גודל הערמונית/צי'סטה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: גודל הערמונית/צי'סטה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » גודל הערמונית/צי'סטה


23/03/2016

גודל הערמונית/צי’סטה

אני בו 58.5.
אני עושה משנת 2012 בדיקת U.S כליות ודרכי השתן וגודל הערמונית בבדיקה הראשונה
היה 5.3X5.4X5.9.
החודש 03.16 גודל הערמונית הוא 5.3X4.8X4.8.
שאלתי היא למה יש ירידה בגודל של הערמונית ( גם בשתי בדיקות נוספות ).
האם זה טעות אופטית של הטכנאי .
האם גודל הערמונית הוא קטן/בינוני/גדול/סביר לגיל.
בבדיקה התגלתה גם צי’סטה בגודל של 0.7 ס”מ בכליה שמאלית.
מה זה אומר ? האם זה דורש טיפול.

משה שלום,

אולטראסאונד היא בדיקה המושפעת מהמבצע אותה ולכן בדיקות ע"י שני מפעילים שונים באותו יום יכולות לתת תוצאות שונות. כמו כן, לא ציינת האם בתקופה שבין שתי הבדיקות התחלת טיפול תרופתי להגדלת ערמונית. ישנן תרופות הגורמות להקטנת הערמונית (AVODART, DUODART, FINASTERIDE) ובמידה ואתה מטופל באחת מתרופות אלו זה יכול להסביר את ההקטנה של הערמונית.

גודל הערמונית שלך בסונר הראשון היה כ 80-90 סמ"ק ובסונר השני כ 60-65 סמ"ק. אין הגדרות של קטן/בינוני/גדול ולמעשה אין לגודל השלכה פרט להחלטה על סוג טיפול תרופתי בחולים הזקוקים לטיפול תרופתי, והחלטה על סוג ניתוח בחולים הזקוקים לניתוח. הגודל לכשלעצמו אינו מנחה אותנו האם לטפל או לא. תסמיני המטופל הם אלו הקובעים האם יש צורך בטיפול.

ציסטות כלייתיות פשוטות הן מאוד שכיחות ואינן מצריכות טיפול ואף אינן מצריכות מעקב. עם זאת, חשוב לוודא שהציסטה שלך היא ציסטה פשוטה ולא ציסטה מורכבת, מצב המצריך בירור נוסף ולעיתים אף טיפול. מומלץ להוועץ באורולוג לגבי הצורך בבירור נוסף, מעקב וטיפול.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: גודל הערמונית/צי'סטה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דואודארט דלקת כרונית בערמונית בן 21 ציסטוסקופיה מיץ רימונים דלקת ערמונית גודל בלוטת הערמונית פציעת הערמונית הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. פירמגון ואנטיביוטיקה קריש דם בודד בשתן. תופעות לוואי בנטילת דואודרט טפטוף שתן שלום אני בן 19 טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית טיפול מונע קרי לילה אופירה סרטן הערמונית חוזר ויטלי כאב באגן שארית שתן של 850 סמ"ק קריש כדור דואודרט פרוסטטיס UREA.PARVUM-PCR - חיובי ביטוח בריאות הגדלה שפירה של הערמונית? אני לחוץ דואדארט צריבה בעת הטלת זרע פרוסטטה ופוריות זרע אחרי שתן טיפות שתן לאחר מתן שתן פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה אבנים בשלפוחית קושי במתן שתן לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין זיבה דם בזרע ביופסיה ערמונית PARVUM-PCR בצקת פרוסטטה המשך שאלה למחלת מין לחוץ שארית שתן מתן שתן דחוף האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? פגיעה בערמונית תרופת דואודרט ערמונית/שלפוחית השתן