בעיית פרוסטטה אצל אדם בן 85


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בעיית פרוסטטה אצל אדם בן 85

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בעיית פרוסטטה אצל אדם בן 85


15/07/2016

בעיית פרוסטטה אצל אדם בן 85

ד”ר שלום !
אבי בן 85 , בבדיקות US נמצאה ערמונית בגודל של כ110 סמ”ק , לוחצת מאוד על קרקעית השלפוחית. כיס שתן גדול ( 1000 סמ”ק ) כליות בגודל תקין, שאריות שתן גדולות של מעל 400 סמ”ק.
מדובר באדם עם ריפרוף לבבי ולאחר 2 מקרי אירוע מוחי שחלפו ללא נזקים.
אבי מצליח להשתין בקלות כמות שתן של כ-300 סמ”ק בכל השתנה.
בוצעה בדיקה אורודינמית ונמצאה התכווצות דטריזוה טובה.
מעבר לכך לא קיימים סימפטומים כמו כאבים , אבנים או דלקות חוזרות.
רופא אורולוג המליץ על Casodex ואמר שהתרופה עשויה להקטין את הערמונית ב30 אחוז תוך 6 שבועות ושבשילוב עם Duodart ניתן למנוע צורך בניתוח.
אשמח לקבל את חוות דעתך.

דרור שלום,

קאזודקס היא תרופה לטיפול בסרטן ערמונית ואינה תרופה מקובלת לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית. אמנם ייתכן שיש לה אפקט תוספת מעבר לדואודרט אך אינני מכיר אף מחקר המראה הקטנה של 30% בנפח הערמונית לאחר תוספת קאזודקס למטופל הנוטל דואודרט. ידוע כי דואודרט מקטין את הערמונית ב 30% ולוקח בין 3 ל 6 חודשי טיפול עד שאפקט זה מגיע לשיאו.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: בעיית פרוסטטה אצל אדם בן 85

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

PSA גבוה טיפול בסרטן הערמונית הגדלת פרוסטטה ויטלי פרוסטטה מוגדלת טמסוליסין תופעות לוואי אני לחוץ אי נעימות בקצה הפין U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי דלקת כרונית של הערמונית סרטן בערמונית ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי חימום הערמונית U.UREAL/PARVUM-PCR צריבה בעת הטלת זרע קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת קושי במתן שתן טיפול בלייזר תסמונת כאב האגן הכרוני ביופסייה פגיעה בערמונית פרוסטטה ופוריות לקיחת דואודרט ותופעות לוואי דלקת בדרכי השתן נפח ערמונית האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? תכיפות בשתן ערמונית/שלפוחית השתן האם כדאי לעשות ניתוח ברכיתרפיה בדיקת PSA ניתוח ערמונית דלקת הערמונית כרונית תרופת דואודרט ureaplasma ureal pcr - detected שתן בלילה מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ דואורט זרע אחרי פיפי סרטן הפרוסטטה ביופסיה ערמונית לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור סרטן הערמונית תורשתי ? ביופסיה קרי לילה קריש גמירה טיפות זרע אחרי שתן הגדלה שפירה של הערמונית? בעיות זיקפה