דלקת של בלוטת הערמונית

דלקת של בלוטת הערמונית יכולה להיות תהליך חריף ואקוטי, ויכולה להיות תהליך כרוני הנמשך על פני שנים. בניגוד להגדלה של בלוטת הערמונית, דלקת ערמונית יכולה לפגוע בגברים בכל גיל, ויש האומרים כי 75% מהגברים המבוגרים סובלים ממחלה זו בדרך זו או אחרת. קיימים שלושה סוגים של דלקות בערמונית, ביניהם דלקת חיידקית חריפה, דלקת חיידקית כרונית, ודלקת שאינה חיידקית, המכונה “סינדרום כאב האגן הכרוני”.

הגורמים לדלקת בלוטת הערמונית

הדלקת נגרמת לרוב על ידי חיידקים שמוצאים דרכם אל בלוטת הערמונית. החיידקים העיקריים אשר יכולים לזהם את בלוטת הערמונית הם ה-E.coli, וה-Klebsiella, השוכנים בדרך כלל במעי הגס. בעת אשפוז בבית חולים, הכנסת צנתר לתוך צינור השופכה (קטטר) יכולה בעצמה לגרום לחדירתם של חיידקים נוספים ואלימים אף יותר לבלוטת הערמונית. גדילה שפירה של בלוטת הערמונית (BPH) יכולה גם היא לגרום לדלקת חיידקית, משום שהפגיעה בזרימת השתן מחוץ לשלפוחית השתן מעלה את הסיכוי להצטברות חיידקים. קיימות גם סיבות נוספות להיחלשותה של המערכת החיסונית בבלוטת הערמונית, דבר אשר יכול להגביר את הסיכויים לזיהום חיידקי. שימוש באלכוהול, צריכת סמים ועישון הן דוגמאות לפעולות כאלה, אשר יכולות לגרום להצטברות רעלים (אינטוקסיקציה) בערמונית. גם יחסי מין בלתי מוגנים יכולים לגרום להגעתם של חיידקים לבלוטת הערמונית, דרך פתח השופכה או דרך פי הטבעת.

דלקת חיידקית חריפה של הערמונית

התסמינים הראשונים המופיעים בעת דלקת חיידקית חריפה של הערמונית הם חום גבוה, צמרמורות, כאבים בעת מתן שתן, ותכיפות במתן שתן. ייתכנו גם הופעת דם בשתן, כאב בעת שפיכת זרע וכאבים באזור הגב התחתון והמפשעה. לאחר שהבחנתם בתסמינים אלה וניגשתם לרופא המשפחה, ייתכן שתתבקשו לתת דגימת שתן למעבדה. אנשי המעבדה ישתמשו במיקרוסקופ ובתרבית חיידקים על מנת לזהות את נוכחותם של חיידקים בשתן, וכמו כן את העלייה ברמת תאי הדם הלבנים (לויקוציטים), אשר מעידה על תהליך דלקתי. אחד הסיבוכים היותר חמורים של התפתחות הדלקת החיידקית בבלוטת הערמונית, הוא כניסתם של החיידקים לתוך זרם הדם (בקטרמיה).
הטיפול הנפוץ לדלקות חיידקיות חריפות הינו אנטיביוטיקה, בדרך כלל מסוג פלואורוקוינולון, ולעיתים כמו צפלוספורינים דור 3 או אמינוגליקוזידים. התרופות מסוג פלואורוקוינולון הן אנטיביוטיות רחבות הטווח, הפועלות על סוגים שונים של חיידקים, ומונעות פעולתם של אנזימים חשובים להתפתחות החיידקים. חשוב לדעת שהשימוש בתרופות אנטיביוטיות רחבות טווח צריך להישמר אך ורק למקרים בהם ידוע בוודאות שמדובר בדלקת חיידקית מסוכנת, וזאת משום שהשימוש בהם תורם בעצמו ליצירתם של חיידקים בעלי עמידות למספר רב של אנטיביוטיקות.
ברוב המקרים, לאחר הטיפול השלם באנטיביוטיקה המתאימה, הדלקת החריפה תירפא לחלוטין. לעיתים יכולים להיווצר סיבוכים כגון מורסה, הופעת דלקת בצינורות הזרע או בדרכי השתן, ואף מעבר חיידקים לזרם הדם. אם הקפדתם על טיפול נכון, הדלקת תמשך כחודש-חודשיים, אך במקרה שלא לא לקחתם את הטיפול האנטיביוטי עד סופו, או במקרה שהטיפול האנטיביוטי פשוט לא עבד מסיבה מסוימת, בנושא זה, הסיבוך החמור ביותר של הדלקת החריפה הוא התפתחותה לדלקת כרונית.

דלקת חיידקית כרונית של הערמונית

מצב זה אינו שכיח במיוחד באוכלוסיה, וכדאי להתחיל לחשוד בו כאשר ישנו מצב של דלקות חוזרות בדרכי השתן. במצב זה, הנמשך כבר במשך חודשים רבים, רקמת בלוטת הערמונית מתחילה לאבד את תפקודה ולהתחלף ברקמה צלקתית. ייתכן שהדלקת הכרונית תתפתח ללא שינוי בגודלה של בלוטת הערמונית, ולעיתים הסימנים העיקריים שנחווה יהיו חסימה של השתן או כאבים באיזור איברי המין. כמו במקרה של הגדלה של בלוטת הערמונית (BPH), גם כאן ייתכנו תסמינים כמו תכיפות ודחיפות בהטלת שתן, התעוררות מרובה בלילה בכדי להשתין, והרגשת “בעירה” בעת מתן השתן. ייתכן וגם יופיע חום יחסית נמוך. בכל מקרה, ההתמשכות הארוכה של המחלה הזו גורם אצל רוב הלוקים בה לתחושת דיכאון, עצבנות ואף עצירות.
הסיבות להתפתחות הדלקת הכרונית בדרך כלל קשורות בדלקות חריפות קודמות באיזור זה, כתוצאה מזיהומים על ידי חיידקים. סיבות נוספות יכולות להיות השימוש בקטטר, או פציעות פיזיות באיזור זה. האבחנה של דלקת כרונית זו תתבצע גם היא במעבדה, באמצעות תרבית וזיהוי חיידקים או תאי דם לבנים בשתן. שיפור בתסמינים ייראה אם תאמצו אורך חיים יותר בריא, הכולל הליכה יומיומית, שינה על מזרון קשיח והגבלת האכילה לפני השינה. הטיפול האנטיביוטי המסופק על ידי קופות החולים, במקרה זה, יהיה יעיל פחות מאשר בדלקת החריפה, ככל הנראה בגלל יכולת החדירה הנמוכה של תרופות אנטיביוטיות על תוך בלוטת הערמונית. בדרך כלל ימליץ הרופא על טיפול בפלואורוקוינולון במשך שנים עשר שבועות לפחות. במקרה שהטיפול האנטיביוטי לא יעבוד, ייתכן ותאלצו לגשת לאפשרות הניתוחית. כריתה מלאה של בלוטת הערמונית תביא כמובן לפתרון הבעיה, אבל יכולה להוביל לתחלואה נלווית.

תסמונת כאב האגן הכרוני

מצב זה מתאר דלקת כרונית של בלוטת הערמונית כתוצאה ממחולל בלתי ידוע. בעבר היא נקראה “דלקת ערמונית שאיננה חיידקית”, אולם בהחלט ייתכן שהמחולל הוא חיידק כלמידיה שלא נמצא בבדיקות. במקרה זה לא יופיע חום אצל החולה, אך הסימפטומים האחרים שתוארו לעיל בהחלט אפשריים. אם תבחרו לתת דגימת שתן, יימצאו עובדי המעבדה רמה גבוהה של תאי דם לבנים, אולם לא יימצאו בכלל חיידקים.
הסיבות להיווצרותה של תסמונת כאב האגן הכרוני אינן ברורות במיוחד. התסמונת נפוצה בעיקר בקרב גברים צעירים ופעילים מינית, ולכן תיאוריה מסוימת גורסת כי מדובר במחלת מין. תיאוריות אחרות שוללות עמדה זו, ותומכות בכך שמדובר במזהמים שפשוט לא ניתן לאתר בבדיקות מעבדה רגילות. לפי תיאוריות אלה, גם פעילות גופנית מאומצת מדי הכוללת כיווץ של שרירי האגן יכולה לגרום לתסמונת, כגון רכיבה על אופניים או על סוסים, ויש האומרים שכך גם אי-סבילות לסוגי מזון מסוימים.
גם כאן, היעילות של טיפול אנטיביוטי אינה ברורה במיוחד.

דרכי טיפול נוספות בדלקת בלוטת הערמונית

קודם כל, נמליץ כאן על פעולות היכולות להקל על הסימפטומים של דלקת בלוטת הערמונית:

  • הקפידו לשתות הרבה מים, בכדי לעזור לנקות את מערכת השתן.
  • נסו להמעיט בשתיית אלכוהול, קפה ומזונות חריפים.
  • הטילו שתן בזמנים קבועים, דבר זה יפחית את המתח בשלפוחית השתן הקרובה לערמונית.
  • במידה ואתם עוסקים באופן קבוע ברכיבה על אופניים, מומלץ להשתמש במושב מפוצל, שאינו לוחץ על הבלוטה.
  • קיימו יחסי מין באופן קבוע!

בנוסף לאלו קיימות גם כמה המלצות תזונתיות שכדאי להכיר. חומצות שומן, למשל יכולות לצמצם דלקות בבלוטת הערמונית, ולכן כדאי לצרוך כף שמן פשתן או 1-2 כפות זרעי פשתן טחונים באופן יומיומי. כתוספת לסלט ירקות טרי, זה אפילו יוסיף טעם מרענן במיוחד! המלצה נוספת היא לבשל עגבניות בשילוב עם מאכלים שאתם אוהבים, משום שרמת הליקופן הגבוהה, שהוא הפיגמנט האחראי על הצבע האדום-עז של העגבניה, הוכחה במחקרים כנוגדת של דלקות. ונסיים בתרופת “סבתא” שהומלצה גם על ידי מספר רופאים, והיא פשוט צום של יומיים עם שתיית מים בלבד, המנקה את המערכת ומקל מאוד על התסמינים.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

213 שאלות גולשים בהמשך העמוד

05/10/2019

צריבה בפין

שלום דר
מזה כחודש ימים יש לי צריבה קבועה בפין ובאיזור הרגליים , בבדיקת שתן נמצא קצת דם בבדיקה מיקרוסקופית , בבדיקה US נמצא אבן באיזור הגביע , קיבלתי טיפול ציפרודקס למך 10 ימים ללא שיפור , ולאחר מכן קיבלתי אנזיל למשך 6 ימים , ללא שיפור , כאשר ניגשתי שוב לרופא ואמרתי שאין שיפור , מסר לי לעשות בדיקת ציטולוגיה ובדיקת מצלמה דרך הפין , וטען שכיסיתי את הטיפול האנטיביוטי ? עדיין מרגיש צריבות איך ממשיך ?

