גמילה מקטטר


בהמשך העמוד 6 שאלות גולשים בנושא: גמילה מקטטר

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

6 שאלות גולשים בנושא » גמילה מקטטר


11/06/2017

גמילה מקטטר

שלום רב
אבי היה מורדם ומונשם בטיפול נמרץ 5 ימים , אחרי 11 יום שהתאושש עבר לפנימית לשבוע ושם שכחו לתת לו את כדור הדואודט שהוא לוקח באופן קבוע בבית ( נכון לעכשיו הוא 26 יום עם קטטר)… הוא שוחרר מבית החולים עם קטטר, ואמרו לו להיגמל מהקטטר בקהילה עם חזרת לקיחת הדואודרט… אבי לוקח שוב את כדור הדואודרט יום יום מתאריך 3.6.2017 , כבר 9 ימים רצוף … מתי מוומלץ להוריד לו את הקטטר?

אורלי שלום,

ניתן לנסות לגמול את אביך מהקטטר. חזר ליטול את הטיפול למשך זמן מספק.
צוות האתר
01/05/2017

גמילה מקטטר

איך גומלים מקטטר אישה לאחר CVA ?

דפנה שלום,

אצירת שתן אחרי אירוע מוחי אינה דבר נדיר ולעיתים חולפים מספר שבועות עד מספר חודשים עד שניתן לגמול מקטטר. ישנם מטופלים שאף נשארים תלויים בקטטר באופן קבוע. לאור זאת, מומלץ שהטיפול ייעשה בליווי של רופא המבין ומנוסה במצב זה.
צוות האתר
07/03/2017

גמילה מקטטר

שלום רב!
בעלי,חולה פרקינסון לפני כי חודש שוחרר מבית חולים עם קטטר. עצירת שתן .פרוסטטה מוגדלת כי 50-60. רופאה הנירולוגית ביטלה תאחד מהתרופות שלו-KEMADRIN,ש,אחת מתופעות הלוואי שלה עצירת שתן.
הוזמן היום לבד. אורודינמית,אך רופאה הנירולוגית ביקשה לבצע גמילה ,בינתיים ללא בדיקה.
עכשיו הוא בלי קטטר,נותן שתן. שארית היום בU.S. חיתה 50.
אך יש לו דחיפות במתן שתן בינתיים.
האם ידוע על התופעה הזאת-דחיפות ותקיפות במת שתן אחרי הגמילה מקטטר.
תודה
רעיה

רעיה שלום,

ראשית יש לשלול זיהום ולכן ממליץ לשלוח שתן לתרבית. במידה וצוחמ חיידק יש לטפל אנטיביוטית. כמו כן, מומלץ לחזור על אולטראסאונד לשלילת שאריות שהולכות וגדלות עד כדי אצירת שתן חוזרת.
צוות האתר
27/10/2016

גמילה מקטטר

שלום רב.
אבי, בן 87, היה מאושפז בבית החולים 5 ימים בגלל חשש לחסימת מעיים.
קיבל אנפוזיה, והוחדר לו קטטר למשך כמה ימים.
בלילה השני לאחר שהשתחרר לביתו היתה לו אצירת שתן והובהל לבית החולים.
שם החדירו לו שוב קטטר ותלו את אצירת השתן בתקופת בה שהה בבית החולים ושהה עם קטטר.
הורו לו להישאר עם הקטטר כשבוע ולגשת לאורולוג לקבל הנחייה לאופן גמילה מהקטטר.
האורולוג בקופת החולים הורה לאבי לבצע צינטור למשך 3 חודשים כל 4 שעות.
האם סביר ? האם זו הדרך לגמול מקטטר ?
לאחר כשבוע היה לילה בו כל פעם שקם נזל לו שתן ללא שליטה.
ועדיין הרופא נותר בהנחייתו זו.
אודה לתשובתך.
גרי.

גרי שלום,

ישנם פרטי מידע רבים החסרים להשלים תמונה שלמה, אך עושה רושם שאביך סובל מאצירות שתן חוזרות. לא ציינת האם מקבל טיפול תרופתי אשר אמור לעזור לו לתת שתן יותר בקלות (טיפול תרופתי לערמונית), האם עבר ניתוחי ערמונית בעברו ומה מצבו הכללי.

הטיפולים האפשריים במצב של אצירת שתן הם טיפול תרופתי ונסיון גמילה מקטטר, קטטר קבוע, צנתור עצמי לסירוגין (כפי שעושה אביך) וניתוח לתיקון הבעייה הגורמת לאצירת השתן.

ממליץ שתשובו לאורולוג המטפל לשיחה נוספת על אפשרויות הטיפול השונות. ייתכן וישנם שיקולים רפואיים אשר לא פירטת בפנייתך והובילו את האורולוג המטפל של אביך להמליץ על הטיפול שמקבל. עם זאת, ייתכן שישנן אפשרויות אחרות במידה ואביך אינו מעוניין בהמשך צנתורים עצמיים.

בהצלחה
צוות האתר
30/09/2016

גמילה מקטטר

בן 63, פרוסטטה מוגדלת שפירה 2+. ללא בעיות מהותיות במתן שתן עד לניתוח בקע לפני כשבועיים. לאחריו נפגעה היכולת לתת שתן (אצירה חלקית). אחרי 2 נסיונות גמילה לא מוצלחים כרגע אני עם קטטר.
1. כיצד יודעים אם הבעיה היא בתפקוד השלפוחית או בחסימה שנגרמת ע”י הפרוסטטה?
2. בבית החולים הוציאו קטטר, ואחרי 24 שעות כשראו שהשלפוחית לא מתרוקנת באופן מלא (כן התרוקנה חלקית) החזירו. כרגע אני אם קטטר ולא בבית חולים. האם בנסיון הגמילה הבא לא עדיף לתת יותר הזדמנות לשלפוחית לחזור לתפקוד? האם יש סכנה לנזק לשלפוחית אם לא אזדרז להחזיר קטטר?
כיצד אתם יכולים לסייע?
תודה !

שלום רב,

הגורמים לאצירת שתן אחרי ניתוח הם רבים. הם יכולים להיות קשורים לניתוח או להרדמה, אך יכולים להיות גם קשורים למצבים אשר היו קיימים לפני הניתוח (לדוגמא, הגדלת ערמונית). בכדי לשפר את הסיכוי לגמילה מוצלחת מקטטר יש חשיבות להבין מדוע נגרמה אצירת השתן ולטפל בהתאם.

 
צוות האתר
24/09/2016

גמילה מקטטר

שלום רב, אני בן 47 ונמצא עם קטטר יותר מחודשיים לאחר שבדיקת אורודינמיקה הייתה כמות שתן גדולה לאחר ההתרוקנות. מאז הייתי מאושפז בבית חולים פעמיים לאחר זיהום בדרכי השתן .כל פעם היו מוצאים בבדיקת תרבית השתן חיידק אחר, אני נוטל אנטיביוטיקה כבר יותר מחודש עם הפסקה עד גילוי החיידק האחר. רק עכשיו סיימתי טיפול עם אמיקצין לאחר גילוי של החיידק קלבסיאלה פנאומוניה.אני ביקשתי מהרופא האורולוג שיוציאו את הקטטר כי הוא גורם לזיהום בדרכי השתן באופן קבוע,והוא לא רוצא כי פוחד שיהיה לי בעיה במתן שתן לאחר כל כך זמן עם הקטטר. ואני לא רוצה להמשיך בצורה כזאת.לא רוצא שאהיה מאושפז עוד פעם בגלל זיהום. בקופת חולים במרפאת אשפוז יום שמעתי שיש טיפול לגמילה מקטטר .מי צריך להמליץ על הטיפול ואיך זה מתבצע הטיפול.תודה

סורין שלום,

ישנם מספר מדדים שיש לבדוק לפני החלטה על נסיון גמילה מקטטר אך במידה ואין סיבה מיוחדת בהחלט ניתן לנסות להוציא את הקטטר במקביל לטיפול תרופתי. לחילופין, במידה ואכן ישנה סיבה לא להוציא את הקטטר בשלב זה, יש להתאים לך טיפול שיאפשר את הוצאת הקטטר (ניתוח כריתת ערמונית, בירור נוסף, לימוד צנתור עצמי ועוד).

אשמח לפגוש אותך במרפאתנו ולעזור לך למצוא את הטיפול המתאים שיעזור לך להפטר מהקטטר.


צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: גמילה מקטטר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אוראופלזמה פרבום חיובי טיפול בסרטן הערמונית הרגשה משונה אחרי דלקת בשתן דלקת ערמונית דואודרט האם כדאי לעשות ניתוח פרמקסון 160 מ"ג אוראופךזמה תכיפות במתן שתן טיפול בדאודרט פציעת הערמונית ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי טפטוף שתן סרטן הפרוסטטה דואדארט כאב באשך קריש דם בודד בשתן. זרע אחרי שתן האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? מחלת מין אשכים זרע כדור דואודרט התרופה דואודרט לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין שפיכה מוקדמת פרוסטטה דלקת הערמונית כאב באגן האם יש לאבא שלי סרטן? ביופסיה ערמונית גודל הערמונית טיפול סרטן הערמונית כאב גב תחתון הרדמות האגן והרגלים כאב ותחושת בעירה תרבית אי נעימות בקצה הפין סרטן בערמונית ערכי PSA ומה משמעותם דלקת בשלפוחית השתן הגדלה שפירה של הערמונית? טיפול באבודרט כלמידיה שלום אני בן 19 דלקת בדרכי השטן בנושא הערמונית תרופת דואודרט הופעת דם בעת מתן זרע ערמונית/שלפוחית השתן פרוסטטה מוגדלת קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף.