בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן


18/10/2016

בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן

שלום רב,
אני בן 55. במשפחתי היסטוריה של סרטן הערמונית, ולכן אני מבצע זה כ-10 שנים בדיקות PSA, ו-כן גם כמה פעמים בדיקת אולטרה-סאונד בטן. כל בדיקות ה-psa עד כה היו תקינות – נמוכות.
בשנים האחרונות אני חווה קשיי השתנה.

ממש לאחרונה שוב ביצעתי בדיקת אולטרה-סאונד – וזו התוצאה:
כליות תקינות, פרנכימה שמורה, ללא אבנים.
שלפוחית שתן עם קיבולת טובה, בעלת דופן טרביקולרי.
הערמונית בנפח 33.8 סמ”ק.
לאחר התרוקנות שארית שתן כ-52.3 סמ”ק.

מה זה אומר, ובמיוחד לאור הבעיות שאני חווה בשנים האחרונות במתן שתן?

אריק שלום,

לאולטראסאונד אין תפקיד בבדיקת סקר לסרטן ערמונית. גם בהערכה ראשונית של גבר עם הפרעות השתנה וחשד להגדלה שפירה של הערמונית לאולטראסאונד יש תפקיד מאוד מוגבל, ובעיקר משמש במקרים בהם ישנו חשד או הוכחה לאצירת שתן.

בקרב גברים עם הפרעה במתן שתן על רקע הגדלת ערמונית, חומרת התסמינים היא זו המנחה את הצורך בטיפול תרופתי (או ניתוחי במקרה של כשלון טיפול תרופתי). גודל הערמונית משמש רק כשיקול בבחירת סוג הטיפול התרופתי.

במקרה שלך הערמונית שלך מעט מוגדלת ויש לך שארית שתן לא גדולה וכנראה גם לא משמעותית קלינית. אך מכיוון שאינך מציין מה חומרת התסמינים שלך לא ניתן לקבוע האם את הזקוק לבירור נוסף או לטיפול כלשהוא.

ממליץ שתבדק ע"י אורולוג בצורה מקיפה ומדוקדקת להחלטה על צורך בבירור נוסף או צורך בטיפול.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בעיות פרוסטטה אי נעימות בקצה הפין רגישות באשכים סרטן בערמונית איזה טיפול וש לסרטן הערמונית זרע אחרי שתן תכיפות במתן שתן טיפות שתן לאחר מתן שתן psa פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה אולטראסאונד האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? פירמגון ואנטיביוטיקה טפטוף שתן גודל ערמונית דסמופרסין תרופות ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור דלקת בדרכי השטן קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. הטיפול stereo tactic בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית כאבים בערמונית אשך המשך שאלה למחלת מין לחוץ טיפול בלייזר רוסטטה ציסטוסקופיה תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית ureaplasma ureal pcr - detected מה הטיפול הנכון ערמונית/שלפוחית השתן דואדארט הגדלת ערמונית טיפול בדאודרט שלום אני בן 19 בדיקת הערמונית דלקת הערמונית כרונית זיבה הופעת דם בעת מתן זרע בלוטת הערמונית בריחת שתן פגיעה בערמונית בעיות זיקפה בצקת דלקת בשלפוחית השתן קריש כדורcialis 50mg נפח ערמונית