דלקת בערמונית


בהמשך העמוד 61 שאלות גולשים בנושא: דלקת בערמונית

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

61 שאלות גולשים בנושא » דלקת בערמונית


10/08/2017

דלקת בערמונית

שלום ד”ר שטרנברג, כבר שנים שאני סובל מדחיפות ותכיפות בשתן. בשנה האחרונה התסמינים התרחבו לכאב אגני, צריבה בשתן, רגישות באשכים, כאבים ברגליים ועוד. האורולוג אמר שמדובר בדלקת הערמונית ונתן לי אנטיביוטיקה מסוג רוליד 150 מ”ג ×2 ביום ואופלודקס×2 ביום, כל זאת למשך 14 יום. אני נוטל זאת כבר יומיים ואני פשוט מותש. האם זו ההשפעה של התרופות להלן והאם אמור להיות שיפור בימים הקרובים? האם ניתן לסיים טיפול זה לפני המועד מבלי להזיק לעצמי ולערמונית? ההשפעה על מערכת העיכול אדירה אצלי (יש לי עבר של מעי רגיז הכולל הליקובקטר, גסטריטיס, כיום קנדידה)

דוד שלום,

ישנם אפשרויות טיפול שונות כאשר אבחנת העבודה היא דלקת כרונית של הערמונית. סוגי התכשירים ומשך הטיפול משתנה. ממליץ שתדון בתופעות הלוואי והאפשרות לשנות את צורת הטיפול עם האורולוג שמטפל בך.
צוות האתר
25/03/2017

דלקת בערמונית

שלום דוקטור
שמי חן בן 37 נשוי +4 ילדים.
מגיל 20 התחלתי לסבול מפרוסטטיטיס עברתי אינספור
בדיקות וקיבלתי המון סוגי אנטיביוטיקות בגיל 20
אובחנו חיידקי סטאפילוקוקוס וסטרפ בחלק מתרבויות הזרע ובמבחן 4 כוסות שעשיתי.
בכל מקרה האנטיביוטיקות לא הועילו והמשכתי לסבול עד שיום אחד התסמינים והכאבים נעלמו
מאז הם הולכים וחוזרים לפרקי זמן משתנים וכיום אני בעיצומה של התקפה נוראית שבגינה נאלצתי לקחת כדורים נוגדי דיכאון …
האם ניתוח להוצאת הערמונית באה בחשבון במקרה כזה
אני פשוט לא מסוגל לסבול יותר את המצב הזה …
תודה
חן

חן שלום,

לצערי, המצב שאתה מתאר הוא השכיח בגברים עם דלקת כרונית של הערמונית, התקפים של החמרה עם תקופות רגיעה בין לבין אבל לרוב ללא החלמה מלאה. ניתוח כריתת ערמונית במצבים אלו אינו עוזר אלא אם המטרה היא טיפול בהגדלת ערמונית ולא בדלקת. זאת מכיוון שמקור הכאבים הוא כנראה לא מהערמונית. לכן השם דלקת כרונית של הערמונית פחות מקובל היום, וכיום מקובל להשתמש בשם כאב אגני כרוני.
צוות האתר
30/01/2017

דלקת בערמונית

שלום רב. אני בן 28. לפני כ3 חודשים החלה לי צריבה בעת מתן שתן. בנוסף, מדי פעם כאבים דו צדדיים בכליות. במיפוי כליות אין עדות לחסימה וציסטוסקופיה תקינה ללא רפלוקס. אולטרסאונד תקין. תרביות שתן ללא חיידקים. היום הרופא בקופה נתן לי ציפרודקס לעשרה ימים בטענה שיכול להיות שזו דלקת בערמונית (הוא לא בדק אותי). השאלה היא היכן ניתן לאבחן אם זו אכן דלקת בערמונית והאם ניתן לעשות זאת בזמן לקיחת האנטיביוטיקה כי הצריבה הינה חזקה מכדי להמתין.

אבי שלום,

מומלץ לבצע בדיקות (בעיקר תרבית שתן) לפני נטילת טיפול אנטיביוטי מכיוון שטיפול אנטיביוטי מפריע לקבלת תשובת תרבית אמינה. ממליץ שתמשיך את הבירור עם אורולוג, אשר לרוב מנוסה יותר מרופא משפחה בבירור וטיפול בדלקות ערמונית.
צוות האתר
06/08/2016

דלקת ערמונית

שלום..
הייתי בביקור רופא אורולוג לצורך בירור על עינייין החשק המיני הירוד ועייפות במשך רוב היום ובמיוחד לאחר שפיכה עם דיכדוך ומצב רוח לא טוב כדי לברר בכיוון הטסטוסטרון..הד״ר בדק אותי רקטאלית ולאחר כמה שאלות כמו על מתן שתן מרובה,צריבות ואם יש כאבים אחליט לתת לי טיפול באנטיביוטיקה למשך 45 יום כיוון שהוא טוען שיש לי דלקת בערמונית..התשובות לשאלות שלו היו לא חד משמעיות ולכן רציתי לדעת אם מספיקה בדיקה רקטאלית לקבוע דלקת וטיפול כזה או כדאי לעשות עוד בדיקה לפני שמתחילים טיפול..ועוד אמר הד״ר שהטיפול בדלקת יביא לשיפור בטסטוסטרון שרציתי מלכתחילה לבדוק..
תודה

אודי שלום,

לרוב מומלץ לשלוח בדיקות שתן (ואפשר גם זרע) בכדי לנסות לזהות חיידק ובכך לעזור בבחירת הטיפול האנטיביוטי המתאים. חשוב לדעת שלרוב לא יזוהה חיידק והטיפול ייקבע לתכשירים "רחב טווח".

ישנו קשר ידוע בין דלקת ערמונית לנפח זרע אך פחות לחשק מיני. ממליץ לבדוק רמת טסטוסטרון ובמידה ונמוכה לטפל בתכשיר טסטוסטרון.
צוות האתר
01/08/2016

צריבה בשתן וכאבים במפשעה ימנית

בעלי מזה כחודש וחצי סובל מכאבים במפשעה ימנית שמקרינים לגב תחתון ולרגל ימין ולצריבה בשתן ולתחושה ששורף לו כל הזמן. בדיקת אולטרסאונד וסי טי תקינה. שתן תקין (אין דם). טופל פעם אחת באנטיביוטיקה. היינו אצל שני רופאים שמומחים לאורולוגיה ושניהם אמרו שהכל בסדר ולתת לזמן לעשות את שלו ושלחו אותו לעשות בדיקת שתן ציטולוגי ליתר בטחון. האם יכול להיות שהוא סובל מדלקת בערמונית? מדובר על בחור צעיר בן 30 שממש לא מתפקד וסובל כל היום.

שני שלום,

ייתכן ובעלך אכן סובל מדלקת בערמונית, או בשמה העדכני תסמונת הכאב האגני הכרוני, אך ישנן סיבות אחרות אפשריות לתסמיניו. בכדי להבין טוב יותר את מקור כאביו יש צורך בבדיקה ומעבר על כל הבדיקות שעבר. לאחר בדיקה כזאת ניתן יהיה לקבוע האם יש צורך בבדיקות נוספות, מה האבחנה ומה הטיפול המומלץ.
צוות האתר
14/07/2016

דלקת בערמונית כרונית ללא חיידק+ דלקת באגן

אני בן 29 יותר משלוש שנים אני סובל מכאבים באשכים ומתן שתן יש לי כאבים חזקים הופניתי לאורולוג נתן לי אנטיביוטיקה לדוקסילין וציפרודקס בהתחלה זה עזר לי ועכשיו זה כבר לא עוזר ולא משפיע והלכתי לכמה רופאים אתה צריך להשלים עם זה אין טיפול ואני סובל ואני רוצה לדעת תושבה מספקת ולא שאין לזה טיפול מה אתה ממליץ לי אני גם לא מקיים יחסי מין כואב לי לאחר הגמירה
אני ישמח שתחזיר לי תשובה כמה שיותר מהר

גון שלום,

דלקת כרונית של הערמונית, או בשמה הנוכחי תסמונת הכאב האגני הכרוני, היא אכן מחלה כרונית אשר מובנת לרופאים רק באופן חלקי והטיפולים לה מצומצמים ויעילים באופן מוגבל בלבד.
צוות האתר
04/05/2016

דלקת בערמונית ומחלת מין

שלום דר,
אני בחור כבן 26, לפני כחודשיים גילו אצלי כלמידיה ואת החיידק ps.stutzeri אחרי ביצוע בדיקות, קיבלתי דוקסילין לשבוע וכשלא היו תוצאות בשטח ועדיין היתה הפרשה שקופה מהפין, אחרי בדיקה רקטלית הרופא קבע שיש דלקת בערמונית ונתן לי אנטיביוטיקה-ציפרודקס.
במשך חודש וחצי חזרתי לרופא כל שבועיים והוא המשיך לתת לי את אותה אנטיביוטיקה, ולבסוף לעשות בדיקות חוזרות. בכל החודשיים האלה עדיין היו הפרשות שקופות מהפין.
לאחר שבועיים קיבלתי תשובות ובהן שוב התגלה כלמידיה וחיידק חדש בשם staphylococcus haemolyticus.
הוא החליף לי אנטיביוטיקה ואמר לחזור עוד שבועיים כמו כל הפעמים.
הגב התחתון שוב התחיל לכאוב, ואני מרגיש איזו נפיחות בצד ימין של הבן התחתונה.
אני כבר ממש מתוסכל, חודשיים וחצי עברו ואני לא רואה שינויי, לא מבין מה קורה איתי ומה יש לי.
דבר נוסף איך זה הגיוני שהכלמידיה לא עברה בטיפול הראשון. בהתחשב שבכל הזמן הזה לא קיימתי יחסי מין מכל סוג שהוא.

תודה רבה על התמיכה והעזרה
נתן

נתן שלום,

אמנם לרוב כלמידיה רגישה לדוקסילין אך לא תמיד. מרבית מקרי הכלמידיה רגישים גם לציפרודקס, אך גם כאן לא כל המקרים. ממליץ לחזור על בדיקות השתן (תרבית ובדיקות למחלות מועברות במין) לאחר מספר ימים ללא טיפול אנטיביוטי ולהחליט על הטיפול האנטיביוטי האופטימלי לפי בדיקות חוזרות אלו.

