במיוחד בלילה.


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: במיוחד בלילה.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » במיוחד בלילה.


09/01/2016

בעיה במתן שתן, במיוחד בלילה.

שלום רב. מזה שנה יש לי בעיה במתן השתן בלילה. הזרם חלש מאוד ועלי להתאמץ על מנת שאוכל להתרוקן. נבדקתי ע״י אורולוג, אשר נתן לי למשך חודש כדור יומי של Xatral 10mg. בU/S של דרכי השתן לא נמצאה פתולוגיה. לצערי, לאחר שנבדקתי שינית ע״י אורולוג, נאמר לי שהכל בסדר, למרות שאין שום הטבה במצבי. אודה לתשובה.

שלום ניר ותודה על שאלתך,

לאור הטיפול שניתן לך אני יוצא מנקודת הנחה שהאורולוג המטפל בך הגיע למסקנה שמקור תלונותיך בהגדלת ערמונית. במידה ואכן זו בעייתך הטיפול בהגדלת ערמונית מתחלק לגברים עם ערמונית קטנה (פחות מ 30-40 סמ"ק) ו PSA מתחת ל 1.5, אשר לרוב מקובל לטפל בהם בחוסם אלפא בלבד (כדוגמת XATRAL). לעומת זאת, גברים עם ערמונית גדולה מ 30-40 סמ"ק ו/או PSA גבוה מ 1.5 יהנו מטיפול משולב של חוסם אלפא ומעכב 5 אלפא רדוקטאז (AVODART). טיפול משולב זמין היום בצורך כדור בודד הנקרא DUODART וכולל את שני המרכיבים יחדיו.

במידה והטיפול עם XATRAL שיפר את תלונותיך יש להמשיך עם טיפול זה באופן קבוע. במידה והשיפור לא מספק ולפי סונר יש לך ערמונית גדולה ובמידה ויש לך בדיקת PSA מעל 1.5 אני ממליץ שתשוב לאורולוג שלך לשקול טיפול משולב.

במידה  וללא שיפור עם טיפול תרופתי מומלץ לשקול בירור סיבות אחרות לתלונותיך.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: במיוחד בלילה.

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

פציעת הערמונית מתן שתן בלילה דם בשתן תכיפות במתן שתן סרטן בלוטת הערמונית תרופת דואודרט סרטן בערמונית פרוסטטיטיס דרכי השתן הופעת דם בעת מתן זרע זרע אחרי שתן אופירה גב ושתן שימוש בתרופות דואורט כאב בפין אבודרט בצקת פרוסטטיס ביופסיה ערמונית לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת ביופסייה דואדארט הגדלת פרוסטטה הגדלת הערמונית ביופסיה לערמונית דלקת כרונית בערמונית שפיכה מוקדמת דלקת בשלפוחית השתן בעיות זיקפה מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ קריש דם בודד בשתן. טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית ערמונית מוגדלת תוצאות פתלוגיה נקיים מתאים סרטניים לאחר כריתת ערמונית ראדיקלית טיפול סרטן הערמונית ערמונית מוגדלת ושארית שתן דסמופרסין הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. הסרת אשכים טיפול באבודרט צריבה בעת מתן שתן טמסוליסין תופעות לוואי תסמונת כאב האגן הכרוני תכיפות בשתן פרוסטטה האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? כלמידיה PSA גבוה