרי המיון הלכתי לאורולוג לבדוק תערמונית אחרי בדיקה רקטלית הוא אמר שהוא ״לא רואה כלום שמרשים אותו״אחרי עוד ביקור או שניים שהסימפטומים של שריפה בשתן ורגישות יתן באשכים(זה הסימפטומים שהיו לי באותו זמן לפניי חודש ) לו חלפה הוא נתן לי אנטביוטיקה ל30 יום(דוקסילין) שלא עזרה בכלום חוץ מלעשות לי כאב בטן שראיתי שהאורולוג הזה לא עושה תעבודה שלו כמו שצריך הלכתי לאורולוג אחר שלקח לי שתן בבדיקת סטייק שראה שיש לי דם בשתן וזיהום המליץ לעשות ct של כליות ותרביות שתן ונתן לי עוד אנטיביוטיקה גדולת טווח לעוד 14 יום בשם levofoxacin שלחתי תשתן לתרבית אחרי יומיים אמרו לי שכלום לא גדל בשתן ועשיתי גם צילום ct a של איזור הבטן השלפוחית וכל האיזור הזה שנמצא כתקין,אני כבר מתוסכל ולא יודע מה קורה לי בגוף עשיתי בדיקת std הכל נקי הסימפטומים נכון לעכשיו הם:קושי במתן שתן זה אומר שאני צריך ממש ללחוץ כדי שיצא השתן וגם אז הוא יוצא בכמות קטנה למעט בבוקר כאבים בגב תחתון כבר 3 שבועות שורף לפעמיים במתן שתן כאב חד בבטן תחתונה כשאני לוחץ על איזור הבטן התחתונה(השלפוחית) אני מרגיש כאב חד שהולך לתוך הישבן אני חושב שזה כאב מהערמונית שמשליח על כל האיזור הזה בנוסף יש לי נפיחות במפשעה ובלוטות לימפה נפוחות במפשעה כבר כמעט חודש, נכון לעכשיו אני לוקח את ה levofloxacin כבר 20 היה שיפור כי לא שרף לי בזמן השתן אבל לפניי יומיים הכל חזרה ההרגשה המוקרת של צינור השפיכה הרגיש וכאבים במפשעה הכל חזר אז הלכתי שום לאורולוג שלי ששוב לאחר בדיקת סטייק נאמר לי שכמו שחשבתי הזיהום חזר וגם הליווקוין כמו הדוקסליו לא עזרה לי אז עכשיו הוא נתן לי עוד אנטביוטיקה בשם Sulf famethoxazole tmpלעוד חודש והמליץ לכניס לי מצלמה לצינור הפין ולשלפוחית כי גם הוא קצת מתוסכל מזה וקצת מודאג מזה שגם יש לי כדוריות דם(דם סמוי) בשתן הוא אמר שאת זה נוכל לעשות רק עוד שבוע אחרי שנראה שגם האנטיביוטקה הזאת לא עוזרת וכי זה לא נעים לבצע את זה בזמן זיהום אני כבר חודשיים עם הזיהום בדרכי ודם ושאר הסימפטומים ולא יודע מה לעשות כבר אני לא מבצע שום אקט מיני כבר חודשיים והתיבול הכי גדול שלי הוא זה שבכל בדיקת שאני עושה נכון לעכשיו הכל נמצא תקין חוץ מזיהום רב בשתן ודם סמוי יש לציין שהיציאות שלי ישתנו והצואה מאוד מאוד ארוכה משום מה גם קראתי את החוות דעת מהצילום ct שעשיתי בבטן עד לערמונית שעשיתי ושם רשום שלא נמצאו בלוטות לימפה נפחות משהו שהוא לא הגיוני כח הבלוטות לימפה שלי מנופחות במפשעה כהר מעל 3 שבועות אז אני אני טועה אם יש מה לסמוך על בדיקת הct הזאת ? עשיתי (לא יודע מזה אומר)With and without contracts

.אני כמעט בטוח שאת התרבית עשיתי רק אחר הפסקה של אולי 4-5 ימים בלי לקחת אנטיוביוקה אולי זה גם הסיבה לזה שלא נמצא כלום שגדל ? תודה רבה על התשובה,הייתי רוצה לדעת אם זה הגיוני שהבלוטות הלימפה שלי נפחות בגלל הדלקת אגן?