בהצלחה בטיפול.
צוות האתר
13/04/2016

גודל הערמונית/PSA

אני בן 58.5.
אני רוצה לחזור על 2 שאלותי מחודש שעבר.
ה-PSA עלה מ-2.86 (04.12) ל-4.55 (08.15).
חודש שעבר 03.16 הוא ירד ל- 3.83.( ביופסיה שלילית כשה-PSA היה 4.29 ).
איו לי דלקת בערמונית או כל בעיה אחרת שהאורולוג אמר לי.
הבעיה היחידה היא לחץ של פעמיים לפחות בלילה בלבד.
שאלתי היא למה אחרי 5 בדיקות דם ה-PSA ירד.
האם זאת טעות חד פעמית של בדיקת הדם ?
——————————–
האם תוכל להסביר שוב את החלק השני בתשובתך לגבי גודל הערמונית.
80-90 סמ”ק בדיקה ראשונה 60-65 סמ”ק בדיקה רביעית.
אני רוצה לציין שאכן לקחתי/ניסיתי את כל התרופות שציינת ועוד 7-10 תרופות
שונות. כולם גרמו לי לתופעות לוואי שונות שהפסקתי אותם לחלוטין .
האורולוג אמר שאין לו תרופות אחרות להציע לי ואני לא זקוק לניתוח בשלב זה.
האם יש לך משהו להציע לי ?

משה שלום,

ממליץ שנפגש לייעוץ אישי בו אוכל לבדוק אותך ולייעץ לך יותר באריכות לגבי רמת ה PSA, הסיבות לשינוי ב PSA, גודל ערמונית והטיפול המומלץ.

חג שמח
צוות האתר
06/04/2016

דלקת בערמונית???

מזה כמה שנים שאחת לכמה חודשים “תוקפת” אותי תופעה של כאב ולחץ בפי הטבעת ובבטן התחתונה במקביל אשר מלווה בצריבה בעת מתן שתן ובקושי להתאפק.
ההתקף נמשך יומיים שלושה וחולף עד הפ-עם הבאה כעבור מספר חודשים.
עברתי מספר פעמים (בכוונה דווקא בימים של ההתקף) בדיקת שתן אשר יצאו תקינות.
במה לדעתך מדובר ומה ניתן לעשות בעניין?

איליי שלום,

הדבר הנכון הוא להבדק ע״י אורולוג. לאחר שיחה, בדיקה מדוקדקת ומעבר על הבדיקות שבוצעו בעבר יוכל הרופא לקבוע האם יש צורך בבדיקות נוספות, מה האבחנות האפשריות ולהציע טיפול.
צוות האתר
23/03/2016

איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

בן 80. הערך של PSA סביב 2.0 במשך מספר שנים. ל”ד מטופל במשך שנים. קם 3 פעמים בלילה. הזרם חזק תחילה למשך כ-12 שניות . אח”כ טיפטוף אח”כ שוב זרם לא חלש. וככה זה נשמך כחמש דקות עד ההתרוקנות. תסריט חוזר כל שעתיים וחצי גם ביום. לפני מספר שנים נפח פרוסטטה 45 סמק. בעיות ההשתנה מציקה מאוד. קסטראל 5 מ”ג (המלצת אורולוג) – גרם לי בחילה וכאבי ראש בבוקר . הקטנתי ל- 2.5 מ”ג קסטראל למשך 40 יום – אין השפעה על תכיפות ההשתנה. מאוד סובל בעיקר בלילה. מה הבעיה שלי ? האם יש לי דלקת בערמונית ?
האם החלפת תרופה יכולה לעזור ? לאיזה תרופה שלא תגרום תופעות לואי חזקות?

צבי שלום,

ראשית, מומלץ להפסיק מעקב PSA בגיל 70 או לכל המאוחר בגיל 75 לאור העדר יתרון בבדיקות אלו בגיל מאוחר יותר ואף גרימת נזק למטופלים. ולכן, ממליץ להפסיק ביצוע בדיקות אלו אלא אם ישנה סיבה טובה לכך (במידה ואובחנת בעבר כסובל מסרטן ערמונית ואתה במעקב או אחרי טיפול לסרטן ערמונית).

לגבי טיפול תרופתי יש צורך בנתונים נוספים בכדי להתאים לך טיפול תרופתי. ישנן תרופות שונות המוכוונות נגד שלפוחית רגיזה, אשר מתפתחת בשכיחות די גבוהה בחולים עם הגדלת ערמונית, אשר יכולות להוריד את תדירות ודחיפות ההשתנה במהלך היום ואת הצורך לקום בלילה. עם זאת, יש להוועץ באורולוג תחילה האם אינך סובל ממצבים אשר לא מאפשרים קבלת תרופות אלו. כמו כן, חולים עם ערמונית גדולה מ 30-40 גרם ו/או רמת PSA מעל 1.5 לרוב נהנים מטיפול משולב בערמונית יותר מאשר טיפול בקסטראל בלבד. שוב, ממליץ להוועץ ולהבדק ע"י אורולוג לפני כל שינוי בטיפול התרופתי.
צוות האתר
09/03/2016

האם דלקת כרונית בערמונית עוברת באיזשהוא שלב בחיים

שלום דוקטור
אני סובל מדלקת בערמונית לא בדקו לי עדיין אם זה חיידקי או כרוני
בעבר לקחתי ציפרודקס למשך 7 שבועות והרגשתי הקלה משמעותית
האורולוג אמר לי להפסיק עם זה ונתן לי פרמיקסון וארקסל5 מג
אך עדיין אני מרגיש מידי פעם כאבים מתחת האשכים
וכן אין לי את הדחף להשתין ותחושת חוסר התרוקנות
האם זה אכן דלקת שלוקחת המון זמן להחלמה???
כי יש לי תחושה שזה גיהנום לכל החיים
והאם אתה אישית מכיר אנשים שיצאו מדלקת בערמונית בעזרת התרופות של היום ???

דני שלום,

דלקת כרונית של הערמונית, או תסמונת הכאב האגני הכרוני כפי שמקובל לקרוא היום לתסמונת, היא סל של מצבים אשר לכל סוג ישנם טיפולים שונים וסיכויי החלמה שונים. ישנם סוגים המגיבים טוב יותר לטיפול עם סיכויי החלמה גבוהים יותר, ואחרים אשר ההבנה שלנו את המנגנון הגורם להם מוגבלת ולכן ההצלחה של הטיפולים הקיימים יותר מוגבלת.

מומלץ לקיים דיון מעמיק עם האורולוג המטפל על הסוג ממנו אתה סובל, מה אפשרויות הטיפול ומה סיכויי ההחלמה.
צוות האתר
04/03/2016

דלקת בערמונית ואיכות הזרע

לפני שבוע עשיתי בדיקת זרע ומצאו תאים מתים כולם מתים לקחו תרבית והיא יצאה שלילית בכז אמר לי מנהל המעבדה שהוא ממליץ על מסאג פרוסטטי שאלתי זה ,מה זה ,הבנתי שזה טיפול לא קל ואיך יתכן שיש לי דלקת ואין לי שום כאבים שום תסמין כפי שקראתי ממרחבי האינטרנט .אם יתכן דלקת בלי כאבים ואם הרפואה תומכת בטיפול הנל תודה רבה

בן שלום,

לא כתבת מדוע שלחת בדיקת זרע מלכתחילה ולכן קשה מאוד להבין מה בעייתך הרפואית ואיזה טיפול מתאים. ממליץ לחזור לאורולוג עם התשובה לצורך בדיקה והמלצה על בדיקות נוספות, במידת הצורך, וטיפול במידה וקיים מספיק מידע לצורך אבחנה.
צוות האתר
27/02/2016

דלקת בערמונית

שלום רב כשלוש שנים אני סובל מדלקת כרונית בערמונית ללא ממצאים של חיידקים אני עושה עיסוי של הערמונית אצל רופא דבר שמאוד מקל על התסמינים.
לאחרונה שמעתי שישנו טיפול בארצות הברית שמבצעים זריקה של אנטיביוטיקה ישירות לערמונית אשמח לדעת אודות טיפול זה והאם ישנו בארץ?

גיא שלום,

הזרקה של אנטיביוטיקה לתוך הערמונית לטיפול בדלקת כרונית של הערמונית אינה טיפול חדש ומרבית המאמרים בנושא פורסמו לפני 15-20 שנים. המאמרים העדכניים ביותר בנסיונות טיפול בדלקת כרונית של הערמונית בדקו הזרקה של רעלן הבוטוליניום (בוטוקס) לתוך הערמונית ומצאו יעילות בהקלה בכאבים יחסית לחולים בהם הוזרקו מים פיזיולוגיים (סליין). חשוב לזכור שמדובר בשיטה נסיונית אשר איננה חלק ממאגר הטיפולים המקובלים כיום.

אינני מכיר אורולוגים אשר מבצעים הזרקות לערמונית לטיפול בדלקת כרונית של הערמונית בישראל.
צוות האתר
28/01/2016

בירור אולטרא סאונד איברים

שלום דוקטור איתי
כרגע אני לוקח ציפרודקס פעמיים ונשאר לי עוד שלשה שבועות בערך ליטול ביום עקב דלקת בערמונית ואני מרגיש שיפור גדול בהפחתה של תדירות השתן והדקירות מתחת לאשך
פניתי לרופא משפחה עקב כאבים קלים כמין דקירות קטנות במותן ימין (הכאבים הם לא תמידים וגם דקירות קלות)
הרופא שלח אותי לעשות us ולהלן התוצאות

כיס המרה ללא אבנים.
דרכי המרה אינן מורחבות.
הכבד בעל מרקם אקוי, יכול להתאים להסננה שומנית קלה .
הטחול אינו מוגדל, בעל מרקם תקין.
הלבלב הודגם חלקי עקב גזים במעיים.
שתי הכליות בעלות פרנכימה שמורה.
המערכת המאספת אינה מורחבת.
לא הודגמו אבנים.
. כיליה ימין ציסטה בקוטר של כ 2,4 ס’מ עם מחיצה חלקית דקה בתוכה.ידוע מהבדיקה קודמת מ 06.15
כיליה שמאל ציסטה קטנה בקוטר של כ 9 ס’מ עם הסתידות זעירה בדופן.
כיס שתן ללא ממצא , התרוקנות מלאה
39 מ”מ . *20 * פרוסטטה 8 סמ’ק במימדים כ 19
סיכום:
סיבת ההפניה:
ממצאים:
כבד שומני במידה קלה.
ציסטות בודדות בכליות כמתואר
א.ס כליות ודרכי שתן
*
בירור לאחר ניתוח בקע
כאב מותן ימין מידי פעם

השאלה שלי היא האם כאבים קלים במותן ימין זה קשור לדלקת בערמונית ואם כן אז למה אני מרגיש את זה עכשיו על אף שאני כבר לא מרגיש את הצורך לשתן
ועוד שאלה בתוצאה של הדימות רשום ציסטות בכליות
האם דבר זה אמור להטריד וצריך לעקוב או שזה תופעה נפוצה ואין צורך להתייחס
אציין שהגיל שלי הוא 27
אשמח לתשובתך

דניאל שלום,

באולטראסאונד שביצעת אין הסבר לכאבי המותן שלך.

ציסטות כלייתיות הן שכיחות מאוד ומרביתן שפירות. עם זאת, כאשר ישנן מחיצות או הסתיידויות בציסטות מומלץ דימות עם חומר ניגודי (CT או MRI) לוודא שאכן מדובר בציסטות פשוטות בלבד. במידה ועד כה ביצעת רק אולטראסאונד אני ממליץ שתעבור בדיקת CT או MRI של הבטן והאגן בפרוטוקול בירור ממצא כלייתי. במידה ובדיקה זו תאשר שמדובר בציסטה פשוטה ניתן להמשיך מעקב עם אולטראסאונד. ממליץ שבירור זה ייעשה בליווי אורולוג.
צוות האתר
26/01/2016

שלום רב

שלום רב, רציתי לדעת אם דלקת בערמונית יכולה לעבור לבד או שחייב לטפל?

עומר שלום,

דלקת בערמונית מחולקת למספר סוגים. הטיפול תלוי בסוג הדלקת. לרוב מומלץ לטפל והסבירות להחלמה ללא טיפול אינה גבוהה. לצורך קביעת סוג הדלקת והטיפול המומלץ יש להבדק ע"י אורולוג.
צוות האתר
25/01/2016

עזרה

היי
רציתי לברר האם דלקת בערמונית יכולה לפגוע בפוריות הגבר , והאם גבר יוכל להביא ילדים?

אבי שלום,

דלקת כרונית של הערמונית (או תסמונת הכאב האגני הכרוני בשמה הנוכחי) יכולה לגרום לירידה באיכות הזרע.
צוות האתר
14/01/2016

יש לי פרוסטטה מוגדלת וכנראה דלקת בערמונית …

פרוסטטה מוגדלת וכאב בזמן שפיכה,השתנה מרובה (שותה המון כ 3 ליטר ביום ) לאחרונה מתעורר קבוע ב 04:00 לפנות בוקר למתן שתן,שתן לבן ברוב בזמן, יש קושי קל בהטלת שתן, קושי בלהתאפק,בדיקות שתן כללית נמצאו תקינות ללא מחלות מין או חיידקים , טופלתי בעבר מספר אורולוגים ללא תשובות וטיפול ראוי לבעיה, בעברי 10 שנים זרע חלש לא פורה (יש לי שני ילדים) אני אדם בריא ושומר על אורח חיי איכותי…
פעילות גופנית 4 פעמים בשבוע,שותה הרבה חליטות צמחים ,תזונה נכונה ומתאימה לבעיות פרוסטטה, אשמח להגיע לטיפול

איציק שלום ותודה על שאלתך,

התסמינים שאתה מתאר יכולים לנבוע ממספר מצבים כולל הגדלת ערמונית שפירה, דלקת של הערמונית ועוד. בכדי להגיע לאבחנה מדוייקת יש צורך בשיחה מפורטת יותר, בדיקה גופנית ומעבר על תוצאות המעבדה שבוצעו. ייתכן ויש צורך בביצוע בדיקות נוספות לפי הגעה לאבחנה, אך זאת ניתן לדעת רק לאחר ביצוע הפעולות שביצעתי.

ממליץ שתבדק שוב ע"י אורולוג. נשמח לעשות זאת במרפאתנו.
צוות האתר
06/01/2016

כאבים וצורך תכוף במתן שתן

שלום דוקטור
אני בן 27 לפני כחצי שנה היה לי כאבים חזקים באיבר והרגשתי צורך עז לתת שתן על אף שהייתי נותן שתן התחושה כאילו לא סיימתי לתת והייתי צריך שוב פעם ואז לכ היה יוצכ כלום.
פניתי לאורולוג שהפנה אותי לבדיקת שתן us איברים הכל יצא תקין.
הכאבים חלפו וכך חשבתי שהכל עבר
לפני כחודשיים שוב פעם הרגשתי את זה מגיע.
פניתי לרופא משפחה ועשיתי שוב בדיקת שתן ואפילו בדמקת שתן של 24 שעות וכנ”ל הכל יצכ תקין
מייאוש פניתנ לעוד אורלוג שאל אותי כמה שאלות ואמר לנ הכל תקין רק שהוא אבחן לי בקע במפשעה והוא אמר לי שזה לא קשור לשתן.
פניתי לאורואונקולוג בעל שם.
סיפרתי לו שעדיין יש לו צורך כל היום לתת שתן אז הוא אמר לי שנראה לו שיש לי דלקת בערמונית. והוא אמר לי בשביל הרוגע שלך תעשה psa שאגב יצא 0.78
ונתן לי ציפרודקס וארקוקסיה למשך 15 יום סיימתי אותן. עשיתי תניתוח בקע במפשעה ימין
ועדיין יש לי את זה
אולי המינון קצת יותר נמוך
אבל בפרט שאני שוכב על הגב אז יש לי כאבים מאחורי שק האשכים.
דוקטור אני על סף ייאוש כבר

דניאל שלום,

תודה על שאלתך. לפי המידע ששלחת לי אכן ייתכן ומדובר בדלקת ערמונית אך כדי לשפר את יכולת האיבחון יש צורך בשאלות נוספות אשר את התשובות להן לא כללת בשאלתך. ניתן לשלוח 4 דגימות שתן (או שתי דגימות בבדיקה מקוצרת) אשר נלקחות בתיזמונים שונים. בדיקה זו יכולה לתת יותר מידע לגבי הסבירות לדלקת של הערמונית ואף לגלות את הגורם ולהנחות את הטיפול. מומלץ לבצע בדיקה זו בהנחיית אורולוג.

לגבי בדיקת ה PSA שנשלחה - בדיקות PSA מומלץ לבצע רק החל מגילאי 45-50 (ומעט מוקדם יותר בגברים עם סיפור משפחתי של סרטן ערמונית). בדיקה זו בגילך הצעיר, ובעיקר על רקע תלונות ההשתנה עלולה לבלבל ולגרור בדיקות מיותרות. אני ממליץ לא לחזור על בדיקה זו לפני גיל 45-50 אלא במקרה שעולה צורך מיוחד. אמנם בדיקה זו בוצעה במקרה שלך עקב חשד לדלקת ערמונית ולא כחלק מסקר לסרטן ערמונית, אך אינה מקדמת את ההבנה של האבחנה והטיפול בבעייתך.

החלמה מהירה.
צוות האתר
19/12/2015

קפיצה ברמת ה-PSA

בחודש פברואר ביצעתי בדיקת PSA והרמה היתה 4.8.בבדיקת הביופסיה אבחנו דלקת בערמונית.בחודש אוגוסט ביצעתי שוב בדיקת PSA לקראת ביקורת שלא יצאה אל הפועל והתוצאה היתה זהה 4.8.יש לי שבוע הבא ביקורת וביצעתי שוב את הבדיקה והתוצאה היתה הפעם קצת יותר מ-7.3 שזו קפיצה משמעותית להבנתי.תרבית שתן ובדיקת שתן כללית היו תקינים כולל בבדיקות הקודמות.

אני גם רוצה לציין שהתסמינים כמו צריבה בשופכה ולפעמים בשתן קיימים וגם דקירות לא קבועות בפין,גב תחתון ואגן.ואליהן הצטרפו גם כאבים/דקירות לא קבועות בעצמות שמתחת לברך,פרקי האצבעות וכפות רגליים.

שאלותי הן:

*האם יומיים וחצי שתיית קפה לפני הבדיקה היא שהעלתה את רמת ה-PSA?

*האם הכאבים שציינתי ושחלקן נוספו לאחרונה,הם חלק מדלקת הערמונית?

תודה!

פרופ' חיים מצקין

אין עדות מדעית רפואית ששתיית קפה מעלה רמות PSA בדם.

הסבירות שכאבים שאתה מתאר קשורים לדלקת ושזו מעלה רמות PSA בדם גם היא קלושה.

גש לאורולוג מומחה לקבלת חוות דעת מה לעשות בנוגע לערך חריג זה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
13/11/2015

תכיפות במתן שתן

שלום רב,
אני בן 36 בריא בדרכ. בשבוע האחרון יש לי מעין תכיפות במתן שתן (כל שעתיים לערך) עם תחושה כמעט קבועה של רצון להשתין שמתבטאת בקצה הפין. אין בעיות בשפיכה או כאב כלשהו בעת מתן השתן. ישנו מעין כאב קל ממש כמו כיווץ שרירי באזור הפרינאום. אציין כי אירוע דומה שנמשך כחודשיים היה לי בעבר (כל הבדיקות היו תקינות) כאשר הרופא ייחס אותו ייתכן למתח וכיווצים שאכן אני חווה גם במקומות אחרים בגוף. אני מאד חושש ממחלה ממאירה או גידול (שלפוחית או פרוסטטה) וזאת למרות שחוויתי תחושות זהות בעבר אשר חלפו ללא טיפול.
ממה לדעתך אני סובל ד”ר? האם מתאים לדלקת בערמונית? האם אכן כיווצי שרירים יכולים לגרום לתלונות שתארתי? אני די חושש.
תודה רבה מראש

פרופ' חיים מצקין

גידולי ערמונית  אינם שכיחים בכלל בגילאים  כשלך.

