גודל הערמונית


בהמשך העמוד 17 שאלות גולשים בנושא: גודל הערמונית

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

17 שאלות גולשים בנושא » גודל הערמונית


28/01/2017

גודל הערמונית

בבדיקת אולטרא סאונד התגלה שגודל הערמונית הוא 44 םמק מה זה אומר. ויש סימני דם בניגוב אחרי יציאות אני בן 80 ולא יודיע מה כדאי לי לעשות

עובדיה שלום,

גודל הערמונית עצמו חסר משמעות. התסמינים מהם סובל המטופל הם אלו המכתיבים האם יש יש צורך בטיפול או לא.

דם בניגוב אחרי יציאות מצריך בדיקה ע"י כירורג או גסטרואנטרולוג ולא אורולוג. ממליץ שתבדק ע"י כירורג או גסטרואנטרולוג בהקדם.
צוות האתר
19/07/2016

גודל הערמונית

שלום, אני בן 67 , לפני 4 חודשים , לאחר שהיו לי בעיות התאפקות, טופלתי בדואודרט, לאחר 3 חודשים חזרתי לרופא ואמרתי לו כי חל שינוי מאוד לטובה, הרופא אמר לי כי עלי לקחת כל חיי את הכדורים ולבקשתי שלח אותי לאולטרה סאונד, היום נבדקתי ונמצא לי גודל 40X47X36 מ”מ, הכליות בסדר פרט לציסטה בגודל 1.8 ס”מ. לפי אתרים באינטרנט למיטב הבנתי גודל הערמונית שלי לא מוגדל במיוחד , שאלה 1 האם הערמונית שלי מוגדלת והמצריכה המשך טיפול תרופתי , שאלה 2, מה פשר הציסטה בכליות ? בתודה מראש.

21/06/2016

טיפול תרופתי לערמונית מוגדלת

מהן התרופות המשלבות גם את הרפיית שריר השלפוחית וגם הקטנה בגודל הערמונית?

דוד שלום,

טיפול משולב להגדלת ערמונית כולל תרופה מקבוצת חוסמי האלפא, אשר מרפה סיבי שריר בערמונית ובשופכה, ומעכב האנזים 5 אלפא רדוקטאז, אשר מוריד את רמת ההורמון המשפיע על גדילת הערמונית ובכך עוצר את גדילתה ואף מקטין אותה. התרופה המשלבת תרופות משתי קבוצות אלו נקראת דואודרט (DUODART).

תרופות להרפיית שריר השלפוחית שייכות לקבוצת האנטימוסקרינים והן ניתנות לשלפוחית רגיזה. הסיבה השכיחה לשלפוחית רגיזה בגברים היא הגדלת ערמונית. קבוצה זו כוללת מספר תכשירים, אך אלו אינם משולבים בכדור יחד עם התרופות הקודמות שהזכרתי.
צוות האתר
13/04/2016

גודל הערמונית/PSA

אני בן 58.5.
אני רוצה לחזור על 2 שאלותי מחודש שעבר.
ה-PSA עלה מ-2.86 (04.12) ל-4.55 (08.15).
חודש שעבר 03.16 הוא ירד ל- 3.83.( ביופסיה שלילית כשה-PSA היה 4.29 ).
איו לי דלקת בערמונית או כל בעיה אחרת שהאורולוג אמר לי.
הבעיה היחידה היא לחץ של פעמיים לפחות בלילה בלבד.
שאלתי היא למה אחרי 5 בדיקות דם ה-PSA ירד.
האם זאת טעות חד פעמית של בדיקת הדם ?
——————————–
האם תוכל להסביר שוב את החלק השני בתשובתך לגבי גודל הערמונית.
80-90 סמ”ק בדיקה ראשונה 60-65 סמ”ק בדיקה רביעית.
אני רוצה לציין שאכן לקחתי/ניסיתי את כל התרופות שציינת ועוד 7-10 תרופות
שונות. כולם גרמו לי לתופעות לוואי שונות שהפסקתי אותם לחלוטין .
האורולוג אמר שאין לו תרופות אחרות להציע לי ואני לא זקוק לניתוח בשלב זה.
האם יש לך משהו להציע לי ?

משה שלום,

ממליץ שנפגש לייעוץ אישי בו אוכל לבדוק אותך ולייעץ לך יותר באריכות לגבי רמת ה PSA, הסיבות לשינוי ב PSA, גודל ערמונית והטיפול המומלץ.