נמצאת דלקת במקלון ודם סמוי בבדיקת שתן כבר חודשיים מיד או בזמן נטילת אנטיביוטיקה האם זה קורה הרבה בדלקת הערמונית שנמצא זיהום חוזר בשתן שלא מגיב לאנטיביוטיקה?
האורולוג שלי חושב שזה פרוטויטס השמח לקצת תשובות אני ממך מתוסכל והכי מלחיץ אותי זה הבלוטות לימפה שנפוחות כבר חודש במפשעה וטיפה בצוואר אני כבר מתוסכל אשמח לעוד חוות דעת תודה מראש דוקטור

פרופ' חיים מצקין

הדבר היחדי שאני יכול לומר בבטחון הוא שהבלוטות במפשעה גם אם הן נפוחות אינן קשורות לדלקת בערמונית. אולי לזיהום מקומי בגפיים התחתונות או באבר המין אבל לא בערמונית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
03/10/2015

כאבי פין ואשכים

מזה 5 חודשים אני סובל מכאבים שמתחלפים פעם בפין ופעם באשכים , אין לי הפרשות , אין לי דם בשתן , משתין רגיל , לפעמים יש תכיפות ודחיפות לשתן , ביקרתי אצל אורולוג נחום זילבר שבדק רקטאלית והניח שיש לי דלקת בערמונית ושהי קצת גדולה , אורולוגים אחרים שבדקו אותי לא אמרו את זה , עשיתי סי טי , אולטראסאונד , הכל תקין , תרבית שתן שלילית , בדיקת דם תקינה , עשיתי כמה פעמים תרביות זרע , וכולם היו חיוביות לסוגים שונים של חיידקים שהאחרון מביניהם היה קלפסילה ! , הרופא טען שאין כזה דבר זה בטח טעות כי קלפסילה לא אמורה להופיע בזרע , אני בן 36 מתפקד מינית טוב , לאחרונה יש לי כאבי רגליים במיוחד בכפות למעלה כמה זרמים של חשמל שקשורים לכאבי פין , אני פשוט מרגיש את הקשר הזה ,
קיבלתי כל סוגי האנטיביוטיקה , עשיתי אמבטיות חמות , הכאב לא עוזב אותי , נכון שיש שעות שהכאב חולף אך חוזר ומציק , אני במצב של ייאוש מלא , משום מה אני לא משוכנע בהבחנה שמדובר על הערמונית אך אין לי איך לאמת ולהוכיח , מה יכולה להיות הבעיה שלי ? ואיך אוכל לקבל אבחון מדויק לבעיה ?

פרופ' חיים מצקין

אני מניח שהאבחנה של כאב כרוני על רקע דלקת (לא בהכרח חיידיקת או זיהומית) בערמונית הוא נכון.

נכונים גם הטיפולים השונים שקיבלת

אם עדיין אינך שקט בחר אורולוג נוסף מומחה לחוות דעת נוספת


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/08/2015

צריבה בעת שפיכת זרע

לבן זוגי החלה בחודשים האחרונים צריבה באיבר מינו בעת קיום יחסי המין ולעיתים בעת השפיכה. הוא עשה אולטרסאונד בפברואר והכל יצא תקין. בחודש האחרון שלוש בדיקות שתן יצאו על דם בשתן בערכים יורדים – הראשונה 360, אחכ 200 אחכ 100. מה יכולה להיות הבעיה? אילו בדיקות נוספות כדאי לנו לבצע? נבדקנו שנינו לחלות מין והכל שלילי ותקין. הוא אף עשה תרבית זרע שיצאה ללא צמיחה.
תודה,

פרופ' חיים מצקין

אני מניח שבכל אופן מדובר בתהליך דלקתי-זיהומי.

לא מציע בדיקות בשעת הנוכחית. אם בעוד מספר שבועות התלונות יתמידו פנו לאורולוג להערכה אם יש מקום לבירור וטיפול


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
07/08/2015

ערמונית

הייתי מאושפז עקב דם בשתן כאבים באיזור המפשעה חום 38.5 קיבלתי טיפול ושוחררתי הביתה
עם המשך טיפול בבית הכולל אנטיביוטיקה lebo וקירור באיזור האשכים למרות שלקחתי
אנטיביוטיקה ואומניק הכאבים עדיין ממשיכים האם זה צריך להיות כך

פרופ' חיים מצקין

תהליכים דלקתיים עשויים לקחת את הזמן עד להעלמותם והכאבים יכולים להימשך  זממן מה אחרי סיום האנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה מטפלת בזיהום היא איננה כדור נגד כאבים. אם כדיין הכאבים מטרידים קח תרופה נגד כאבים עד שתגיע לביקורת רפואית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
11/07/2015

דם בשתן

שלום רציתי לקבל חוות דעת. אני בן 33 בשלושה ימים האחרונים מופיע דם בשתן עם מעט קרישי דם ביומיים האחרונים מופיע רק דם ללא קרישים, הדם תמיד מופיע בסוף מתן השתן וצבעו אדמדם ללא כאבים לפני חצי שנה זה היה אותו הדבר הייתי בבית חולים מאיר ושם
עשו לי בדיקות שתן ודם בדקו לי את הערמונית וכל הבדיקות יצאו תקינות ושיחרורו אותי
המשכתי בבדיקה בזמנו אצל אורולוג ועשיתי את כל הבדיקות,דם שתן וסיטי שיצאו תקינות ואחרי שבוע בערך זה עבר אבל עכשיו זה חזר על מה זה יכול לרמז?
חשוב לציין שאני מעשן לא כבד (5 סיגריות ביום)

פרופ' חיים מצקין

אין לי ספק שבגילך הצעיר זה מצריך התיחסות. העובדה שעברת בירור לפני חצי שנה שלא גילה דבר היא עובדה חיובית אבל לא צריכה למנוע חשיבה חוזרת ואולי גם בדיקות חוזרות.

אולי קשור למאמץ גופני מיוחד שעשית או תרופה שלקחת ? אבל עדין מחייב התיחסות של אורולוג מומחה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/06/2015

אבחנה אפשרית של דלקת בערמונית

דר שלום,
מזה כחודש סובל ממה שהחל כצריבה ותכיפות במתן שתן עם תחושת חולשה וחום קל. בהמשך התפתחה רגישות באשכים. הממצא היחיד שעלה בתרבית שתן הוא כדוריות דם בשתן – 60 (לציין כי יש לי דם במידת מה בשתן בכל הבדיקות ב-10 השנים האחרונות). מלבד זאת, בדיקות שתן ותרבית תקינה וכך גם אולטרא סאונד כליות ודרכי שתן. קיבלתי אנטיביוטיקה זינט בהטבה חלקית (תכיפות השתן פחתה ואני מרגיש טוב יותר). יחד עם זאת, עדיין יש חולשה מסויימת וחוסר נוחות בהטלת שתן ובכלל באיזור השופכה (מעין דיגדוג לא נעים). אורולוג אבחן ע”פ סימפטומים דלקת בערמונית (לא מצא ממצא בבדיקה) ואף שלח לבדיקה לכלימידה. מודה לך על ההתייחסות

פרופ' חיים מצקין

בהחלט יתכן והוא צודק.

טיפול אנטיביוטי לאבחנה זו הוא ממושך- 3-4 שבוועות


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
13/04/2015

תכיפות, דחיפות ודם בשתן

שלום ד”ר,
אני בן 24.
באזור השנה האחרונה היו לי מספר אירועים שבהם נוצרה לי הרגשת דחיפות במתן שתן (גם כאשר יש מספר טיפות) ותחושת צריבה חזקה בהשתנה. אחרי כשעה המצב היה חוזר לקדמותו, ללא זכר לסימפטומים עד לפעם הבאה. בין כל אירוע שכזה היה מרווח זמן של שבועות או חודשים.
האירוע האחרון הוא החמור ולכן אני שואל: באחד הימים היה לי חום ותחושת חוסר תאבון, ללא כל סימפטומים שהזכרתי למעלה. למחרת הרגשתי השתפרה אך התחלתי להרגיש תחושת אי נוחות קלה בסגנון שציינתי, שהתגברה והלחיצה אותי. לאחר מספר פעמים שבהם ניסיתי בכח להשתין התחילו לצאת כמו קרישי דם, רק שכאשר ניגבתי אותם עם נייר טואלט הם היו צמיגיים ולא קרושים (דם טרי). רוצה לציין שהקרישי יצאו רק בסוף פעולת ההשתנה, ממש ב”כיווץ” האחרון לפני שמסיימים. יש לציין שזה לווה בהרבה כאבים ושריפה יותר חמורים מהפעמים הקודמות.
טסתי למר”מ. הספקתי לתת דגימת שתן עם ההפרשות שיצאו LEU 500 +3, PRO 150 +3, ERY 4+. כל השאר תקין.
בגלל ששתיתי הרבה לצורך בדיקת השתן הדימום הפסיק ממש לנגד עיני (פתאום יצא זרם צלול בצורה חזה).
נתנו לי אנטיביוטיקה לוריד, ובבדיקת הדם שעשו גילו עלייה בכדורים הדם הלבנות (13.2 לעומת ערך תקין של 10). תרבית שתן שנלקחה חזרה שלילית וכאן התעלומה הגדולה.
למחרת חזרתי לאנטיביוטיקה נוספת שלא היה צורך לתת כי הסימפטומים הפסיקו וספירת הדם הייתה תקינה. ניתן לי זינט 500 מ”ג לשבוע ימים. יש לציין שלא היה סקס סביב האירוע…
לאחר מכן עשיתי us דרכי שתן ויצא תקין. בדיקת שתן לאחר האירוע – תקינה.
מה לדעתך הסיבה? ואיזה בירורים אם בכלל יש צורך לעשות? יכול להיות שציטוסקופיה רלוונטית. האם זה נשמע כמו דלקת ערמונית כרונית?
תודה,
חזי

פרופ' חיים מצקין

שלום

ראשית אין מדובר בדלקת כרונית אם בכלל חריפה ונכון להיום חד פעמית.

נשמע כמו דלקת בלבד ולא הייתי מבצע ציסטוסקופיה בשלב כה מוקדם.

השאר בידי האורולוג המומחה המטפל


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
20/03/2015

דם בשתן

כ-8 ח’ עם צנתר .
מועמד לניתוח הוצאת ערמונית בניתוח פתוח.
שאלתי : האם הליכה מוגברת עם צנטר יכולה עקרונית לגרום להמטוריה גסה בשתן ?
לציין : לאחר שטיפה והוצאת קרישי הדם והפסקת ההליכה המוגברת לא רואים דם בשקית השתן .
ושוב : האם ההליכה המוגברת גרמה לפציעת הערמונית והמטוריה גסה ?
מבקש מאוד תשובה מהירה בפורום ואי- מייל.
בברכה והמון תודות !

פרופ' חיים מצקין

דם בשתן יתכן מעצם הכנסת הקטטר.

יתכן שהליכה גורמת לדימום גם כן. מה לעשות שזה גוף זר בתוך ערמונית והשלפוחית "ושפשוף"  יכול לגרום לדמם.

הפתרון הוא כמובן ניתוח והוצאת הקטטר.

דמם קל וחולף איננו מסכן אותך. אולי קצת מלחיץ ומצריך מנוחה ושתיה מרובה אבל הנזק על פי רוב איננו משמעותי


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
09/12/2014

זרמים קלים בין כיס האשכים לבין פי הטבעת שמדי פעם אני מרגיש אותם

כל 5 שעות אני נוטל שתן אין לי דם בשתן ואין כאבים באזור הזה כאילו שאני מרגיש זרימה של משהו דיגדוקים קלים כל זאת בצד ימין.

פרופ' חיים מצקין

השאלה לא הגיעה מלאה. חיברתי את שתי ההודעות.

מתן שתן כל 5 שעות הוא בהחלט סביר. אינני רואה בעייה ספציפית המחייבת התייחסות אורולוגית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/11/2014

הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp

עברתי ניתוח Turp ביום 26/11 בשעה 16 . שוחררתי מבית חולים ביום שבת 29/11 . אבל היום הוא יום ראשון 30/11 וטרם פסק הדם בשתן . כלומר שתן דמי . איך מפסיקים אותו חוץ משתיית מיים מרובה ? האם יש תרופה או אוכל מיוחד שיפסיק אותו ?

פרופ' חיים מצקין

שלום

השכל הישר אומר לי ששאלה כזו שואלים את המנתח או את המחלקה בה נותחת. אבל כהדרכה כללית בימים הראשונים אחרי ניתוח ערמונית צפוי דימום בעיקר בתחילת ובסיום ההשתנה. שתייה מרובה היא פתרון נכון אבל אם השתן כולו דמי ו/או מלווה בקרישי דם רבים נכון ליצור קשר עם המנתחים.

אין מאכלים מיוחדים לנושא.

כדאי להימנע מנטילת מדללי דם כמו אספירין עד חלוף מרבית הדמם.

רק בריאות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/11/2014

הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp

עברתי ניתוח Turp ביום 26/11 בשעה 16 . שוחררתי מבית חולים ביום שבת 29/11 . אבל היום הוא יום ראשון 30/11 וטרם פסק הדם בשתן . כלומר שתן דמי . איך מפסיקים אותו חוץ משתיית מיים מרובה ? האם יש תרופה או אוכל מיוחד שיפסיק אותו ?