גיולי כיס שתן מתאפיינים בדימום נראה לעין בשתן.

כך שאינני שותף לחששותיך.

כל השאר לבירור אצל רופא אורולוג שתיבחר


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
10/11/2015

דלקת הערמונית

שלום רב,
אני בן 28 וביומיים האחרונים התחלתי ללכת כל 20 דקות לשירותים על מנת להשתין, עשיתי בדיקות דם ושתן והכל היה תקין, ביממה האחרונה אני גם מרגיש דקירות בקצה הפין אני ללא חום ומרגיש בריא חוץ מהבעיה הנ”ל, הרופאה איבחנה כי זו דלקת בערמונית וקיבלתי כדורים בשם אופלודקס אשמח אם תביע את דעתך בנושא ואם אפשר לדעת אם מחלה זו היא כרונית או לא כי אני פשוט חווה סבל לא רגיל ביומיים האלה וזה משפיע באופן חמור על מצב הרוח שלי

29/10/2015

דלקת בערמונית

האם במצב של דלקת (כלשהי) בבלוטת הערמונית, תסמין של כאב באיזור החיבור שבין הפין לבטן התחתונה הוא נפוץ? (מרגיש כמו בלוטת לימפה)

פרופ' חיים מצקין

יכול להיות

לא מלווה בנפיחות או בגוש


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/10/2015

האם טיפול תרופתי ממושך בערמונית מוגדלת מזיק לשלפוחית השתן?

שלום רב
אני בן 60. סובל כמה שנים מערמונית מוגדלת שגוררת דחיפות בהטלת שתן. כיום נפח ערמונית 70 ושאריות שתן 35. PSA 6. עברתי ביופסיות ממצאים תקינים. לפני כשנה וחצי סבלתי מדלקת בערמונית ומאצירת שתן כולל קטטר לשבוע. מאז התחלתי עם קסטראל, ישן טוב ומרגיש בסדר עם הטלת השתן וגם עם חיי המין. הרופא המטפל טען שאין צורך בניתוח אם אני מרגיש בסדר ושהמצב יכול להשאר כך שנים רבות בלי החמרה, ואם יחמיר אז נשקול שינוי בטיפול. לפני יומיים פניתי לרופא מומחה אחר לקבלת יעוץ נוסף (שמעתי על תרופות שמקטינות ערמונית ורציתי לבחון אפשרויות אלו) והרופא אליו פניתי טען שאני גורם נזק לשלפוחית ועלי לשקול ניתוח, אחרת השלפוחית לא תהייה גמישה, וגם לא היה ממליץ לי לנסוע לאיזורים בהם אין בתי חולים מודרניים בגלל אצירת השתן שהייתה כאמור פעם אחת, וגם החליף את הטיפול התרופתי להיטרין 10 מ”ג, והנחה אותי להתחיל מיד בעשרה מילגרם בלי תהליך הכנה הדרגתי.
אשמח לשמוע את דעתך: האם רצוי לעבור ניתוח גם אם אין סימפטומים בעייתיים עם הקסטראל.
איזה ניתוח מומלץ? האם להחליף טיפול תרופתי להיטרין גם עם הקסטראל מועיל? ואם הלחליף להיטרין, האם לעשות זאת בהדרגה או מיד לעשרה מלגרם?
תודה רבה

פרופ' חיים מצקין

היטרין 10 מ"ג הוא מינון די גבוה. הייתי מתחיל ב5 מ"ג ועולה למכסימום המותר אם צריך.

שארית שתן של 35 סמ"ק היא קטנה ואינה מעידה על סיכון גבוה בממיוחד לאצירת שתן ולנזק עתידי.

הסיכוי לעצירה חדה נוספת ולצורך בקטטר קיים ואף מוגבר יחסית למי שלא נזקק לקטטר אבל מעקב צמוד בשלב זה עשוי למנוע ניתוח כבר כעת


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
03/10/2015

כאבי פין ואשכים

מזה 5 חודשים אני סובל מכאבים שמתחלפים פעם בפין ופעם באשכים , אין לי הפרשות , אין לי דם בשתן , משתין רגיל , לפעמים יש תכיפות ודחיפות לשתן , ביקרתי אצל אורולוג נחום זילבר שבדק רקטאלית והניח שיש לי דלקת בערמונית ושהי קצת גדולה , אורולוגים אחרים שבדקו אותי לא אמרו את זה , עשיתי סי טי , אולטראסאונד , הכל תקין , תרבית שתן שלילית , בדיקת דם תקינה , עשיתי כמה פעמים תרביות זרע , וכולם היו חיוביות לסוגים שונים של חיידקים שהאחרון מביניהם היה קלפסילה ! , הרופא טען שאין כזה דבר זה בטח טעות כי קלפסילה לא אמורה להופיע בזרע , אני בן 36 מתפקד מינית טוב , לאחרונה יש לי כאבי רגליים במיוחד בכפות למעלה כמה זרמים של חשמל שקשורים לכאבי פין , אני פשוט מרגיש את הקשר הזה ,
קיבלתי כל סוגי האנטיביוטיקה , עשיתי אמבטיות חמות , הכאב לא עוזב אותי , נכון שיש שעות שהכאב חולף אך חוזר ומציק , אני במצב של ייאוש מלא , משום מה אני לא משוכנע בהבחנה שמדובר על הערמונית אך אין לי איך לאמת ולהוכיח , מה יכולה להיות הבעיה שלי ? ואיך אוכל לקבל אבחון מדויק לבעיה ?

פרופ' חיים מצקין

אני מניח שהאבחנה של כאב כרוני על רקע דלקת (לא בהכרח חיידיקת או זיהומית) בערמונית הוא נכון.

נכונים גם הטיפולים השונים שקיבלת

אם עדיין אינך שקט בחר אורולוג נוסף מומחה לחוות דעת נוספת


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/08/2015

הקשר בין דלקת בערמונית, במתן שתן והתנפחות סימטרית

שלום, לפני כמה חודשיים התחלתי להרגיש כאבים בצד ימין בחלק התחתון של הבטן ובמקביל בגב התחתון.
כל בדיקות הדם והשתן שנעשו יצאו תקינות והכאב נמשך עד היום.
לפני כחודש התחילו צריבות במתן שתן ואני התחלתי לקום באמצע הלילה למתן שתן ( תופעה שלא הייתה קיימת לפי)
נעשו שוב בדיקות והכל תקין. ( כולל אולטרסאונד ולא נמצא חשד לאבנים)
השבוע (לפני כ 4 ימים ) התנפחו לי הירכיים בצורה סימטרית בשני הרגלים.
רציתי לדעת האם יש איזה שהוא קשר בין דלקת בערמונית לבין התנפחות הירכיים?
אציין שאני בין 40
הייתי אצל אורולוג והוא הציג למרות שאין בבדיקות שום סימן לדלקת לקחת אנטיביוטיקה לשבועיים ולחזור שוב לבדיקות.
אני דיי מיואש מהמצב ואשמח לתשובה או כיוון

פרופ' חיים מצקין

לא רואה קשר ברור בין התנפחות הירכיים לתלונות האורולוגיות למעט אולי תגובה לאחת התרופות שאתה מקבל כגון האנטיביוטיקה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
24/08/2015

דלקת בערמונית

שלום הייתי אצל אורולוג לפני כחודש לגבי צריבה במתן השתן ,תכיפות במתן השתן ,דחיפות במתן השתן,כאבים בהוצאת השופכה ,כאבים באשכים, והאורולוג בדק אותי רקטלית וקבע כי יש לי רגישות במישוש ודלקת בערמונית.
עצם עובדה זאת קיבלתי שתי תרופות אנטיביוטיות(tarivid , ו doxylin.) וחוץ מזה גם איבופון ובסיום לקיחתם האורולוג אמר לי להתחיל לקחת permixon לתקופה של שלושה חודשים ולחזור אליו לביקורת..
אחרי סיום לקיחת האנטיביוטיקות אני עדיין מרגיש כאבים בהטלת השתן וכל השאר שפירטתי מה אמור להעביר לי את הכאבים permixon או התרופות האנטיביוטיקות ? בן 22 דרך אגב ואני רק בחודש הראשון של הפרמיקסון

24/08/2015

דלקת בערמונית

שלום הייתי אצל אורולוג לפני כחודש לגבי צריבה במתן השתן ,תכיפות במתן השתן ,דחיפות במתן השתן,כאבים בהוצאת השופכה ,כאבים באשכים, והאורולוג בדק אותי רקטלית וקבע כי יש לי רגישות במישוש ודלקת בערמונית.
עצם עובדה זאת קיבלתי שתי תרופות אנטיביוטיות(tarivid , ו doxylin.) וחוץ מזה גם איבופון ובסיום לקיחתם האורולוג אמר לי להתחיל לקחת permixon לתקופה של שלושה חודשים ולחזור אליו לביקורת..
אחרי סיום לקיחת האנטיביוטיקות אני עדיין מרגיש כאבים בהטלת השתן וכל השאר שפירטתי מה אמור להעביר לי את הכאבים permixon או התרופות האנטיביוטיקות ? בן 22 דרך אגב ..

פרופ' חיים מצקין

טיפול נשמע סביר מאד בדלקת לא חריפה של הערמונית.

גם תהליך ההבראה בתהליך כרוני הוא מעט ממושך. מציע להשתמש לעת הצורך באיבופרופן המקל על הכאב.

שאר התרופות לא משמשות כנגד כאבים אלא כנגד התהליך הדלקתי


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
21/08/2015

כאבים בפירניאום

שלום רב,
היתה לי דלקת בשתן – התגלה חיידק אי קולי – טופלתי באנטיביוטיקה ציפרודקס למשך 10 ימים – לאחריה לא נתגלה יותר חיידק בבדיקת שתן ובדיקת זרע, ערמונית תקינה גם בבדיקה וגם באולטרה סאונד ללא שאריות שתן כליות תקינות . ברצוני לציין שהצריבה לאחר שתן עברה לכמה ימים וחזרה באופן חלש אפילו בזמן האנטיביוטיקה כולל כאבי גב תחתון וכאבי גפיים. כעת לאחר שבועיים מסוף האנטיביוטיקה שהתסמינים עברו כמעט לחלוטין , חזרה לי צריבה קלה בסוף השתן, כאבים בפירניאום , וכאבי שרירים ברגלים, הרגשה של כאילו צורך לתת שתן במהלך יחסי מין – האם יתכן שיש לי דלקת בערמונית ? האם אלה ספיחים של הדלקת בשתן?

תודה

פרופ' חיים מצקין

שתי האפשרויות נכונות ובשלב מוקדם כזה קצת קשה להבדיל בין השניים.

המתנה עשויה לסייע. אם מדובר בשארייות הזיהום-התלונות יעלמו. דלקת כרונית בערמונית כמשמעותה-כרונית וממושכת יותר


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
02/08/2015

אז מה זה יכול להיות ?

קודם כל תודה רבה על התגובה המהירה ועל ההתייחסות. דבר שני .. מה זה עוד יכול להיות אז ? יכול להיות דלקת בערמונית ?

להזכירך בן 22 סובל מבעיות שתן לאחר 2 בדיקות שתן שיצאו תקינות ..

צורך בלתי פוסק ללכת לשירותים (פיפי) ללא קשר לכמה שתיתי או מתי פעם אחרונה התפניתי .

פרופ' חיים מצקין

תלוי בין השאר בכמות השתיה. מה שנכנס חייב לצאת...

וכן דלקת בערמונית יכולה להסביר תלונותיך.

אורולוג מומחה הוא כתובת להיבדק ולהחליט


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
23/07/2015

דלקת בערמונית

שלום רב
בן 53 …לאחר מתן שתן כאב בקצה הפין ….לעיתים תחושה שכאילו רוצה להשתין ….אין בעייה במתן שתן שותה הרבה ….שתן בהיר ….לפני כחודש ארוע של שילשולים מלווה בחום …..לאחר יומיים שלושה של כאב בקצה הפין חלפ הכאב …..יש לציין שלפני כל התופעות ב10 ימים ברוע של שפיכת זרע היה סוג של כאב קל …..נבדקתי אצל אורולוג שבדק את הפין ואמר שאין סימן של דלקת או מחלת מין …בדיקה רקאטלית הערמונית גדולה ורגישה ….וכשנגע בה הרגשתי צורך להשתין …נתן אנטיביוטיקה ל-30 יום ציפרודקס ונרות אביטרן ל-10 ימים ….אמר שזו דלקת ערמונית ….לא עשיתי בדיקת שתן כי לקחתי אנטיביוטיקה יזום לפני הבדיקה אוגמנטין ….קראתי באתרים ואין לי תסמינים רגילים של דלקת ערמונית כאב באגן או בעייה בהטלת שתן ….יש היה הכאב בקצה הפין שהציק יומיים שלושה …והיה בבדיקה ערמונית מוגדלת ורגישה ….האם אובחנתי נכון ??….

פרופ' חיים מצקין

הרושם כי אמנם כן. לפחות דלקת בדרכי השתן וכנראה גם בערמונית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/07/2015

דלקת הערמונית

שלום רב …. אני כבר 4 חודשים רץ בין הרפאים בנוגע לבעיה שלי . יש לי כאבים באזור מבשעה בעיבר מין וגב תחתון… אחרי כול הבדיקות שעשיתי אולטרסאונד בדיקת דם שטן לא נמצא שום דבר . אני חושש של יש לי דלקת בערמונית
מפחינת הסימטומים
יש לי כאבי גב תחתון
כאב בפין
כאב במבשעות
לפמים מעט מאוד צריבה בשטן
יש לציין שאין לי חום וצמרמורות ולא דחיפות שטן לא ביום ולא בלילה
נכון להיום כן ירד לי חשק מיני ולדעתי קצת בזיקפה כי אני די בדיכאון יכול להיות שזה נטו פסיכולוגי .. אני אשמח לתשובה למייל שלי ואם כדי לי לעשות בדיקות שיכולים לשלול את המחלה

פרופ' חיים מצקין

נראה לי שביצעת את הבדיקות ההכרחיות.

האבחנה נראית סבירה

דלקות כרוניות כשמן הן-כרוניות וצריך הרבה זמן וסבלנות...


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/06/2015

אבחנה אפשרית של דלקת בערמונית

דר שלום,
מזה כחודש סובל ממה שהחל כצריבה ותכיפות במתן שתן עם תחושת חולשה וחום קל. בהמשך התפתחה רגישות באשכים. הממצא היחיד שעלה בתרבית שתן הוא כדוריות דם בשתן – 60 (לציין כי יש לי דם במידת מה בשתן בכל הבדיקות ב-10 השנים האחרונות). מלבד זאת, בדיקות שתן ותרבית תקינה וכך גם אולטרא סאונד כליות ודרכי שתן. קיבלתי אנטיביוטיקה זינט בהטבה חלקית (תכיפות השתן פחתה ואני מרגיש טוב יותר). יחד עם זאת, עדיין יש חולשה מסויימת וחוסר נוחות בהטלת שתן ובכלל באיזור השופכה (מעין דיגדוג לא נעים). אורולוג אבחן ע”פ סימפטומים דלקת בערמונית (לא מצא ממצא בבדיקה) ואף שלח לבדיקה לכלימידה. מודה לך על ההתייחסות

פרופ' חיים מצקין

בהחלט יתכן והוא צודק.

טיפול אנטיביוטי לאבחנה זו הוא ממושך- 3-4 שבוועות


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
30/05/2015

דלקת בערמונית

שלום, אני בן חמישים בריא בדר״כ לוקח תרופה ליתר לחץ דם, עם עודף משקל גדול.לפני כשבועים התחלתי לסבול מתכיפות במתן שתן ללא כאבים או צריבה. אך עם מיחושים ותחושת אי נוחות באיזור שיפולי הבטן ומעל איבר המין. לאחר כ5 ימים ביקרתי אצל רופאת המשפחה, קיבלתי אופלודסקס 200 מיל. ל10 ימים כאשר ביקשה לערוך בדיקת שתן כעבור 7 ימים ( טרם בוצעה). בתכיפות במתן שתן יש הטבה לעיתים אך המיחושים, כאבים ואי הנוחות ממשיכים ללא הטבה ואף מתגברים ( לחצים, כאבי גב תחתון,שיפולי בטן תחתונה, מפשעה, אין כאב או שריפה במתן שתן) מה המלצתך לעשות להמשך טיפול ובירור?

02/05/2015

מתן שתן בדחיפות

שלום רב,
אני בן 51. בריא בדרך כלל ועוסק הרבה בספורט ושותה הרבה מאד מים.
לפני כשנתיים היה לי צורך מטד דחוף לתת שתן שלא הפסיק גם אחרי מתן שתן. זה עבר לבד אחרי מספר ימים. מאז כל מספר חודשים זה חוזר ושוב מפסיק לבד.
בין לבין עשיתי בדיקת שתן כולל תרבית שתן,בדיקות דם כולל PSA שיצא 0.42 וכל הבדיקות תקינות.
לפני כחודש שוב זה היה ונעלם לבד. לפני כשבועיים הייתי אצל אורולוג שעשה לי בדיקה רקטלית שלא ראה הגדלה של הערמונית אלא לדבריו כנראה שיש לי איזה דלקת בערמונית שמדי פעם זה גורם לי להרגיש את הדחיפות לתת שתן.
הוא לא רצה לתת לי תרופות אלא אם זה עובר לבד אז לא להתעסק עם זה אבל לבוא אליו שוב כשזה חוזר כמו עכשיו שזה חזר מאתמול. לדבריו זה לא מחלה מסוכנת.
מה כדאי לעשות? האם זה מסוכן?

26/03/2015

משתין בתכיפות ודחיפות כבר 4 חודשים בנוסף מיחושים בפין ובמפשעה

שלום. אני בן 29. לפני מס’ חודשים שמתי לב שאני הולך להשתין באופן תכוף, אבל עם תחושת התרוקנות. לאחר מס’ שבועות באחד הלילות “התהפך” המצב וקמתי להשתין כ-20 פעם באופן כמעט בלתי נשלט.
מאז, מסביבות נובמבר 14′ ועד היום, אני חש כל היום צורך להשתין, משתין המון פעמים ביום אך הזרם הוא חלש ברוב הזמן ואין ממש תחושת התרוקנות. בנוסף אני קם מוקדם בבוקר עם צורך להשתין ויש גירוי כללי בקצה הפין ש”מאותת” לי על צורך להשתין (כלומר הצורך אינו נטבע מלחץ בשלפוחית). ביקרתי בנובמבר, בסמוך לתחילת ההחמרה, אצל אורולוג, בנוסף ביצעתי בדיקת אולטרסאונד ופעמיים בדיקות שתן. האורולוג ביצע לי גם בדיקה רקטאלית. האורולוג אמר שאין ממצאים והכל תקין ושהוא לא ייתן טיפול כרגע כי הוא רוצה לראות אם זה חולף. כעבור כמה זמן ביקרתי אצל אורולוג אחר שלא בדק אותי פיזית אך בדק את תצלום האולטרסאונד והבדיקות ואמר שזה נשמע לו כמו שלפוחית רגיזה ושזה נובע ממתח נפשי. בנוסף ביקרתי אצל כירורג כדי לשלול בקע והוא שלל זאת. בנוסף אמר שגודל הערמונית שלי הוא 14 גרם.

עם הזמן החלו לי כאבים קלים/מיחושים באיזור המפשעה, פין ומאחורי האשכים ולעיתים הירכיים. הכאבים חולפים ובאים וכך גם מצב הצורך שלי להשתין ויש ימים יותר רגועים, אבל רוב הזמן אני צריך באופן דחוף ותכוף להשתין, לעיתים באופן לא נשלט וללא תחושת התרוקנות או הירגעות. אחד הרופאים נתן לי כדורים בשם ספסמו-ליט להקלה על השלפוחית ונטלתי אותם מס’ פעמים אך ללא הקלה.

אני בתקופת לימודים ויושב כמה חודשים בבית וסובל מהעניין נורא. הסבר הרופאים לא נשמע לי מספק לצערי מה גם שאני חושש שיש לי בעיה חמורה בהרבה שהרופאים משום מה לא עלו עליה. צר לי שאני חולק על דעתם המלומדת בדעת הדיוט אבל קשה לי להסתפק בהסבר של שלפוחית רגיזה ומתח נפשי כשיש לי כאבים באיבר המין וצורך להשתין שלא נובע מלחץ בשלפוחית והכדורים שאמורים להקל על התופעה כלל לא סייעו.

