ברכי תרפיה בערמונית


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: ברכי תרפיה בערמונית

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » ברכי תרפיה בערמונית


11/01/2017

ברכי תרפיה בערמונית

שלום רב.
אני מבקש לברר האם אפשר לנתח את הערמונית לאחר ברכיתרפיה בגלל אי מתן שתן ואיזה סוג של ניתוח מומלץ, האם קריטה מלאה או סוג אחר?
שאלה נוספת-שמעתי כי קיימת אפשרות לעורר את מתן השתן על ידי סגירת צינורית הקטטר ל 4-5שעות ביום על ידי קליפס מיוחד.מה דעתך בנושא?

דני שלום,

סוג הניתוח נקבע לפי הסיבה ניתוח וגודל הערמונית. במידה וישנה חזרה של הסרטן אחרי ברכיתרפיה וישנם תנאים מתאימים לניתוח, אז מדובר על ניתוח כריתה שלמה (רדיקלית) של הערמונית, לרוב יחד עם בלוטות לימפה אגניות. במידה והסיבה לכריתת הערמונית היא אצירת שתן או הפרעות השתנה אז מדובר בכריתה חלקית של החלק אשר לוחץ על צינור השופכה. במקרים אלו סוג הניתוח (סגור/פתוח/אידוי/לייזר וכו') נקבע לפי גודל הערמונית ומצבו הכללי של המנותח.

סגירת הקטטר לסירוגין אינה מומלצת, בעיקר במקרים בהם נצפתה אי ספיקת כליות לפני החדרת הקטטר.
צוות האתר
02/01/2017

ברכי תרפיה בערמונית

עברתי לפני 5 שבועות ברכיתרפיה הערמונית פעמיים ניסו לגמול אותי מקטטר ו עדיין אין לי שתן אני דואג מה אפשר לעשות

דני שלום,

אצירת שתן אחרי ברכיתרפיה היא אחת מהסיבוכים המוכרים של שיטת טיפול זה. ייתכן ובהמשך תצליח להגמל מקטטר אך ישנם חולים אשר ייאלצו לעבור ניתוח כריתת ערמונית לשם גמילה מקטטר. תזמון הניתוח המומלץ הוא לפחות 3 חודשים לאחר ברכיתרפיה ועדיף אך יותר מכך בכדי להוריד את הסיכון בסיכוים לאחר ניתוח הערמונית.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: ברכי תרפיה בערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. בעיה במתן שתן סיאליס הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp מיץ רימונים כאב באשך רוסטטה כאב גב תחתון הרדמות האגן והרגלים כאב ותחושת בעירה טיפול באבודרט שתן מרובה ערמונית מוגדלת U.UREAL/PARVUM-PCR האם יש לאבא שלי סרטן? ניתוח חוזר דלקת בערמונית מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ פגיעה בערמונית מתן שתן דחוף סרטן הערמונית תורשתי ? השפעות כדור דאודורט האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? אי נעימות בקצה הפין ניתוח ערמונית בלייזר הגדלת הערמונית רגישות באשכים אצירת שתן! ביופסיה של הערמונית אני לחוץ בעיות זיקפה כאב בפין דלקת כרונית בערמונית בן 21 כדורcialis 50mg טפטוף לאחר מתן שתן מתן שתן דלקת באשך כאב בטן תחתונה ואגן צד שמאל אבנים בכליות מחלת מין לחוץ תרופה דואודרט UTI חוזרים ונשנים פרוסטטה תרופת דואודרט בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית כאב באשך ימין לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור הופעת דם בעת מתן זרע כריתת ערמונית שפירה כאב באגן דלקת בשלפוחית השתן ערמונית מוגדלת ושארית שתן