10/08/2014

4 שנים של דם בשתן ולאחרונה עם חלבונים וגבישים קריסטלים

אני בן 51 ובעברי הרחוק לוקמיה. במשך 4 שנים אני עם מיקרוהמטוריה, ללא זיהום חיידקי.
בחצי השנה האחרונה יש לי קשיים מסויימים במתן השתן, כמו למשל הפסקות בעת ההשתנה וללא כל כאבים.
בדיקת שתן אקראית:
Blood 0.20 MOD mg/dL
פרוטואינים 30 MG/DL
6 כדוריות אדומות
4 כדוריות לבנות
Hyaline Cast 35 /LPF Amorphous Urate Crystal
Mucus MANY /LPF
Squamous Epith. FEW /LPF
בדיקת אולטראסאוד: כליות בגודל תקין כליה שמאלית הסתיידות 0.6 ס”מ יתכן AML
שלפוחית: לא במילוי גדוש ודפנות מעובים, שארית שתן לאחר התרוקנות 16 סמ”ק.
ערמונית מוגדלת נפח 53 סמ”ק עם הסתיידות בתוכה.
טחול מוגדל 16 ס”מ (ממצא ידוע מאז הלוקמיה)
שאלתי: מה גורם לדימום ו/או להפרעה במתן השתן? האם ערמונית מוגדלת כאמור מחייבת התערבות?
דבר נוסף, אני מסרב לערוך ציסטוסקופיה (שהייתה תקינה)בשל טראומה בעבר (לפני 5 שנים).
תודה מראש

14/05/2014

תסמינים של ערמונית מוגדלת בגיל ההתבגרות

שלום,
אני בן 16 ולאחר חיפוש באינטרנט גיליתי שיש לי את התסמינים של ערמונית מוגדלת – קושי בהתחלת מתן השתן, זרם חלש לעיתים וטפטוף. אין לי דם בשתן. אבל גם גיליתי שערמונית מוגדלת היא מצב שמאפיין גברים מבוגרים ואני עוד לא בן עשרים. האם ייתכן באמת שיש לי ערמונית מוגדלת? האם המצב של חריג?

20/07/2013

ערמונית מוגדלת או סרטן הערמונית

אני בן 40 ויש לי את כל התסמינים של ערמונית מוגדלת אבל כבר שבוע שיש לי דם בשתן. עשו לי בדיקות ואמרו לי שאני סובל מאבנים בכליות. הבנתי שערמונית מוגדלת לא נפוצה אצל גברים בגילי. אני עושה עכשיו בדיקות כדי לשלול את סרטן הערמונית. אז אם כן, מה יותר סביר שיש לי ערמונית מוגדלת או שמא סרטן הערמונית? תודה רבה

פרופ' חיים מצקין

דם בשתן יכול ללות גם גידול סרטני בערמונית וגם הגדלה לא סרטנית אבל ובעיקר יכול לנבוע מסיבות שונות ואחרות כמו גם אבנים או גידולים בכיס השתן.

לכן דם בשתן מחייב התייחסות רצינית של אורולוג מומחה ואולי בדיקות פולשניות מסוימות.

בכל מקרה  גם הגדלת ערמונית שפירה וגם סרטנית נדירות ביותר לפני גיל ה50.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: דם בשתן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אורודינמיקה מורכבת שארית שתן דלקת כרונית בערמונית בן 21 פירמגון ואנטיביוטיקה לקיחת דואודרט ותופעות לוואי ערכי PSA ומה משמעותם מתן שתן ניתוח חוזר דם בשתן רוסטטה גודל ערמונית אשך תרופות איבר מין UTI חוזרים ונשנים זיבה טפטוף לאחר מתן שתן דלקת הערמונית כרונית סרטן הערמונית חוזר תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית טיפות שתן לאחר מתן שתן דלקת בשלפוחית השתן אוראופלזמה פרבום חיובי מתן שתן מרובה שתן בלילה הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין תרבית קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. ברכי תרפיה בערמונית שימוש בתרופות בדיקת PSA דלקת ערמונית שלפוחית רגיזה דלקת בדרכי השתן ureaplasma ureal pcr - detected מחלת מין לחוץ בעיות פרוסטטה פגיעה בערמונית רגישות באשכים ביופסיה מתן שתן בלילה מתן שתן דחוף ברכיתרפיה טיפול מונע פציעת הערמונית פרמקסון 160 מ"ג דואדארט ניתוח ערמונית אי נעימות בקצה הפין טיפול באבודרט