אשמח לקבל דעתך האם אלו נשמעים סימפטומים של שלפוחית רגיזה, דלקת בערמונית או מה זה כן יכול להיות, ויותר מאשמח לקבל זריקת הרגעה לכך שזה לא נשמע כמו גידול באחד מאברי המין או השתן.

בשולי הדברים אעיר כי נהגתי ליטול פרופסיה (לנשירת שיער) במשך שנתיים וחצי אך הפסקתי וחלפו יותר משנתיים מאז.

המון המון תודה

פרופ' חיים מצקין

לא הייתי קושר את הפרופסיה לנושא.

לא נשמע כלל כמו גידול במערכת השתן והמין.

שלפוחית רגיזה אולי , דלקת בשופכה אולי,  בקע בטוח שלא.

 


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
25/03/2015

שלום. מגיל 18 היו לי בעיות במתן שתן האבחנות היו דלקת בערמונית .כל הזמן הייתי במעקב כאשר הבעיות בעינן: ז רם חליש ומקוטע. הרגשת תכיפות. למדתי איך לתפקד. היום אני בגיל 61 עברתי לפני שנה בדיקת psa התוצאה:4.66 עברתי פיופסה ווהתוצאה : שפיר. אחרי חצי שנה הערך ירד ל3.41 לפני ארבעה חודשים הרגשתי בעיות במתן שתן. הpsaעלה ל 4.71

בעיות במתן שתן מאז ומתמיד: רגישות- שלפוחית השתן עצבנית ומתנהגת כקטנה. לפני שנה psa:4.66 . ביופסה : שפיר. לאחר ארבעה חודשים 3.41. לפני יומיים הערך עלה ל4.71
לפני ארבעה חודשים הרגשתי קשיים במתן שתן. האורולוג נתן לי טיפול שלא עזר. אבל השתן חזר לקדמותו עם בעיות.
האם אני צריך לעבור עוד פעם אולטרה סאונד ריקטלי ולקיחת ביופסה?

25/03/2015

שלום. מגיל 18 היו לי בעיות במתן שתן האבחנות היו דלקת בערמונית .כל הזמן הייתי במעקב כאשר הבעיות בעינן: ז רם חליש ומקוטע. הרגשת תכיפות. למדתי איך לתפקד. היום אני בגיל 61 עברתי לפני שנה בדיקת psa התוצאה:4.66 עברתי פיופסה ווהתוצאה : שפיר. אחרי חצי שנה הערך ירד ל3.41 לפני ארבעה חודשים הרגשתי בעיות במתן שתן. הpsaעלה ל 4.71

בעיות במתן שתן מאז ומתמיד: רגישות- שלפוחית השתן עצבנית ומתנהגת כקטנה. לפני שנה psa:4.66 . ביופסה : שפיר. לאחר ארבעה חודשים 3.41. לפני יומיים הערך עלה ל4.71
לפני ארבעה חודשים הרגשתי קשיים במתן שתן. האורולוג נתן לי טיפול שלא עזר. אבל השתן חזר לקדמותו עם בעיות.
האם אני צריך לעבור עוד פעם אולטרה סאונד ריקטלי ולקיחת ביופסה?

25/03/2015

שלום. מגיל 18 היו לי בעיות במתן שתן האבחנות היו דלקת בערמונית .כל הזמן הייתי במעקב כאשר הבעיות בעינן: ז רם חליש ומקוטע. הרגשת תכיפות. למדתי איך לתפקד. היום אני בגיל 61 עברתי לפני שנה בדיקת psa התוצאה:4.66 עברתי פיופסה ווהתוצאה : שפיר. אחרי חצי שנה הערך ירד ל3.41 לפני ארבעה חודשים הרגשתי בעיות במתן שתן. הpsaעלה ל 4.71

בעיות במתן שתן מאז ומתמיד: רגישות- שלפוחית השתן עצבנית ומתנהגת כקטנה. לפני שנה psa:4.66 . ביופסה : שפיר. לאחר ארבעה חודשים 3.41. לפני יומיים הערך עלה ל4.71
לפני ארבעה חודשים הרגשתי קשיים במתן שתן. האורולוג נתן לי טיפול שלא עזר. אבל השתן חזר לקדמותו עם בעיות.
האם אני צריך לעבור עוד פעם אולטרה סאונד ריקטלי ולקיחת ביופסה?

פרופ' חיים מצקין

לא ניתן לענות בקלות ללא בדיקה.

בעיקרון  אין הבדל בין 4.66 לבין 4.71 ואם הביופסיה הייתה תקינה, לא מין ההכרח שתיצטרך שוב ביופסיה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
27/02/2015

דלקת כרונית בערמונית

שלום פרופסור אובחנתי כדלקת בערמונית לפני 11 חודשים אני בן 28 בריא קיבלתי בהתחלה מלא סוגים של אנטיביוטיקה וכדורים שלא עזרו ורק החלישו אותי החלטתי על דעת עצמי לפני 4 חודשים שאני מפסיק אם הכדורים היה לי את כל כל התסמינים ממש סבל סבל עברתי לטיפול ביתי של מקלחות חמות ספורט והכי חשוב רוגע וזה עבד אני מרגיש ממש טוב הסימפטום היחיד שנשאר לי וגם זה פעם בשבוע שאני משתין אז רק בהתחלה יש לי צריבה קלה אני מרגיש שאני בדרך הנכונה אני יודע שיש עליות וירידות כרוני כמשמעותו אשמח לדעת אם יש משו שאתה ממליץ מהניסיון העשיר שלך ? ואשמח לדעת האם אפשר להגיע להחלמה מלאה סליחה על המגילה תודה ויום טוב

פרופ' חיים מצקין

ראשית אני שמח להחלטתך להפסיק אנטיביוטיקה ממושכת. יש מקום לטיפול אבל אם אחרי חודשים אין שיפור נכון להפסיק.

זמן הוא לעיתים רופא טוב.

מציע הבין את משמעות המילה דלקת כרונית. זה לוקח זמן רב להעלמות הסימפטומים וישנה תמיד אפשרות של חזרתם-זו משמעות המילה כרונית. לגבר צעיר בן 28 לא פשוט לקבל את זה.

מנוחה, רוגע בהחלט תורמים לשיפור. מתח כמובן ההפך יכול לגרום להופעה חוזרת של תסמינים.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
15/02/2015

כיווצים בפרינאום

שלום, אני בן 33, בריא, בשנה האחרונה מרגיש כמו כיווצים בשריר שנמצא בפרינאום, ממש מאחורי האשכים.
אם שמים אצבע מאחורי האשכים אפשר להרגיש קפיצות כאלה בשריר (כמו כשקופצת העין).
זה מופיע בשריר שמזיז את הפין. מרגיש כאילו הפין נמשך פנימה…
מופיע בעיקר כשהגוף רפוי וגם לפני הזקפה.
זה גורם לי לפעמים זרם חלש בשתן ולפני ההשתנה אני ממש צריך “להתרכז” ולהרפות את השרירים כדי להשתין, כאילו השריר נוטה להיות מכווץ. יש פעמים שאני מרגיש כאילו יוצאת לי טיפה מהפין, אבל אין כלום. לפעמים מרגיש קור בכיפה, בקצה הפין.

נבדקתי אורולוג שאמר שזה יכול להיות דלקת בערמונית והפנה אותי לבדיקות:
תרבית שתן – תקינה.
אולטראסאונד כליות ודרכי שתן – תקין וללא שארית שתן.
בדיקה פלומטרית – תקינה אבל קצת איטית.
אנטיביוטיקה (ציפרודקס) 14 יום – ללא הטבה.
בדיקת דם לתפקודי כליות, בלוטת התריס, קרטנין, סוכר – תקין.
הציע לי לקחת קסטרל 5 מ”ג – עדיין לא לקחתי.

נבדקתי אצל אורתופד שהרגיש את הכיווצים האלה וחשב שזה משהו ציסטי והפנה אותי לבדיקת MRI של האגן והתשובה הייתה: “הדגמה תקינה של רצפת האגן ללא עדות לממצא פתולוגי ציסטי, וסקולרי או אחר. שלפוחית שתן, הערמונית וכניסת האורטרים בגדר הנורמה. הרקטום והאנוס בגדר הנורמה. אין לימפאדנופתיה באגן. שני האשכים בגודל ומרקם תקינים ללא עדות לנגעים חשודים. לסיכום: הדגמה תקינה של האגן”. עשיתי גם צילום עמוד שדרה מותני שגילה עקמת קלה בגב העליון.

נבדקתי אצל פרוקטולוג שהרגיש את הכיווצים האלה, בדק גם את הערמונית והרקטום שהיו תקינים, ואמר שנראה לו שזה יכול להיות עצבנות בשרירי רצפת האגן או שזה יכול להיות אולי וריאציה של Proctalgia fugax, אבל הוא לא היה בטוח והציע לי לעשות דיקור ו/או לקחת כדור ווליום כדי להרפות את השרירים ולראות אולי זה יעזור…

עשיתי דיקור שלא ממש גרם לשינוי.

אני לא קם בלילה לשירותים, לא שורף או כואב לי אבל בבוקר כשמתחיל היום זה חוזר.
לא כואב לי שום דבר, רק הכיווצים האלה מאוד מציקים ומשפיעים לי על הפין.

האם זה יכול להיות דלקת בערמונית, מחלת מין, דלקת בשופכה או משהו אחר…

אשמח לקבל חוות דעת נוספת לבעיה…
תודה וסליחה על השאלה הארוכה.

פרופ' חיים מצקין

שלום

לא נראה לי שמדובר בדלקת של הערמונית

מציע שתנסה פיזיותרפיסט שעיסוקו רצפת אגן ותילמד תרגילי הרפייה לשרירי רצפת האגן. שווה לנסות


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
29/01/2015

דלקת בערמונית

שלום דוקטור יש לי דלקת כרונית בערמונית כבר כמעט שנה טופלתי בכמה סוגים של אנטיביוטיקה עברתי חימום הערמונית היה לי את כל התסמינים היום יש לי תחושת לחץ שבאה והולכת לא רציני זה אי נוחות הזמן מרפא רציתי לדעת מהניסיון העשיר שלך מתי זה יעבור ? האם יש משו שאתה ממליץ תודה ואשמח לתגובה פרופסור המשך יום טוב

פרופ' חיים מצקין

דלת כרונית כמו שזה נשמע זה מצב די כרוני. הולך ובא, לעיתים עלול להימשך כמה חודשים עד שחולף ןחוזר שוב כעבור זמן מה.

כמו שכתבת בדרך כלל לא מזיק לא מתקדם לא פוגע בכליות אבל מפריע ומעצבן.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
12/10/2014

דלקת בערמונית

שלום אני בן 19
לפני מספר שבועות לאחר אוננות התחילו להופיע הפרעות בהטלת שתן ,בהתחלה זה היה אצירת שתן זמנית שהפסיקה ,ומאז זרם חלש וקצת מפוצל עד היום.
עשיתי בדיקות שתן דם ואולטרא סאונד והם היו תקינות האורולוג חשד שזה דלקת בערמונית ונתן לי אנטיביוטיקה למשך ושבועים שלא עזרה
מה יכולות להיות הסיבות לסיפטומים שאני מרגיש

פרופ' חיים מצקין

לא בטוח שאני יכול לקשור זאת לאוננות.

נשמע כמו דלקת קלה.

הייתי ממתין בסבלנות עוד כשבוע ואם לא חולף פונה לאורולוג מומחה לבדיקה קצרה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/09/2014

דלקת בערמונית?

שלום אני בן 30 לאחר שהיו לי קשיים בהתרוקנות וזרע הפסיק לצאת כמו בנורמה פניתי לאורולוג שאבחן(ללא בדיקה גופנית) דלקת בערמונית או חיידק. אני מטופל באנטיביוטיקה כבר 12 יום ונותר לי עוד 8 יום. ביצעתי ספירת דם- תקין, בדיקת שתו- תקין, תרבית-תקין ביצעתי גם אולטרהסאונד דרכי שתן:בדיקת דרכי שתן לגבר: כליה ימין באורך 10.0 סמ. כליה שמאל באורך: 10.1 סמ. הכליות בגודל תקין, ללא עדות לגושים, אבנים או הידרונפרוזיס. הערמונית מוערכת כ- 15 סמק. כיס השתן במבנה תקין, הודגמו גטים דוצ ללא שארית שתן לאחר התרוקנות. כרגע התסמינים נותרו כאבי גב ומותניים שעוברים מצד לצד ובאים והולכים. האם האורולוד צדק למרות שכל הבדיקות תקינות?

פרופ' חיים מצקין

קרוב לודאי שצדק.

טיפול אנטיביוטי מקובל הוא ממושך כפי שנרשם לך.

רק בריאות


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
17/09/2014

דלקת בערמונית – זמן החלמה

ראשית , תודה רבה לך על התגובה והתשובה המהירה.
שנית, אם אפשר התייחסות לגבי הכאבי גב שיש לי. זה פשוט כואב ומטריד.
תודה רבה מראש

פרופ' חיים מצקין

כאבי גב עמומים לא חדים לא כאלו שאינם מאפשרים תנועה בהחלט מוכרים בגברים עם דלקת כרונית בערמונית.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
17/09/2014

זמן החלמה דלקת בערמונית

לאחר שהיו לי הפרשות מהפין, כאבי גב וזרע כמעט ולא יוצא לי בסקס או באוננות.
עשיתי בדיקת שתן, תרבית שתן, בדיקת דם והכל יצא תקין.
פניתי לאורולוג שטען שיש לי דלקת בערמונית ונתן לי ציפרודקס ל-20 יום.
הוא אמר שזה טוב לשכב עם בת הזוג , האם כך פני הדברים?
מתי אתחיל להרגיש החלמה?
יש לציין שאנחנומנסים להיכנ להריון ואנו מאוד חושש שזה יפגע בנו. כמות הזרע פחתה באופן משמעותי מאז הדלקת.
יש שני דברים שמטרידים אותי:
כאבי גב בלתי פוסקים מתחתון ומעלה לעליון
שתן יוצא באופן תקין. זרע לא.
אני מדגיש שהאורולוג לא ביצע בדיקה רקטאלית כלשהי.
תודה מראש לעזרה.

פרופ' חיים מצקין

לא חייבים בדיקה רקטלית. נשאיר זאת לאורולוג המטפל.

אם מדובר בדלקת כרונית של הערמונית מקובל להציע לקיים יחסי מין בתדירות גבוהה או אוננות, מתוך מחשבה שבכך מסייעים לתהליך הריפוי. אין לכך הוכחה אבל  מקובל כאמור.

דלקת עלולה לפגוע באיכות הזרע ומומלץ בעוד מספר חודשים  (לפחות שלושה חודשים) אם רוצים לדעת מה איכות הזרע לבצע שתי בדיקות של הזרע הניתן באוננות על פי רב. הרופא שלך יחליט עימך וידריך אותך בהתאם.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
07/08/2014

חימום הערמונית

דוקטור שלום רב
אני סובל מתכיפות בשתן על רקע של אוראופלזמה טופלתי באנטיביוטיקה אך זה לא עזר, הייתי אצל מס רב של אורולוגים ועשיתי בדיקת אולטרסאונד לערמונית והיא תקינה רופא אחד אמר שכנראה זו דלקת בערמונית והדרך היחידה לצאת מזה זה חימום קיבלתי הפניות מרופא אחר לעשות בדיקת אורודינמיקה וציטוסקופיה מה עליי לעשות ?????
האם לעשות חימום בשיטת תרמוטרפיה??
האם זה מזיק?
האם אתה מבצע חימום בבתי חולים?

פרופ' חיים מצקין

לטעמי אין כל נזק בחימום. כאלטרנטיבה אפשר לעשות אמבטיות בישיבה בתוך מין חמים. לעיתים זה מקל. כך בחשבון שההצלחה איננה מובטחת.

אינני מבצע טיפולים בחימום כלשהם.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
26/07/2014

דלקת בערמונית

פרופסור מצקין שלום רב יש לי דלקת כרונית בערמונית היו לי את כל התסמינים הצלחתי על ידי רפואה טבעית להתפטר מהצריבה בשתן וכל שאר הסימפטומים אני עושה הליכות קבוע נרבה מקלחות חמות שזה מרגיע הדבר היחיד של הצלחתי להתפטר זה מהכאבים באשכים שהם די מטרידים ברצוני לשאול אותך מה אתה אומר על החימום ממוקד חלק מהאורולוגים בעד זה וחלק נגד קראתי בפורומים שזה הצליח לרפא מלא אנשים ולחלק זה לא כל כך עזר אלא רק הקל עליהם הייתי במרפאת דיין שאיתו עובד דוקטור תבדי הטיפול שלהם זה חום ממוקד לערמונית עירויי של ויטמינים נוזלים ואוזון הוא אמר לי שבגלל שהתסמינים שלי לא קשים והדלקת לא הרבה זמן רק חצי שנה הסיכויים שלי להחלמה 70 אחוז אני ממש מתלבט האם הטיפול מסוכן כי זה החדרת קטטר לשם ואני צעיר מצטער על כל המגילה הזאת אם אתה תגיד לי שכדאי לי אני יעשה את זה פשוט הדעה שלך מאוד חשובה לי תודה רבה פרופסור שהיה המשך יום טוב

26/07/2014

דלקת בערמונית

פרופסור מצקין שלום רב יש לי דלקת כרונית בערמונית היו לי את כל התסמינים הצלחתי על ידי רפואה טבעית להתפטר מהצריבה בשתן וכל שאר הסימפטומים אני עושה הליכות קבוע נרבה מקלחות חמות שזה מרגיע הדבר היחיד של הצלחתי להתפטר זה מהכאבים באשכים שהם די מטרידים ברצוני לשאול אותך מה אתה אומר על החימום ממוקד חלק מהאורולוגים בעד זה וחלק נגד קראתי בפורומים שזה הצליח לרפא מלא אנשים ולחלק זה לא כל כך עזר אלא רק הקל עליהם הייתי במרפאת דיין שאיתו עובד דוקטור תבדי הטיפול שלהם זה חום ממוקד לערמונית עירויי של ויטמינים נוזלים ואוזון הוא אמר לי שבגלל שהתסמינים שלי לא קשים והדלקת לא הרבה זמן רק חצי שנה הסיכויים שלי להחלמה 70 אחוז אני ממש מתלבט האם הטיפול מסוכן כי זה החדרת קטטר לשם ואני צעיר מצטער על כל המגילה הזאת אם אתה תגיד לי שכדאי לי אני יעשה את זה פשוט הדעה שלך מאוד חשובה לי תודה רבה פרופסור שהיה המשך יום טוב

פרופ' חיים מצקין

אין לי ניסיון ולא מכיר את השיטה הכוללת המתוארת על ידך.

הכנסת קטטר אולי מפחידה אותך אבל איננה קשה במיוחד ואני משוכנע שתבוצע בזהירות המכסימלית.

 


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
26/07/2014

דלקת כרונית בערמונית

שלום רב דוקטור לאחר שחיטטתי רגליים אצל למעלה מ 10 אורולוג ים ולא מצאתי פתרון לבעיה אני סובל מתחיפות ודחיפות בשתן כתוצאה מדלקת בערמונית לא חיידקית שמעתי שיש טיפול של חימום רציתי לדעת האם זה יכול לעזור ומדוע אורולוג ים רבים אינם ממליצים ואין מספיק מודעות ברפואה המודרנית לתחום זה והאם טיפול בחימום יכול לפגוע בפוריות הגבר והאם ישנן תופעות לוואי ?

פרופ' חיים מצקין

חימום עשוי להקל על תסימינים-סימפטומים. הסבירותש הוא יטפל בשורש הבעיה והיא צחלוף קטן, שכן חימום ל42 מעלות שהוא ערך הטיפול ברוב המקרים לא צפוי לשנות  חלבונים-חיידקים-וירוסים וכיו"ב.

אבל הקלה משמעותית היא כבר רווח לחולה. בהיבט זה אדרבא נסה.

