איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה


23/03/2016

איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

בן 80. הערך של PSA סביב 2.0 במשך מספר שנים. ל”ד מטופל במשך שנים. קם 3 פעמים בלילה. הזרם חזק תחילה למשך כ-12 שניות . אח”כ טיפטוף אח”כ שוב זרם לא חלש. וככה זה נשמך כחמש דקות עד ההתרוקנות. תסריט חוזר כל שעתיים וחצי גם ביום. לפני מספר שנים נפח פרוסטטה 45 סמק. בעיות ההשתנה מציקה מאוד. קסטראל 5 מ”ג (המלצת אורולוג) – גרם לי בחילה וכאבי ראש בבוקר . הקטנתי ל- 2.5 מ”ג קסטראל למשך 40 יום – אין השפעה על תכיפות ההשתנה. מאוד סובל בעיקר בלילה. מה הבעיה שלי ? האם יש לי דלקת בערמונית ?
האם החלפת תרופה יכולה לעזור ? לאיזה תרופה שלא תגרום תופעות לואי חזקות?

צבי שלום,

ראשית, מומלץ להפסיק מעקב PSA בגיל 70 או לכל המאוחר בגיל 75 לאור העדר יתרון בבדיקות אלו בגיל מאוחר יותר ואף גרימת נזק למטופלים. ולכן, ממליץ להפסיק ביצוע בדיקות אלו אלא אם ישנה סיבה טובה לכך (במידה ואובחנת בעבר כסובל מסרטן ערמונית ואתה במעקב או אחרי טיפול לסרטן ערמונית).

לגבי טיפול תרופתי יש צורך בנתונים נוספים בכדי להתאים לך טיפול תרופתי. ישנן תרופות שונות המוכוונות נגד שלפוחית רגיזה, אשר מתפתחת בשכיחות די גבוהה בחולים עם הגדלת ערמונית, אשר יכולות להוריד את תדירות ודחיפות ההשתנה במהלך היום ואת הצורך לקום בלילה. עם זאת, יש להוועץ באורולוג תחילה האם אינך סובל ממצבים אשר לא מאפשרים קבלת תרופות אלו. כמו כן, חולים עם ערמונית גדולה מ 30-40 גרם ו/או רמת PSA מעל 1.5 לרוב נהנים מטיפול משולב בערמונית יותר מאשר טיפול בקסטראל בלבד. שוב, ממליץ להוועץ ולהבדק ע"י אורולוג לפני כל שינוי בטיפול התרופתי.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבודרט כדורcialis 50mg ניתוח ערמונית ערכי PSA ביופסיה U.UREAL/PARVUM-PCR טיפול סרטן הערמונית מחלת מין כאבים U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי תסמונת כאב האגן הכרוני ערמונית מוגדלת האם אפשר לנתח את סרטן הערמונית אחרי ביצוע הקרנות חיצוניות? שלום אני בן 19 בלוטת הערמונית בנפח האם טפטוף לאחר מתן שתן יכול להיות קשור לקשיים בפוריות? תרופות בדיקת PSA פירמגון ואנטיביוטיקה מה הטיפול הנכון דואדרט טיפות זרע אחרי שתן טיפול בלייזר הולדת צאצאים UTI חוזרים ונשנים הגדלת ערמונית לקיחת דואודרט ותופעות לוואי דלקת הערמונית כרונית שימוש בתרופות זרע אחרי פיפי הקשר בין ערמונית מוגדלת לבין שפיכה מהירה בקיום יחסי מין פרוסטטה מוגדלת לא ממאירה הגדלה של הערמונית הופעת דם בעת מתן זרע אשך בדיקת הערמונית מיהוא המנתח במכשיר רובוט הטוב ביותר בארץ האם כדאי לעשות ניתוח קריש דם בודד בשתן. דלקת בערמונית Free PSA פרוסטטה טיפול בסרטן הערמונית גמירה ביופסיה ערמונית בעיות בזקפה ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי זיבה טמסולוסין ביופסייה