איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה


23/03/2016

איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

בן 80. הערך של PSA סביב 2.0 במשך מספר שנים. ל”ד מטופל במשך שנים. קם 3 פעמים בלילה. הזרם חזק תחילה למשך כ-12 שניות . אח”כ טיפטוף אח”כ שוב זרם לא חלש. וככה זה נשמך כחמש דקות עד ההתרוקנות. תסריט חוזר כל שעתיים וחצי גם ביום. לפני מספר שנים נפח פרוסטטה 45 סמק. בעיות ההשתנה מציקה מאוד. קסטראל 5 מ”ג (המלצת אורולוג) – גרם לי בחילה וכאבי ראש בבוקר . הקטנתי ל- 2.5 מ”ג קסטראל למשך 40 יום – אין השפעה על תכיפות ההשתנה. מאוד סובל בעיקר בלילה. מה הבעיה שלי ? האם יש לי דלקת בערמונית ?
האם החלפת תרופה יכולה לעזור ? לאיזה תרופה שלא תגרום תופעות לואי חזקות?

צבי שלום,

ראשית, מומלץ להפסיק מעקב PSA בגיל 70 או לכל המאוחר בגיל 75 לאור העדר יתרון בבדיקות אלו בגיל מאוחר יותר ואף גרימת נזק למטופלים. ולכן, ממליץ להפסיק ביצוע בדיקות אלו אלא אם ישנה סיבה טובה לכך (במידה ואובחנת בעבר כסובל מסרטן ערמונית ואתה במעקב או אחרי טיפול לסרטן ערמונית).

לגבי טיפול תרופתי יש צורך בנתונים נוספים בכדי להתאים לך טיפול תרופתי. ישנן תרופות שונות המוכוונות נגד שלפוחית רגיזה, אשר מתפתחת בשכיחות די גבוהה בחולים עם הגדלת ערמונית, אשר יכולות להוריד את תדירות ודחיפות ההשתנה במהלך היום ואת הצורך לקום בלילה. עם זאת, יש להוועץ באורולוג תחילה האם אינך סובל ממצבים אשר לא מאפשרים קבלת תרופות אלו. כמו כן, חולים עם ערמונית גדולה מ 30-40 גרם ו/או רמת PSA מעל 1.5 לרוב נהנים מטיפול משולב בערמונית יותר מאשר טיפול בקסטראל בלבד. שוב, ממליץ להוועץ ולהבדק ע"י אורולוג לפני כל שינוי בטיפול התרופתי.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: איך אפשר לקום פחות פעמים בלילה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דרכי השתן שלום אני בן 19 פציעת הערמונית זיבה רוסטטה דלקת בדרכי השתן טמסולוסין דלקת הערמונית כרונית מתן שתן מרובה דואודארט דלקת בשלפוחית השתן קימות לילה אחרי ניתוח ערמונית מוגדלת הטיפול stereo tactic טיפול הורמונלי בסרטן הערמונית מעבר מתרופת DUODART ל קסטראל תרופה דואודרט הגדלת פרוסטטה כאב באשך טיפול סרטן הערמונית סרטן בלוטת הערמונית מחלת מין לחוץ ביופסיה של הערמונית אי נעימות בקצה הפין קושי במתן שתן דלקת כרונית של הערמונית שפיכה מוקדמת דלקת באשך צריבה בעת הטלת זרע ניתוח חוזר בנושא הערמונית UTI חוזרים ונשנים אוראופלזמה פרבום חיובי רגישות באשכים ניתוח ערמונית ובדיקת ביופסיה לחץ ואי נוחות בבטן תחתונה כ 3 סמ מתחת לטבור מתן שתן טיפול בלייזר הצורך והנזק מציטוסקופיה וביופסיה של הערמונית. תרבית ביופסיה גודל ערמונית מתן שתן בלילה טיפות זרע אחרי שתן לקיחת דואודרט ותופעות לוואי הגדלת ערמונית כאבים בערמונית צריבה בעת מתן שתן הפסקת שפיכת זרע-שימוש בדואודרט מה הטיפול הנכון ממצא U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי