ברכי תרפיה בערמונית


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: ברכי תרפיה בערמונית

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » ברכי תרפיה בערמונית


11/01/2017

ברכי תרפיה בערמונית

שלום רב.
אני מבקש לברר האם אפשר לנתח את הערמונית לאחר ברכיתרפיה בגלל אי מתן שתן ואיזה סוג של ניתוח מומלץ, האם קריטה מלאה או סוג אחר?
שאלה נוספת-שמעתי כי קיימת אפשרות לעורר את מתן השתן על ידי סגירת צינורית הקטטר ל 4-5שעות ביום על ידי קליפס מיוחד.מה דעתך בנושא?

דני שלום,

סוג הניתוח נקבע לפי הסיבה ניתוח וגודל הערמונית. במידה וישנה חזרה של הסרטן אחרי ברכיתרפיה וישנם תנאים מתאימים לניתוח, אז מדובר על ניתוח כריתה שלמה (רדיקלית) של הערמונית, לרוב יחד עם בלוטות לימפה אגניות. במידה והסיבה לכריתת הערמונית היא אצירת שתן או הפרעות השתנה אז מדובר בכריתה חלקית של החלק אשר לוחץ על צינור השופכה. במקרים אלו סוג הניתוח (סגור/פתוח/אידוי/לייזר וכו') נקבע לפי גודל הערמונית ומצבו הכללי של המנותח.

סגירת הקטטר לסירוגין אינה מומלצת, בעיקר במקרים בהם נצפתה אי ספיקת כליות לפני החדרת הקטטר.
צוות האתר
02/01/2017

ברכי תרפיה בערמונית

עברתי לפני 5 שבועות ברכיתרפיה הערמונית פעמיים ניסו לגמול אותי מקטטר ו עדיין אין לי שתן אני דואג מה אפשר לעשות

דני שלום,

אצירת שתן אחרי ברכיתרפיה היא אחת מהסיבוכים המוכרים של שיטת טיפול זה. ייתכן ובהמשך תצליח להגמל מקטטר אך ישנם חולים אשר ייאלצו לעבור ניתוח כריתת ערמונית לשם גמילה מקטטר. תזמון הניתוח המומלץ הוא לפחות 3 חודשים לאחר ברכיתרפיה ועדיף אך יותר מכך בכדי להוריד את הסיכון בסיכוים לאחר ניתוח הערמונית.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: ברכי תרפיה בערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בעיות פרוסטטה מתן שתן דחוף ערמונית מוגדלת שתן מרובה סיאלס 5 מג זרע אחרי שתן השפעות כדור דאודורט פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה ביופסיה לערמונית סרטן ערמונית קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת טיפול בפרוסטטה טיפול סרטן הערמונית גמילה מקטטר רוסטטה תרופה דואודרט גודל הערמונית דלקת כרונית בערמונית הגדלה של הערמונית הגדלת ערמונית ניתוח חוזר זרע אחרי פיפי הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? דסמופרסין ברכיתרפיה בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית צריבה בעת הטלת זרע אשך טפטוף שתן תרופות מחלת מין לחוץ מעבר מתרופת DUODART ל קסטראל האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? דלקת כרונית של הערמונית תרופת דואודרט תופעות לוואי בנטילת דואודרט הולדת צאצאים אצירת שתן! אבודארט המשך שאלה למחלת מין לחוץ מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ תסמונת כאב האגן הכרוני דלקת בדרכי השתן טיפול בסרטן הערמונית פגיעה בערמונית אי נעימות בקצה הפין דואורט האם יש לאבא שלי סרטן? כאב באגן