חג שמח
צוות האתר
23/03/2016

גודל הערמונית/צי’סטה

אני בו 58.5.
אני עושה משנת 2012 בדיקת U.S כליות ודרכי השתן וגודל הערמונית בבדיקה הראשונה
היה 5.3X5.4X5.9.
החודש 03.16 גודל הערמונית הוא 5.3X4.8X4.8.
שאלתי היא למה יש ירידה בגודל של הערמונית ( גם בשתי בדיקות נוספות ).
האם זה טעות אופטית של הטכנאי .
האם גודל הערמונית הוא קטן/בינוני/גדול/סביר לגיל.
בבדיקה התגלתה גם צי’סטה בגודל של 0.7 ס”מ בכליה שמאלית.
מה זה אומר ? האם זה דורש טיפול.

משה שלום,

אולטראסאונד היא בדיקה המושפעת מהמבצע אותה ולכן בדיקות ע"י שני מפעילים שונים באותו יום יכולות לתת תוצאות שונות. כמו כן, לא ציינת האם בתקופה שבין שתי הבדיקות התחלת טיפול תרופתי להגדלת ערמונית. ישנן תרופות הגורמות להקטנת הערמונית (AVODART, DUODART, FINASTERIDE) ובמידה ואתה מטופל באחת מתרופות אלו זה יכול להסביר את ההקטנה של הערמונית.

גודל הערמונית שלך בסונר הראשון היה כ 80-90 סמ"ק ובסונר השני כ 60-65 סמ"ק. אין הגדרות של קטן/בינוני/גדול ולמעשה אין לגודל השלכה פרט להחלטה על סוג טיפול תרופתי בחולים הזקוקים לטיפול תרופתי, והחלטה על סוג ניתוח בחולים הזקוקים לניתוח. הגודל לכשלעצמו אינו מנחה אותנו האם לטפל או לא. תסמיני המטופל הם אלו הקובעים האם יש צורך בטיפול.

ציסטות כלייתיות פשוטות הן מאוד שכיחות ואינן מצריכות טיפול ואף אינן מצריכות מעקב. עם זאת, חשוב לוודא שהציסטה שלך היא ציסטה פשוטה ולא ציסטה מורכבת, מצב המצריך בירור נוסף ולעיתים אף טיפול. מומלץ להוועץ באורולוג לגבי הצורך בבירור נוסף, מעקב וטיפול.
צוות האתר
19/02/2016

נטילת תרופת ב duodart

שלום פרופסור
אני בן 54 בביקורי אצל אורלוג הוא המליץ לי לקחת את duodart בצילום נראה שגודל הערמונית 52 סמ”ק והתלוננתי על מתן שתן 5-6 פעמים בלילה ולפעמים יותר וכמו כן שאריות של שתן . אני באופן קבוע עושה בדיקה של ציסטוסקופיה בכל שנה לפני 6 שנים עברתי כריתת TCC כמן כן אני מטופל תרופתי בכדורים ליתר לחץ דם- וזודיפ קום 10 מליגרם ,קדקס 1 מליגרם ,טירטס 2.5 מילגרם ונוטל פעם ביום אספרין . האם ניתן להוסיף את ה-DUODART ולשלבם עם הכדורים שלי ? האם יש צורך בבדיקה כלשהי לפני נטילת הכדור ? ולמה יש מסתוריות סביב התרופה הזו ?

יוני שלום,

ראשית, אין כל מסתוריות סביב תרופת ה DUODART. זהו טיפול מקובל ונפוץ להגדלת ערמונית, המידע לגבי טיפול זה שופע וקל להשיגו וגם אני כתבתי פעמים רבות על טיפול זה בפורום זה. לגבי התאמת טיפול זה למטופל כזה או אחר, ממליץ לבדוק זאת בפגישה אישית עם אורולוג, כולל שיחה ובדיקה גופנית. לאור העובדה שאין בידי את תיקך הרפואי המלא אינני יכול לתת המלצה רפואית בפורום זה. אשמח להפגש איתך במרפאתנו, לשוחח איתך, לבדוק אותך, לעיין בתיקך הרפואי ולתת לך המלצה לטיפול.
צוות האתר
31/07/2015

גודל הערמונית

גילי 63. בבדיקת אולטראסאונד נקבע שהערמונית שלי מוגדלת 56 סמ״ק.
לצורך השוואה, מהו הגודל התקין של ערמונית לגבר בגילי?
תודה רבה

פרופ' חיים מצקין

אין ערך תקין לגיל,

השאלה היא האם ישנן הפרות השתנה.

