בעיה במתן שתן


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: בעיה במתן שתן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » בעיה במתן שתן


25/01/2016

שינויים בתכיפות מתן שתן

שלום רב
בן 58. בריא. בחודשים האחרונים בעיה במתן שתן. קם בלילה כמה פעמים. מצד שני לפעמים הרגשה שצריך ולא יוצא כלום. פתאום אחרי זמן לא יכול להתאפק. לפעמים טיפטוף. וכבר קרו כמה מקרי תקלות לא נעימות. של כמעט חוסר שליטה. אין כאבים צריבה . וכו….. בדיקה רקטלית ערמונית תקינה. לא מקיים יחסי מין מתוך בחירה. מאונן לעיתים רחוקות מאוד. מה עלי לעשות? איזה בירור להמשיך? תודה.

שלום ותודה על שאלתך,

תלותיך מרמזות על הפרעת השתנה אשר לרוב נובעת מחסימת מוצא השלפוחית (קושי בהתרוקנות). בגברים בגיל 58 שכיח שמקור בעייה זו  בהגדלת ערמונית אך ישנן גם סיבות אחרות. ממליץ בדיקה ע"י אורולוג לקביעת האבחנה בעקבותיה אתה סובל מהתסמינים שפירטת, ולפי האבחנה ייקבע הטיפול המתאים.
צוות האתר
09/01/2016

בעיה במתן שתן, במיוחד בלילה.

שלום רב. מזה שנה יש לי בעיה במתן השתן בלילה. הזרם חלש מאוד ועלי להתאמץ על מנת שאוכל להתרוקן. נבדקתי ע״י אורולוג, אשר נתן לי למשך חודש כדור יומי של Xatral 10mg. בU/S של דרכי השתן לא נמצאה פתולוגיה. לצערי, לאחר שנבדקתי שינית ע״י אורולוג, נאמר לי שהכל בסדר, למרות שאין שום הטבה במצבי. אודה לתשובה.

שלום ניר ותודה על שאלתך,

לאור הטיפול שניתן לך אני יוצא מנקודת הנחה שהאורולוג המטפל בך הגיע למסקנה שמקור תלונותיך בהגדלת ערמונית. במידה ואכן זו בעייתך הטיפול בהגדלת ערמונית מתחלק לגברים עם ערמונית קטנה (פחות מ 30-40 סמ"ק) ו PSA מתחת ל 1.5, אשר לרוב מקובל לטפל בהם בחוסם אלפא בלבד (כדוגמת XATRAL). לעומת זאת, גברים עם ערמונית גדולה מ 30-40 סמ"ק ו/או PSA גבוה מ 1.5 יהנו מטיפול משולב של חוסם אלפא ומעכב 5 אלפא רדוקטאז (AVODART). טיפול משולב זמין היום בצורך כדור בודד הנקרא DUODART וכולל את שני המרכיבים יחדיו.

במידה והטיפול עם XATRAL שיפר את תלונותיך יש להמשיך עם טיפול זה באופן קבוע. במידה והשיפור לא מספק ולפי סונר יש לך ערמונית גדולה ובמידה ויש לך בדיקת PSA מעל 1.5 אני ממליץ שתשוב לאורולוג שלך לשקול טיפול משולב.

במידה  וללא שיפור עם טיפול תרופתי מומלץ לשקול בירור סיבות אחרות לתלונותיך.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: בעיה במתן שתן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

סרטן ערמונית טיפול בדאודרט אבנים בשלפוחית מתן שתן מרובה קריש דלקת בשלפוחית השתן נפח ערמונית שתן בלילה פגיעה בערמונית טיפות שתן לאחר מתן שתן טיפול סרטן הערמונית טיפול באבודרט הגדלה שפירה של הערמונית? מתן שתן בלילה בלוטת הערמונית דם בזרע דואורט זרע אחרי שתן קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת השפעות כדור דאודורט תופעות לוואי בנטילת דואודרט קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. חימום הערמונית דלקת כרונית בערמונית שפיכה מוקדמת מה הטיפול הנכון טיפות זרע אחרי שתן גב ושתן בדיקת PSA הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. קושי בהשתנה אוראופלזמה פרבום חיובי אני לחוץ טפטוף לאחר מתן שתן הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט ureaplasma ureal pcr - detected הגדלת הערמונית טפטוף שתן דואודארט מחלת מין אורודינמיקה מורכבת פרוסטטה הגדלה של הערמונית מתן שתן דחוף אבנים בכליות תרופה דואודרט אשך ציסטוסקופיה אצירת שתן!