01/08/2019

מתן שתן

בן 77 בריא עוסק בספורט טבעוניצם כול 14 שעות . psa לפני 4 חודשים 2.5 . השאלה שלי מתייחסת למתן שתן בעיקר באמצע הלילה לפמים מאוד קשה להטיל למרות רצון עז . ול]עמים לשתן יש צבע כהה וריח חריף למרות שאני שותה כול יום לפחות 8 כוסות מים ומיף ירקות ירוקים . מה הסיבות לכך . תודה מראש

21/06/2019

בבדיקת mri נמצא ערמונית לא מוגדלת עם סימני חהליך דלקחי ב pz דו צדדי

האם אני צריך טיפול אנטיביוטי , ביופסיה , או כריתת הערמוניח וחסל ?
קם כמה פעמים בלילה לשירותים , ובמשך היום תכיפוח גבוהה לשירוחים אחרת אין שליטה
לפעמים צורב לי בשתן לאחר השתנה .תודה

12/06/2019

מבחן 4 כוסות

יש לי הפנייה למבחן 4 כוסות לפרוסטיטיס אבל לא מצליח למצוא מקום שיודע לעשות. כבר עברתי דרך כמה מכונים יורולוגיים בבתי חולים, ללא הצלחה. האם ניתן לעשות בדיקה זאת אצלכם? או האם אתם מכירים מרכז אחר שכן עושה?

13/05/2019

תחושת זרם בקצה הפין

שלום רב.
בן 40
כחודש תחושה של זרם בקצה איבר המין (כיפה) לכל אורך היום.
בבירור אצל אורולוג לפני כשבועיים קבע שמדובר בהקרנה מהערמונית שתחלוף מעצמה..
הבעייה עדיין נמשכת ומציקה לי, אציין שאין כל כאב, חום או סימפטומים למעט תחושת ה”זרם” הזו..
הדבר מדיר שינה מעיני..
תודה רבה

13/05/2019

תחושת זרם בקצה הפין

שלום רב.
בן 40
כחודש תחושה של זרם בקצה איבר המין (כיפה) לכל אורך היום.
בבירור אצל אורולוג לפני כשבועיים קבע שמדובר בהקרנה מהערמונית שתחלוף מעצמה..
הבעייה עדיין נמשכת ומציקה לי, אציין שאין כל כאב, חום או סימפטומים למעט תחושת ה”זרם” הזו..
הדבר מדיר שינה מעיני..
תודה רבה

26/04/2019

צריבה חזקה בעת הגמירה בפין

אני בן 60 ומזה מספר שנים יש לי צריבה חזקה בעת הגמירה
אין לי בעיות במתן השתן . רק בעת הגמירה יש צריבה חזקה מאוד במידה ולא קיימתי יחסים במשך שבועיים.

06/03/2019

בעיה באיבר מין

הי שלום רציתי לשאול אני נער בן 15 וחצי וכל הזמן שאני נוגע באיבר המין שלי בנקודת האל חזור אני מרגיש כאילו יוצא לי זרע למרות שלא ראיתי תכנים מינים לא חשבתי מחשבות מיניות לא אוננתי וגם כל הזמן שאני יושב וסוגר ופותח רגלים האיבר עומד וכאילו יש תחושה שעומד לצאת רציתי לשאול האם זאת בעיה ואם כן איך מטפלים בה.

20/02/2019

שתן דרך העכוז

הגיוני שהשתן יוצא דרך העכוז?

01/12/2018

דלקת בערמונית כרונית ללא חיידק

אני דיוויד בן 31 נשאוי פלוס אחד סובל כבר 4 שנים ודלקת כרונית בערמונית פרוסתתה ללא חיידק כול הבידקות שלי תקינות כול הזמן אבל אני סובל מכאבים באשכים בבטן תחתונה ויש לי כול הזמן פיפי לקחתי אנטיבוטיקה אזניל,ציפרודקס,טאבניק,דוקסילין כול האלה עזרו לי זמני אחרי תקופה הכאבים חזרו עוד פעם אני מרגיש כול הזמן שיש לי פיפי הולך לעשות אבל פעם יוצא פעם לא יוצא וזה כואב לי יוצא לי כמה תיפות או שיוצא לי קטע קטע. הרופא אורולוג ראשם לי פעם אלפא לקחתי עשה לי סחחורת לקחתי פרמיקסון גם לא עשה לי טוב ניהיה לי דלקת ששתי ציפרודקס חודש. עבר תוקפה ועכשיו הוא ראשם לי טמסולוסין אינבמד הכדור הזה עושה תופעת לוואי של זרע? בזמן שפיכה זה חוזר אחורה? ויש לי גם קסטרל 5מייג מה עדיף לשתות ? אני נהג אוטובוס לא רוצה שהיה לי סחחורת אם הכדורים האלה לא יעזרו לי מה צריך לעשות עוד?

01/11/2018

רגישות למגע באיזור הפין מזה מספר חודשים

שלום רב,
לפני כ 7 חודשים היתה לי דלקת בבלוטת הערמונית שהתבטאה בעיקר בכאב במגע בפין, גם מגע על ידי התחתונים היה מאוד כואב. קיבלתי אנטיביוטיקה וזה עבר לאחר חודש אולם נשארה עדיין רגישות בקצה צינור השפכה. כל פעם שהייתי נוגע שם או שזה היה בא במגע עם הבגד הרגשתי כאב חד. הכאב היה בעיקר בצד ימין של צינור השפכה שם גם שמתי לב שיש מעין ציסטה קטנה כזו שהיא זו שבעצם רגישה. עשיתי בדיקות למחלות מין, בדיקות שתן והכל נמצא תקין.
אין לי כאבים במתן שתן או זרע, אף פעם לא היה. אין כאב בגב תחתון, אין בעיות זקפה, אין שינוי בתדירות מתן שתן, אני תמיד נותן בזמנים קבועים.

לאחר 4 חודשים שזה לא עבר החלטתי בהמלצתו של האורולוג לעבור ניתוח להסיר את הציסטה הזו. עברתי ניתוח בהרדמה מלאה.
אחרי הניתוח היתה הקלה של שבועיים ואז שוב חזרו לי הכאבים והרגישות בכל איזור הפין.
אני מאוד מתוסכל ואינני יודע מה לעשות.

אשמח להמלצתכם מה זה יכול להיות.

תודה

07/09/2018

דם בשתן

שלום אני בן 34 מזה חודשים אני סובל מצריבה במתן שתן, וכשאני משתין יש קושי בהטלת שתן.
ובלילה אני קם מהמיטה 4 או 5 פעמים כדי להשתין, אני משתין כמות קטנה של שתן.
הלכתי לרופא משפחה עשה בדיקת שתן והיה דם בשתן 4+ עשיתי אולטרא סונד קליות ודרכי שתן ועשיתי גם ct קליות ודרכי שתן הכל תקין הערמונית בגודל תקין.
השאלה שלי האם אני סובל מדלקת ערמונית?

31/08/2018

חושש לדלקת בשתן/ערמונית

שלום
כבר כמה ימים שאני סובל מצריבה בשתן כאבים באיבר המין
קראתי באינטרנט על הסימפטומים ויש לי את הרוב
רציתי תשאול אם זה יכול לעבור בלי ללכת לרופא והאם מותר לאונן ואם זה ישנה את המצב

08/07/2018

CPPS

שלום רב ד”ר,

לפני כארבעה חודשים התחילו עקצוצים רנדומליים בקצה הפין וכן בפי הטבעת, המתלווים למעין “הלמות” (הרגשה של הדופק) בבטן התחתונה. יש לציין שלפני כשנה חשתי בסימפטומים דומים, אך לא ייחסתי לכך חשיבות ולאחר מספר חודשים התופעה חלפה. לאחר כשבועיים התחילה לי הרגשה כללית לא טובה שמאופיינת בגלי חום, בחילות ואף צמרמורות, אך ללא חום. עם הופעת תחושה מציקה באשך פניתי לאורולוג, שאבחן בבדיקה רקטלית ועם תלונה לגבי כאב בעת שפיכה, את הסינדרום הנדון. יש לציין, שמעבר לבדיקה הפיזית לא ערך כל בדיקה אבחנתית אחרת. מתוך רצון להבין שזה המצב המדובר במאת האחוזים, ולקבל הפניה לבדיקות שייתכן ויתנו אבחנה חיידקית, פניתי לאורולוג נוסף שלאחר בדיקה רקטלית קבע שאין לי בעיה אורולוגית והסימפטומים הסיסטמיים שתיארתי אינם מאפיינים את האבחנה.
מאז פחתו סימפטומים אלה, בזמן שאני מטופל בפרמיקסון והולך באופן קבוע לדיקור. את המקומיים אני מרגיש מדי פעם בפעם.
שאלתי היא, כיצד הנך ממליץ להמשיך מכאן, כאשר קיבלתי שתי אבחנות סותרות, שמביאות לי לחשש מיחסי מין או מפעולות אחרות (רכיבה על אופנים) בכדי למנוע החמרה של המצב.
תודה מראש!

05/07/2018

אוננות בשילוב עם שתייה חריפה

שלום.
רציתי לשאול האם מותר לשתות שתייה חריפה אחרי שפיכת זרע?

29/06/2018

דלקת כורנית בערמונית

אני דיוויד בן 31 נשאוי פלוס אחד סובל כבר 4 שנים ודלקת כרונית בערמונית פרוסתתה ללא חיידק כול הבידקות שלי תקינות כול הזמן אבל אני סובל מכאבים באשכים בבטן תחתונה ויש לי כול הזמן פיפי לקחתי אנטיבוטיקה אזניל,ציפרודקס,טאבניק,דוקסילין כול האלה עזרו לי זמני אחרי תקופה הכאבים חזרו עוד פעם אני מרגיש כול הזמן שיש לי פיפי הולך לעשות אבל פעם יוצא פעם לא יוצא וזה כואב לי יוצא לי כמה תיפות או שיוצא לי קטע קטע. הרופא אורולוג ראשם לי פעם אלפא לקחתי עשה לי סחחורת לקחתי פרמיקסון גם לא עשה לי טוב ניהיה לי דלקת ששתי ציפרודקס חודש. עבר תוקפה ועכשיו הוא ראשם לי טמסולוסין אינבמד הכדור הזה עושה תופעת לוואי של זרע? בזמן שפיכה זה חוזר אחורה? ויש לי גם קסטרל 5מייג מה עדיף לשתות ? אני נהג אוטובוס לא רוצה שהיה לי סחחורת אם הכדורים האלה לא יעזרו לי מה צריך לעשות עוד?

19/05/2018

דלקת כרונית ערמונית.

שלום רב דוקטור.
כבר מעל שנה אני סובל מצריבות באיזור חיץ הנקבים,הירכיים,פי הטבעת,והישבן.
אני חושש שחטפתי דלקת כרונית בערמונית עקב שימוש בפרופסיה?
יתכן שזו דלקת כרונית בערמונית?
מה שקראתי על התרופה הזו היא בהחלט יכולה לגרום לכך.
מה אתה ממליץ לעשות ואיך אפשר לאבחן?
תודה רבה

10/05/2018

שתן צטרב כול חצי שעה

יש לי צריבה קלה בשתן אני עושה כול חצי שעה אני מרגיש לחץ לשתן אבל יוצא מעט מה ניתן לעזור האם שתיה מרובה יעזור

07/05/2018

דם בשתן

שלום
אבי מבררת לאבא שלי שהוא בגיל 78 וגילה שיש לו דם בשתן ( מסתבר שכבר לפני
כמה חודשים …)
ורק עכשיו סיפר לנו המשפחה
התבקש לעשות אולטראסאוד בדרכי השתן…..
שאלתי האם זה אומר שזה קשור לפרוסטטה?? ומה הטיפול במידה וכן …
אני מודאגת מאוד
תודה חני הבת שלו
מקווה מאוד שזה לא משהו מסוכן או סרטני …..

05/05/2018

דלקת בערמונית

שלום רב
בן 52 לאחר בדיקות א. ס שתן תרבית שיצאו תקינות
החליט רופא המשפחה לתת לי ציפורדקס 500 בגלל כאב בפין ובישיבה על משטח קשה.
לאחר ארבעה ימים חשתי הקלה משמעותית ב סיפטומים
ולאחר 14 ימי טיפול ממש טוב
למעט תסמינים קלים ביותר
הבנתי שתסמינים קלים ייתכנו בגלל הדלקת שהגוף נלחם ולאו דווקא החיידק( שלא זוהה בתרבית ובבדיקות השתן והדם )
שאלתי היא
האם ירידה חדה בתסמינים מסמלת את הצלחת הטיפול?
האם התסמינים הנותרים ממש ממש קטנים הם מצב טבעי לאחר הטיפול?
וכמה זמן עשויים להמשך והאם יש משהו שכדאי לעשות?
תודה מראש,

01/05/2018

היפרטרמיה כטיפול לדלקת הערמונית

אני מבין שזה טיפול חדשני האם מואיל?

28/04/2018

פיענוח של MRI ערמונית

אני בן 70 עוד חודש.
הבדיקה בוצעה ב-13/4/18.
הערמונית מוגדלת עם שינויים של BPH.
ב-PZ באיזור הבסיס קיים איזור רחב יחסית היפואיטנסי שבחלקו השמאלי קיימת ריסטריקציה בדיפוזיה עם הנמכה בסיגנל ב-ADC. ראה סריה 11 צילום 11. ממצא זה 11 מ”מ חשוד PIRADS4. אין עדות פלישה מחוץ קפסולרית.
שלפוחית הזרע, שלפוחית השתן והרקטום ללא ממצא .
אין בלוטות מוגדלות או ממצא מוקדי במבנה הגרמי.

23/04/2018

שלפוחית השתן

אחרי ביופסה נתגלו 4 דגימות מ12 נגועות בדרגה 6 מחקה א מ ר בנתיים יש צריבה באזור בין הטבעת לאשכים לפעמים ברגלים צד עליון מה אכיטוב לעשות טפולים קראתי על הרבה דרכים לטפול מה אתה ממליץ בן 58 תודה לכם

24/02/2018

דלקת?

שלום אני בן 35, ומרגיש בשלושה שבועות האחרונים שכל איזור האשכים ואפילו לכיוון הערמונית שורף/צורב, זה דלקת?מה עושים במצב כזה, תודה רבה

20/02/2018

כאבים באזור האשכים המקרין לבטן ולגב

בן 47 , כ10 שנים לאחר ניתוח הרניה מפשעתית דו צדדית (טופלו אחת בלפרסקופיה ואחת ניתוח פתוח ) לפני כשנה הופיעו כאבים עזים באשכים , לאחר בירור לא נמצאו ממצאים לא נמצאה דלקת בבדיקות דם, הכאב עלה אל מעל הפין ומתחזק לאחר זיקפה , לאחרונה אף עלה לאיזור בטן תחתונה , החיל בצד שמאל ועבר גם לימין , וכן לאחרונה גם בגב התחתון , ממתין לברור קולונוסקופיה , נעשו אולטרסאונד , ו CT לבטן תחתונה ללא ממצאים (נמצא דרביקוליטיס לא מודלק) . הכאבים חזקים ואינם עוברים עד לשינה, מתעורר בבוקר ללא כאבים בדכ , יש מיעוט שפיכת זרע , לוקח כדור משתן ללחץ דם (קודיאובן) לכן יש השתנה מרובה , על איזה בדיקות תמליץ , והאם לדעתך הבעיה אורולוגית או של מערכת העיכול .

20/02/2018

תחושבת צורב כאב בקצה הפיו ומסביבו ופי הטבעת בו זמנית

ממה יכול הדבר לנבוע, אני סובל מפגיעת חוט שידרה אבל דבר זה קרה לפני כ5 שנים והבעיה שאני מציין התחילה לפני חצי שנה.
כל הזמן תחושת שורף ואי נעימות לאורך הפין בקצה שלו , במעבר בין הפין לפי הטבעת ובפי הטבעת .
ממה יכול לנבוע הדבר כאבים כאלה של שורף פגיעה תחושתית ואי יכולת לגמור?

03/12/2017

דלקת בערמונית

היי קוראים לי תום ואני בן 26 לפני כחצי שנה לערך התחילו לי תסמינים של דלקת הערמונית ..הייתי עושה פיפי משהו כמו 10-15 פעמים וגם אחרי שאני עושה הייתה לי התחושה ששוב יש לי שתן..הלכתי לרופאת המשפחה שאמרה שיש לי דלקת בשתן והפנתה אותי לאורולוג שבתוך פגישה אחת עלה לי על הבעיה תוך כדי בדיקה לא כל כל נעימה.
נאלצתי לקחת אנטיביוטיקה מסוג ציפורדרס 500 לאחר משהו כמו 3 חודשים חזרתי לעצמי לגמרי יחד עם זאת לאחר שבועיים אני מרגיש באיזור בקצה איבר המין תחושה לא נעימה שגורמת לי לעשות שוב פיפי..האם כדאי להחליף תרופה או להמשיך בטיפול בציפורדקס יש לציין שהרופא הדגיש בפניי שהטיפול יהיה ארוך השאלה לי היא כמה ארוך ואם זה בסדר לקחת כל כך הרבה אנטיביוטיקה ?
אשמח לתשובה תודה

26/11/2017

עצירת שתן ביחד עם עצירות קשה

האם יש קשר בין התופעות או שזה מקריות שהופיעו יחד?
אציין שאני בן 68 בקרוב, מאובחן מזה שנים עם דלקת כרונית בבלוטת הערמונית, בעברי 4 ביופסיות של הערמונית עקב psa מעט גבוה, שיצאו ללא ממצאים של סרטן, אך כאמור התגלתה הדלקת.
אני חי בשלום כבר מספר שנים עם 2 – 3 התעוררויות למתן שתן בלילה, פעיל בספורט – רכיבה על אופני הרים, ופעיל בחדר כושר, חי בריא ולא מעשן.
לפני כשלשה ימים עסקתי בפעילות מאומצת בחדר כושר ובאותו ערב החלו אצלי הסימפטומים בצורה חריפה, כמעט ולא ישן, זה הלילה השלישי.. תחושות של דחיפות למתן שתן ואז בקושי יוצא משהו, במקביל עצירות קשה.

08/11/2017

כאבים באיבר המין

שלום רב,
במשך זמן רב אני סובל משרפה בקצה איבר המין.
נעשו בדיקות שתן ותרבית זרע והכל תקין, ניתנו תרופות דיספטיל פורטה אך לא עזר.
אני סובל וכבר לא יודע מה לעשות.
יש לציין שלפעמים יש הקלה, אך לאחר קיום יחסי מין זה חוזר.
אודה למענה.

08/11/2017

כאבים באיבר המין

שלום רב,
במשך זמן רב אני סובל משרפה בקצה איבר המין.
נעשו בדיקות שתן ותרבית זרע והכל תקין, ניתנו תרופות דיספטיל פורטה אך לא עזר.
אני סובל וכבר לא יודע מה לעשות.
יש לציין שלפעמים יש הקלה, אך לאחר קיום יחסי מין זה חוזר.
אודה למענה.

08/10/2017

ערמונית

עשיתי בדיקת psa התוצאה 30 אני אחרי אצירת שתן וקטטר במשך 10 ימים שהיום נגמלתי ממנו , בדיקות השתן מראות על ליקוציטים של 500 האם הזיהום בשתן משפיע על רמת הpsa
מה עלי לעשות

יעקב שלום,

המלצתי היא לחזור על בדיקת PSA בעוד 6-8 שבועות. אצירת שתן יכולה להביא לעלייה משמעותית ברמת ה PSA. המלצתי לא לעבור שום בירור נוסף (ביופסיה וכיוב) ללא בדיקה חוזרת של רמת ה PSA וזאת מכיוון שישנו סיכוי דביר שרמת ה PSA תרד חזרה לרמה שאינה מצריכה בירור לאחר שתתרחק מזמן אצירת השתן. חשוב לציין כי גם במידה ואתה סובל מסרטן הערמונית ורמת ה PSA האמיתית שלך, ללא קשר לאצירת שתן, מוגברת, הסיכוי שדחייה של 6-8 שבועות בבירור לצורך וידוא כי מדובר ברמה אמיתית של PSA תשפיע על סיכויי ההחלמה שלך נמוך מאוד.
צוות האתר
03/10/2017

בדיקת ארודינמיקה

האם צריך להיות בצום לפני הבדיקה

אין צורך בצום לפני אורודינמיקה אלא אם האורולוג שלך הנחה אותך אחרת.
צוות האתר
23/09/2017

דלקת כרונית בערמונית

שלום רב
אני כיום בן 32
לפני כשנתיים החלו לי כאבים באשך ימין עם תכיפות ועצירות קלה במתן שתן, עשיתי בדיקות דם, שתן, MRI זרע וספירת זרע ואמרו לי שכנראה יש לי דלקת כרונית אבל לא נמצאו חיידקים מסויימים.
הכאבים באו והלכו וכן התכיפות במתן שתן.
היום לאחר חמישה חודשים בלי יותר מדי כאבים חזרו לי קצת התחושות הלא נעימות באשך ימין ואני שוב קם כמה פעמים בלילה למתן שתן…..
הדבר שהכי מדאיג אותי, שהשבוע פעם ראשונה ראיתי שהזרע שלי יוצא חום, כנראה עם דם……
האם זה נורמלי?? זה קשור לדלקת כרונית בפרוסטטה ??
בנוסף תמיד שיש לי הרגשה לא נעימה באשך ימין עם תכיפות לפיפי, מופיעים לי גם טחורים קלים ועצירות עם הרגשה של כבדות בבטן.
האם יכול להיות שהטחורים גורמים לדלקת ??
תודה רבה

אלעד שלום,

דם בזרע אינו סימן לבעייה משמעותית ואף אינו מצריך בירור, כך שאין מקום לבהלה עקב ההופעה של דם בזרע. טחורים אינם מקור הדלקת. מומלץ המשך מעקב וטיפול ע"י אורולוג למרות שחשוב להיות מודע לכך שדלקת אגנית כרונית היא מחלה קשה לטיפול ולרוב ניתן להשיג הפוגות אך לא ריפוי מלא, והמטופל יחווה התקפים חוזרים של המחלה.
צוות האתר
22/09/2017

דלקת ערמונית כרונית- האם במקרים קשים יש לשקול כריתה?

שלום, לבעלי בן 38 כבר שנים דלקת ערמונית שחזרה פעם בשנה-שנתיים. עכשיו כבר חצי שנה סובל ללא שיפור. היה אצל אורןלוגים שונים.לא מופיעה דלקת בבדיקות.תוצאןת שליליות לסרטן. למרות זאת טופל חודשים באנטיביוטיקןת שונות במקביל ופרמיקסון וכדורים נגד כאבים וואבן ולוריבן. הצריבה, תכיפות בהשתנה,כאבים בפרינאום ובגב התחתון. לא מצליח לעבוד, לנהוג לצאת מהבית. מתחיל להיות דכאוני. יש לנו שני ילדים. האם כדאי לשקול כריתת הערמונית כפתרון לסבל או שזה משהו שלא מבצעים במקרים כאלו?

שלום רב,

כיום המחלה כבר לא נקראת דלקת כרונית של הערמונית אלא כאב אגני כרוני וזאת מכיוון שכיום ישנה הבנה שייתכן ומקור המחלה כלל אינו בערמונית. לאור כך, אין מקום לכריתת ערמונית בטיפול בכאב אגני כרוני. עם זאת, במידה וישנם תסמינים משמעותיים במתן שתן (זרם חלש, קושי בהתרוקנות וכיוב) אשר אינם מגיבים לטיפול תרופתי ניתן לשקול ניתוח לשיפור התסמינים.
צוות האתר
16/09/2017

דלקת בערמונית וחוסר תיאבון

שלום,לפני שבוע (בשבת)בעלי קיבל התקף של אי שליטה ושריפה בשלפוחית השתן, בלילה עלה לו החום ונסענו עם אמבולנס לבית החולים(היינו בחו”ל)שם איבחנו מיד דלקת חריפה בשלפוחית השתן עם ערמונית מוגדלת ונתנו לו אינפוזיות של אנטביוטיקה. חזרנו למלון אך הוא לא יכל לאכול ובקושי לשתות מים אז נסענו שוב לבית החולים ושם אחרי אולטראסאונד ע”י אורולוג הוא קיבל עוד אינפוזיות של אנטביוטיקה ומשהוא להרגעת הקיבה. למחרת חזרנו ארצה ורופא המשפחה נתן לבעלי אנטביוטיקה, כדור אדום נגד צריבה,וכדור לערמונית. הבעייה שבעלי בקושי אוכל ושותה לדבריו פשוט אינו מסוגל ובקושי עומד על הרגליים.
רציתי לדעת אם זו תופעה מוכרת בטיפול מסוג זה מכיוון שאני מאד דואגת לו.דרך אגב בעלי בן 68. לתשובתכם והמלצתכם אודה.
ריטה

ריטה שלום,

במקרים של זיהום משמעותי בדרכי השתן, לעיתים ישנה השפעה גם על התאבון (כמו במחלות חום אחרות). בחלק ממקרים אלו מומלץ אישפוז עם קבלת אנטיביוטיקה בעירוי ותמיכה של נוזלים בעירוי עד להתאוששות מהמחלה.
צוות האתר
11/09/2017

בעיית דם בשתן ובזרע כאבים באיזור הכליות

שלום לך.
אני מזה מעל כמה חודשים יש לי בעיה של דם בזרע לא התייחסתי לזה וכעבור חודש וחצי נהייה לי דם בשתן וגם בזרע וגם כאבים באיזור הכליות
עשיתי בדיקות דם שתן אולטרסאונד ולא גילו דבר
מה אני צריך לבקש עוד שיעשו לי
אשמח לתשובה מהירה כי אני מאוד מודאג תודה מראש

קובי שלום,

דימום בזרע לרוב אינו מצריך כל בירור אך הופעת דם בשתן מצריכה בירור של דרכי השתן. ממליתץ בדיקה ע"י אורולוג והפנייה לבדיקות הרלוונטיות.
צוות האתר
10/08/2017

דלקת בערמונית

שלום ד”ר שטרנברג, כבר שנים שאני סובל מדחיפות ותכיפות בשתן. בשנה האחרונה התסמינים התרחבו לכאב אגני, צריבה בשתן, רגישות באשכים, כאבים ברגליים ועוד. האורולוג אמר שמדובר בדלקת הערמונית ונתן לי אנטיביוטיקה מסוג רוליד 150 מ”ג ×2 ביום ואופלודקס×2 ביום, כל זאת למשך 14 יום. אני נוטל זאת כבר יומיים ואני פשוט מותש. האם זו ההשפעה של התרופות להלן והאם אמור להיות שיפור בימים הקרובים? האם ניתן לסיים טיפול זה לפני המועד מבלי להזיק לעצמי ולערמונית? ההשפעה על מערכת העיכול אדירה אצלי (יש לי עבר של מעי רגיז הכולל הליקובקטר, גסטריטיס, כיום קנדידה)

דוד שלום,

ישנם אפשרויות טיפול שונות כאשר אבחנת העבודה היא דלקת כרונית של הערמונית. סוגי התכשירים ומשך הטיפול משתנה. ממליץ שתדון בתופעות הלוואי והאפשרות לשנות את צורת הטיפול עם האורולוג שמטפל בך.
צוות האתר
05/08/2017

חנוך

שלום איתי
אני סובל מדלקת כרונית בערמונית מגיל 23
אני עכשיו בן 37 ולאורך השנים היו התפרצויות והתלקחויות של הדלקת לאורך השנים עם תקופות של החמרה והטבה
בגיל 23 קיבלתי אנטיביוטיקות שונות ועשיתי מבחן 4 כוסות בו מצאו חיידק סטרפטוקוקוס שטענו שלאו דווקא קשור לדלקת.
במשך השנים למדתי לחיות עם המחלה הזו , אבל לפני 7 חודשים הייתה לי התלקחות קשה מאוד עם כאבים עזים וחוסר יכולת כמעט לתפקד כולל מערכת השתן .
לאט לאט לאחר 3-4 חודשים של סבל וייסורים רבים הכאבים החלו להתפוגג אך נשאר בערמונית איזור שמרגיש כאילו דוקר אותו מבפנים וכאילו גם איזור נפוח בצידה הימני של הערמונית וגורם לי לסבל רב , חוסר חשק מיני, ותחושות אי נעימות קבועות באיזור .
עשיתי MRI לערמונית שהראה שהערמונית כרגע בגודל תקין אך עם סימנים דלקתיים בכל ההיקף שלה.
וקיבלתי אנטיביוטיקה ל12 שבועות מסוג אזניל לאחר שנמצא חיידק אוריאופלסמה אוריאלטיקום בבדיקת שתן לpcr.
אך ללא הועיל .
אני כמעט משוכנע שיש לי אבנים או צלקת בערמונית שגורמת לי לתחושת כאב קבועה ואי נעימות בכל האיזור
ואני ממש חסר אונים .
אשמח לעצתך מבחינת תוכנית פעולה וכמובן לתיאום פגישה ולליווי אישי של המחלה

חנוך שלום,

במידה ואתה מעוניין לתאם פגישה, פנה למרפאה דרך הקישור באתר לתיאום.
צוות האתר
04/08/2017

בירור

תוך בדיקה US נשאלתי עם עברתי כריתת בלוטת הערמונית?

לא!!!

בסיכום הרנטולוג לא מוזכרת הבלוטה!

גיל 79.

יקי שלום,

בדיקת אולטראסאונד היא בדיקה שתלוה במבצע. המשמעות היא שישנם גורמים שונים המשפיעים על יכולת ביצועה והממצאים המודגמים - גורמים שתלויים במטופל (האם סובל מעודף משקל וגורמים נוספים) ובמבצע הבדיקה (נסיון ועוד).

במידה ולא עברת כריתת  ערמונית אז כנראה שיש לך ערמונית. לא ציינת מדוע עברת את בדיקת האולטראסאונד ולכן לא ברור לי האם הדגמת הערמונית חשובה במקרה שלך, אך במידה וכן ניתן לעבוד בדיקה חוזרת ע"י סונוגרפיסט אחר ורוב הסיכויים שהערמונית שלך תמצא.
צוות האתר
26/07/2017

שפיך תוך כדי הפיפי ואחרי סיום מתן הפיפי

היום בעלי נכנס לשירותים ובזמן שעשה פיפי יצא לו ביחד עם הפיפי שפיך, וגם אחרי שסיים לעשות פיפי הוא לחץ קצת על האיבר לראות אם עדיין יוצא ויצא קצת. ובנוסף השפיך היה בצבע לבן דיי סמיך האם זה משהו נורמלי?? אני רק רוצה לציין של קיימנו יחסי מין כמעט שנה

עינב שלום,

ממליץ שבעלך ייבדק ע"י רופא להבנה מה מקור הנוזל שראה.
צוות האתר
26/07/2017

צריבה במתן השתן

שלום ד”ר.
אני בן 22 וכבר מספר שנים רב אני מרגיש צריבה במתן השתן.
הצריבה באה לאחר אוננות אך לא תמיד… אלא פעם בכמה חודשים.
הצריבה מתאפיינת בחשק עז לשתן אך השתן אינו יוצא אלא רק טיפות בודדות. לאחר מכן אותה תהליך . עד שלבסוף לאחר כחצי שעה בדר”כ השתן יוצא עוד הפעם בטיפות והצריבה נפסקת .
אשמח לעזרה
תודה.

גל שלום,

המצב שאתה מתאר הוא תקין. אין צורך בשום בירור או טיפול למצבך.
צוות האתר
23/07/2017

גירוי בפין וגירוד פנימי

כבר כמה ימים יש לי מין גירוד פנימי בתוך האיבר ככמין גירוד פנימי שהולך לאורך כל האיבר מבפנים
מה זה לעזאזל ?!

