אולטרה סאונד רקטלי


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: אולטרה סאונד רקטלי

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » אולטרה סאונד רקטלי


07/05/2017

אולטרה סאונד רקטלי

שלום רב ד”ר אתי ותודה עבור הבהרתי המקיפה.
שאלתי היא : האם אולטרא סאונד רקטלי יכול לשפוך יותר אור על מצב הבלוטה ועל ההחלטות לאחר מציאת איזור חשוד באם אר איי באינטרמידיית זון ושניים בפריפירל זון , וזאת לפני ביצוע ביופסיה ?

מודי שוב שלום,

לאולטראסאונד טרנסרקטאלי אין יכולת לזהות איזורים חשודים לסרטן ולהבדיל אותם מאיזורים לא חשודים. ישנם מחקרים יפים שפורסמו לפני למעלה מ 10 שנים שהראו שהסיכוי למצוא סרטן ערמונית בביופסיה מאיזורים שמפעיל האולטראסאונד חשב שהם חשודים זהים לסיכוי למצוא סרטן באיזורים שמפעיל האולטראסאונד חשב שאינם חשודים. התפקיד היחיד שיש לאולטראסאונד טרנסרקטאלי באבחון סרטן הערמונית הוא לזהות את איזורי הערמונית ולאפשר לרופא המבצע את הערמונית לדגום את כל איזורי הערמונית.

לעומת זאת, בביופסיות מונחות MRI (ביופסיות המכונות אם אר איי פיוז'ן) מתבצע איחוד של תמונת האולטראסאונד עם תמונת ה MRI וכך רואים את הממצא החשוד ב MRI עד תמונת האולטראסאונד. כך אפשר בצורה מדוייקת להכווין את הדגימה ולשפר את דיוק הביופסיה.

מכיוון שיש בידיך בדיקת MRI עם ממצאים חשודים ניתן להשתמש בה להכוונת ביופסיה בשיטת פיוז'ן. צריך רק לבדוק שאיכות הבדיקה והטכניקה בה בוצעה מאפשרת התאמה טובה של תמונות ה MRI לתמונות האולטראסאונד.

אשמח לפגוש אותך במרפאתנו, לראות את בדיקת ה MRI ואף לבצע את ביופסיית הפיוז'ן במידה ותהיה מעוניין. יש לנו נסיון רב בביצוע ביופסיות מסוג זה.
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: אולטרה סאונד רקטלי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים