דלקת בלוטת ערמונית ?

12/08/2018

דלקת בלוטת ערמונית ?

שלום רב,
אני סובל מזה כחודש וחצי מבעיות הקשורות למתן שתן ופליטת זרע.
ראשית כל אציין שכל זה קרה בעקבות קיום יחסי מין מזדמנים עם גבר כאשר אני הייתי הצד הנחדר בקיום היחסים.
הרגשתי כאבים חזקים גם בעת החדירה אך לא ייחסתי לזה כל חשיבות. ממש יום לאחר מכן החלו כאבים עזים באיזור המפשעה ובאשך מצד שמאל. החלה בעיה בהטלת שתן כאשר השתן נעשה חלש מן הרגיל וגם כאבים בעת מתן שתן.
פניתי לרופא המשפחה שנתן מיידית טיפול ב- 1000 מ”ג Azenil בבת אחת וכולל זריקה לחשש בהדבקת כלמידיה , במקביל עברתי בדיקות דם שיצאו תקינות לבירור עם STD תוצאה שלילית פעמיים.
מכיוון שהתסמינים לא חלפו ואף החמירו כולל אי יכולת לשפוך זרע בכלל (אין פליטת זרע) והאקט עצמו מלווה בכאבים חזקים, עד מצב בלתי נסבל עם השתן והכאבים העזים חזרתי לבדיקה הפעם אצל אורולוג שביצע בדיקת ערמונית באופן ידני עם האצבע והיתה תגובה של כאב בעת הבדיקה הוא אישר את אבחנתו בדלקת הערמונית. נתן טיפול של 14 ימים בדוקסילין וגם ציפרודקס למשך 10 ימים ומשככי כאבים שלא עזרו בכלל יש לציין. בעת הטיפול באותו שבוע התחלתי להבחין בשתן ראשוני עם דם ! דבר שלא היה לפני כן. כלומר איפוק מסוים בתחילת השתן ואז מתחיל מעט דם בשתן ולאחר מכן השתן בצבעו הרגיל אך אמנם כהה מאד וזרם חלש, ואז הכאב התחיל להקרין גם בתוך איבר המין עצמו ללא קשר בהטלת השתן, סוג של תחושת דקירה עזה וממושכת שגרמה לי להתפתל מכאבים.
קיבלתי הפנייה לביצוע בדיקת US בבדיקת אולטרסאונד בטן תחתונה ודרכי שתן כליות ואשכים , הבדיקה תקינה ב”ה ולא אותרה כל בעיה , מלבד ציסטה בערמונית שחשוב לי לציין כי היתה קיימת גם שלוש שנים לפני כן בבדיקת אולטרסאונד טראנס-רקטאלי אותו ביצעתי בעבר, גודל הציסטה לא השתנתה וכאשר שאלתי את הד”ר שביצע את הבדיקה ציין כי אין כל קשר בין המצב הנ”ל לציסטה, ואין כל צורך להתייחס לממצא הציסטי ובהמלצתו לפנות שוב לבירור אורולוגי .
בהזדמנות זאת אומר שלא מצאתי עדיין אפילו משככי כאבים מתאימים שעזרו , ניסיתי הכל , כולל אופטלגין ואדוויל פורטה 400 מ”ג וגם נרות אביטרן (נוגד דלקת) בהחדרה רקטאלית להרגעת הכאב , ולאחרונה גם zaldiar שהוא אמור לשכך כאבים חזקים עד חזקים מאוד אך לצערי ללא כל אפקט מרגיע להרגשתי , הייתי במרכז לרפואה דחופה שם קיבלתי רק זריקה של Voltaren מתברר שבמקום לעזור לכאב שעדיין הורגש זה הוסיף לי כאבים בשרירים וחולשה כללית בגוף. הרופא התורן שם המליץ להמשיך בדוקסילין ונתן גם כדור בשם Tamsulin לסיוע בהטלת שתן, מציין כי לא לקחתי את הכדורים הנ”ל על אף המלצתו וחיכיתי לקבל אבחנה מקצועית מרופא אורולוג שיתן הסבר וטיפול הולם.
לאור מצב זה פניתי שוב לאורולוגית מומחית מבית החולים קפלן, שדחתה את הצעת הטיפול בדוקסילין וציפרודקס והחליפה לי לאוגמנטין 875 מ”ג פעמיים ביום למשך 14 יום, כולל זלדיאר לשיכוך כאב, לצערי אין כל שיפור במצב. חשוב לי לציין שהיא ביצעה בדיקה גופנית ואיבחנה רגישות “אפידימיס משמאל מעובה ורגיש” היא לקחה לי משטח שופכה שיצא תקין , וביקשה לבצע בדיקת תרבית זרע (מחכה עדיין לקבל התשובות לאחר מסירת הבדיקה) אציין בעת הזאת הבדיקה היתה כואבת במיוחד ויוצא לי דם בזרע לאורך כל השפיכה בצבע אדום-חום , דבר שלא הופיע לפני כן כאשר עברתי את הביקורת של האורולוגית !!
עדיין ישנם כאבים עזים. זה מפריע לי בשגרת החיים ולנהל אורח חיים תקין, הכאבים בלתי נסבלים , הדם בזרע מטריד ביותר , למרות ששמתי לב שכל פניה כאן של השואלים באתר נמסר כי “אין כל חשש כאשר מופיע דם בזרע וזה חולף” לצערי המצב כך כבר שבועיים וזה כואב ברמות בלתי מוסברות!! ואני מחכה לביקורת חוזרת אצל האורולוגית הנ”ל.

המצב הנוכחי שלי כרגע כולל תסמינים חריפים של כאב באזור המפשעה בצד השמאלי אשר מקרין לאשך השמאלי , במיוחד לאחר נסיון להגיע לשפיכה והתוצאה של הנסיון הוא בעצם שפיכה דמית ולא של זרע. הכאבים הנ”ל קיימים גם ללא קשר לשפיכה ומגיעים בהפוגות לאורך היום . שתן עדיין מוחלש ולרוב מופיעה צריבה בשתן.
אני סבור שכל המצב הנ”ל הינו כתוצאה מאותו מקרה של קיום יחסי מין והכל הנראה עברתי בחדירה הזו פגיעה ישירה בערמונית שהתפתחה למצב דלקתי ממנו מגיעים כל הסימפטומים האלה.
אבקש לשמוע חוות דעת שאולי בדרך כלשהי תענה על המצב העגום שאני סובל ממנו כבר תקופה. לאור העובדה שהחליפו לי כבר 4 סוגי אנטיביוטיקה! ללא כל שיפור ואף סוג של החמרה, ואף לא מצאתי מרגוע לכאבים שכן לא עזרו כל סוגי משככי הכאבים אותם קיבלתי, שאלתי היא מכיוון שהתסמינים עדיין קיימים, אם כן מהו הטיפול המומלץ במקרה זה?
האם מדובר במצב הניתן לריפוי? מהו טווח הזמן שחולפת דלקת ערמונית במידה ונפגעה בקיום יחסים?
מצרף את המייל האישי שלי ואשמח לתגובתך בהקדם האפשרי.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות נוספות בנושא: דלקת בלוטת ערמונית ?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים