בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן


18/10/2016

בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן

שלום רב,
אני בן 55. במשפחתי היסטוריה של סרטן הערמונית, ולכן אני מבצע זה כ-10 שנים בדיקות PSA, ו-כן גם כמה פעמים בדיקת אולטרה-סאונד בטן. כל בדיקות ה-psa עד כה היו תקינות – נמוכות.
בשנים האחרונות אני חווה קשיי השתנה.

ממש לאחרונה שוב ביצעתי בדיקת אולטרה-סאונד – וזו התוצאה:
כליות תקינות, פרנכימה שמורה, ללא אבנים.
שלפוחית שתן עם קיבולת טובה, בעלת דופן טרביקולרי.
הערמונית בנפח 33.8 סמ”ק.
לאחר התרוקנות שארית שתן כ-52.3 סמ”ק.

מה זה אומר, ובמיוחד לאור הבעיות שאני חווה בשנים האחרונות במתן שתן?

אריק שלום,

לאולטראסאונד אין תפקיד בבדיקת סקר לסרטן ערמונית. גם בהערכה ראשונית של גבר עם הפרעות השתנה וחשד להגדלה שפירה של הערמונית לאולטראסאונד יש תפקיד מאוד מוגבל, ובעיקר משמש במקרים בהם ישנו חשד או הוכחה לאצירת שתן.

בקרב גברים עם הפרעה במתן שתן על רקע הגדלת ערמונית, חומרת התסמינים היא זו המנחה את הצורך בטיפול תרופתי (או ניתוחי במקרה של כשלון טיפול תרופתי). גודל הערמונית משמש רק כשיקול בבחירת סוג הטיפול התרופתי.

במקרה שלך הערמונית שלך מעט מוגדלת ויש לך שארית שתן לא גדולה וכנראה גם לא משמעותית קלינית. אך מכיוון שאינך מציין מה חומרת התסמינים שלך לא ניתן לקבוע האם את הזקוק לבירור נוסף או לטיפול כלשהוא.

ממליץ שתבדק ע"י אורולוג בצורה מקיפה ומדוקדקת להחלטה על צורך בבירור נוסף או צורך בטיפול.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: בעיות במתן שתן, והסבר תוצאות אולטרא-סאונד בטן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

מחלת מין אשכים דאודורט גמירה הופעת דם בעת מתן זרע הגדלת ערמונית כאב בטן תחתונה ואגן צד שמאל צריבה בעת הטלת זרע תסמונת כאב האגן הכרוני הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין כדור cialis 5 מ"ג כאבים בערמונית אוראופךזמה ניתוח חוזר פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה כאב באשך ביופסיה לערמונית גודל ערמונית טיפול באבודרט תרבית סיאליס דואדרט תופעות לוואי בנטילת דואודרט הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית אי נעימות בקצה הפין רוסטטה אולטראסאונד ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה UTI חוזרים ונשנים פרמקסון 160 מ"ג קריש דם בודד בשתן. בנושא הערמונית פרוסטטיס קושי במתן שתן פרוסטטה מוגדלת ערמונית מעט מוגדלת PSA גבוה הסרת אשכים לאחר ניתוח ערמונית אצל דר שליו משה.נסיון דרך הפין לא צלח כי טען להצרות בשופכה עבר לפתיחתבטן ..כעת צלקת לכל אורך הפין דלקת כרונית בערמונית בן 21 לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור תרופה אבודרט טיפול בדאודרט טמסולוסין סרטן הפרוסטטה דלקת כרונית בערמונית גודל בלוטת הערמונית טיפול בסרטן הערמונית כריתת ערמונית שפירה