ליאור שלום,

ממליץ שתבדק ע"י רופא המשפחה לשלילת מחלה מועברת במין או סיבות אחרות לדלקת של השופכה.
צוות האתר
19/07/2017

שפיכת זרע נפסקה

אני בן 52, יש לי עצירות בשתן ותדירות גבוהה של השתנה, עברתי בדיקות אולטראסואנד וכו’ והתייעצתי עם אורולוג. הוא המליץ לי להשתמש בטמסולוסין אינובמד למשך חודש עד הביקור הבא. אני משתמש בתרופה מזה שלושה ימים. מאז אין לי שפיכת זרע! אני עובר אורגזמה אך אין זרע!
השאלה האם זה זמני? האם זה נמשך כל עוד אני משתמש בתרופה הזאת?
האם אני צריך להפסיק את התרופה בגלל התופעה המוזרה הזאת?
חשוב לציין, שעברתי התקף לב וצינתור עם סטינט לפני חודשיים ונוטל כל התרופות הדרושות.
האם לזה קשר או יש ריאקציה הפוכה בין התרופות?
תודה

הילל שלום,

בין 10% ל 20% מהנוטלים טיפול בטמסולוסין סובלים משפיכה אחורית, משמע זרימה של הזרע לתוך שלפוחית השתן במקום יציאה דרך השופכה בזמן אורגזמה. הזרע יוצא יחד עם השתן כאשר אתה מתרוקן לאחר יחסי המין. מצב זה אינו מסוכן ואינו מצריך טיפול. לרוב המצב קבוע ולא חולף.
צוות האתר
16/07/2017

חוסר נוחות בפין כבר שנה וחצי

שלום ד״ר,
אשמח לעצתך כי אני כבר משתגע, וחיי לא חיים כבר שנה וחצי.
לאחר מין אוראלי לא מוגן לפני שנה וחצי, חיי השתנו מהקצה לקצה.
עשיתי בדיקות למחלות מין, std, איידס, עגבת אשר יצאו שליליות, מלבד std אחת שיצאה חיובית לאוראו פלזמה פרבום, וטופלה בדוקסילין, std לאחריה יצא שלילית.
כמו כן עשיתי אולטראסאונד לדרכי שתן שיצא תקין.
הלכתי לכמה אורולוגים וכולם טענו שאין לי שום מחלה ושעליי להפסיק לברר את הנושא.
בפועל אני מאוד סובל, מה שהביא אותי לדכאון מתמשך, (אמנם ממשיך בשיגרה חיים) אבל חסר סבלנות, וכן מרגיש שינויים ברמה המינית (חרדות, לפעמים בעיות בזיקפה). חוסר הנוחות בפין הינו לעיתים תקופות, ומתגבר בשעת לחץ.
כרגע, לאחר אוננות חוסר הנוחות מתגבר, ועמו אף תדירות השתנה. לעיתים יש צריבה מאוד עמומה לאחר אוננות, אולם אין צריבה בהשתנה (מעולם לא היתה).
גם עצירות לצערי נוספה לחגיגה ועמה יציאות מאוד קשות, ואף דימום לעיתים רחוקות בשל מאמץ ביציאה.
חודש שעבר עשיתי בדיקות דם כלליות שיצאו תקינות.
אני מטופל כבר שנה פסיכולוגית, אולם הבעיה לא נפתרת, אני לא יודע כבר מה לעשות.
רציתי לדעת האם התיאור שלי זה עונה על הגדרת דלקת בערמונית, והאם יש מה לעשות בנידון. האם דלקת בערמונית משוקפת בבדיקות דם?
האם עליי להיכנס לבירור עמוק (אני מעדיף שלא)
יש דרך לצאת מהסבל והקללה הנוראית הזאת?
התחלתי עכשיו לקחת תמצית דקל ננסי (טבעית בקפסולה), משום שאורלוג מומחה המליץ לי לקחת פרמיקסון שלושה חודשים (משום מה לא לקחתי).
אני אבוד ומייואש, אשמח לעצתך.

תומר שלום,

קשה לתת אבחנה דרך פורום גם לאחר תיאור מפורט כפי שתיארת. לרוב זיהומי אוראפלזמה הם ללא תסמינים וישנה מחלוקת בספרות האם בכלל מצריכים טיפול. במידה ובדיקות חוזרות מראות כי החיידק נעלם, אין צורך בטיפו לאנטיביוטי נוסף.

לגבי תלונות מערכת העיכול שציינת (עצירות כולל דימום) - ממליץ בדיקת רופא גסטרואנטרולוג בהקדם.

בהצלחה
צוות האתר
14/07/2017

כאבים בהליכה

שלום ד”ר

מזה כשבוע יש לי כאבים בשורש הפין. אין לי בעיות במתן שתן וביחסי מין, רק כאבים בזמן הליכה.

לאחר בדיקה של אורלוג (כולל US דרכי שתן וכליות, ו US אשכים + דגימות שתן) , הוא אבחן דלקת קלה בערמונית. וטען שאין טיפול למעט אמבטיות חמות, הימנעות ממאכלים מסויימים וזהו.

מה דעתך?.. מה יודעים על משך ההחלמה מהכאב הזה? האם זה בהכרח כרוני או שיכול להיות שתוך זמן מסויים העסק יפסיק לכאוב?..

תודה

אבי שלום,

דלקת כרונית של הערמונית היא מחלה שלעיתים קשה לאבחן או לשלול. יש לשלול ראשית מצבים אחרים, אשר לפי הבדיקות שבצעת כנראה שנשללו. לדלקת כרונית של הערמונית מוצעים טיפולים שונים כאשר אף טיפול לא הוכח כטיפול טוב ביותר. רבים משלבים טיפול אנטיביוטי וטיפול לערמונית אך בהחלט ניתן להתחיל בטיפול שאינו כולל טיפול תרופתי תחילה.
צוות האתר
07/07/2017

דלקת כרונית בערמונית בן 21

שלום דר
אני התקשרתי לקביעת תור אצלך ומקווה שביום ראשון יחזרו אלי כי אני רוצה להגיע כבר בהקדם
אני סובל מדלקת כרונית בערמונית
זה מתבטא ב :
קושי להתחיל מתן שתן
צריבה ושריפה במתן שתן
זרם שתן שמפסיק לפני באמת שהשתן נגמר
וככה אני מגיע למצב שאני צריך ללחוץ על ריצפת האגן כדי לעזור לשתן לצאת
טפטוף לאחר מתן שתן
כאב בבטן התחתונה וכאב בעצם הערווה
לאחר שפיכת זרע היו שאריות זרע בשתן ממש רואים באסלה נוזל זרע – בבדיקת זרע 3 מייל נפח זרע כך שלא נראה לי שמדובר בבעית חסימה
לאחר גמירה / שפעכת זרע צריבה ושריפה בפי ובקצה הפין
שריפה בין שק האשכים לפי הטבעת
דקירות פתאומיות בפי הטבעת גם בנהלך היום
אז יש לי חוסר הנאה מגמירה
אשמח שתענה לי דר אם כל זה אכן מתאים לדלקת כרונות בערמונית שאובחנה אצלי בסביבות חודש 3
כי אני ממש מודאג שאולי יש לי בעיה
ויכול להיות שמדובר במצב מסוכן מדלקת
עברתי אולטרסאונד שלפוחית שתן יצא תקין
כליות תקין
ערמונית בגודל תקין
ובדיקה לסרטן של ערמונית תקין
שתן תקין ללא דם
אך אני ממש חושש כי אני לחוץ מטיבעי
אולי יש פגיעה או מחלה בשלפוחית
אשמח שתעזור לי
כרגע אני מטופל אך ורק בפרמיקסון שאורולוג נתן לי לשלושה חודשי טיפול ( אני בחודש האחרון )
ואין ממש שיפור אולי קצת שיפור להתחיל מתן שתן בלי להיתעקב זמן רב
תודה

שלום רב,

ראשית, בהחלט ייתכן שהתסמינים שאתה מתאר מרמזים על דלקת כרונית של הערמונית, אך ישנן סיבות נוספות לתסמינים אלו ולכן חשוב להיבדק ולהגיע לאבחנה.

שנית, בגיל 21 לא מקובל לבצע בדיקות לאבחון סרטן הערמונית. הסיכוי למחלה זו בגיל זה כל כך נמוך והסיכוי לטעות מעבדה שתוביל לבדיקות מיותרות וחרדה מיותרת גבוה. ממליץ לא לשלוח בדיקת דם לסרטן הערמונית (PSA) בגיל כה צעיר.

אשמח לפגוש אותך במרפאתנו ולנסות לעזור לטפל בך.

 
צוות האתר
03/07/2017

MRI ערמונית

שלום דוקטור,
בעלי בן 58 עם איסטוריה משפחתית של סרטן בערמונית עשה לאחרונה MRI ערמונית.
סיכום הבדיקה:
תהליך פריפרלי דיפוזי היפואינטנסי בשקלול T2 מדגים רסטריקציית דיפוזיה והאדרה פתולו PIRADS 4.אין לזהות פריצה קופסיתית או לימפאדנופתיה אגנית.
האם יש מקום לדאגה ומה הטיפולים האפשריים?
תודה ובריאות לכולנו.

גאולה שלום,

ממצאים כפי שמתוארים בפענוח בדיקת ה MRI של בעלך מצריכים דגימה (ביופסיה של הערמונית). חשוב לעבור את הבדיקה אצל מישהו שמבצע ביופסיה בטכניקה של פיוז'ן (טכניסה בה צילומי ה MRI מנחים את הביופסיה) ולא ביופסיה בהנחיית אולטראסאונד בלבד.

אשמח לפגוש אתכם במרפאתנו שכן אנו מבצעים ביופסיות ערמונית בטכניקה של MRI פיוז'ן.
צוות האתר
21/06/2017

דלקת כרונית בערמונית

אני אמור לקחת פרמיקסון במשך 3 חודשים (לוקח רצוף כבר חודשיים), האם זה יפתור את בעיית הדלקת בערמונית ?

ירון שלום,

לאחר חדשיים טיפול אתה בטח כבר יכול לחוש האם הטיפול משפר את תסמיניך או לא. חשוב לדעת שלרוב טיפול בפרמיקסון ניתן יחד עם טיפול נוסף (לרוב טיפול אנטיביוטי) כאשר מדובר בטיפול לדלקת כרונית של הערמונית.
צוות האתר
16/06/2017

קטטר חדש לראשונה

שלום.
אני עם קטטר עם ברז בשקית.
השקית מתמלאת.
יחד עם זאת הצינור בין השקית לפין מלא.
מדוע הצינור לא מתרוקן במלואו לשקית.
יש כאבים אם אני משחרר השלפוחית כי הצינור מלא.
תודה
שאולין

שאולין שלום,

הצינור אינו מלא, הוא פשוט זורם. נראה כאילו כל הזמן מלא נוזל אך למעשה זה נוזל אשר זורם קדימה לשקית ומתמלא מהשלפוחית.