ערמונית קטנה לא מוגדלת היא עד כ30 סמ"ק.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
16/07/2015

סרטן הערמונית

שלום פרפסור מצקין ,
אובחנתי בביופסיה מורחבת 18 דגימות בסרטן גליסון 7 (3+4) , psa 18.06 גודל הערמונית 108 סמ”ק ,לא נוטל תרופות ,ללא עבר רפואי , בדיקות דם תקינות בגבולות הנורמה , תזונה בריאה בלבד . ביצעתי ct תקין אין גרורות , ביצעתי מיפוי עצמות אין גרורות , ביצעתי mri נימצא גוש 1 ס”מק,אין יציאה מהקופסית , הרופאים ממליצים לפי מומחיותם 1. ניתוח פתוח 2. ניתוח סגור רובוטי 3. הקרנות + טיפול 6 חודשים הורמונלי , מצב בריאותי מצויין בכושר טוב מאוד בחוג מטיבי לכת 15 עד 20 ק”מ ביום בטבע , אין בעיות במתן שתן ,זיקפה מצויינת , לפעמים קם בלילה למתן שתן לא לחוץ ,בזרם סביר , זרם רגיל ברוב הפעמים , לתחושתי בלבד אין צורך למהר לנתח או לטפל די במעקב וביצוע mri להשוואה לקודם ואז להחליט , אך הרופאים יוצרים תחושה שאני על הר געש שיתפרץ ויעבור להיות סרטן העצמות וזה יוצר פ ח ד , מה נכון לעשות ???

פרופ' חיים מצקין

יש מקום לטיפול ויפה שעה אחת קודם.

הן הביופסיה והן ערכי PSA מצדיקים זאת


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
29/06/2015

ערמונית מוגדלת

פרופ. מצקין
שלום רב!
בהמשל למיילים מטה
להלן תוצאות האורופלומטירה
Q MAX-21ML/S
Q AVG 12 ML/S
T FLOW 28SEC
T VOID 28 SEC
T TO MAX 10 SEC
Q VOL 343 ML
PVR 51 ML

המליץ על התחלת טיפול באבודרט בלבד ובמידה ויהיו הפרעות בתפקוד המיני,הוספת סיאליס 5 מג על בסיס יום יומי.בעוד חצי שנה לחזור על PSA וUS ערמונית.

מה אתה חושב על הטיפול שהוצע לי? ועל תופעת לואי של האבודרט?
מה הסכוי שתהיה לי אצירת שתן בגלל גודל הערמונית כעת?
תודה מראש

פרופ' חיים מצקין

בדיקת ההשתנה

תקינה

הרושם טיפול נכון ומתאים

בהצלחה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
26/03/2015

משתין בתכיפות ודחיפות כבר 4 חודשים בנוסף מיחושים בפין ובמפשעה

שלום. אני בן 29. לפני מס’ חודשים שמתי לב שאני הולך להשתין באופן תכוף, אבל עם תחושת התרוקנות. לאחר מס’ שבועות באחד הלילות “התהפך” המצב וקמתי להשתין כ-20 פעם באופן כמעט בלתי נשלט.
מאז, מסביבות נובמבר 14′ ועד היום, אני חש כל היום צורך להשתין, משתין המון פעמים ביום אך הזרם הוא חלש ברוב הזמן ואין ממש תחושת התרוקנות. בנוסף אני קם מוקדם בבוקר עם צורך להשתין ויש גירוי כללי בקצה הפין ש”מאותת” לי על צורך להשתין (כלומר הצורך אינו נטבע מלחץ בשלפוחית). ביקרתי בנובמבר, בסמוך לתחילת ההחמרה, אצל אורולוג, בנוסף ביצעתי בדיקת אולטרסאונד ופעמיים בדיקות שתן. האורולוג ביצע לי גם בדיקה רקטאלית. האורולוג אמר שאין ממצאים והכל תקין ושהוא לא ייתן טיפול כרגע כי הוא רוצה לראות אם זה חולף. כעבור כמה זמן ביקרתי אצל אורולוג אחר שלא בדק אותי פיזית אך בדק את תצלום האולטרסאונד והבדיקות ואמר שזה נשמע לו כמו שלפוחית רגיזה ושזה נובע ממתח נפשי. בנוסף ביקרתי אצל כירורג כדי לשלול בקע והוא שלל זאת. בנוסף אמר שגודל הערמונית שלי הוא 14 גרם.