אציין רק כי ברפואה הגרמנית האורולוגית הדבר מוכר עשרות שנים והטיפול אף מכונה SITZBADEN כלומר אמבטיות ישיבה במים חמים. הטיפול משחרר שרירים מכווצים ומקל על תסימינים. גם את זה אתה מוזמן לנסות ואפילו כמעט בחינם בבית...


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
26/07/2014

דלקת כרונית בערמונית

שלום רב דוקטור לאחר שחיטטתי רגליים אצל למעלה מ 10 אורולוג ים ולא מצאתי פתרון לבעיה אני סובל מתחיפות ודחיפות בשתן כתוצאה מדלקת בערמונית לא חיידקית שמעתי שיש טיפול של חימום רציתי לדעת האם זה יכול לעזור ומדוע אורולוג ים רבים אינם ממליצים ואין מספיק מודעות ברפואה המודרנית לתחום זה והאם טיפול בחימום יכול לפגוע בפוריות הגבר והאם ישנן תופעות לוואי ?

11/07/2014

דלקת בערמונית

שלום פרופסור יש לי דלקת כרונית לא חיידקית בדיקות שתן ודם ותרבית זרע תקינות לקחתי כמה פעמים אנטיביוטיקה זה לא עוזר רק מקל רציתי לדעת מה אתה חושב על רפואה משלימה כגון. כדורים טבעיים שיאצו דיקור הייתי אצל יוסי מנהל המקום הוא אומר שיש הרבה צמחים טבעיים שיעזרו לי מאוד בגלל שהדלקת שלי היא רק 7 חודשיים רציתי לדעת מה אתה חושב על זה תודה ויום טוב

10/07/2014

דלקת בערמונית

לפני כשמונה חודשים נדבקתי במקרופלסמה גנטליום שטופלה בדוקסלין ועברה אך התסמינים חזרו ללא החיידקים.. לאחרונה התגברו התסמינים ורופא אמר שככל הנראה יש לי דלקת כרונית בערמונית ונתן לי טיפול של דוקסלין ואופלידוקס למשך חודש… זה לא כ”כ עוזר. אילו עוד דרכים יש בשביל להיפטר מזה?

פרופ' חיים מצקין

טופלת נכון.

לעיתים משמעות נמילה כרונית היא סבלנות. אם תסמינים לא יחלפו תוך 4-6 שבועות היוועץ שוב עם אורולוג מומחה.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
04/07/2014

דלקת בערמונית

שלום פרופסור אובחנתי בדלקת הערמונית כרונית על יד בדיקה לא נעימה בישבן קיבלתי אופלודוקס לחודשיים אני בחודש וחצי טיפול ללא שינוי עכשיו הבת זוג שלי אמרה לי שיש לה טריכומונוס ולקחתי בעבר דוקסלין ואזניל לא עזר היא קיבלה פלאגיל ל10 ימים 1000 מילגרם ביום האם זה הטיפול שאני צריך ויכול להיות שאין לי דלק’ת כרונית בערמונית אלא מחלת מין אני כבר שאלתי את השאלה הזאת פשוט הייתה לי בעייה במייל ולא יכלתי לקרוא את תשובתכם האם אני צריך גם פלאיגל תודה ויום טוב פרופסור

פרופ' חיים מצקין

כאשר ישנם  תסמינים לשני  בני הזוג  המקיימים יחסי מין  ולאחד מהם מבודד גורם זיהומי סביר להניח שהוא יועבר  לבן הזוג השני ולכן מקובל לטפל בו זמנית בשניהם. הטיפול על פי רוב באותה תרופה. משך הנטילה עשוי להיות שונה. התייעץ עם האורולוג המטפל


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
03/07/2014

דלקת בערמונית

שלום פרופסור הייתי אצל אורולוג הוא עשה לי בדיקה לא נעימה ואמר לי שיש לי דלקת כרונית האגן הביא לי אופלודוקס לחודשיים בעבר טופלתי בזטו דוקסלין אזניל ולא עזר לפני כמה ימים התגלה לי שזוגתי יש טריכונומס וקיבלה טיפול flagyl 250 מילגרם 3 פעמים ביום למשך עשרה ימים אני קצת מבולבל יכול להיות שאין לי דלקת בערמונית ופשוט שהיא הדביקה אותי רציתי לעשות בדיקות אבל הרופא אומר שאני צריך לפחות שבועיים אחרי הטיפול האנטיביוטי הבעיה שיש לי לי עוד 20 יום אופלודקס אני קצת מבולבל אם תענה לי ותעשה לי סדר מה אני צריך לעשות אני ישמח תודה והמשך יום טוב

26/06/2014

דלקת בערמונית

שלום פרופסור קראתי באתר שלך שאתה ממליץ על שמן פשתן למי שיש דלקת כרונית בערמונית האם מומלץ לי להתחיל אם זה… תודה והמשך יום טוב

15/06/2014

דלקת בערמונית

אני בן 27 עשיתי את כל הבדיקות צילום סיטי תקין בדיקות לכל המחלות מין תקין בדיקת תרבית זרע תקין יש לי כאבים בקצה הפין כאבים בגב התחתון ובאגן הייתי אצל אורולוג הוא עשה לי בדיקה לא נעימה בחור של הישבן אמר שיש לי דלקת בערמונית לא חיידקית הוא נתן לי oflodex 200 מילגרם פעמיים ביום למשך חודשיים אני בטיפול חודש יש שיפור קטן האם זה הטיפול? האם זה יעבור? או שאתה ממליץ על משו אחר אני ממש אשמח אם תגיב לי אני פשוט נואש מזה תודה רבה

פרופ' חיים מצקין

נשמע שאתה בידיים טובות. גם עברת בירור מלא וגם מטופל באנטיביוטיקה שהיא אולי פתרון לתלונותיך ולבעיית דלקת כרונית בערמונית ממנה הינך סובל.

מצב כרוני ממושך אבל שאינו מהווה איום רפואי של ממש אלא ובעיקר אי נוחות.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/05/2014

דלקת בערמונית

שלום,
שמי דודו אני בן 47 , אתמול הייתי אצל אורולוג ומבדיקה עולה כי יש לי דלקת בערמונית.
לטיפול קיבלתי אנטיביוטיקה ציפרודקס 500 מ״ג למשך שבועיים כדור 1 פעמיים ביום
אני עוסק בספורט יום יומי לקראת תחרות איש ברזל.
מבקש לדעת האם הטיפול מחליש והאם הוא יכול להפריע לי במהלך פעילות עצימה?
אם כן ? האם אני יכול לדחות את הטיפול לעוד כחודש עד שאסיים את התחרות?

25/07/2013

דלקת הערמונית בעקבות ערמונית מוגדלת

יש לי כאבים חזקים באיבר המין ובשופכה. הרופא שלי נתן לי אנטיביוטיקה ואמר שיש לי ערמונית מוגדלת והכאב נובע מהלחץ. רציתי לדעת האם זו דלקת בערמונית? זה ממש כואב לי כשאני משתין

פרופ' חיים מצקין

כל דלקת בדרכי השתן" שלפוחית,ערמונית או צינורית השתן- השופכה עלולים לגרום צריבה וכאב בזמן ההשתנה. מציע להיבדק אצל אורולוג כולל תרביות שתן ולטפל בהתאם לממצאים.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/05/2013

סרטן הערמונית

שלום, שמי אריק ואני בן 45. לאחרונה, לאחר שהיו לי קושי בהשתנה, הרופא אבחן אצלי מצב של ערמונית מוגדלת ובנוסף דלקת בערמונית. רציתי לדעת מה הסיכויים שלי לפתח סרטן בערמונית בעקבות ממצאים אלו?

27/05/2013

סרטן בערמונית בעקבות דלקת בערמונית

אבחנו אצלי דלקת בערמונית לפני שבועיים וקיבלתי מרשם לציפרוקסין. אני כבר ביום האחרון של האנטיביוטיקה ומרגיש ממש חלש ויש לי הרבה בחילות. אני יודע שזה יכול להיות רגישות לכדורים אבל התחילה לכרסם אצלי מחשבה שאולי פיתחתי סרטן הערמונית. האם יש לזה סיכוי?

11/04/2013

דלקת בערמונית – שלפוחית רגיזה

יש לי דלקת בערמונית. הרופא אמר שיש באזור הרבה נוזלים ושזה הגורם להשתנות התכופות שלי ועכשיו אני עכשיו אנטיביוטיקה כדי לטפל בזה. השאלה שלי היא תוך כמה זמן מלקיחת האנטיביוטיקה, דלקת בערמונית אמורה להתרפות וכתוצאה מזה יפסיקו תופעות של שלפוחית רגיזה? אני כבר 3 ימים לוקח את התרופה ולא מרגיש שום שינוי. האם יש גם דרכים אחרות לטפל בזה?

פרופ' חיים מצקין

דלקת בערמונית מצריכה בדרך כלל טיפול ממושך של שלושה שבועות לפחות.

תופעות כגון דחיפות ותכיפות השתנה כמו גם צריבה בהשתנה עלולות להימשך זמן ארוך אף יותר גם לאחר הפסקת האנטיביוטיקה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: דלקת בערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כאבים בערמונית איבר מין בצקת דלקת כרונית בערמונית קריש דם בודד בשתן. הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. בדיקת PSA הופעת דם בעת מתן זרע Free PSA צריבה בעת הטלת זרע הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין דלקת בדרכי השטן ערמונית מעט מוגדלת האם כדאי לעשות ניתוח פירמגון אקסג'בה ואנטיביוטיקה מתן שתן בלילה דם בזרע מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ אשך כדור cialis 5 מ"ג הגדלה של הערמונית גודל הערמונית דלקת בדרכי השתן המשך שאלה למחלת מין לחוץ אופירה כלמידיה לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור גודל ערמונית כאב באשך זרע אחרי פיפי גודל בלוטת הערמונית שלום אני בן 19 ביטוח בריאות פרוסטטה פרוסטטיטיס ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי PARVUM-PCR ערמונית מוגדלת ושארית שתן ביופסיה לערמונית תכיפות בשתן מחלת מין התרופה דואודרט קושי במתן שתן דלקת כרונית של הערמונית ביופסיה של הערמונית טיפול בפרוסטטה סרטן בלוטת הערמונית הולדת צאצאים הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp טיפות שתן לאחר מתן שתן