בעיה בבליעת קפסולת אבודרט


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בעיה בבליעת קפסולת אבודרט


25/10/2015

בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

שלום רב, אבי, בן 81 נוטל קפסולות אבודרט מזה מספר שנים עקב ערמונית מוגדלת. לפני כשנה חלה בניוון שרירים – ALS וכעת מתקשה מאוד בבליעת הקפסולה. האם התרופה עשויה להינתן בצורה אחרת? או שיש תרופת תחליף שאפשר להמיס בנוזל? האם אפשר לוותר על נטילת תרופה לערמונית לאור תוחלת החיים הקצרה שנותרה לו (נראה שלא יותר משנתיים -שלוש)? יש קושי רב בהבאתו של אבי לאורולוג.

פרופ' חיים מצקין

אבודרט לא קיים שלא בכדורים.

אם המטרה הינה להשאיר את הערמונית קטנה ושלא תגדל ותפריע אפשר להמיר את הכדור בזריקה אחת לשלושה חודשים. יש מספר זריקות כאלו בשוק הישראלי ותוכלו להשיגה דרך אורולוג הקופה: ZOLADEX, DECAPEPTYLE BUSERELIN הן רק חלק משמות הזריקות  הרשומות בישראל. אמנם ההתווויה היא בסרטן הערמונית, אבל במקרה של אביך זה יעשה אותה פעולה בדיוק כמו הכדור ויקל עליכם.


בברכה,
פרופ' חיים מצקין,
מנהל המחלקה האורולוגית והמרפאה האורו-אונקולוגית של הערמונית בביה"ח איכילוב, תל אביב


שאלות נוספות בנושא: בעיה בבליעת קפסולת אבודרט

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

נפח ערמונית תרופה דואודרט ניתוח ערמונית פרוסטטה רוסטטה דואדארט צריבה בשתן אולטראסאונד תכיפות במתן שתן הולדת צאצאים תסמונת כאב האגן הכרוני UTI חוזרים ונשנים קושי במתן שתן תופעות לוואי בנטילת דואודרט מה הטיפול הנכון שארית שתן זרע אי נעימות בקצה הפין מתן שתן אבודארט קרי לילה אבנים בכליות קריש דם בודד בשתן. שלפוחית רגיזה ביופסיה דלקת באשך לקיחת דואודרט ותופעות לוואי אני לחוץ קם כלשעה לטיפות (ללא תופעות לואי) פשותמעייף. פגיעה בערמונית האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת שימוש בתרופות צריבה בעת מתן שתן מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי PARVUM-PCR סרטן בערמונית כאב באשך ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה psa הגדלה שפירה של הערמונית? תרופות מחלת מין לחוץ אשך פרוסטטה מוגדלת ביופסיה ערמונית האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? מעבר מתרופת DUODART ל קסטראל דם בזרע