עם הזמן החלו לי כאבים קלים/מיחושים באיזור המפשעה, פין ומאחורי האשכים ולעיתים הירכיים. הכאבים חולפים ובאים וכך גם מצב הצורך שלי להשתין ויש ימים יותר רגועים, אבל רוב הזמן אני צריך באופן דחוף ותכוף להשתין, לעיתים באופן לא נשלט וללא תחושת התרוקנות או הירגעות. אחד הרופאים נתן לי כדורים בשם ספסמו-ליט להקלה על השלפוחית ונטלתי אותם מס’ פעמים אך ללא הקלה.

אני בתקופת לימודים ויושב כמה חודשים בבית וסובל מהעניין נורא. הסבר הרופאים לא נשמע לי מספק לצערי מה גם שאני חושש שיש לי בעיה חמורה בהרבה שהרופאים משום מה לא עלו עליה. צר לי שאני חולק על דעתם המלומדת בדעת הדיוט אבל קשה לי להסתפק בהסבר של שלפוחית רגיזה ומתח נפשי כשיש לי כאבים באיבר המין וצורך להשתין שלא נובע מלחץ בשלפוחית והכדורים שאמורים להקל על התופעה כלל לא סייעו.

אשמח לקבל דעתך האם אלו נשמעים סימפטומים של שלפוחית רגיזה, דלקת בערמונית או מה זה כן יכול להיות, ויותר מאשמח לקבל זריקת הרגעה לכך שזה לא נשמע כמו גידול באחד מאברי המין או השתן.

בשולי הדברים אעיר כי נהגתי ליטול פרופסיה (לנשירת שיער) במשך שנתיים וחצי אך הפסקתי וחלפו יותר משנתיים מאז.

המון המון תודה

פרופ' חיים מצקין

לא הייתי קושר את הפרופסיה לנושא.

לא נשמע כלל כמו גידול במערכת השתן והמין.

שלפוחית רגיזה אולי , דלקת בשופכה אולי,  בקע בטוח שלא.

 


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
28/01/2015

ביופסיה של הערמונית

גילי כיום 65 . בשנת 2005 בבדיקה אצל אורולוג גילה במישוש אי תקינות בוצעה ביופסיה
הוצאו 7 דגימות. ב-6 לא זוהתה ממאירות וב-1 בקצה של אחד הפירורים נמצא חלק מבלוטה עם מבנה קריביפורמה מטיב לא ברור. באזור זה לא נראו תאים אטיפיים,גרעינונים או גבישים בחלל.
psa =4 גודל הערמונית 29 גרם במרקם תקין.
לפני חודש בבדיקת אולטראסואנד ערמונית מוגדלת 85 סמ”ק וה-psa=9.11
psa עלה באופן רציף במהלך השנים. היחס בין psa חופשי לרגיל בשלש בדיקות שנעשו בתקופה הוא כ-10%.
לאור נתונים אלו האם ניתן להמשיך במעקב ואם לא תתגלה הגדלה חריגה ב-psa לוותר על לקיחת ביופסיה. אני חושש מבדיקת זו לא בגלל כאב אלא בגלל סיבוכים אפשריים ותוצאות שיכולות לגרום לחששות וטיפולים מיותרים.
אודה לך מאוד על תשובה

פרופ' חיים מצקין

לדעתי יש מקום לביופסיה חוזרת

בהצלחה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
07/11/2014

כדורי קסטרל

שלום רב
אני בן 52. ללא סוכר, כולסטרול לחץ דם וכד’.

סובל מהפרעות בהטלת שתן כשנתיים שלוש כולל קימה בלילה פעם עד 3 . כמו כן PSA גבוה והפרעות בזיקפה מספר שנים.

ה PSA סביב 5.2 במשך השנה האחרונה

לפני כן הוא טיפס במשך 8 שנים מ 1 עד 5.2 בעיקביות. עשיתי ביופסיה לפני 6 שנים והיה תקין ( אז הייתה קפיצה מ 3.2 ל 5 תוך פחות משנה והאורולוג שלח אותי לביופסיה.

גודל הערמונית היום 50 סמ”ק. בזמן הביופסיה לפני 6 שנים היה גודלה 25 סמ”ק ( קפץ פי שניים תוך 6 שנים! )

לוקח פרמיקסון מזה שנה פעם ביום ולא ממש עוזר.

כעת, הייתי אצל האורולוגית והיא עשתה לי בדיקת רקטלית ( הערמונית, לדבריה, מעט מוגדלת עם קצוות לא ברורים..מה זה אומר איני יודע). בנוסף, בדיקת מהירות זרימת שתן ונפח שארית. שתיתי ליטר וחצי ולאחר כשעה נבדקתי. ההתרוקנות הייתה במשך 100 שניות במהירות ממוצעת 10. הרופאה אמרה שזה ערך שמצדיק ניתוח מיידי אם רק ארצה…

1- כעת הרופאה רשמה לי את הכדור קסטרל 10 מ”ג. לא ברור מדוע היא מתחילה במינון הכי גבוה?

2- יש לציין כי אני רווק ומנסה להביא עם חברה ילד לעולם וידוע לי כי תופעת הלוואי של הכדור הינה שפיכה לאחור. דבר נוסף הבנתי שאסור לקחת את הכדור עם סיאליס או ויאגרה. אז מה עושים?

3- האם סביר ערכי PSA גבוהים כל כך בגילי רק בגלל ערמונית מעט מוגדלת

4- האם ניתוח לייזר ירוק לדוגמא שנחשב חדשני יחסית, גורם לאותה תוצאה של הניתוחים האחרים מבחינת היכולת לשפוך זרע רגיל? הפרעות בזיקפה? טפטופי שתן?

לאור מה שמסרתי מה היית ממליץ לי לעשות?

תודה על התשובות

15/08/2014

כאבים בערמונית ובדרכי השתן

שלום פרופסור,
אני בן 29, מזה כשנתיים אני סובל מהבעיה המתבטאת בתחושת שריפה תמידית לאורך צינור השופכה, בעיקר בפתח היציאה (כ3 חודשים לאחר הופעת כאב זה, החלו גם כאבים בגב התחתון – אך בדיקות MRI בגב, לא גילו סיבה ממשית לכאב, כך שאני חושד שיש קשר לבעיה בערמונית).
כאשר אני מפעיל לחץ בעת מתן שתן, מורגשת דקירה חדה באזור הערמונית.
עברתי מספר בדיקות דם, שתן וזרע – התרביות תקינות ולא נמצאו עדויות למחלת מין כלשהי. החשד היחיד הוא שבבדיקת הזרע נמצאו תאי דם לבנים “בודדים”.
בבדיקת אולטרסאונד נמצא שגודל הערמונית תקין והתרוקנות השלפוחית תקינה.
צרכתי אנטיביוטיקה (ציפרודקס) למשך 30 יום, כחודשיים לאחר סיום האנטיביוטיקה הגעתי לשיפור טוב במצבי, אך מאז הכאב חזר להתעצם במלאו.
צרכתי פרמיקסון למשך 45 יום, חל שיפור בכאב במתן שפיכה, אך תחושבת השריפה הקבועה אינה חולפת.
צרכתי משככי כאבים, השפעתם פוחתת עם הזמן וגם כך אינם ממש יעילים.
הדרך היחידה להקל על הכאבים היא צריכת כמויות מים אדירות (מעל 10 ליטר ביום) והתאפקות (משום שמיד לאחר התרוקנות הכאב חוזר לשיאו), הבעיה שפעולה זו מפעילה לחץ עז על השלפוחית (שגם כך רגישה). איני יודע איזה סבל עדיף.

אני מותש מכאבים, הקריירה נהרסה בגלל שהכאב אינו מאפשר לי להתרכז בשום דבר, חיי המין שלו הפכו מגבר בשיאו לאלו של בן 70.
אני מרגיש עצמי שוקע בדיכאון… מותש מכאבים… מוכן לנסות הכל.

פרופ' חיים מצקין

יתכן והקלה מסוימת ניתן לקבל גם מתרופות אחרות כגון נוגדי דלקת כמו אדויל וולטרן. לעיתיפ לא שכיחות גם טיפול באומניק יכול להקל על תסמינים שמרביתם מתאימים לתסמונת של כאב כרוני באגן או פרוסטיטיס כרונית.

האור בקצה המנהרה הוא שמדובר בתקופות שחלקן יותר מפריעות ובחלקן הרבה פחות ובכל מקרה אים מדובר במצב שעלול להתפתח למשהו מסובך, קשה או מאיים על בריאתך.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
18/05/2014

ערמונית מוגדלת – שימוש בדאורט

אני סובל מערמונית מוגדלת במשקל 71 גרם. לאחרונה האורולוג שאל אותי אם יהיה ברצוני להשתמש בתרופה דואודרט.
האם ישנם סיכונים בשימוש בדואודרט למצב של ערמונית מוגדלת ? אני בן 67, סובל בתכיפות במתן שתן בכל היממה , psa = 1.17 ללא שינויים משמעותיים והתפקוד המיני תקין. נאמר לי ע”י האורולוג שתרופה זו בין השאר תקטין ב – 30% לערך את גודל הערמונית ויתכן ותפגע גם בתפקוד המיני, אך זה לא ודאי. האם כדאי לי לנסות את התרופה הזאת מתוך ידיעה שאם יופיעו
תופעות לוואי שתארתי, אוכל לחזור למצב בו אני נמצא כיום מבחינת התפקוד המיני , ע”י הפסקת נטילת הטיפול הזה (דואודרט)?
תודה.

פרופ' חיים מצקין

ראשית התרופה נכונה ועשויה להועיל לך.

שנית רק כ5% מהנוטלים אותה סובלים באמת בהפרעה באונות, השאר לא נפגעים כלל . יש להבין שיהיה פחות נוזל זרע בכל מקרה אבל אני מניח שאתה בגיל של נכדים ולא ילדים.

אם מפסיקים מיד לאחר הופעת תופעת לוואי של איןאונות היא הפיכה כלומר תחזור למצב בו הית קודם לכן.

בהצלחה


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
22/04/2014

ערמונית מוגדלת

יש לי ערמונית מוגדלת בשקל 66 גרם ושארית גדולה כ-296 סמ”ק
שלפוחית השתן בעלת דופן סדיר
הכליות תקינות
הבדיקה באולטרסאונד בוצעה ב-11.3.2013
שאלתי היא האם לבצע את הניתוח בשיטת ה-SPP וזאת על פי המלצת האורולוג שלי בגלל גגודל הערמונית ?
אם כן האם אתה מנתח באופן פרטי והיכן?
תודה

פרופ' חיים מצקין

שלום

גודל הערמונית  66 סמ"ק מאפשר גם ניתוח ללא פתיחת בטן. אבל הגודל יקבע באולטראסאונד רקטלי אצלי בקליניקה והוא המחייב.

אני מבצע את שני סוגי הניתוחים: פתוח וללא פתיחת הבטן. ניתוחים פרטיים  אני מבצע בבית החולים "אסותא" רמת החייל.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
15/09/2013

טיפול בסרטן הערמונית

גודל הערמונית 63 סמ”ק. האם מתאים לטיפול בברכיתרפיה?

פרופ' חיים מצקין

הגבול העליון הוא 50 סמ"ק לערך.

בגודל של 63 סמ"ק ניתן על ידי טיפול הורמונלי להקטין את הבלוטה הרבה מתחת ל-50, אבל זנ מצריך טיפול עם תופעות לוואי ודחייה של הברכירתפיה ל3-6 חודשים.

יש לקחת זאת במכלול השיקולים


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב
17/04/2013

הגדלה של הערמונית

בשנים האחרונות הפרוסטטה שלי גדולה פי 3 מהנורמה. אני אוטוטו אהיה בן 58, ובגלל המצב הבריאותי של אשתי, אני לא פעיל מבחינה מינית. האם זו יכולה להיות הסיבה לגודל הערמונית? הפגישה הבאה עם הרופא שלי תהיה בשביל לבדוק אם יש לי סרטן הערמונית והוא יתן לי כדורים כדי להפחית את הנפיחות של הפרוסטטה.

פרופ' חיים מצקין

העדר פעילות מינית איננו גורם לגדילת הערמונית


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: גודל הערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

איזה טיפול וש לסרטן הערמונית ureaplasma ureal pcr - detected סרטן בערמונית ניתוח חוזר בדיקת PSA בעיות בזקפה פרמקסון 160 מ"ג בעיות פרוסטטה פגיעה בערמונית פרוסטטיטיס דסמופרסין מתן שתן דחוף דם בזרע טיפולי קרינה לסרטן ערמונית זיבה רגישות באשכים הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין טיפול בלייזר דלקת בדרכי השתן פרוסטטה ופוריות דאודורט U.UREAL/PARVUM-PCR ערכי PSA PARVUM-PCR קריש דם בודד בשתן. כלמידיה ביופסיה לערמונית הסרת אשכים מחלת מין אי נעימות בקצה הפין לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין דם בשתן ניתוח ערמונית בלייזר האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? אבודרט דרכי השתן זרע גמירה ניתוח ערמונית אבנים בשלפוחית שלפוחית רגיזה התרופה דואודרט קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? בלוטת הערמונית צריבה בעת מתן שתן פרוסטטה מחלת מין לחוץ בעיות זיקפה תרופות