בעיה בבליעת קפסולת אבודרט


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בעיה בבליעת קפסולת אבודרט


25/10/2015

בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

שלום רב, אבי, בן 81 נוטל קפסולות אבודרט מזה מספר שנים עקב ערמונית מוגדלת. לפני כשנה חלה בניוון שרירים – ALS וכעת מתקשה מאוד בבליעת הקפסולה. האם התרופה עשויה להינתן בצורה אחרת? או שיש תרופת תחליף שאפשר להמיס בנוזל? האם אפשר לוותר על נטילת תרופה לערמונית לאור תוחלת החיים הקצרה שנותרה לו (נראה שלא יותר משנתיים -שלוש)? יש קושי רב בהבאתו של אבי לאורולוג.

פרופ' חיים מצקין

אבודרט לא קיים שלא בכדורים.

אם המטרה הינה להשאיר את הערמונית קטנה ושלא תגדל ותפריע אפשר להמיר את הכדור בזריקה אחת לשלושה חודשים. יש מספר זריקות כאלו בשוק הישראלי ותוכלו להשיגה דרך אורולוג הקופה: ZOLADEX, DECAPEPTYLE BUSERELIN הן רק חלק משמות הזריקות  הרשומות בישראל. אמנם ההתווויה היא בסרטן הערמונית, אבל במקרה של אביך זה יעשה אותה פעולה בדיוק כמו הכדור ויקל עליכם.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

טיפול בפרוסטטה המשך שאלה למחלת מין לחוץ דלקת כרונית בערמונית בן 21 תרבית כדור דואודרט דלקת הערמונית טיפול באבודרט הפסקת הדימום אחרי ניתוח Tyrp הגדלה שפירה של הערמונית? אבנים בכליות מה הטיפול הנכון כריתת ערמונית שפירה טיפול בסרטן הערמונית כדור cialis 5 מ"ג מתן שתן מרובה דלקת כרונית של הערמונית הולדת צאצאים בלוטת הערמונית בנפח ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה בריחת שתן דלקת בדרכי השתן תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית זרע אחרי שתן קרי לילה ברכי תרפיה בערמונית טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית דלקת בשלפוחית השתן קריש בחירת טיפול מתאים לסרטן הערמונית תכיפות במתן שתן האם יש לאבא שלי סרטן? ערמונית מעט מוגדלת מתן שתן דחוף ערכי PSA ומה משמעותם אולטראסאונד בצקת ביטוח בריאות ערמונית מוגדלת ושארית שתן כלמידיה הרגשה משונה אחרי דלקת בשתן פרמקסון 160 מ"ג קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת טיפול סרטן הערמונית שלום אני בן 19 סרטן הערמונית תורשתי ? פרוסטטה האם התרופות לטיפול בבלוטת הערמונית מסייעות גם בנשירת שיער? דלקת כרונית בערמונית שתן מרובה שפיכה מוקדמת