הכאבים שאתה חש ומתאר כתחושת ריקון שלפוחית הם התכווצויות שלפוחית עקב הגוף הזר הנמצא בשלפוחית (הקטטר). תחושה זו שכיחה מאוד בקרב אנשים הנושאים קטטר. היא אינה נובעת מצינור סתום. למעשה כל עוד השקית מתמלאת באופן קבוע אין חשד לסתימה.
צוות האתר
13/06/2017

בדיקת שתן שעשיתי נמצא לא תקינה

שלום אני בחור ב38 לאחרונה עשיתי בדיקות כלליות שכללו גם שתן בבדיקות נמצא כי יש לי וירוס UREA.PRAVUM.PCR
לאחרונה שמתי לב לבעיה של טפטוף במתן שתן וגם אני נותן שתן בתדירות מאוד גבוה אני גם מתעורר בלילה לשירותים דבר שגורם לי אי נוחות כמו כן יש לי כאבים חזקים במותן שמאל הייתי אצל אורולוג והוא שלח אותי לעשות אולטרה סאונד לאחר בדיקה וקריאה הפורומים הבנתי שאולי יש לי בעיה בערמונית האם זה אפשרי כמו כן בחודשים אחרונים סבלתי מגרד בפי הטבעת שטופל על ידי משחה והיה לי קשה להיפתר מהגרד אבל עכשיו אני מרגיש יותר טוב אשמח להמלצות

יעקב שלום,

ראשית איני בטוח שאתה סובל מבעייה בערמונית. אני מסכים עם האורולוג שהפנה אותך לאולטראסאונד. מטרת הבדיקה לשלול מחלת אבנים שגורמת לכאבי המותן שלך ויכולה גם לגרום לתסמינים האחרים. כאשר תשוב אל האורולוג אחרי השלמת הבדיקה תזכיר לו את תוצאת בדיקת השתן ותשאל האם ממליץ טיפול.
צוות האתר
06/06/2017

צריבה במפשעה שמאל בתוך העור.

כיצד מטפלים בצריכה לעיתים בעירה בתוך העור ללא סימנים חיצוניים.

מוטי שלום,

שאלתך כללית מידי. יש צורך בנתונים נוספים או בדיקה גופנית כדי להבין מה הגורם לתלונותיך ומה הטיפול המתאים. ממליץ פנייה לרופא המשפחה לבדיקה ראשונית. רופא המשפחה יחליט לגבי טיפול או הפניה לרופא מקצועי.
צוות האתר
01/06/2017

דם בשתן לאחר הרכבת צנטר

לד”ר שלום,
אבא שלי (בן 77 ) עבר לפני כחודש התקנת סטנד בכליה על מנת לפנות מקום להטלת שתן, היות ואבן גדולה חסמה את השופכן הימני,אתמול חש כאבים ולחץ בשלפוחית וקושי לתת שתן, בביה”ח הותקן לו קטטר והוא שוחרר הביתה עם אנטיביוטיקה זינט ,והוראה לפרק את הקטטר כעבור חמישה ימים, לאחר כמה שעות הופיע דם בשתן (אבי מעולם לא דימם בשתן) שאח”כ עבר לגמרי.
האם הדימום קשור להרכבת הקטטר?
האם עצירת השתן קשורה להרכבת הסטנד או עשויה להגרם מגורם אחר, (אבי מטופל באבודרט ,גודל הערמונית שלו לא חריגה גדולה במיוחד לגילו.
תודה מראש
מני

מני שלום,

אצירת שתן יכולה להגרם ע״י סיבות נוספות במקרים כמו של אביך. ייתכן וזיהום גרם לאצירת השתן. האם נשלחה תרבית שתן לפני שקיבל אנטיביוטיקה? ייתכן וגירוי מהסטנט גרם לאצירת השתן. ייתכן והערמונית המוגדלת שלו גרמה לאצירת השתן. ייתכן ושילוב של מספר גורמים גרם למצב זה.
צוות האתר
30/05/2017

דלקת כרונית בערמונית בן 21

לדר שלום
אני בחור בן 21 אובחנתח על ידי אורולוג שיש לי דלקת כרונית בערמונית
אני סובל מקושי להתחיל מתן שתן צריבה בשתן וכשאני רוצה לסיים את השתן אני צריך ללחוץ על ריצפת האגן איזור פי הטבעת כדי לפלוט את שארית השתן האחרונה לאחר מכן יש לי טפטופים
צריבה לאחר גמירה תחושת שריפה בפי הטבעת
לפעמים דקירות
אני מטופל בכדורי פרמיקסון לפי המלצת הרופא לשלושה חודשים – נשאר חודש לסיום הטיפול ואני חושש שיגמרו הכדורים ושהבעית שתן החריפה תחזור למרות שמצד שאני אני לא מעוניין לחיות על כדורים כדי לתת שתן
עברתי בדיקת כליות שיצאה תקינה
שלפוחית שתן תקינה עם קיבולת טובה שארית שתן 30 סמק
מיותר לבקש ציסטוסקופיה אני לא יודע אם אני מגזים במחשבותי כי אני חושש שלא הכל נובע מהדלקת ויכול להיות יש לי בעיה חמורה
אני ממש רוצה להחלים מהדלקת הזו
מה ניתן לעשות ?
ב 12/6 אני צריך ללכת לאורולוג לקבל הפנייה לבדיקת זרע שאני מעוניין לעשות לבקש ממנו ציסטוסקופיה ?
אם השלפוחית תקינה זה מיותר ?
אני מדוכא מכול מה שקורה לי ונמצא בחרדה שאולי יש לי משהו חמור שלא גילו
עדין

שלום רב,

לרוב ציסטוסקופיה אינה נדרשת לבירור תלונות כשלך אך מכיוון שאין לי את כל הנתונים אינני יכול לשלול צורך זה באופן מוחלט. המלצתי היא שלא תבקש בדיקות מהרופא אלא תאפשר לו לבצע הערכה של המצב ולהמליץ לך מה נדרש לפי הבנתו המקצועית.

בהצלחה
צוות האתר
23/05/2017

בבדיקת MRI של הערמונית

מבקש לדעת מה פרוש , סיגנל דיפוזי פריפרלי אחורי היפואינטנסי , ללא האדרה או האטת דיפוזיה.
שינויים דלקתיים כרוניים במקום הראשון PI-RADS 2

זאב שלום,

בכדי ליצור סטנדרטיזציה בין קוראי ה MRI הומצאה שיטת הדירוג לפי PIRADS, שהיא השיטה המקובלת כיום לדרג ממצאים ב MRI ערמונית. שיטה זו מיועדת לשימוש ב MRI ערמונית בלבד וכל דרגה של PIRADS חוזה את הסיכוי למציאת גידול סרטני. דרגות 1-2 הן סיכוי נמוך למציאת סרטן ולרוב לא מקובל לבצע ביופסיה לממצאים אלו (אך חשוב להתייעץ עם האורולוג המטפל מכיוון שאי ביצוע ביופסיה תלוי גם בגורמים אחרים). דרגות 4-5 מסמלות ממצאים בעלי רמת חשד גבוהה לממצא סרטני ולכן חובה לדגום ממצאים אלו. דרגה 3 היא סיכון בינוני וכיום ההמלצות הן לדגום גם את הממצאים בעלי דרגת חשד זו.
צוות האתר
18/05/2017

צריבה בעת מתן שתן

אני בן 38 בריא באופן כללי. לפעמים, אני חש צריבה וקושי בעת מתן שתן לאחר שתיית אלכוהול מרובה. האם זה תקין?

יונתן שלום,

כאשר אתה חש צריבה במתן שתן המלצתי לשלוח בדיקת שתן לכללית ולתרבית. מטרת התרבית לשלול זיהום ובמידה וקיים זיהום יש צורך בטיפול אנטיביוטי. מטרת שתן כללית לשלול הופעת תאי דם אדומים בשתן ובמידה וקיימים כאלו יש צורך בבירור נוסף.
צוות האתר
10/05/2017

פרוסטטיטיס

שלום דוקטור אני בן 25 כבר מאז שאני זוכר את עצמי קטן 15-16 סבלתי מבעיות וכאבים בזמן שתן וגמירה. עם הזמן הלכתי לרופאים שאמרו לי שיש לי דלקת בפרוסטטה עשיתי בדיקות לא נמצאו חיידקים. לאחרונה אני מרגיש כאבים בצד שמאל וימין לפעמים של הבטן ולאורך הרגל השמאלית עם השפעה על כף הרגל סוג של זרמים ומיחושים, אני מפחד שזה לא החמיר ולא נוצר זיהום בכליות אם זה יתכן בכלל וקשור. אני לא מסוגל לחיות ככה יותר אני צריך את עזרתך האם אפשר לטפל בזה ולהחלים לגמרי או שזה לכל החיים ומה הטיפול הטוב ביותר

שלום רב,

אתה מתאר תסמינים משמעותיים אשר ייתכן ונגרמים עקב דלקת ערמונית אך יכולים להגרם גם ע״י מחלות אחרות. יש צורך לבצע בירור על מנת להגיע לאבחנה ורק לאחר הגעה לאבחנה ניתן יהיה לדון באפשרויות הטיפול והסיכוי להחלמה מלאה.
צוות האתר
09/05/2017

דלקת בערמונית והצום

אחרי בדיקה יש לי דלקת כרונית בערמונית אמר לי הרופא ,רוצה לשאול בבקשה אם אני צם בחודש רמדאן זה חודש בלי מים ואוכל יותר מ 15 שעות ביום זה משפיע על הטיפול בדלקת

ואסים שלום,

לא פירטת איזה טיפול אתה מקבל כך שקשה לקבוע האם צום משפיע על הטיפול. במידה ואתה מקבל טיפול אנטיביוטי ישנן תרופות אנטיביוטיות אשר עדיף ליטול על קיבה מלאה. ממליץ שתתייעץ עם הרופא אשר רשם לך את הטיפול האם יש צורך להמנע מצום.
צוות האתר
03/05/2017

דלקת בדרכי השתן

האם יש טיפול טבעי לדלקת הערמונית שתן

יוליוב שלום,

דלקת בשתן לדלקת ערמונית אינן בהכרח אותו דבר. ממליץ שתפגש עם רופא לדון במצב ממנו אתה סובל והטיפול מתאים.
צוות האתר
28/04/2017

פין רוצה להמשך פנימה לאחר ניתוח בקע מפשעתי

שלום
לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח בקע מפשעתי
צד שמאל שיטה פתוחה עם שתי רשתות.
שבוע שעבר בצעתי אולטרסאוד של המפשעה ואשכיפ.
הכול תקין למעט שיש נוזל שזו לא לכיוון אשך ולוחץ על צינורות זרע וגורם הנפיחות וכאב.
גם פין מנסה להמשך פנימה בפרט בישיבה ומהירה וגורם לכאבים.
האם זה יחלוף או שיש טיפול לתופעה זו ?
בפרט לתופעה שפין רוצה להמשך פנימה וגורמת לכאב ואי נוחות ?
בתודה
שבתאי

שבתאי שלום,

ממליץ שתשוב אל הרופא המנתח לבדיקתו וקבלת חוות דעתו לגבי תהליך ההחלמה אחרי הניתוח.
צוות האתר
09/04/2017

צריבה במתן שתן

שלום דוקטור עברתי ניתוח פרוסטתה לפני3 שנים עקב דלקות חוזרות.הניתוח היה דרך אבר המין.לפני כשלושה שבעות קיבלתי דלקת ואני מטופל מאז באוגמנטין.הפי אס אי שלי היום3.06 .עשיתי אולטרא סאונד הערמונית בגודל 40.ונמצאו 2 ציסטות בגודל 2.5 בכליה הימנית.מרגיש יותר טוב אבל יש צריבה בקצה הפין .מה צריך לעשות? תודה

אליהו שלום,

ראשית, במהלך זיהום לא מקובל לבדוק את רמת ה PSA מכיוון שהרמה עלולה לעלות עקב הזיהום. מומלץ לחזור על רמת ה PSA כשישה שבועות לאחר סיום הטיפול האנטיביוטי לקביעת הרמה האמיתית.

