ברכי תרפיה בערמונית


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: ברכי תרפיה בערמונית

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » ברכי תרפיה בערמונית


11/01/2017

ברכי תרפיה בערמונית

שלום רב.
אני מבקש לברר האם אפשר לנתח את הערמונית לאחר ברכיתרפיה בגלל אי מתן שתן ואיזה סוג של ניתוח מומלץ, האם קריטה מלאה או סוג אחר?
שאלה נוספת-שמעתי כי קיימת אפשרות לעורר את מתן השתן על ידי סגירת צינורית הקטטר ל 4-5שעות ביום על ידי קליפס מיוחד.מה דעתך בנושא?

דני שלום,

סוג הניתוח נקבע לפי הסיבה ניתוח וגודל הערמונית. במידה וישנה חזרה של הסרטן אחרי ברכיתרפיה וישנם תנאים מתאימים לניתוח, אז מדובר על ניתוח כריתה שלמה (רדיקלית) של הערמונית, לרוב יחד עם בלוטות לימפה אגניות. במידה והסיבה לכריתת הערמונית היא אצירת שתן או הפרעות השתנה אז מדובר בכריתה חלקית של החלק אשר לוחץ על צינור השופכה. במקרים אלו סוג הניתוח (סגור/פתוח/אידוי/לייזר וכו') נקבע לפי גודל הערמונית ומצבו הכללי של המנותח.

סגירת הקטטר לסירוגין אינה מומלצת, בעיקר במקרים בהם נצפתה אי ספיקת כליות לפני החדרת הקטטר.
צוות האתר
02/01/2017

ברכי תרפיה בערמונית

עברתי לפני 5 שבועות ברכיתרפיה הערמונית פעמיים ניסו לגמול אותי מקטטר ו עדיין אין לי שתן אני דואג מה אפשר לעשות

דני שלום,

אצירת שתן אחרי ברכיתרפיה היא אחת מהסיבוכים המוכרים של שיטת טיפול זה. ייתכן ובהמשך תצליח להגמל מקטטר אך ישנם חולים אשר ייאלצו לעבור ניתוח כריתת ערמונית לשם גמילה מקטטר. תזמון הניתוח המומלץ הוא לפחות 3 חודשים לאחר ברכיתרפיה ועדיף אך יותר מכך בכדי להוריד את הסיכון בסיכוים לאחר ניתוח הערמונית.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: ברכי תרפיה בערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

תכיפות במתן שתן דלקת בערמונית Free PSA טיפול בדאודרט דלקת בדרכי השתן דלקת בשלפוחית השתן בעיות פרוסטטה בלוטת הערמונית בנפח קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. פגיעה בערמונית שפיכה מוקדמת סרטן הערמונית הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין מחלת מין ביופסיה ערמונית המשך שאלה למחלת מין לחוץ טיפול בפרוסטטה ברכיתרפיה טפטוף לאחר מתן שתן טיפול סרטן הערמונית האם יש לאבא שלי סרטן? האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? שימוש בתרופות האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? קושי במתן שתן סיאליס טיפות שתן לאחר מתן שתן דלקת כרונית בערמונית גב ושתן טיפול באבודרט הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט כאב באגן בצקת הגדלה של הערמונית דלקת בפרוסטטה ? צריבה בשתן תרופת דואודרט PSA גבוה בעיה במתן שתן דלקת ערמונית פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה גמילה מקטטר התרופה דואודרט גמירה תרופה אבודרט דואורט פרוסטטיטיס ביופסיה קושי בהשתנה סרטן הפרוסטטה