צריבה בחלק המרוחק של השופכה ושתן מפוצל.

26/08/2017

צריבה בחלק המרוחק של השופכה ושתן מפוצל.

שלום רב, אני בן 30. לפני כחצי שנה לאחר שסן של אוננות רציפה של כ-3-4 פעמים ברציפות התחלתי להרגיש לאחר כיום כאב עמום באשך שמאל, האשך עלה באופן לא תקין (לרוב האשך נמצא מעט גבוה יותר מאשך ימין אך במקרה זה הוא עלה באופן משמעותי), חשבתי שמתחתי אולי שריר שקשור לאזור או טיפה הגזמתי עם האוננות אך הלכתי לרופא לבדוק את העניין, הרופא בדק רקטלית את הפרוסטטה שלא הייתה רגישה אך האזור העליון של האשך היה רגיש והוא חשב שיש לי אפידיפימטיטיס ונתן לי טיפול של דוקסילין לשבועיים. חשוב לציין שאני נשוי וביחסים מונוגומים עם אשתי 10 שנים ואנו שוכבים עם קונדום (גלולות אינן טובות לה) ולכן דיי ידעתי מההתחלה שזה אינו STD. בכל אופן, לאחר מספר ימים עם הטיפול התחלתי להרגיש עיקצוץ באזור המרוחק של הפין בתוך השופכה ממש לפני פתח השופכה באזור ה-meatus וכמו כן התחיל להיות זרם מפוצל כאשר יש לי מעט שתן (למשל במצב שבו לא שתתי הרבה או לקראת סוף מתן שתן). פניתי לאורלוגית של קופת החולים שנתנה לי טיפול אנטיביוטי אחר ושלחה אותי למספר רב של בדיקות STD PCR שכולן יצאו שליליות (קלמידיה, גונוריה, מיקופלסמה ואורופלסמה, HIV, הפטיטיס וטריכאומונס), תרבית שתן שלילית והשתן שלי היה תקין. אוטלרה סאונד תקין לגמרי (פרוססטה בין 20-25CC) הכאב באשכים עברו לאחר כחודש והאשך הגבוה טיפה נרגע וחזר למקומו למרות שלפעמים הוא כן חוזר לגובה אך זה אינו מפריע לי. בכל אופן הבעיה כיום היא התחושה הלא נעימה בשופכה לאורך שעות היום ללא הפסקה למרות שאם אני עובד במרץ אני נוטה לשכוח את הדבר לזמן מה, המעניין שהוא בזמן שאני נותן שתן אין כאב או צריבה או חוסר נעימות, אין לי בעיה לתת שתן על ההתחלה, אני לא מתאמץ ולא בורח לי שתן, אני נותן יחסית בתכיפות כי אני שותה הרבה מים לאחרונה אבל לא משהו שהוא לדעתי שונה מהרגיל, בנוסף השתן עדיין מפוצל אם הזרם חלש (זרם עליון ותחתון ישר ולא עקום). לדעתי התפתחה לי דלקת בשופכה או היצרות כי התחושה שאני מרגיש קיימת באזור ספציפי ולא התפשטה, כמו כן שמתי לב הפין שלי חצי זקוף למשל בבוקר יש החמרה של פיצול שהתן, בנוסף, שיש שפיכה הזרע יוצא גם מפוצל (כלומר זרע שלא יוצא מהאמצע של פתח השופכה אלה מהחלק התחתון והעליון של הפתח כאילו יש משהו דבוק באמצע למרות שהפתח עצמו נראה פתוח ואין משהו שמפריע שמסתכלים). בנוסף לאחר שפיכה אותה נקודה מגורה יותר מהרגיל ויש תחושה של גירוד/עקצוץ באותה נקודה הנקודה ספציפית נמצאת ממש מתחת לחיבור בין ה-meatus לשאר הפין בתוך השופכה. האורולוגית חשבה שאין צורך בגילי לבחון את הדברים לעומק שיכולים לפצוע את השופכה (ציטוסקופיה וכו’) והאמת הסכמתי איתה, היא חשבה שיש לי תסמונת כאב אגן כרוני למרות שאיני מסכים כי הכאב או יותר נכון האי נוחות וכל מה שקשור לסיפור ממתרכז לנקודה ספציפית אחת בחלק המרוחק של השופכה ממש לפני הפתח. בכל אופן לאחרונה התחלתי להרגיש טיפה ירידה בעוצמת מתן השתן, אני מתרוקן בלי קושי אבל אני מרגיש קצת שוני בעוצמת השתן או יותר נכון בקוטר השתן שאני נותן. פעם הייתי ממש מרגיש את ההתרוקנות ועכשיו אני מרגיש שהלחץ טיפה ירד אולי בגלל ההצרות? אשמח לעצה, האם כן כדאי לדחוף לציטוסקופיה? האם דלקת מתמשכת בשופכה יכולה להעלם מעצמה? האם זה נשמע כמו הצרות?

תומר שלום,

על סמך התיאור שלך והעדר גורמי סיכון הסבירות להיצרות שופכה נמוכה אך במידה והתסמינים ממשיכים זו בהחלט אחת האבחנות שיש לשלול.

בנוסף, תתכן רגישות ללטקס (לאור העובדה שאתה משתמש בקונדום). ניתן לאבחן זאת ע"י המנעות משימוש בקונדום למשך מספר ימים תוך נטילת טיפול נוגד אלרגיה ובמידה והתסמינים חולפים להשתמש שוב בקונדום. במידה ותחושת העקצוץ חוזרת זה נותן אבחנה של רגישות.
צוות האתר