מבחינת הזיהום, יש לוודא שאתה מקבל טיפול אנטיביוטי התואם את החיידק שצמח בתרבית השתן שנשלחה טרם התחלת הטיפול האנטיביוטי.

לגבי הציסטות בכליות, מדובר בממצאים שכיח מאוד ולרוב שפיר אך יש לוודא עם האורולוג המטפל שאין מאפיינים בציסטה המצריכים בירור נוסף כדוגמת בדיקת CT או MRI.

חג שמח
צוות האתר
28/03/2017

ריסוק אבן בשלפוחית במוצא שרש הערמונית

בן 72 , כריתת ערמונית שפירית 2013 . בדיקות ביופסיה לאחר ניתוח בטני תקינות , PSA 0.3 .
במשך שנים נוצרו דלקות בדרכי השתן ותכיפות השתנה גברה שנרגעה מעט עם אנטיביוטיקה . במרס 2017 נבדקתי ע”י אורולוג אשר ביצע ציסטוסקופיה ונמצאה אבן במוצא צינור השתן בערמונית ולא היה אפשרי להוציאה מפאת גודלה . אותו אורולוג קבע לי ריסוק אבן בלייזר
המוגדר במכבי בקוד 3080 TURP .
האם מוצדקת התערבות כזאת למרות שהמצב לא נעים בהשתנה תכופה ? השיקולים תקבלו לאחר US איברים .
תודה מראש
יהודה

יהודה שלום,

הקוד שציינת זו כריתת ערמונית ולא ריסוק אבן.

במידה והאבן גורמת לתסמינים ולזיהומים מומלץ לעסקה ולפנות אותה. מדובר בפעולה יחסית פשוטה וסיכון נמוך לסיבוכים. לאחר הפעולה סיכוי טוב שתרגיש יותר טוב מבחינת תלונות ההשתנה שלך.
צוות האתר
25/03/2017

דלקת בערמונית

שלום דוקטור
שמי חן בן 37 נשוי +4 ילדים.
מגיל 20 התחלתי לסבול מפרוסטטיטיס עברתי אינספור
בדיקות וקיבלתי המון סוגי אנטיביוטיקות בגיל 20
אובחנו חיידקי סטאפילוקוקוס וסטרפ בחלק מתרבויות הזרע ובמבחן 4 כוסות שעשיתי.
בכל מקרה האנטיביוטיקות לא הועילו והמשכתי לסבול עד שיום אחד התסמינים והכאבים נעלמו
מאז הם הולכים וחוזרים לפרקי זמן משתנים וכיום אני בעיצומה של התקפה נוראית שבגינה נאלצתי לקחת כדורים נוגדי דיכאון …
האם ניתוח להוצאת הערמונית באה בחשבון במקרה כזה
אני פשוט לא מסוגל לסבול יותר את המצב הזה …
תודה
חן

חן שלום,

לצערי, המצב שאתה מתאר הוא השכיח בגברים עם דלקת כרונית של הערמונית, התקפים של החמרה עם תקופות רגיעה בין לבין אבל לרוב ללא החלמה מלאה. ניתוח כריתת ערמונית במצבים אלו אינו עוזר אלא אם המטרה היא טיפול בהגדלת ערמונית ולא בדלקת. זאת מכיוון שמקור הכאבים הוא כנראה לא מהערמונית. לכן השם דלקת כרונית של הערמונית פחות מקובל היום, וכיום מקובל להשתמש בשם כאב אגני כרוני.
צוות האתר
25/03/2017

אחרי חודש של אנטיביוטיקה חזרו הכאבים

הי,
אני בן 43. לפני כחודשיים תקפו אותי כאבים בקצה הפין. כמו כן חשתי הפרעות בזקפה. בדיקת דם יצאה תקינה אבל בבדיקת שתן נתגלתה דלקת. במיון קיבחתי אנטיביוטיקה לעשרה ימים, שהועילה לשלושה בלבד ואחכ חזרו הכאבים. ביקרתי אצל אורולוג שרשם לי אנטיביוטיקה ל-30 יום וחל שיפור משמעותי, אבל לקראת סיום הטיפול חזרו הכאבים (ברמה פחותה יוצר, אבל עם סיומו קצת התגברו). כמו מה זה נשמע ומה אפשר לעשות?
תודה!

עידו שלום,

מכיוון שלא ציינת אחרת אני מניח שלא נשלחה תרבית שתן לפני תחילת טיפול אנטיביוטי. במצב כזה קשה לדעת האם היה זיהום חיידקי שטופל באנטיביוטיקה לא מתאימה או שכלל לא היה זיהום חיידקי. המלצתי תמיד לשלוח תרבית שתן לפני התחלת טיפול אנטיביוטי לזיהום הקשור לדרכי השתן (הערמונית קשורה לדרכי השתן של הגבר).

כעת, ישנן מספר אפשרויות היכולות להסביר את תלונותיך. ראשית, חשוב לשלוח בדיקות שתן כולל תרבית שתן. לדעתי, יש מקום לדימות (אולטראסאונד, CT, או MRI). חשוב גם לבצע בדיקה גופנית מדוקדקת. לפי תוצאות בדיקות אלו ייתכן וניתן יהיה להגיע לאבחנה ולקבוע מה הטיפול הנכון.

בהצלחה
צוות האתר
19/03/2017

בעיה שלא נפתרת -מודאג

שלום דוקטור
מזה כשנתיים אני סובל מצורך מוגבר לתת שתן, התחושה היא כמו של דלקת.
בבדיקות לא נמצאו שום סימינים של דלקת וכמו כן ביצעתי בדיקה רקטלית שיצאה תקינה ואמרו שאולי זה דלקת כרונית.
השבוע ביצעתי בדיקת PSA ואני עדיין מחכה לתשובות.
בבדיקת הדם יצא לי ערך גבוה של Myelocytes 2 .
האם יכול להיות קשר ?
אני מתוסכל מאד ולא מצליח לישון

תודה

ניר שלום,

למיילוציטים אין קשר לדלקת הערמונית. ממליץ שתמשיך את הבירור, כפי שהתחלת אותו, עם האורולוג שלך ובהתאם לממצאים תטופל.
צוות האתר
12/03/2017

כאבים בין הרגליים

במשך שבועיים , אחרי ישיבה , יש לי כאב חזק שמתחיל בין הרגליים בצד שמאל ונמשך עד פי הטבעת רק בצד השמאלי שלו .
אחרי הליכה של כמה דקות זה עובר.
יש לי ערמונית מוגדלת ואני לוקח כדור להקלת נתינת שתן.
עשיתי לפני חודש קולונוסקופיה ונמצאה תקינה.

יעקב שלום,

ממליץ בדיקה ע"י האורולוג שלך לשלילת זיהום, מחלת אבנים, החמרה בחסימת הערמונית ובעיות נוספות.
צוות האתר
01/03/2017

רכיבת אופניים וטיפות זרע

שלום,
האם יש אפשרות שעל ידי נסיעה באופניים עם מכנסיים לחוצות יצאו טיפות זרע או שאני מדמיין?
תודה רבה

אפרים,

אמנם רכיבה על אפניים (בעיקר כסאות רכיבה צרים) גורמת ללחץ באיזור הקדמי לפי הטבעת, שם נמצאת גם הערמונית, אך לרוב לחץ זה אינו גורם לפליטה של נוזל זרע.
צוות האתר
11/02/2017

מחלת מין

שלום , אני בת 20 ולאחרונה התחילה לכאוב לי ממש הבטן התחתונה מעל שלפוחית השתן , כאבי גב תחתון ושרירי רגליים חזקים ביותר שרק מחמירים , עשיתי בדיקת מעבדה וגילו שיש לי 3 חיידקים שמועברים ממגע מיני , מחלות מין משהו כזה
לפני המון זמן היה לי כלמידיה
שתיתי דוקסלין אך עדיין אני מרגישה נורא ואיום והכאבים רק מחמירים ..
יש לציין כי לאחרונה גילו לי צליאק ויש לי בעיות בקיבה ובעיות עיכול …
השאלה שלי אם כאבים האלו קשורים למחלת מין? כי זה כאבים ממש ממש חזקים שמחמירים בשכיבה , ומופיע לי הפרשות חומות דמעות כאלו , לא בשתן אבל על התחתון או בניגוב …
תודה

טליה שלום,

מחלות מין בנשים מטופלות ע״י רופא נשים ולא ע״י אורולוג. ממליץ שתבדקי בהקדם ע״י רופא הנשים שלך.
צוות האתר
03/02/2017

צריבה בעת גמירה

שלום, מזה שנים ארוכות (בן 35) שמתי לב שכשאני מאונן אני מרגיש צריבה בצד הימני (בין איבר המין למפשעה וכמו כאב באיזור האגן, כאילו שיתוק), הדבר קורה בדרכ או אולי תמיד אחרי מספר ימים שאני לא פעיל מינית, הכוונה- אם אני מתרוקן באופן יום יומי אני לא סובל מתחושת צריבה זו. כמו כן יש לי תחושת גירוד באותו איזור שיש צריבה, הגירוד מופיע לעיתים יותר קרובות.
דבר נוסף הוא שבעבר שמתי לב שלא בזמן זיקפה לעיתים רחוקות היה יוצא לי מאיבר המין נוזל זרע, או נוזל זרע שהוא קרוש יותר, כמו מן חתיכות צהובות שיוצאות בעת שפיכה.
קראתי על זה בעבר ברשת והבנתי שזה קשור בערמונית.
על סמך.מה שכתבתי, האם יש לי מה לדאוג? לאיזה רופא עליי לפנות כי לקבל חוות דעת יותר מעמיקה?
תודה רבה על המענה.

אביעד שלום,

ממליץ שתבדק על ידי אורולוג. לאחר שיחה יותר מעמיקה ובדיקה ניתן יהיה להבין האם ישנה בעיה המצריכה בירור נוסף.
צוות האתר
06/01/2017

טיפטוף שתן

שלום רב.
בן 48.האם אוננות רבה והשהיה בגמירה עלולה לגרום נזק לערמונית?בחודשים האחרונים יש לי טיפטוף שתן גם לאחר ההשתנה.כשאני יושב ומתכופף.הבדיקות תקינות כולל אולטרסאונד.מה אפשר לעשות?

ישראל שלום,

אוננות אינה פוגעת בערמונית. בגיל 48 ייתכן וחלה הגדלה קלה של הערמונית אשר גורמת לתלונותיך. ממליץ בדיקת אורולוג לקביעת הסיבה לתלונותיך ולטיפול.
צוות האתר
27/12/2016

קטטר ואוננות

יש לי קטטר מזה כשבועיים בשל אי אפשרות לתת שתן.טופלתי בהית חולים וכרגע אני בבית עם הקטטר.האם יש באפשרותי לאונן?אי ההתפרקות גורמת לי ללחצים.אולי גם עצם האוננות תשחרר שם בפין סתימות ?בתודה

רמי שלום,

אוננות עם קטטר יכולה לגרום לכאבי עקב זקפה עם קטטר, אך אפשרית.
צוות האתר
26/12/2016

בעיות במתן שתן

שלום
אני בן 45 בריא בד”כ גובה 180 משקל 75 לחץ דם קצת גבוה 130/90 סובל מזה כעשר שנים נהפרעות במתן שתן המתבטאות בהשתנה לילית 1 עד 2 בלילה זרימת שתן חלשה וטפטוף בסוף ההשתנה עם הרגשת חוסר התרוקנות גם פליטה זרע חלשה עם תחושה שהולכת ופוחתת עם הזמן בעת הפליטה ויש לציין כי לפעמים נפלט לי נוזל זרע בסוף ההשתנה או כשאני לוחץ להטלת צואה הפליטה הזו לא מלווה בתחושת אורגזמה כלשהי
ביצעתי מספר פעמים אולטראסאונד ערמונית ודרכי שתן עם ממצאים סותרים אחד את השני פעם עם 130 גרם ושארית 100 סמק ופעם עם 50 גרם עם שארית של 40 סמק והשאר לא זוכר כי המאס מהאבחנות הלא מדוייקות
בבדיקה אורודינמית שביצעתי לפני כמה שנים צויין שישנה זרימה חלשה לא ממקור חסימתי
בבדיקה ציסקוסקופיה שביצעתי פעמיים לא נמצא ממצא חריג ושופכה תקינה
שאלתי האם ניתן לטפל בבעיה אשר תיארתי
תודה רבה על המידע

ארז שלום,

עושה רושם שבעייתך אינה חסימה (לפי ממצאי האורודינמיקה), משמע התסמינים אינם נגרמים ע״י ערמונית מוגדלת או היצרות שופכה. ייתכן ומקור תלונותיך מחוסר יכולת השלפוחית להתכווץ באופן יעיל, מצב הנגרם מסיבות שונות אשר פוגעות או בעצבוב של השלפוחית או בשריר השלפוחית.

בכדי להבין מה מקור בעייתך ומה הטיפול הנדרש מומלץ שתבדק ע״י אורולוג אשר יצפה בבדיקת האורודינמיקה שלך וייקבע האם יש צורך בבדיקות נוספות.
צוות האתר
11/12/2016

כאב במתן שתו לאחר אימון גופני

שלום אני בן 22 בריא ומקיים פעילות גופנית 3 עד 4 פעמים בשבוע לאחרונה הגברתי את עוצמת האימון לשם פיתוח מסת שריר והתחלתי ליטול תוסף חלבון מאז לאחר אימון אני מרגיש כאב לאחר מתן שתן האם זה נורמלי בגלל הגברת עוצמות האימון והתוסף חלבון ואם כן מה ניתן לעשות כדי למנוע זאת ?

יוסי שלום,

ישנה תסמונת מוכרת של כאבי מותן ושתן דמי לאחר מאמץ גופני אך יש צורך בבדיקת אורולוג לשלילת סיבות אחרות.
צוות האתר
05/12/2016

אנטיביוטיקה כן או לא

שלום
רופאת המשפחה שלי המליצה לי על אנטיביוטיקה וזאת עוד לפני שבדק אותי אורולוג
התסמינים: צורך בהטלת שתן דחוף מספר פעמים בלילה המלווה בכאב בבטן התחתונה, כאב קל בפין ומעליו (לאו דווקא בזמן הטלת שתן), ערמונית מעט מוגדלת התגלתה באולטרסאונד
מצד שני בדיקת לוקוציטים בבדיקת שתן יצאה שלילית ואין שום תוצאות חריגות!
החלטתי לא לקחת בינתיים אבל התסמינים מציקים ואף מחמירים לאחרונה ואני מקווה שאני לא נוהג בטיפשות
תודה

ניב שלום,

ממליץ לא ליטול אנטיביוטיקה ללא שליחת תרבית שתן לפני התחלת טיפול. בדיקה ע"י אורולוג יכולה לתרום להבנת הסיבה לתלונותיך והטיפול המתאים.
צוות האתר
01/12/2016

דלקת ערמונית

שלום,

בן 41. לפני כ 20 שנה עת שירתתי בצבא סבלתי מדלקת בשלפוחית השתן. טיפול אנטיביוטי שלקתי לא צלח ומאז אני סובל מתופעות שדי הרסו את חיי המין שלי וכאב שגורם לי לסבל תמידי. בשנים הראשונית שהכרב היה חד יותר     יותר, כמו צריבות בקצה הפין, כאב במתן שתן במאמץ, צריבות לאחר שפיכה וכמובן בעיות בזקיפה ובחשק המיני. האבחון היה שלקת בערמונית כרונית, למרות שההגדרה ניתנה בכוח כיוון שלא נמצא דבר אחר שיסביר את התופעה. כבר כמעט עשור שאיני מטפל בבעיה ( ז”א, לא הולך לרופאים, כי התייאשתי ) ועדיין סובל מאוד מתחושה של אי נעימות בעור הפין, סוג של יובש בעור וחוסר הנאה ממין בעקבות כך. בנוסף קיימות מדי פעם צריבות לאחר שפיכה, או בלי קשר, או בקיצור, סבל שלא נגמר. האם קיים לדעתך טיפול שיכול לעזור? לפחות שכל מה שקשור למגע בעור הפין? למשל אם אני נוגע בפין במשך זמן, העור ממש נפצע ומתחילים גירויים חזקים.

תודה רבה

שי שלום,

ראשית, חשוב שתחזור לקבל טיפול רפואי. ישנם טיפולים רבים אשר יכולים להקל על הסבל שלך. לגבי הגירוי העורי, ממליץ בדיקה ע"י מומחה ברפואת עור ומין.
צוות האתר
21/11/2016

צריבה בקצה הפין

שלום. אני גבר נשוי בן 33. לפני כעשרה חודשים החלה לי צריבה בקצה הפין אשר מתחזקת לאחר גמירה ולאחר השתנה תכופה (במידה ואני שותה כמות רבה של מים ומרגיש דחף לתת שתן מספר פעמים רב בזמן קצר יחסית). כמו כן הפין רגיש למגע והשפשוף היום יומי בתחתונים גורם להחרפה משמעותית במצב. כמו כן, לעיתים אני מרגיש הרגשת צריבה קלה מתחת לביצים. בנוסף במידה ואני לוחץ על החלק התחתון בו הפין מתחבר לשק האשכים הדבר גורם להחרפת המצב. בתחילת הדרך הכאב הופיע לסירוגין ועבר לאחר טיפול אנטיביוטי אולם חזר כל פעם לאחר גמירה (פעם אחת הכאב עבר ללא שימוש באנטיביוטיקה). בפעם הרביעית שהצריבה חזרה היא כבר לא עברה והיא ממשיכה כבר כ8 חודשים ללא הפסקה. בדיקות זרע ושתן לא גילו העלו דבר. בוצע אולטרסאונד של דרכי השתן שגם לא גילה דבר. בדיקת אצבע של הערמונית לא העלתה ממצא. כמו כן עברתי טיפול אנטיביוטי של כחודש וחצי שלא הביא לשינוי. על פניו אין סימנים על האיבר עצמו אולם לאחר מתן שתן או גמירה נראה לי שפנים הפין והשפתיים שלו נראים אדומות באופן שלא היה כך בעבר. הייתי אצל מספר אורולוגים מומחים שלא נראה היה שהם מציעים לי אור בקצה המנהרה. לפני כשלושה חודשים הוצע לי ע״י אורולוג לעשות בדיקה חודרנית לתוך הפין אולם בעצת אורולוג אחר לא ביצעתי אותה ובמקום זאת הציע לי להתעזר בסבלנות ולא לבצע את הבדיקה שלטענתו תגרום יותר נזק וסביר להניח שלא ימצאו בה כלום. הוא גם רשם לי עזרקאין למריחה על הפין (דבר שמאד משפר לי את איכות החיים שכן חלק ניכר מה צריבה מושפע מהמגע) אולם הדבר לא פותר את הבעיה והיא איננה עוברת. אינני יודע עוד מה לעשות ולהיכן לפנות. אני גם מרגיש שהרופאים שטיפלו בי בעצם מנפנפים אותי ואף אחד לא מנסה לפתור את הבעיה אלא רק לנסות עלי את הפתרונות הגנריים ביותר. מה עלי לעשות? מה הכיוון שעלי לקחת? האם יש בדיקות ו/ או טיפולים נוספים שאני צריך לנסות בכדי לסיים את הסיוט הזה? תודה מראש.

לאור העובדה שנבדקת כבר ע"י מספר אורולוגים והמצב לא נפתר, אינני יכול להציע טיפול רק על סמך התיאור ששלחת. יש צורך בבדיקה בכדי להבין את מקור הבעיה ולראות האם ישנו פתרון טיפולי.
צוות האתר
16/11/2016

כאב שורף לאחר אוננות

בן 27, בריא בד”כ
חש כאב שואף בגב תחתון בעיקר צד שמאל לאחר אוננות(מרגיש איזור הכליה).
לאחר בדיקת דם ותפקודי כליות לא נמצא ממצא חריג. הכאב מופיע מיד לאחר שפיכה בשיאו ומשתפר עם הזמן וכן הלאה. אין חום ואין צריבה בשתן. האם תתכן בכל זאת דלקת?

ירון שלום,

ממליץ להבדק ע"י אורולוג ולשקול אולטראסאונד דרכי שתן.

בהצלחה
צוות האתר
12/11/2016

כאבים

שלום רב ד”ר
כשאני משתין זה יוצא מפוצל… יש לי כאבים גם אבל לא בעת שיתון אלא לפני.. אפילו כשאני משתין הכאב הולך… הכאב הוא באזור האגן מאחור… אפילו באזור הרקטום אבל למעלה… כשאני מוציא גזים לפעמים גם מוריד את הכאב… בזמן שאני יושב זמן ארוך על כסא גם מייצר כאב… לא מדובר בכאב לא נסבל אבל כאב נמצא …
מה זה צריך להיות?

שלום רב,

ישנן סיבות רבות לתלונות אותן אתה מתאר. מציע שתבדק בהקדם ע"י רופא.
צוות האתר
עמוד 1 מתוך 3123

שאלות נוספות בנושא: דלקת של בלוטת הערמונית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים