בעיה בבליעת קפסולת אבודרט


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בעיה בבליעת קפסולת אבודרט


25/10/2015

בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

שלום רב, אבי, בן 81 נוטל קפסולות אבודרט מזה מספר שנים עקב ערמונית מוגדלת. לפני כשנה חלה בניוון שרירים – ALS וכעת מתקשה מאוד בבליעת הקפסולה. האם התרופה עשויה להינתן בצורה אחרת? או שיש תרופת תחליף שאפשר להמיס בנוזל? האם אפשר לוותר על נטילת תרופה לערמונית לאור תוחלת החיים הקצרה שנותרה לו (נראה שלא יותר משנתיים -שלוש)? יש קושי רב בהבאתו של אבי לאורולוג.

פרופ' חיים מצקין

אבודרט לא קיים שלא בכדורים.

אם המטרה הינה להשאיר את הערמונית קטנה ושלא תגדל ותפריע אפשר להמיר את הכדור בזריקה אחת לשלושה חודשים. יש מספר זריקות כאלו בשוק הישראלי ותוכלו להשיגה דרך אורולוג הקופה: ZOLADEX, DECAPEPTYLE BUSERELIN הן רק חלק משמות הזריקות  הרשומות בישראל. אמנם ההתווויה היא בסרטן הערמונית, אבל במקרה של אביך זה יעשה אותה פעולה בדיוק כמו הכדור ויקל עליכם.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

חימום הערמונית תכיפות במתן שתן סרטן ערמונית אבודארט כאבים בערמונית האם יש לאבא שלי סרטן? מחלת מין מתן שתן דלקת כרונית בערמונית בן 21 גודל ערמונית כריתת ערמונית שפירה לקיחת דואודרט ותופעות לוואי אורודינמיקה מורכבת קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. פירמגון ואנטיביוטיקה הולדת צאצאים בנושא הערמונית גודל בלוטת הערמונית ערכי PSA כאב בפין אי נעימות בקצה הפין U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי המשך שאלה למחלת מין לחוץ מחלת מין לחוץ שארית שתן דסמופרסין סרטן הערמונית תורשתי ? פירמגון אקסג'בה ואנטיביוטיקה טיפול בסרטן הערמונית פרמקסון 160 מ"ג האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? כדור דואודרט סרטן הערמונית חוזר תרופות הגדלת ערמונית ברכיתרפיה האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? צריבה בעת הטלת זרע אצירת שתן! בדיקת הערמונית ערכי PSA ומה משמעותם קריש דם בודד בשתן. האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? אוראופלזמה פרבום חיובי ערמונית מוגדלת מיץ רימונים ביופסיה של הערמונית Free PSA טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית זרע